Divoký Django

• Česko Nespoutaný Django (viac)
USA, 2012, 165 min

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (viac)

Dej sa odohráva dva roky pred americkou občianskou vojnou Severu proti Juhu. V hlavnej úlohe s Jamie Foxxom ako otrokom Djangom, ktorý sa pod vplyvom doktora Schultza, nemeckého lovca ľudí v podaní Christophera Waltza, sám stane krutým lovcom ľudí za odmenu. Schultz je na stope vražedným bratom Brittlovcom, ku ktorým ho môže priviesť jedine Django. Neortodoxný Schultz získava Djanga s prísľubom vyslobodenia ho zo služieb bratov - či už mŕtvých alebo živých.
Úspech misie vedie Schultza k oslobedeniu Djanga, ale aj napriek tomu sa ich cesty nerozídu, pomáha mu vyslobodiť z otroctva i Djangovu ženu Broomhildu (Kerry Washington). Tá je však v zajatí bezohľadného plantážnika Calvina Candieho (Leonardo DiCaprio), majiteľa klubu, kde otrokyne ponúkajú ako sexuálne objekty a otrokov ako gladiátorov, ktorých pripravuje "cvičiteľ" otrokov Ace Woody (Kurt Russell). Django a Schultz v utajení vzbudzujú podozrenie u Stephena (Samuel L. Jackson), Candieho dôverného sluhu a ich zámer sa prezradí. Aby sa Djangovi a Schultzovi podarilo uniknúť s Broomhildou, musia si zvoliť medzi nezávislosťou a solidaritou, a medzi obetou a prežitím. (TV Markíza)

Suchic

Tarantino opět ukázal jak dokonalý a originální režisér je. (D)jango mě neskutečně bavil po všech stránkách. Je naprosto pochopitelné, že komu Tarantino nesedl v dobách Pulp Fiction nebo Kill Bill, tento film to nezmění... Nevím co víc k tomu říci... Největší hvězda filmu Christopher Waltz, dále Leonardo DiCaprio, kterého jsem viděl poprvé se pořádně naštvat! Po Pulp Fiction pro mě Tarantinův druhý nejlepší film. Keep goin' :) ()

Lukkyn

Mám pocit , že Quentin si nejprve vybere herce a pak jim napíše film přímo na tělo. Waltz, Di Caprio i Foxx jsou ve svých rolích skvělý. Film jako komplex ve mě zanechal vesměs pozitivní pocity. Jsem rád , že jsem nezažil žádné zklamání jako u Auta zabiják. Velká očekávání byla naplněna. Scény s ku-klux-clanem, hra na oblbnutí Di Capria, přestřelka, vše do sebe skvěle zapadalo. Některé dialogy mohli být přeci jen kratší ale celkový dojem to rozhodně neztratí. Těch 90 kč za lístek do kina se mi vrátilo stonásobně díky zážitku. ()

anillvap

No ano, Tarantino. To znamená, že se musím v akčních scénách smát. Protože tyhle byly praštěné jako obvykle. Ovšem stejně tak zdařilé, o tom žádná. Nejlepší výkony Ch. Waltze a L. DiCapria. J. Foxx kupodivu nebyl tak výrazný - nebavil mne tolik. Možná pro to, že má na krku ty nejvíc přestřelený přestřelky. Nevadí, film je i přesto relativně vyrovnaný, i když v některých úsecích zpomaluje - jeho stopáž by se dala s klidem zkrátit. Závěr je ale tak perfektně reálně nereálný, že bych ho nikomu jinému než Tarantinovi nesežrala. Ale u něj se jedná o kvalitní diváckou podívanou. ()

Kevin-R

Další lahůdka od Pana režiséra...Jako vždy výborný výběr hudby. O hereckých kvalitách Waltze jsem byl přesvědčen, ale příjemně překvapil Foxx, který mi před filmem moc neseděl do hlavní role. Díky za tyhle filmy. Už se nemůžu dočkat dalšího projektu. ()

Methew

Drsné, adrenalínové, zaujímavé a hlavne s pointou. I keď miestami trocha hlúpe, ale ja som si túto jazdu užil naplno ! Westerny som mal vždy rád. Tento ma nabudil a to riadne. Akurát mi prišlo trochu vyumelkované, že dr. Schultz, ktorý mal vždy všetko premyslené, sa nakoniec nechal odprásknuť, aby bol Django sám so svojou ženou a s hrdým pohľadom na tvári. Inak tu nemám čo vytknúť. Parádička. ()

KiJi

aneb Pomsta za Kunta Kinte. Možná si starší generace vzpomenou na zmíněný kultovní seriál o černých otrocích. A otrokářství je jeden ze dvou hlavních námětů, který Tarantino využil. Druhý je příběh o mstitelovi Djangovi (ten původní film z roku 1966 je fakt tragický). A pak pochopitelně mix spaghetti westernů, zejména Leonovky, ze kterých se inspiruje v postavách, hudbě, záběrů atd. A nezapomněl ani na Karla Maye, od kterého si vypůjčil jen německého pionýra, který však svou éru greenhorna má za sebou; je to chladnokrevný zabiják, lovec lidí, i když velmi výřečný diplomat. Takže tarantinovské dlouhé monology obstarává bravurním hereckým výkonem. Bál jsem se Jamieho Foxxe, ale pod taktovkou Tarantina snad žádný herec nešlape vedle…možná proto si je taky vybírá. Na něm se krásně projevuje charakterová změna, kterou utváří události. Pozornost se tak pomalu přesouvá z Waltze na Foxxe. Akčních scén je sice poskrovnu, ale opět s Tarantinovskou precizností, surovostí a drsností té doby, která eskaluje do brutální krvavé lázně závěrečného střetu, ovšem na vrcholu násilí tam divák cítí tu tarantinovskou nadsázku, satiru, černý humor až cyniku. Právě o vtipy a gagy, které jdou až do absurdity, opět není nouze; zvláště protiklad útoku jízdy Kukluxklanu a jeho totálního zesměšnění, kdy po několik minut se diváci málem doslova váleli smíchy. Vedle toho tu však jsou i velmi sugestivní vážné situace, jako bičování otrokyně, zavírání otroků do plechové boudy, roztrhání otroka psy…Tím ukazuje naprostou nadvládu bílého muže v Americe té doby. A jako správný americký film končí také Django velkolepou explozí. Tarantino si neodpustil i malou perličku, setkání nového Djanga se starým, Francem Nerem, v hezké seznamovací scéně u baru…Jen mi trochu vadil párkrát se objevující rapp a ten ohoz Djanga také chvílemi neodpovídal době. Ovšem zde stylizace hlavního hrdiny má svůj účel. Ve srovnání s Hanebnými pancharty však Django trochu zaostává, místy tempo vyprávění malinko vázne, a kdo není fanda dlouhých disputací, se může mírně nudit. ()

RoyBatty444

Okato na efekt a nevýrazný Django. Waltz hrá hlavné husle a s nástupom DiCapria preberá vedenie on až po ich smrti nasadzuje Foxx alias Django aby rozstrielal a vyhodil do povetria celú tú belošskú lúzu. Veľmi dlhá stopáž dáva možnosť pomalejšieho a detailnejšieho rozprávania, ale aj odhaľuje hluché miesta prípadne naťahované scény so slabšími hereckými výkonmi vedľajších postáv. Strih, kamera, ale aj väčšina lokalít a kostýmov pedantne vyšperkované. Krvy nieje nedostatok, a preto sa mohol Django taktiež volať podľa tejto vzácnej tekutiny s prímesou mäsa. Heslo filmu znie ˝Otrokári a zločinci západu traste sa prichádza Siegfried˝. Je to ˝Tarantínovka˝ skrz na skrz bohužiaľ bez zapamätateľných scén Pulp Fiction. Uvidíme čo povie druhé pozretie. ()

hiroito

Tento film mě doporučil můj kolega, jako to nejlepší co v poslední době viděl. Manželka u něho usnula a já se s velkým přemáháním donudil do konce. Asi nikdy nepochopím Tarantina, ale další sračka co natočil mě utvrzuje v tom, že to nemá chlapec v hlavě v pořádku. Respekt před herci, že hrají v takové hovadině. 20% jen za kulisy. ()

Kubiny

Tak v první řadě.. Snad nikdy a nikde jsem tolikrát neslyšel slovo "negr" jako v tomhle filmu, ale je pravda že to tam sedí. Nejsem doslova nadšenec Tarantinovek, ale když už se na nějakou podívám, musím uznat že Tarantino je mistr, především se mi líbí trocha toho černého humoru :). Hned začátek filmu je skvělý, kde pan doktor Schultz obchoduje/likviduje jako správný gentleman a zástup černochů jen nevěřícně kouká. Příběh filmu je vlastně prostý a přesto je skvělý. Strašně se mi líbí právě to, s jakou lehkostí Schultz vykonává svou práci, to jakým způsobem oddělá šerifa a maršálovi ještě v době, kdy na něj míří několik desítek pistolí řekne, že mu dluží 200 babek, to bylo opravdu super! Další scénu kterou bych vypíchl, je scéna s ku-klux klanem a jejich pytlemi. "Příště vás já i moje manželka sereme, odcházím domů!". Tři hlavní postavy, teda jejich herci jsou naprosto skvělí a pro mě osobně to vyhrává hlavně DiCaprio, který byl na plátně sice kratší dobu než Waltz s Foxxem, ale zahrál to opravdu skvěle a opět mi dokázal, proč je to jeden z mých nejoblíbenějších herců. A právě Jamie Foxx je skvělý zejména tím svým postojem, kterým všem kolem dává najevo, že není podčlověk, ba dokonce se tváří naopak, že je oproti těm okolo nadčlověk! :) ()

zekon

Co napsat. Inglourious Basterds 2 ve westernovém duchu. Klasika Tarantino s parádním komiksovým nádechem. Škoda toho roztahaného ukecného středu, mohlo to být za plých 5. Nepochopil jsem narážky na Nerového Djanga, to s tím nemělo nic společného, ale zábava skvělá. A Samuel L. Jackson, MAZEC CO TAM ZAHRÁL. Dědula jak když vyšije :) No a negr otrokář, tak to mě dostalo :-D ()

gigs78

Christoph Waltz je výborný a úvodní titulky také. Jen to je bohužel vše... Filmařsky natočeno skvěle, ale jinak je to všeho, co už tu bylo, dlouhý, dlouhý, dlouhý. Tarantino se akorát vyžívá ve vizualizaci brutálních scén. Někdo by ho měl vzít bassebolkou, aby si uvědomil, co to znamená bolest... ()

TINaMA

Protože mám Tarantinovy filmy ráda, je pro mě i Django zdařilý kousek. Ti, kterým jeho styl nesedí, jej nemůžou ohodnotit nijak pozitivně. Pro ty, co jsou na tom jako já, vřele doporučuju. Hodnotím o kapku lépe než Hanebný Pancharty a chtěla bych vypíchnout výborné herecké obsazení (DiCaprio mě opět přesvědčil). Film je hezkou připomínkou surové reality "divokého západu" s jeho otrokářstvím a filozofií - nelíbíš se mi = zastřelím tě. Obecně je výstavba filmu opět zcela Tarantinovská (hudba, dialogy, morálka x hanebnost). Takže dávám pět. ()

Sk8autik

Tarantino mě nezklamal od první minuty vás vtáhne do děje a až do konce vás tento film zajímá a baví. Herec Waltz, který hrál už v Hanebných Panchartech byl pro svou roli jako stvořený. Tarantino je geniální a však velice rozporuplný režisér a já mám jeho filmy rád a tento mě vůbec nezklamal ba naopak docela příjemně překvapil. ()

KREI

Nemam nic proti krvi ani sprostému slovníku ve filmech, ale prostě tohle bylo o ničem. Tarantino vás zalévá proudy krve od začátku až dokonce, jenže tentokrát to neni ani stylové ani za doprovodů prďáckých hlášek. Oproti Pulp Fiction s kterým film hodně lidí srovnává, zde nejsou ty legendární hlášky které lidi omílali měsíce po filmu, zde je od začátku do konce jen niga, zasraná niga nebo posraná niga, tudíž originalita a kvalita sprostých hlášek na bodu mrazu. Zvraty a nečekané mozky na zdi už se zde taky nekonaj, hlavní hrdina má nalajnovaný děj a toho se drží od začátku do konce a jen se zdržuje, čehož se pak stane dlouhý a vleklý film. Co mě u filmu bavilo a drželo v kině byli výkony vedlejších rolí které mě bavili, zvlášt pak negr morous Samuela L. Jacksona. Z toho všeho mi pak vyšla dlooouhá další Tarantinovka u které mi přišlo že se Trantino pokusil dostat zpět do obliby fanoušků tím že tam přidá víc krve, víc nadávek, což by mi nevadilo ale způsob a neoriginalita toho slovníku mě prostě ubijela a u padesátého NIGA už to bylo jako pěst na uši. Oscar za scénář??? Oscarum se asi čim dál více vzdaluju a každým rokem co přijdou Oscaři si připadám jako větší filmovej barbar. ()

saaaky

Potkat Tarantina na ulici, měl bych obavu, jakým scénářem by se mohly následující obavy odvíjet. Od něj totiž můžete čekat naprosto vše - useknutí hlavy, skalpování, upálení v kině, no .. prostě cokoliv. Takže se pro 'změnu' v Djangovi dočkáme tun vystříleného olova, pár zničených charakteristických 'outdoorových' papundeklových amerických baráčků, hlavně ale zas a znovu tisíce slov, hlavně ze strany dr. Schultze. Prvek spádu děje při zachování neopadajícího humoru až do posledních vteřin, originalita každého zdánlivě připitomělého dialogu, přestřelky nebo činu - to vše je Quentin. A Nespoutaný Django to jen a jen potvzruje. Bravo! :-) ()

Mr.Hackels

Paráda. Nemám co vytknout. Ani mi nepřišlo, že je to tak dlouhé, protože to opravdu uběhlo jako voda. Pořád se něco děje. Waltz, Foxx i DiCaprio good. Super Samuel L. Jackson. Výborná rolička pro něj. Byl opět skvělej a když si vzpomenu na film, tak mi tam ten držkatej černoch vždycky vyvstane. No a pěkně dokončený happyend jak má být :) Super hudba, nadchly mě ty rychlý přibližovačky kamery. Je dobře, že jsou režiséři, kteří si drží svůj standard a když už se na nějaký film těším, tak nezklamou. 90% ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Příběh o tom, jak Willu Smithovi (Já, legenda, Král Richard) jedna facka změnila život, se bude psát nejspíš ještě nějakou dobu. V tuto chvíli má herec desetiletý zákaz účasti na Oscarech, přišel o… (viac)

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (viac)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (viac)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake