Wallace a Gromit: Cesta na Měsíc

Nick Park

Hudba:

Julian Nott

Peter Sallis

Pan Wallace a jeho pes Gromit si postavili raketu a letí vstříc neuvěřitelnému dobrodružství. Britský animovaný film oscarového Nicka Parka. Víte, že Měsíc je ze sýru? V animovaném světě, kde žije pan Wallace a jeho chytrý pes Gromit, to ví každý. K vydařenému svátečnímu pikniku na tomto vesmírném tělese chybí jen maličkost: kosmická raketa. Jak všechno dopadne, uvidíte v následujícím filmu, oceněném v roce 1990 nominací na Oscara a milovaném malými i velkými diváky na celém světě. Režisér Nick Park byl s Peterem Lordem spoluatorem dlouhometrážního Slepičího úletu (Chicken Run), který slaví ve Spojených státech divácké úspěchy. (oficiálny text distribútora)

PlayEasy

I když jsme si vědomi, že je to začátek všeho a že ty všechny čudlíky nebylo lehké vypracovat k dokonalosti, také že milujeme W&G, ale nám tento "přelom" příjde bez děje, bez napětí a bez pořádného nádechu. 70% ()

ostravak30

Tolik dokumentárních seriálů jsem viděl a nevím, že Měsíc je ze sýru... A protože sýry já rád, hned bych si taky zaletěl, jen tu raketu bych se svým kutilským uměním dohromady nedal. To v Anglii jsou šikovnější. Při výrobě lodi jsem objevil jednu drobnou chybu. Wallace natírá loď, následuje střih na Gromita a hle...pán natírá tutéž část, nyní nenatřenou, ještě jednou. Wallace a Gromit: Cesta na Měsíc ale není jen pohádka o cestě na sýrovou kouli svítící na Zemi. Vypovídá i o tom, jak to zhruba vypadá, když člověk dorazí někam, kde je zatím pusto a prázdno. Tam si něco ulomí, uřeže, zničí, tuhle zase leccos znečistí. To se pak nemůže divit, že se místní brání... Každopádně stvořit první film a hned nominaci na Oskara...klobouk dolů... ()

babula

Pěkný první film o Wallacovi a Gromitovi, ale poněkud pokulhavá příběh. Ale představa, že Nick Park na tom snímku pracoval šest let ve mně budí obdiv, neb nevím jestli bych za tu dobu už nevzdala ()

chrustie

Tenhle díl byl vyloženě o ničem. Kde je ten anglický humor o kterém tady lidi píšou? Nebo spíš, kde je vůbec nějaký humor? Odpověď je nikde.. Pro dobré hodnocení mi nestačí pouze fakt, že je to Wallace a Gromit. Dvě hvězdy za němého a ksichty házejícího Gromita. Hodnocení 87% je více komediální, než 23 minut tohohle filmu.. Bohužel.. ()

kobras5

Prvně jsem o tento snímek zavadil až dnes (6.4.2012), kdy jsem projížděl krátkometrážní filmy. Sice jsem už někdy v minulosti některý z dílů viděl, ale nevěnoval jsem mu tolik pozornosti, tak to nyní vynahrazuji a jak je vidět, opravdu to za to stojí. Nejzajímavější na tomto díle je, že jsem zrovna dnes k obědu měl sýr, tak vím, jaké to je, kdyby zrovna nebyl. Hudba skvělá, příběh originální, jen toho humoru mi tam krapet chybělo. Snad se ho v dalších dílech dočkám. 75% (viděno z nahrávky z TV). ()

Memesis

Můj nejoblíbenější snímek nejen s Wallacem & Gromitem, ale i od Aardmanu samotného. Aardman má všechno výborné, ale, co je první, bývá nejlepší. 100% ()

danio

Tohle byl první snímek Nicka Parka, který jsem před lety viděla. Tehdy mě sice nadchl, ale protože jsem tvůrce nijak neznala, jaksi po pár dnech zapadl někam hlouběji do mé paměti, aby se po zhruba dvou letech vynořil při druhém shlédnutí. Tehdy jsem se rozhodla, že určitě chci vidět další příběhy těchto dvou kouzelných postaviček. Pár už jsem jich viděla a tato stále patří mezi mé oblíbené, řekla bych, že ty kratší příběhy jsou lepší, než následující delší animované filmy. Lyžující trouba na měsíci je nezapomenutelná. :) ()

FireBlader

Po prvním zhlédnutí jsem měl dojem, že jsem právě viděl jediný slabší příběh W&G. Ale když jsem si to pustil s odstupem několika let znovu, nasmál jsem se dosyta. Takže zase zasloužených 5. ()

Amberjack

Příběh o tom, kterak si holohlavý neonacistický prznitel zvířat (a příležitostný milovník čaje, sušenek a sýra) se svým věrným psím mrdoparťákem ve své podomácku stlučené kosmické lodi zaletí na sýrové orgie. Málem dojde k přeříznutí neochotného čokla (málem! - za to dvě hvězdy dolů:( ), a tak musí na řadu přijít čurákosavý stroj, který skinheada řádně vydojí a obdaruje jej na rozloučenou mohutným megadildem, které plastelínové trenky natrhne raz dva. ()

VelkejViktor

Poté, co jsem si zopakoval a zhlédnul většinu tvorby od Nicka Parka, tak jeho prvotní dílo se mi líbí nejvíce. Od začátku do konce filmeček srší vtipem a humorem (nejlepší část je dle mého stavba rakety) a Peter Sallis v roli Wallace je výborný (jako ve všech filmech). Trochu mě překvapuje, že na Oscarech dostalo přednost Pohodlíčko, u kterého jsem se ani tak tolik nebavil, to ale nic nemění na tom, že Nick Park je borec :). ()