R.I.P.D. - URNA: Útvar rozhodne neživých agentov

• Slovensko R.I.P.D.: Útvar Rozhodne Neživých Agentov (viac)

Nick Walker (Ryan Reynolds) bol elitným detektívom, ktorý to schytal behom jednej akcie a v odchode na večnosť mu nezabránila ani nepriestrelná vesta. Namiesto Zubatej na neho ale čaká mimoriadne strohá policajná dôstojníčka (Mary-Louise Parker), ktorá mu ako bývalému skvelému policajtovi ponúkne prácu v R.I.P.D. Útvare rozhodne neživých agentov. V jeho radách sa vráti na Zem a bude ju čistiť od zloduchov, ktorí už dávno patria na onen svet, ale zubami nechtami sa definitívne bránia. Ako zelenáč je Nick pridelený k ostrieľanému šerifovi Royovi Pulsipherovi (Jeff Bridges), ktorý ho začne zoznamovať s chodom tejto originálnej policajnej jednotky. Dozvie sa napríklad, že pre pobyt na Zemi má každý mŕtvy policajt zmenenú identitu (Nickovi bola pridelená dokonalá vizáž čínskeho dôchodcu), aby náhodou nenarazil na vlastných pozostalých, a že mŕtvi zloduchovia môžu niekedy byť až nečakane živý a nebezpečný. Nick sa v pomerne morbídnom prostredí bude musieť veľmi rýchlo zorientovať, pretože celý tím stojí tvárou v tvár najväčšej bezpečnostnej kríze vo svojich dejinách. Mŕtvi stoja len krôčik od ovládnutia sveta živých a jediný, kto im to môže prekaziť, je práve R.I.P.D. (TV Markíza)

TERRORDROME

Väčšina ľudí to hodnotila veľmi slabo a čítal som dokonca recenzie kde autor tvrdil že je to nudná tragédia storočia. Tak som si to pustil a ako to už niekedy býva, keďže som nečakal ani vyfúkaný čokoládový trt, dostal som skvelú popcornovú zábavu. Naozaj som pri sledovaní nechápal čo na tom koho tak strašne nudilo. Ono, je jasné že rozoberať logiku pri niečom podobnom sa odporúča len vtedy ak človek veľmi túži po žalúdočných vredoch a tak všetko závisí od toho ako sa ktorý jedinec baví a od toho sa potom následne odvýja ochota prehliadať scenáristické nezmysly. Ja som sa bavil náramne a preto nad tým všetkým mávam rukami až vzlietnem ako motýľ. Dvaja zamestnanci záhrobnej polície ( ktorých vďaka maskovaniu živý pozemšťania vnímajú ako kozatú blondýnu a starého číňana ) tu musia pomocou kmínu odhaľovať nebožtíkov ktorým sa vďaka preťaženému systému podarilo uniknúť z már a ďalej sa tvária že žijú aj keď šíria hnilobu. Týto záhrobníci kujú pikle ako vďaka istému starodávnemu zlatému artefaktu obrátiť nebeský portál naopak a mŕtvi teda začnú pršať naspäť na zem. Samozrejme je to úplná chujovina a ako správne pozamenala aj postava Jeffa Bridgesa - "kto a prečo by takú blbosť sakra zostrojil"! Ako vravím, to a iné veci radšej neriešiť, nie je to dobré na pleť ani zažívanie. Z môjho pohľadu bolo dôležitejšie že to kurevsky ( dosť zbrklo ) odsýpalo, poletovali tam zdeformovaný hnusáci a namachrovaný kauboj Jeff nezavrel klapačku ani na sekundu ( "rád meliem pántom" ). Pekné efekty, pozoruhodné kamerové obraty a čínsky dedko oháňajúci sa banánom. Poriadne priblblá švanda. Z hercov najviac neprekvapivo váľa rozšantený Jeff Bridges a najhorší je naopak chudák vyschnutý Kevin Bacon ktorý evidentne ani sám nevie o čo sa snaží. Tento popcornový nezmysel mi príjemne vybrakoval hlavu a ja si to kľudne pozriem znova. ()

cepice

Koukněte se na to, když už nevíte coby. Pokud jste vypatlaný puberťák, tak se vám to bude líbit, jinak ne. Ty dvě hvězdičky jsou akorát tak za chabý humor, který pobaví, když nad tím nechcete přemýšlet. A radím vám dobře, NEPŘEMÝŠLEJTE NAD TÍM! :) ()

Paldiny

R.I.P.D. trochu zaspal dobu. V dobe Návratu do budúcnosti by dozaista budil väčší záujem, dnes už publikum prahne po iných hrdinoch. Zápletka o mŕtvych strážcoch zákona, ktorí pomáhajú vyprevadiť zo sveta iných pozostalých je mix všetkého možného od Men in Black až po GhostBusters. Triková stránka niekde na úrovni Zamilovaného profesora a dialógy ako keby z nepoužitého materiálu k Smrtonosnej zbrane. Dej si aj napriek tomu odsýpa, sem-tam sa dá zasmiať a emotívnych výlevov má film minimum. URNA tak bez väčšej ujmy preberie do sobotného rána, v to nedeľné si už ale nespomeniete o čom bola. ()

Prochy38

Není to ten typ filmů, kde je R. Reynolds ten typickej R. Reynolds, ale fakt se mi tu líbil. Film plnej šílenejch keců a do toho solidní efekty, perfektní hudba a dost dobrý, pro mě originální, příběh a jeho dost kouzelné vytvoření. Akce od začátku až do konce. Nádherná M.-L. Parker, M. Miller a rozhodně pro mě neznámá S. Szostak. Dobře se na to koukalo, uteklo to a bavilo neskutečně! J. Bridges nezklame asi nikdy. ()

mosnak odpad!

Co si budeme nalhávat! Je to blbost! Laciné triky, nesympatickej parťáckej kovboj, nudný příběh a pokus o něco jako Men in Black! Těšil jsem se a jsem velice zklamaný. 5% ()

spiritus

O nic horší než MIB, možná bych řekl, že ještě vtipnější a dynamičtější. Ano, bere si z různě podobných filmů inspiraci a mírně je vykrádá, ale to v dnešní době dělají i filmy, jako Avatar a mnoho jiných, takže bych to za nějaký velký minus nepovažoval. Nenudil jsem se u toho, ba naopak bavil a smál, takže jako mírně nadprůměrnému snímku mu dávám lepší 3*. ()

simply

Ale zas tak hrozné to nebylo... místy jsem se i dobře zasmála. Jenom mě mrzí, že celý film stojí a padá na Jeffu Bridgesovi. ()

Mikeel odpad!

Větší pí*ovinu jsem už hodně dlouho neviděl. Nezáživné, nevtipné, laciné... Zkrátka nejsem cílová skupina tohoto filmu. Pokud vůbec nějakou cílovku tenhle film má... ()

Marla Singer

Nikdy bych nevěřila, že lze natočit scénu, kde hlavní postava schytá několik průstřelů, při pádu se zachytává o kovové lešení a následně tvrdě dopadne (hlavou napřed) na betonovou podlavu a to vše bez jediné otevřené rány, zlomené kosti či dokonce kapky krve. Úvod do akční polohy filmu ve fps stylizaci, jakkoliv formálně na výši působí, tak předznamenává totální plochost, povrchnost a bezkrevnost snímku. ___ R.I.P.D. v základu představuje ideální hollywoodský blockbuster, kdy črtá, až vykrádá nejrůznější žánry (western, krimi, buddy movies, sci-fi, romantický a katastrofický film), výsledným mixem se snaží cílit na co největší podíl obecenstva a zároveň je dostatečně umírněný na to, aby vás v kině oblažila přítomnost sotva dvanáctiletých klacků. Což samo o sobě může fungovat, pokud se ovšem křečovitě nedržíte návodu producentů a nehodláte film rozšířit o nic jiného než prvoplánové narážky (navíc několikrát opakované) a lacině vypadající triky. ___ K tomu režisér rozvádí zkušenost sitcomového smíchu do nové dimenze – snímkem už nenavozuje anonymní pocit z kina, kdy se zasmějete s neznámými (u starších seriálů dávno mrtvými) lidmi, ale konkrétní postavy ve filmu spoluprožívají události z divácké pozice, kterou se vám snaží podsunout. Při wow efektu tak opravdu uslyšíte „wow“ (nebo zahlédnete kaprovitě spadlou čelist) a při většině holyshit momentů prostě někdo musí zahlásit „holy shit“. Většinou se dotěrné role diváckého průvodce ujímá machistický transexuální kovboj, ale prakticky náleží komukoliv v právě nadřazené pozici – ať už zelenáčovi, šedesátkové Moneypenny nebo vysolárkovanému záporákovi. Příjemné asi jako vnitřní krvácení. ()

bobstock

Slabší alternativa na Muže v černém vs. Krotitelé duchů, ať se Jeff s Ryanem snaží sebevíc. Zabíjení digitálních ošklivců nijak neoslnilo. 45% ()

Ollie235

Od samého počátku strašná blbost, u které jsem si celou dobu přál, aby se to přehouplo do vtipného akčňáku. Bohužel tak nejzábavnější pasáž přichází až s blížícím se koncem a do té doby je to vyloženě utrpení. Děj nedává smysl, vtipu je pomálu a výsledkem je film, který je ukázkovým důkazem o tom, že rozpočet a herecké obsazení nejsou zárukou kvalitního výsledku. ()

Jaro_slav

Jeden z filmů, kde jde primárně o nápad, gagy, dialogy a cool herce. Děj je zde jenom do počtu. Jenže když se moc tlačí na pilu, vyznívá dost scén v takovou podivnou křeč. Lehkej nadprůměr, avšak tragicky zapomenutelnej. ()

filipvrbik

Není to úplná blbost, i když se na první dobrou chce křičet, že je to blbost na n-tou! Ono to má příběh, naštěstí to není přímo horor, takže je to koukatelné - ale zpracování celkem pokulhává (nemyslím efekty, myslím logické kopance a celkový nápad). Myslím, že při troště štěstí se z toho dala vytřískat víc, než posmrtnou kopií Mužů v černém. Konec nic moc...40% ()

Milky.

Jednoduchá a přímočará zápletka, jasní hrdinové, jasní hajzlové, naprosto strašné CGI, v hlavních rolích Jeff Bridges, Reynolds a Bacon....jednoduchá a přímočará akce od začátku do konce, občas nějaký vtip. Starý dobrý a fungující styl typu Men in Black. Na 5 to není, ale času určitě nelituju a užil jsem si to. ()

Caine

Horší 3. Režiséra nebo scénáristy zastřelit za promrhání potenciálu námětu. Chvílema příšerná nuda, chvílema skvělá sranda. Prostě slátanina Mužů v černém a Ducha, tak trochu honky-tonky bullshit. ()

Antaeus

Na film som sa veľmi tešil. Dvaja z mojich obľúbencov vedľa seba! Ale.. No.. Kde začať..? Film nebol vysloveným sklamaním, ale mohlo to byť lepšie. Niečo tomu chýbalo. Ako keď po dlhej predohre koneče príde na rad ehm.. "podstata", ale pred vyvrcholením všetko odrazu skončí. Zakaždým, keď som už-už mal pocit, že sa dej začne uberať nejakým smerom, odrazu sa všetko zvrtlo na iný smer. Povedal som si "ok, tak pôjdeme týmto smerom". Ale nie. Opäť zmena smeru. Ako keby autori skúšali, čo na diváka zaberie, alebo ako keby chceli, aby si tam každý našiel to "svoje". Z 3D som mal dojem, ako keby bolo postprodukčné, ale letecké zábery na mesto boli i tak úžasné! Rovnako aj kamera prelietavajúca pomedzi mrakodrapy. Na Jeffovi bolo badať, že si to náramne užíval a ja som sa, napriek všetkým mínusom, slušne pobavil. Paradoxne mi však v pamäti neutkvú akčné scény, ale scény s "blondýnou" a "číňanom" :) ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (viac)