Wallace & Gromit: Prekliatie králikolaka

• Česko Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka (viac)

Roztržitý vynálezce Wallace a jeho věrný psí společník Gromit - úžasná dvojka z Oskarem oceněných plastelínových kraťasů tvůrce Slepičího úletu Nicka Parka - poprvé vstupuje na filmové plátno v celovečerní dobrodružné komedii. V městečku zuří zeleninová horečka, blíží se totiž každoroční Obří zeleninová soutěž. Každý se chce nejen zúčastnit, ale především vyhrát, proto všichni hojně využívají služeb Wallace a Gromita, kteří vlastní vynález na účinné hubení všech myslitelných škůdců. Když městské zahrádky, skrývající zeleninové poklady, začne po nocích bezohledně plundrovat záhadná zeleninožravá příšera, požádá pořadatelka soutěže, Lady Tottingtonová, Wallace s Gromitem, aby jejich výstavní mrkve a květáky zachránili. Kromě nich se do boje s lítou šelmou pouští i snobský Victor Quartermaine, který si chce likvidací příšery zajistit nehynoucí slávu a lásku Lady Tottingtonové. Jenže on i naši dva kamarádi brzy poznají, že jejich soupeř rozhodně není žádný salát... Režisér Nick Park vděčí Wallaceovi a Gromitovi za tři Oscary v kategorii Nejlepší animovaný krátký film. V roce 2000 natočil svůj první celovečerní snímek - Slepičí úlet, který se také stal obrovským hitem. Ve všech projektech zůstávají on i jeho domovské animační studio Aardman věrní poněkud staromódní, nicméně dokonalé plastelínové animaci. "Nemyslím si, že bych někdy začal k práci přehnaně využívat počítače. Když animujete ručně, můžete svým postavám dodat víc života a plasticity. A u plastelínových postav to platí dvojnásob," říká Nick Park... Velmi plastické jsou nejen jeho postavy, ale i samotné příběhy obou hrdinů, u kterých se zaručeně pobaví diváci bez rozdílu generací. Děti ocení situační komiku a ztřeštěnost charakterů, dospělí zase spoustu subtilnějších vtípků a přesah do jiných filmových žánrů, včetně hororů, thrillerů nebo akčních filmů. Žádná z těchto kvalit celovečernímu dobrodružství Wallace a Gromita rozhodně nechybí. (oficiálny text distribútora)

GILLWANDER

Skvelá dvojka, jednoduchý ale úžasne dynamický dej, svieža zápletka, plastickosť postáv a okolia je priam fascinujúca a záverečná jazda na parapetách budov je jedným slovom extáza. Krásny animovaný film, ktorý má niečo do seba. Je iný, je zvláštny na rozdiel iných filmov. Má srdce, animované srdce, ktoré ho pevne drží nad vodou. Síce je tento film krátky, ale dosť dlhý na to aby daného zaujal diváka na maximum. Film obsahuje aj veľa odkazov na iné filmy, ako napríklad na King Konga. So všetkých spoluúčinkujúcich sa mi asi najviac páčili malé zajačiky. A samozrejme aj psík Gromit. Dlho som sa nebavil takýmto detským spôsobom, ale čas si ma konečne našiel. Pre mňa príjemná oddychovka, ktorá mi spríjemnila znudený večer. 90% ()

honajz2

Když jsem byl děcko, bavilo mě to víc, ale i tak tohle připomenutí dopadlo celkem úspěšně. Líbilo se mi to totiž pořád celkem dost a pořád jsem v tom viděl spoustu skvělých nápadů, hlášek a vůbec mi sedl i celý ten děj. Takže jo, i když ta prostřední část je o něco slabší a kvůli ní to na plný počet nevidím, i tak jsem se u toho dobře bavil a rád a s chutí si to někdy pustím znova. 4* ()

easaque

nostalgické +4* nebylo divu, že se dostalo časem i na celovečerní film o vynálezci a jeho věrném pomocníkovi. V Aardmanu dokázali napsat příběh, který drží pohromadě celou dobu a nenudí. Sice oproti starším kraťasům se tu objevuje víc honiček a napětí, ale asi to současná generace dětí potřebuje a baví je to. Ale dokázali to vybalancovat tak, že to zas nebije do očí a možná to díky tomu víc baví i rodiče, když narazí na nějaký odkaz známého filmu. Časem zopakuju, jestli mé vzpomínky odpovídají mému ohodnocení. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

balba

Hezká pohádka , ale nelíbí se mi , že není s českým dabingem.Nevím jak se nato můžou koukat děti , když tomu nerozumí. ()

HappySmile

Skvělý animák, který se zaručeně bude líbit dětem i dospělým. Je tu hodně vtipných odkazů na jiné slavné filmy a Wallace používá ve filmu opravdu důvtipné technické vychytávky, které vás určitě pobaví i nadchnou. ()

vydumnica

Rozbeh skvelý. Parádny začiatok, kde sa nám s dôvtipom a humorom predstavujú Wallace a Gromit a ich vzájomné fungovanie a bolo zaujímavé sledovať, ako im tam celý ten servis od budíčka cez raňajky (káva, papuče - to bolo super!) až po začiatok ďalších aktivít šikovne funguje. Lenže potom film už nič zaujímavé neponúkne. Dej je nielenže strašne jednoduchý a nezaujímavý, ale aj taký nudný, až sa zdá, že tento film nemá konca. Potenciál tam určite bol, pretože aj postavy aj ich svet sú zaujímavé, ale chýba nejaký dobrý a pútavý príbeh, Wallace a Gromit by si ho zaslúžili. ()

shyster

Faktický nářez. Sranda od začátku až do konce. Rada pro všechny herce: Koukněte se na výkon Gromita. K potřebnému vyjádření stačí jen mimika obličeje. ()

ad

Wallace a Gromita nejde nemilovat:) jejich humor je mi bližší snad ještě víc než.... kterýkolijinný... prostěnemám slov :) i když původní očekávání, že film bude lepší než starší půlhodinovky senevyplnilo.. kvalitativně jsou na tom tak stejně, ale nelze než nejásat, že podobný film máme :) ()

Bláža

Nick Park a Aardman studio dokazuje, že klasická animace ještě není mrtvá. Po rozporuplném Slepičím úletu je tohle návrat ke kořenům - Wallace a Gromit jsou jistota, na kterou se dá vsadit. Tenhle film obsahuje vše, co od dobrého filmu očekváte - napětí i zábava v plné míře. Fanoušky hororu potěší inspirace tímto žánrem (hlavně postava faráře je úžasná). Dokonce nechybí ani Grifithovská záchrana na poslední chvíli! Králíky budete milovat. ()

Crawler-D

Povedený plastelínový film, který kultovním postavám Wallace a Gromita ostudu neudělá, přestože se odchýlil od hlavních myšlenek kraťasů (namísto využívání Wallaceových vynálezů hororově napínavé pátrání po monstru). Ale na druhou stranu je to ku prospěchu nekolísající zábavy. Kladem jsou i další postavičky – skvělý Quatermain a milá lady Totington, o akčním finále, které se může směle měřit s velkoprodukcemi letních blockbusterů, nemluvě. Geniální využití klišé vlkodlačích filmů, fóry nabitá každá scéna. ()

nithiel

Opravdu skvělá podíváná. Mám siceraději původní krátké filmy, ale Nick Park dokázal, že dokáže bavit i celý večer. Animace je jako vždy naprosto dokonalá a ani příběh nezaostává; všem vřele doporučuji. ()

annihilation

S animáky jako když se poslední dobou roztrhl pytel, viďte? Ale Wallace a Gromit je hodně jiný, než klasické počítačové filmy na jedno brdo. Pán, který má rád sýr a své vynálezy se psem, který pobral mnohem víc rozumu, než on sám – to jsou hlavní postavy v příjemně odpočinkovém příběhu plném skvělého smysl pro humor. Jediné, co mě mrzí je, že už jsem s nimi všechny seriály/filmy viděla. Prostě zbožňuji, když někdo dokáže vytvořit film, který se líbí dětem i dospělým! ()

C0r0ner

-Dlaků je několik druhů, ale pouze Aardmani mohli vymyslet kombinaci s králíkem. Nápad to byl jako obvykle skvělý, protože to je tradičně parádní zábava plná tak typických fórů pro Anglii. Je zajímavé, že pouze Britové jsou na celém světě schopní točit tyhle s parodií hraničící filmy. 90% ()

PEEPA

dyz to srovnam s ostatnimi W&G, tak je to slasi. Kdyz to srovnam s Chicken Runem, tak je to slabsi. Kdyz to srovnam s vetsinou filmove tvorby a tedy jakymsi prumerem, tak je to zatracene silnejsi. Je to hodne vtipne. Hudba u animaku vetsinou byva dokonala, u tohohle to plati dvojnasob. Miluju tu titernou animaci, na ktere jsou videt hodiny a hodiny prace (3s filmu vznikaly jeden den). Nechapu, jak je mozne v animovanem filmu vytvorit tak hutnou atmosferu, kdy se clovek sice usmiva, ale pritom ma nervy napjaty az k prasknuti. Je to skvele. Filmove odkazy jsou supr. Je to krasne. Je to Wallace & Gromit. Pokud ty dva chlapiky mate radi, tak vas to urcite v kine nemine. A pokud je radi nemate, dejte jim sanci... :-) ()

Wormboy

Sialeny, ale velmi podareny napad v mimoriadne vtipnom a zabavnom snimku s celkom podarenou hudbou a dvoma hlavnymi hrdinami, aki tu uz davno neboli :) 4,5/5* ()

zette

Vidim, ze jsem asi jeden z mala, ktery tuto dvojici nezna a tento celovecerni film byl muj prvni. Nemam nic proti plasteline, animace vyborna (ma vsak cenu jeste dnes hodnotit animaci, ktera je vyborna temer v kazdem filmu?). Cely zivot mam problem s britskym humorem, neprijde mi vubec vtipny. Tento film je spise urcen pro starsi divaky a me nedokazal zaujmot. Zadna silnejsi scena, kterou by si divak zapamatoval se nekonala. Postava psa Gromita ale byla uzasna. ()

Aardman to rozjíždí

Aardman to rozjíždí

21.06.2007

Studio, které proslulo plastelínovými animáky Slepičí úlet a Wallace a Gromit: Prokletí králikodlaka a loni si vyzkoušelo digitální animaci v Spláchnutém, nedávno zamávalo na rozloučenou DreamWorksu… (viac)

Rychlonovinky

Rychlonovinky

31.01.2007

DreamWorks a Ardman Animations téměř 10 let pracovali společně a vzešly z toho celkem 3 animované filmy: Slepičí úlet, Oscarový Wallace a Gromit: Prokletí králíkodlaka a Spláchnutej. Obě studia se… (viac)