Megamozog a vynález skazy

• USA Megamind: The Button of Doom

Z na pohľad úplne neškodne vyzerajúceho tlačidla sa vykľuje čosi, čo by mohlo znamenať koniec sveta, ako ho poznáme! :-) Byť ochrancom mesta Metro City musí byť nielen bez debaty úžasné, ale i nečakane skvelá zábava. To si aspoň myslí muž, ktorý sa stal jeho novým ochrancom – kedysi ukážkový zlosyn, no vplyvom nečakaných okolností dnes všetkými zbožňovaný superhrdina Megamozog! Tomu sa však nanešťastie hneď v prvý deň v novej funkcii podarí nechtiac spôsobiť nepredstaviteľnú katastrofu, keď po úspešnom výpredaji temer všetkých svojich rovnako brilantných, ako šialených vynálezov stlačí akési, na pohľad úplne neškodne vyzerajúce tlačidlo. Z neho sa totiž na ochrancovo veľké prekvapenie a úprimné zdesenie jeho verného Poskoka vykľuje spúšťač čohosi, čo by mohlo znamenať koniec sveta, ako ho poznáme – gigantický ničivý superrobot MegaMegamozog! :-) (TV Markíza)

SelfishMan

O něco slabší odvar jinak naprosto geniálního animáku. Megamind mě totálně dostal a byl jsem schopný si ho pustit snad i 5x, jako žádný jiný animák. Kde jinde vám nakráčí animovaná postava na scénu za řízného zvuku AC/DC? Je fakt, že Button of Doom nedosahuje kvalitativně po stránce efektnosti, humoru nebo příběhu na hlavní film a při této zápletce by se asi slušela i o 5 minutek kratší stopáž. S drobným nadhodnocením dávám 4 * protože i tak podle mě pořád svým nápadem převyšuje valnou většinu kratších či delších animáků, udržuje si dobrou kvalitu animace a Megaminda prostě můžu. ()

Mery235

..joj, je to skoda... podla to uz nemuselo vzniknut, nie je to ono... film bol skvely, dostatocne dobre ukonceny, uz k tomu nechybal ziadny dodatok... toto uz bolo zbytocne... co uz... ()

Pavlo

„Ako začať život hrdinu? No najprv sa je treba zbaviť starých vecí a najlepšie aukciou.“ Chybou tohto krátkeho dodatku je, že tu nie je cítiť ľahkosť a nadhľad ako vo filme. Je to skôr také umelé predĺženie deja. Ale na druhú stranu i tak vcelku poteší. ()

CheeseFigure

Nepovedal by som, že je to len o akcií a humore. Je tu aj ďalší krok v Megamysľovom prerode na superhrdinu. Konkrétne sa musí vysporiadať s tým, že nemusí byť ďalším Metro Manom, stačí mu byť sám sebou. Podľa mňa by táto myšlienka zvládla utiahnuť aj normálnu dvojku, ale nevadí. Aj tento kraťas potešil. ()