R.I.P.D. - URNA: Útvar rozhodne neživých agentov

• Slovensko R.I.P.D.: Útvar Rozhodne Neživých Agentov (viac)

Nick Walker (Ryan Reynolds) bol elitným detektívom, ktorý to schytal behom jednej akcie a v odchode na večnosť mu nezabránila ani nepriestrelná vesta. Namiesto Zubatej na neho ale čaká mimoriadne strohá policajná dôstojníčka (Mary-Louise Parker), ktorá mu ako bývalému skvelému policajtovi ponúkne prácu v R.I.P.D. Útvare rozhodne neživých agentov. V jeho radách sa vráti na Zem a bude ju čistiť od zloduchov, ktorí už dávno patria na onen svet, ale zubami nechtami sa definitívne bránia. Ako zelenáč je Nick pridelený k ostrieľanému šerifovi Royovi Pulsipherovi (Jeff Bridges), ktorý ho začne zoznamovať s chodom tejto originálnej policajnej jednotky. Dozvie sa napríklad, že pre pobyt na Zemi má každý mŕtvy policajt zmenenú identitu (Nickovi bola pridelená dokonalá vizáž čínskeho dôchodcu), aby náhodou nenarazil na vlastných pozostalých, a že mŕtvi zloduchovia môžu niekedy byť až nečakane živý a nebezpečný. Nick sa v pomerne morbídnom prostredí bude musieť veľmi rýchlo zorientovať, pretože celý tím stojí tvárou v tvár najväčšej bezpečnostnej kríze vo svojich dejinách. Mŕtvi stoja len krôčik od ovládnutia sveta živých a jediný, kto im to môže prekaziť, je práve R.I.P.D. (TV Markíza)

Katka232

Takhle už jsem se nepobavila dlouho. A pak že posmrtný život není? :-D Bridgese mám ráda už dlouho, ale tady byl naprosto úžasný a skvěle hláškující. Reynolds mu pak už jen sekundoval a taky měli super převleky. To jsem se fakt nasmála. Bridges, jako sexbomba a Reynolds, jako čínskej stařík, až mi to připadalo úchylný.... :-D No a na konec z Reynoldse udělají školačku s rovnátky? Tak to už jsem fakt řvala smíchy. Hlavně nad tím člověk nesmí moc přemýšlet. Pak si to opravdu užije se vším všudy. ()

Guran

Jak už tady bylo řečeno, film je velice podobný MIB. Opět tu máme dva genty, jednoho skoro dědu a jednoho mladíčka. Příběh filmu mohl být ještě zajímavější. Opravdu mě nadchla ta myšlenka, co se děje po smrti, buď si člověk vybere URNu, nebo Boží soud. Snímek je postupem času podle mýho názoru špatně natáčený, já bych ho točil jinak, myslím to z pohledu těch postav, někdy je Jeff v záběru vidět jako žena a někdy jako jeho normální podoba. To střídání se mi opravdu nelíbilo. A když už jsem u Jeffa, tak jeho výkon mě zklamal hned po filmovém zpracování. Furt mele nesmysly, jeho postava je prostě nesmyslená. Již zminěné zpracování příběhu hrůza, jinak efekty ok. S postavami ani nějak nebude hrát za jedno, Raynolds i Bridges vám budou ukradeni. Kevin Bacon opět v roli hazjla, co také od toho herce čekat. Ale krásky snímku Stephanie Szostak a Marisa Miller se mi opravdu líbily, ale snímek je nudný a nepřekvapí. Prakticky nic nového vám nenabídne a rozhodně to není komedie do slova. ()

Hans.Gruber

námět se mi líbil, ale je to mrdka. hned snad v první sscéně je nejteplejší CGI badas mazafaka špekoun co vypadá jak z ovečky shaun a celý je to vykrádačka MIB. ale chvílema zábavný ()

Dinsberg

Bohužel strašně nezajímavý ansámbl nepokryl plytké charaktery ani stupidní příběh. A, i když se budu opakovat, opět nezabodovaly digitální triky. ()

Lenii

Božíčku! Ani nevím, jestli se mi k něčemu podobnému chce psát vůbec nějaký komentář, takže to zkrátím. Ano, žánr fantasy či sci-fi, jak je uvedeno v popisu filmu, nám nabízí nepřeberné množství, jak nějaký děj, myšlenku či nápad uchopit a ztvárnit. Ale!!! ... Tohle není ani sci-fi, protože klasické prvky sci-fi tu fakt nevidím. A už vůbec to dle mého není fantasy, tak jak bych si ho já představovala. Navíc ubohý děj a vlastně slátanina od začátku do konce mě celkově zničila alespoň ten jediný vtipný zážitek z celého filmu. Takže jen pro krásný oči Ryana Reynoldse tomu nedávám nejhorší hodnocení. 1 hvězda 30%. ()

Pitryx

Na první podívanou super zábavička. Jen mi tam přišlo místy hlucho, sice jen po chvilkách, ale přece. A také trošku nevyužitý potenciál, těch potvor tam mohli jistě napráskat více. Ale to jsou drobnosti, já se bavil a zcela jistě kouknu znovu a hodnocení možná upravím. ()

mrclTV

Už pri ôsmej minúte som mal problémy so sledovaním filmu, tie neustále rotácie kamery a opakované približovanie a oddaľovanie kamery z úplnej blízkosti do diaľky boli úplne hrozné, neskutočne ma to vytáčalo. A to nie je jediná vec, úplné odfláknutie zápletky a dôvodu, prečo vlastne hlavný hrdina zomrie (snáď sa to neberie ako spoiler) je iba začiatkom. Príbeh je celkovo totálny prepadák vymyslený na fajčiarskej prestávke, film sa komédiou nedá nazvať, lebo z tej kôpky silených situácií a nevtipných hlášok sa človek nenasmeje a keď už všetko ostatné zlyhá, tak ani na vizuál a akciu sa nedá spoľahnúť, kvôli skôr spomenutému problému. Jednoducho zabitý čas, našťastie to má len necelých 90 minút plus titulky. PS: Z komentárov zisťujem, že toto stálo 130 miliónov, ČOŽE? To tie rekvizity boli zo skutočného zlata a zvyšok dali tvorcovia na koks a šľapky? Tunel ako druha rúra Braniska..... ()

borohub

A to bylo kurva co? Nepovedená náhražka mužů v černém? Tomuto filmu chybí naprosto vše, nápad, slušné obsazení, dobrý děj, jakýkoliv náznak vtipu. Šíleně mě to nudilo, ale on i ten název mě měl varovat, že je to totální shit a naprostou slátaninu. Tak tohle opravdu ne.. 20% ()

Arccos

Taková kombinace Men in black a Ghostbusters. Slabší než oba dva jmenované předobrazy, jinak ovšem nevím, co proti tomu máte, tak nízké hodnocení si to nezaslouží. Kultovka se z toho nestala a nestane, ale jako jednohubka na večer neurazí a pobaví. ()

instageek_cz

Zvláštní film, který zdánlivě dělá všechno správně, ale přitom je to celé špatně. Už hlavní zápletka působí skvěle – mladý polda umírá v akci a poté zjišťuje, že existuje ještě úplně jiný, skrytý svět, kde se stává členem speciální jednotky lovící nemrtvé zločince! Super! Mohlo se jednat o obdobu Mužů v černém, jenže místo cool nováčka Willa Smithe tu máme posmutnělého Ryana Reynoldse a nemluvného drsňáka Tommy Lee Jonese nahrazuje kvokající Jeff Bridges. Jo, nečekal bych, že zrovna u R.I.P.D. budu mít největší problém s herci. Reynolds tu je ještě ve svém před-deadpoolovském období, kdy za sebou měl sérii nevýrazných filmů. Možná i proto působí tak nějak utlumeně, unyle, bez jiskry. Bridges coby mentor předvádí poněkolikáté svou buransko-kovbojskou variaci, jenže tentokrát to fakt nefunguje, je jen otravný. Hlavní průšvih spočívá ve vztahu téhle dvojice. Oni se upřímně nesnáší, chovají se k sobě hnusně, chybí tam taková ta hravá nevraživost, jakou známe z jiných buddy movies. Takže divák sleduje dvě nesympatické, neustále se hádající postavy, a čeká se, že jim bude fandit... Bridges se později nechal slyšet, že film zmršili ve střižně, že se vyházela spousta skvělých scén apod. Jo, něco tady strašně moc schází, nějaká radost, nadšení. Tenhle biják dělá čest svému názvu a uvnitř je úplně mrtvý. Párkrát se vás i tak pokusí vydírat nějakými srdceryvnými scénami, což na novodobých velkofilmech fakt nenávidím. Rvou z nás emoce a maskují tím to, že neumí odvyprávět příběh tak, abychom je cítili sami od sebe. Alespoň navenek R.I.P.D. vypadá solidně (nepočítám ty digi „obludy“), akce mě většinou bavila a několikrát jsem si říkal, že by to byla skvělá hra na Playstation... No nic, škoda promarněného potenciálu! Hodnocení: 4,5/10      Pro více filmových a jiných recenzí čtěte na Instagramu profil instageek_cz , díky!:) ()

Tomacek

Tento film jsem re-watchnul už asi po pátý a stále mě baví, i když se nejedná o nic extra velkolepého. 96ti minutová stopáž není nic co by mi zrovna tady vadilo, právě naopak to tady sedí přesně tak jak má. Jeff Bridges to tady tahá asi nejvíc, ale když se k němu přidá ještě Ryan Reynolds, tak spolu tvoří skvělé výrazné duo. Jejich dialogové výměny až přestřelky se poslouchají strašně dobře a rozhodně není pochyb, že se při nich zasmějete. Úplně chápu 58% na CSFD, protože se jedná spíše o průměrnou popcornovku, ale já jsem si ho užil a hodnotím ****. ()

ostravak30

Celou dobu mi tenhle film a tato dvojice připomínali Muže v černém. Jsou to vlastně tajní agenti, lidé je mohou vidět, byť ve změněné podobě, a zachraňují svět. Alespoň zde tak činí. Jenže film postrádá kvalitní hlášky a tempo. A je předvídatelný. Celý ten námět se mi navíc zdá malinko nedomyšlený, byť pár dobrých nápadů se objevilo. Třeba právě nápad s Číňanem a blondýnkou je prakticky úplně zazděn, jelikož po celou většinu filmu sledujeme hlavně stálé podoby hlavních hrdinů. Také těžba alespoň z tohoto nevychází, protože leckdy se ostatní živí diví vzhledu, který vidí, ale my diváci sledujeme podobu takovou v jaké hlavní postavy zemřeli. Takových zabitých věcí je zde víc. Možná si autor opravdu pohrává s myšlenkou zdůvodnění božstva či posmrtného života a víry v něco víc, ale tenhle způsob je minimálně špatně zobrazený, když ne nudněji napsaný. ()

88macco88

hmmm mix Krotitelia duchov a Muži v čiernom nič nové nič zaujímavé :/ čakal som čosi viac... .... Pár vtipných scén a to je všetko a áno aby som nezabudol dekolt Marisi Miller ....Tak jeden a pol hviezdy ..... ()

Unterschleif

Film je to strašne schematický, ale zručne natočený a ani chvíľu som sa nenudil. Dobré vtipy, dobrá akcia, pekné zábery zmrznutého času. A cool Jeff Bridges. Na letné kino mi to stačí. ()

VanBradley89

Po přečtení několika recenzí a hodnocení některých uživatelů jsem nečekal vůbec nic. A přesně to jsem i dostal. Ne, že bych se nesnažil tomu dát šanci. Já chtěl, ale film samotný jakoby o to ani nestál. Reynolds byl nevýrazný a nezajímavý. Bridges přehrával, ale byl to sympaťák. Občas se povedla nějaká hláška, sem tam záběr či dokonce scéna, ale ve výsledku NIC co by mě donutilo to ještě někdy vidět. ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (viac)