Wallace a Gromit: Cesta na Měsíc

Nick Park

Hudba:

Julian Nott

Peter Sallis

Pan Wallace a jeho pes Gromit si postavili raketu a letí vstříc neuvěřitelnému dobrodružství. Britský animovaný film oscarového Nicka Parka. Víte, že Měsíc je ze sýru? V animovaném světě, kde žije pan Wallace a jeho chytrý pes Gromit, to ví každý. K vydařenému svátečnímu pikniku na tomto vesmírném tělese chybí jen maličkost: kosmická raketa. Jak všechno dopadne, uvidíte v následujícím filmu, oceněném v roce 1990 nominací na Oscara a milovaném malými i velkými diváky na celém světě. Režisér Nick Park byl s Peterem Lordem spoluatorem dlouhometrážního Slepičího úletu (Chicken Run), který slaví ve Spojených státech divácké úspěchy. (oficiálny text distribútora)

Frenegonda

There's NO CHEESE Gromit. Not a bit in the house! Nedávno jsem byl v Londonu... na výletě protože Bank Holiday... jsou Bank Holiday, že. No což o to na tom není nic tak extra, ale koupil jsem si dvd W&G. Nick Park tam ukazoval jak to všechno vzniklo a jak vznikaj další příběhy. Nick to dělá s takovou láskou a citem UFF. Stačí si uvědomit, že za 1 den udělaj tak 8 vteřin dialogu... ()

bartias

Už první dobrodružství nejslavnější plastelínové dvojky předložilo všechny ingredience, které i z dalších dílů dělají nezapomenutelně kouzelnou podívanou: je hravé, plné fantazie, inteligentního, suchého humoru a drobných, laskavých narážek na popkulturní „braky“. Od dalších příhod Wallace & Gromita dělí tuhle jen to, že animace je na první pohled mile neotesaná. ()

castor

Starý mládenec a milovník sýrových toustů Wallace a jeho věrný pes Gromit, který jej neustále tahá z problémů, přemýšlejí nad šálkem čaje o tom, kam na dovolenou. Wallace nakonec sestrojí oranžovou střelu, teda raketu. Nakonec je každopádně tahle honba za sýrem za mě méně vtipná a nápaditá, než další kousky Nicka Parka. ()

swamp

Výborná podívaná! :) Začátek jako by připomínal ..a je to! Ovšem trochu šikovnější. Zcela mě uchvátily grimasy Gromita, které jsou naprosto pochopitelné. Přestože Gromitovi z úst nevyjde ani hláska, svými pohledy řekne víc než tisíc slov. Anglický humor, kterým je celé dílko prošpikováno, je výtečný! Vždyť přece "everybody knows the Moon's made of cheese"! :) ()

farfalla

První z delších kousků Wallace & Gromita z produkce studia Aardman Animations v Bristolu. Dalšími pak byly ´The Wrong Trousers´ (1993), ´A Close Shave´ (1995), ´The Curse of the Were-Rabbit´ (2005) a ´A Matter of Loaf and Death´ (2008). Nick Park začal připravovat tento film jako závěrečnou práci na škole. Práce postupovala pomalu, mezitím dostal práci u Aardmanů, takže film dokončil pod jejich hlavičkou. ()

• Gromit byl původně kočka, ale pak byl změnen na mluvícího psa, jehož hlas namluvil Peter Hawkins. Pak ale bylo od hlasu upuštěno, když si tvůrci všimli, jak výrazný by Gromit mohl být pomocí malých přesunů očí, uší a obočí. (Kulmon)
  • Jméno na hodinách uvnitř kosmické lodi je Wulstan. To je prostřední jméno Nicka Parka. (Kulmon)
  • Příprava filmu trvala šest let, téměř vše dělal ručně sám Nick Park. (Kulmon)