R.I.P.D. - URNA: Útvar rozhodne neživých agentov

• Slovensko R.I.P.D.: Útvar Rozhodne Neživých Agentov (viac)

Nick Walker (Ryan Reynolds) bol elitným detektívom, ktorý to schytal behom jednej akcie a v odchode na večnosť mu nezabránila ani nepriestrelná vesta. Namiesto Zubatej na neho ale čaká mimoriadne strohá policajná dôstojníčka (Mary-Louise Parker), ktorá mu ako bývalému skvelému policajtovi ponúkne prácu v R.I.P.D. Útvare rozhodne neživých agentov. V jeho radách sa vráti na Zem a bude ju čistiť od zloduchov, ktorí už dávno patria na onen svet, ale zubami nechtami sa definitívne bránia. Ako zelenáč je Nick pridelený k ostrieľanému šerifovi Royovi Pulsipherovi (Jeff Bridges), ktorý ho začne zoznamovať s chodom tejto originálnej policajnej jednotky. Dozvie sa napríklad, že pre pobyt na Zemi má každý mŕtvy policajt zmenenú identitu (Nickovi bola pridelená dokonalá vizáž čínskeho dôchodcu), aby náhodou nenarazil na vlastných pozostalých, a že mŕtvi zloduchovia môžu niekedy byť až nečakane živý a nebezpečný. Nick sa v pomerne morbídnom prostredí bude musieť veľmi rýchlo zorientovať, pretože celý tím stojí tvárou v tvár najväčšej bezpečnostnej kríze vo svojich dejinách. Mŕtvi stoja len krôčik od ovládnutia sveta živých a jediný, kto im to môže prekaziť, je práve R.I.P.D. (TV Markíza)

Vitason

Vezměte Muže v černém. Seberte jim téměř všechny vtipy. Vrhněte je do světa, jehož pravidla nejsou (a když ano, tak velice špatně) vysvětlená. Přidejte divně natočené akční scény, nefunkční chemii mezi hlavními hrdiny, občas opravdu podivný střih a ne moc zdařilé herecké výkony téměř všech zúčastněných. Dlouho, opravdu dlouho louhujte a vyjde vám z toho R.I.P.D. Že to nezní vůbec lákavě? Také není! ()

Bachy odpad!

No, ty kráso. Jeff Bridges v bublavém bahnu a hloubš už to těžko půjde. Stydím se za to, že jsem si někdy myslel, že Kevin Bacon je frajer. Věc se má tak, že Bridges se snaží hláškovat sem a tam a do každé mezery. K totální demýtizaci Bridgese přispívá ještě chrochtavý "cool" styl mluvy, který mu tvůrci přidělili. Tudíž pro lepší představu: Dva kokosové jedou v autě, jeden se tváří furt stejně celou svou hereckou kariéru - zde nevyjámaje - a druhý je sice hereckým bohem, ale v R.I.P.D. je transformován na prase. Prase ze sebe prská věty, kterým se diváci mají haha zasmát, což se nedaří, jelikož diváci mají povětšinou rádi humor. Kolem auta se vše bortí, protože město likvidují zmutovaní bubáci s neskutečně trapným vzhledem. Pak je tam nějaký bum a prásk, nad tím stojí Bacon s rozpůlenou hlavou a říká, že potřebuje zlatou tyč, protože tyč je fakt perfektní věc a může otočit chod vesmíru. Dva kokosové nechtějí otočit chod vesmíru a tak se to mlátí a prasoBridges nakonec na tyč hodí obří kamion nebo co a svět se může zasmát při poslední gagu s kloboukem. Což dejme tomu nemusí nutně být úplně špatnou zápletkou, ale k blití to asi je. Tudíž za co tu uživatelé dávají ty dvě hvězdy? A jo - kamera se ani jedenkrát nedostala do záběru. ()

SeBig

Men in black v jiné barvě. Nejvetší mínus tohohle filmu je Reynolds, který to zahrál fakt strašně. Bridges je v pohodě, sem tam nějaká hláška a příběh je čistý průměr. Extra zážitek z toho není, chválím nápad a pár (fakt minimum) vtipných okamžiků a akce. ()

Chrustyn

Buddy movie s příchutí akce, sci-fi a komedie mohou fungovat a zdárným příkladem jsou "Muži v černém", kteří tuto novinku připomínají asi nejvíce. Avšak v tomto případě se úspěch ani nadšení nekoná, protože ani jedna z věcí nefunguje tak, jak by měla. Chemie mezi ústřední dvojicí je mizivá a může za ní jak nicotný scénář pozbývající trefné dialogy, tak i mladší z party, kterým je Ryan Reynolds (Bridges taky nepřekvapí, ale je znát, že se alespoň výborně bavil a občas se mu daří přenést to i do filmu). Co se týká příběhu, tak ten je po všech stránkách příšerný a ukazuje to, že jeho sepsání zabralo tak dvě hodiny a Schwentkeho amatérská režie (u které jsem měl pochyby už u RED, které naštěstí zachránili herci) jeho nicotnost jen potvrzuje. K tomu si divák připočte silně nepovedené triky, nevýraznou akci, ploché herecké výkony ostatních herců a prakticky nulovou zábavnost a vznikne jeden velký, promrhaný nápad, který v rukou zkušenějších tvůrců, mohl být minimálně zábavnou odreágovačkou. ()

korbitch22

Až mi z toho bylo místy zle.Takhle nafoukaně odfláknutou, nudnou a sterilní sračku sem neviděl roky.Začátek vypadal docela nadějně, jakmile ale jde Walker do policejníhop nebe, divák musí žasnout jak se dá vše příšerně nudně a bez šťávy zadupat doslova do pekla.Námět jako je tento nabízel miliardu možností, jenže jakoby Schwentke chtěl jen přijít na plac, zařvat kamera, akce a stop a jít si zase zamrdat s tou brutálně předraženou děvkou do svýho karavanu.Ryana Reynoldse považuju za jednoho z nejlepších a nejtalentovanějších mladých herců dnešní doby a tady v tom filmu je vidět, jak se normálně k smrti nudí a vlastně moc nechápe, jak se mohl upsat takové sračce, v jeho očích se i přes jeho veškerou snahu tu patetickou sračku zachránit dalo vidět, jak toho všeho lituje a je mu blbě samo ze sebe a jestli se pletu, je mi blbě z něho i za něj.Nechápu, že se najde producent, který dopředu takhle debilně nevtipný scénář dokáže zasponzorovat.Námět by mnohem víc slušel něčemu podobnému jako je Constantine.Udělat příběh temější, v eRkovém ratingu, vynechat přebarvené a trapné obří zrůdy s komickými vizuálními triky a měnit nemrtvé na nahnilé a démonické "normální" lidi, mohlo to bejt do píče úplně o něčem jiném.Nejhorší na tom je, že když už tvůrci chtěli udělat komedii, nepovedlo se jim vůbec nic a nejnadějnější možné komické situace jsou využité minimálně a to samozřejmě reálná a fiktivní podoba herců.Bohužel.... Schwentke si chtěl odbejt svojí práci a válet si šunky s kurvama na lehátku a natočil tak další předraženou, sterilní a špatně otrikovanou mrdku, která byla podobná druhému dílu Mužů v Černém, akorát ještě bídněji zrežírovanou a ještě míň vtipnou a to je prostě v píče.Film co dělá z diváka debila a jen debil může jít nad 2*.Tohle je prostě urážka a těch 30% co tomuhle braku dám si vysloužil šibal Kevin Bacon a úvodní sekvence, která mi dávala trochu naději.Jinak ten přízvuk Bridgese mě sral tak strašně moc, že jsem si k druhé půlce filmu pustil český dabing.30%. ()

Marze

Jedinou nezkalenou radost představuje Jeff Bridges coby veterán posmrtné policie, šerif s květnatou mluvou Divokého západu 19. století, který s harmonikou pěje tklivé písně savany. Po pravdě s takovou postavou se dalo podniknout daleko víc, ale když už člověka recyklovaná historka omrzí, vždycky ještě může zavřít oči a naslouchat charakteristickému hlasu s nádechem pohodově štiplavého nadhledu, jímž mluvil slavný Big Lebowski. ()

rollman1

Po přečtení hlavně negativních recenzí jsem moc nedoufal, že mě film bude bavit, ale nakonec jsem se odhodlal a pustil jsem se do něj a ono to nakonec byla příjemná podívaná. Ikdyž na druhou stranu řekněme si, že nebýt Bridgese a jeho super hlášek, hodnocení by šlo dolů, najdou se zde samé klišé, nelogičnosti, efekty taky nejsou bůhvijaké, ale Prostě Bridges to krásně zachraňuje a Reynolds není taky úplně marný. POkud Máte rádi Černé muže (čti Muži v černém) a potrpíte si na kvalitních hláškách, je tento film pro Vás. Pro ostatní Nohy pryč!!!!!! ()

mcb

Odpudivý digitální slepenec, který nefunguje ani jako oddechová buddy komedie, ani jako akční fantasy béčkového kalibru. Robert Schwentke po unylém Red potvrdil, že je jedním nejrutinnějších režisérů současného Hollywoodu a v RIPD servíruje neživotnou, nevtipnou a sterilní směsici scén, která absolutně nedává smysl. Zkrátka nulová kreativita a nudná šablona s podivně žvatlající Bridgesovou parodií na maršála Cockburna a tradičně nevýrazným Reynoldsem. Zatím asi nejhorší "popcorn" roku. ()

honajz

Velice slušný mix akce, komedie a lekce morbidního tématu. Byly chvíle, hlavně v závěru, kde to tedy schytává boston, a ne New York, kdy mi film připomínal svým vedením a zacílením Krotitele duchů. A podobně, jako se s nadhledem díváme na Krotitele duchů, je nutné se dívat na tuhle jízdu s mnoha zajímavými novinkami (slalom mezi padajícími auty) a vtipy, kde Jeff Bridges jako jakožto kovboj s mizerným kovbojským přízvukem hraje naprosto skvěle, zatímco Ryan Reynolds si vystačí se svým věčně udiveným kukučem, což ani tentokrát není kompliment. Až na některé zbytečné lascivní kecy o znásilňování lebky zvířátky je film fekálního humoru prostý, a naopak potěší některými chytrými rýpanci - viz VHS kazeta, smutně opouštějící scénu na smetiště dějin, asi také mířila do tunelu. ()

claudel

Hodně ulítlá komedie s Jeffem Bridgesem obtížně hovořícím přes zubní protézy a Ryanem Reynoldsem s vtipným vzezřením pro smrtelníky. Dalo se na to v rámci krátké stopáže dívat, zasmát se, uchichtnout a zakroutit hlavou. Za týden už si ale na tuhle jednohubku nevzpomenu. ()

Necrotongue

Ani tato komedie si po revizi původního hodnocení svou čtvrtou hvězdičku neudržela. Minule jsem asi vytěsnil, že je námět silně neoriginální a asi jsem se i výborně bavil, dnes jsem se příliš nezasmál, navíc mi fakt vadil velmi předvídatelný děj. Situaci nemohl v žádném případě zachránit Ryan Reynolds se svou tradičně tužší mimikou ani typicky ukecaná postava Jeffa Bridgese, nebyla to žádná hrůza, ale průměrná známka bohatě stačí. ()

MeanWhile

Bez akce, bez vtipu. Ikdyž trailer ukazoval vcelku fajn podívanou, celkovej film je jen 90 minut utrpení a nudy. I sami herci vypadaj že je to nebaví, bohužel další nevyužitý potenciál vcelku zajímavého komiksu. Schwentke zazářil před třemi lety REDem, teď už se valí z kopce dolů. 20 % ()

MáŠa

Ten scénář a námět je prostě debilní. S tímhle se člověk neumí ztotožnit, i kdyby chtěl sebe víc, protože celá tahle myšlenka nefunguje a člověk si může pokládat milion otázek, co kde co zpochybní. Když se ale nad to člověk povznese, tak dostane víceméně to, co očekává, a na to se dívat dá. Vtipů bohužel moc není, efekty taky zaspaly pár let, takže když by člověk místo toho dal přednost jinému filmu, tak se taky moc nestane. ()

becki_tu

Snaha o neotřelý námět se cení. Bohužel ho už nepodpořil scénář, který sice dává prostor Bridgesovi hláškovat, ale to je tak všechno. Nejvíc zamrzí podivně fungující svět s nedefinovanými pravidly, který však velmi účelně slouží formátu 3D, jelikož se v něm mohou tvůrci a programátoři pořádně vyřádit. O předvídatelnosti děje snad ani nemluvě. Místo zábavné oddychovky nám tak Schwentke naservíroval nemastný a neslaný buddy movie, který navzdory krátké stopáži a několika povedeným akčním scénám docela nudí. Škoda. ()

luka4615 odpad!

Na snímku R.I.P.D. je úplně všechno špatně. Nic zde totiž nefunguje tak, jak jsi tvůrci zřejmě (dosti pomýleně) představovali. Triky jsou příšerné, soundtrack banální, příběh retardovaný a herecké výkony vytváří zcela novou kapitolu naprostého hnusu. Ve finále tedy dostanete zcela zbytečný film a naprostou dehonestaci herců Kevina Bacona a Jeffa Bridgese. Děs a hrůza! „Until they pop, they look like regular people, so no one except us knows they're monsters inside. You see, if you slip through the cracks, and stay on Earth after you die, your soul rots. They rot, the world rots. Global warming, black plague, bad cell reception, get it?“ ()

Morholt

Recyklovaní Muži v černém a to takřka do mrtě. Jenže já si řikam "Proč ne?". Ryanu Reynoldsovi a Jeffu Bridgesovi to tady skvěle klape a sem tam je vhodně doplní Mary-Lousie Parker, tempo nepolevuje a udržuje si solidní rychlost, najde se i pár hlášek a dokonce i několik neokoukanejch dobrejch nápadů. Prostě nenáročná zábava, tak nevim, co od toho kdo čeká. 75% ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (viac)