Neobyčajný život Timothyho Greena

• Česko Neobyčejný život Timothyho Greena (viac)
všetky plagáty

Sila prírody je nekonečná. Greenovci aj celé mestečko Stanleyville sa poučia, že nečakané situácie môžu priniesť nečakané dary.
Cindy a Jim Greenovci sú mladí manželia zamilovaní až po uši, ktorí si chcú čo najskôr založiť rodinu. Lekár im však prinesie zlé správy, o vlastnom dieťati môžu zatiaľ iba snívať. Greenovci v záhrade zahrabú do zeme škatuľu, v ktorej doslova pochovajú svoje sny a najtajnejšie želania o vytúženom budúcom potomkovi s popisom, ako by mal vyzerať a aké by mal mať vlastnosti. Keď im počas strašnej búrky o polnoci zabúcha na dvere malý zablatený chlapec Timothy, ktorému z členkov rastú zelené výhonky listov a nazve ich mamou a otcom, zistia, že najúžasnejšie veci sa stanú vo chvíli, keď ich najmenej čakáte a najväčšie dary v živote prichádzajú z tých najneočakávanejších strán. Sila prírody sa prejavila a ich syn Timothy Green sa narodil v zemi. Nech už prichádza odkiaľkoľvek, nie je tým, na koho sa podobá, teda  malým nezrelým chlapcom. Cindy a Jim sa zrazu stanú rodičmi a počas niekoľkých najbližších mesiacov ich Timothy naučí viac, ako si kedy mohli naštudovať o výchove detí a rodičovstve. (TV JOJ)

Kingjiri

Když jsem viděl před úvodníma titulkama logo Walta Disneyho, byl jsem připravenej na pohádkovou taškařici cílenou spíš na menší diváky. Ve výsledku mě ale čekalo příjemný překvapení, protože se v příběhu rozhodně dalo najít i pár zajímavějších motivů pro "dospěláky". Plus dávám za dobrej nápad, sympatický herce, pohodovou atmosféru, absenci neúnosný míry patosu a decentní závěr. I přesto, že pohádky nemusim, jde nakonec o pohodovej feelgood film pro všechny diváky srovnatelnej například s We Bought a Zoo, čtyři slabší hvězdy. ()

pepa3rd

V nitru je to velmi zajímavý příběh, kterému ovšem cosi chybí. Upřímně, netroufám si říci co to je. Jen vím, že po okouzlujícím pohádkovém začátku, ve mně nedokázal probudit ty správné pocity, díky kterým bych přestal být nezúčastněným pozorovatelem a začal osudy hrdinů opravdu proživat. 60 % ()

cerbygerby

Zajímavé drama, na které se pěkně koukalo a ke konci se asi málo kdo udrží, tedy pokud je trochu citlivější.. Získat z ničeho nic to po čem tolik toužíte, je vskutku dar z nebes...nebo hlíny?? :)))) za mě 4* a 75% ()

Takasawa odpad!

Zvládl jsem to dokoukat jen asi do třetiny, ale to jsem neskutečně trpěl. Tenhle film rozhodně nikdy nedokoukám, bylo to ta nejhorší půlhodina co jsem kdy viděl.. ()

siloalampa

Keď túto rozprávku budete od začiatku brať ako rozprávku, nemá sa vám čo na nej nepáčiť, pretože rozprávka je to naozaj pekná, inteligentne podaná a zaujímavá... ()

miawallacova

každý tu píše jaký to bylo děsný hovno, ale mě to celkem zasáhlo. Asi v tom vidím něco ze sebe, nebo bůh ví... Hezké, vtipné, dojemné... Když není v Disneyovce aspoň jeden "bohatej záporňák" tak to nemá to pravé grády, takže nezklamalo! :) ()

Kadas97 odpad!

Absolútna stupidnosť, kde si zakomplexovaný rodičia plnia sny cez vysnívané decko. Potrebujú svojej rodine dokazovať že sú lepší a duševná hodnota filmu je niekde medzi hovnom a žumpou. Disney by mal skrachovať lebo doserú všetko čoho sa dotknú. Mali zostať pri animákoch. 0 z 10 ()

Hpatrik

Jakkoli se příběh může jevit neuvěřitelně až absurdně, tak dokáže opravdu silně zasáhnout, a tenhle s citem natočený, příjemný filmeček určitě potěší. Na soundtracku se podíleli hvězdní Geoff Zanelli a Nick Glennie-Smith a pěknou ústřední píseň nazpívali Glen Hansard s Markétou Irglovou. ()

VyViteKdo

Velmi zajímavý film s velmi zajímavou pointou, tak by se dal Neobyčejný život Timothyho Greena charakterizovat. Můj názor je následující: velmi milý, vtipný, mírně trapný a docela dojemný film. Velmi dobře zpracovaný s minimem chyb. Každý si v něm nejspíš najde to svoje něco a užije si jej jinak. Přijde mi jako taková moderní pohádka o jednom snu, který se splnil, něco dal a opět zmizel a zanechal po sobě jenom hezké a dobré. Podle mě po těch několika velkolepých propadácích, které poslední dobou vznikly, je tohle opět velmi příjemná změna, kterou jsem si náramně užil. 8/10 ()

kluzo

Takový pozitivní Otesánek po americku. Nikoho nesežere a je neskutečně inteligentní. Škoda, že se dnes pohádkám říká fantasy, mohlo by si spousta diváků ušetřit zklamání. Sympatičtí herci a vcelku slušně natočené. ()

FreeDooM44

je to neobycejny film:) krasna pohadka, kterou si uzijete jen kdyz na to dilo budete koukat jako na pohadku,,, Navic ten nenasilny, vsepropojujici a barevny konec me nejak dojal ze sem chvilku uvazoval i o plny palce za pet * :) no mozna pri druhy projekci.) ()

Shaleman

Americký kýč plný blbých keců a nepochopitelného chování hlavních i vedlejších postav, který byl stvořený pro jediný cíl - vymáčknout z bezdětných Američanů i poslední kapičku sentimentální slzy. Dokážu pochopit pohádkový motiv, ale nedokážu pochopit, jak se film může točit kolem kluka, ze kterého roste listí a nikdo se neptá kdo to je a odkud se vzal. Cizí, neznámé dítě bez jakýkoliv záznamů a minulosti se najednou objeví v domě a všichni jsou hnedka nadšení, spokojení a nechávají se ovlivnit jeho "podivným chováním" a "dětsky dospěláckými dialogy", ze kterých se každá ženská tvář křiví do dojatého úsměvu. Komerční zlo, které trumfne i nedělní studiová pohádka na ČT1. A to nebudu rozebírat vyloženě trapné chování "adoptivních" rodičů. Hvězdička za kameru a obsazení je taky taková křečovitá. ()

waska

Jeden z mála případů, kdy cizí děti ( hlavně těch nejbližších známých ) nepůsobí jako antikoncepce. Škoda, že je to jen film. ()

Oonika

So sweeeeet!! Doják jako blázen, sice trochu nadpřirozena, ale hodilo se. Neuvěřitelně mě to bavilo a dostalo! Timothy byl super, herec jakbysmet. ()

Kotsour

Tohle je prostě moje parketa. Film o sympatických a obyčejných lidech, kteří prochází těžkou životní situací a potom přijde něco, co jejich životy změní. Něco, co přichází jako dar z nebes, něco neskutečného, neuvěřitelného, fantaskního... Kombinace dramatu a fantasy je jedním z mých nejoblíbenějších žánrů a tohle je přesně to, co od takových filmů čekám. Člověk má prostor pro vlastní fantazii a jen tupě nesleduje nějakou jasně danou naservírovanou jednohubku. Tady bylo prostoru hodně, v některých scénách možná až příliš (na obyčejného diváka, tedy ne na cílovku). Někdo takové filmy bere jako filmy, které hrají na city a možná tomu tak trochu je, je to prostě tak trochu pohádka a řekněme si narovinu, v našem světě pohádkových situací a hlavně konců moc není, proto je mám rád alespoň ve filmech. Příjemně to pohladí na duši. Je škoda, že to nemá trochu větší tah na branku a nemůžu tedy hodnotit ještě výše, každopádně bych ale rád vyzdvihl soundtrack, který je opravdu úžasný. No a film samotný je skvěle zakončený, tak trochu hořkosladce, každopádně pointa je v tom, že se naše dvojice zbavila svého balvanu a začíná žít skutečný život. CJ Timothyho zahrál skvěle, je to taky tak trochu podivnej kluk. ()

E lan

Neskutečně zajímavý a pozitivní film, u kterého je od začátku vše téměř jasné, ale přesto člověk jen žasne nad výbornými hereckými výkony, roztomilým ztvárněním a vůbec skvělou atmosférou. Člověk se k tomuto filmu dlouho odhodlává a pak je velmi příjemně překvapen. ()