Diktátor

• Česko Diktátor (viac)

Jmenuje se Aladdin a od smrti Kim Čong Ila je považován za posledního mohykána mezi diktátory. Komik a mystifikátor Sacha Baron Cohen si po kazašském Boratovi a rakouském Brunovi navlékl mužný plnovous a spolu s ním masku neomezeného vládce zemičky jménem Wadiya, kterou chce ze všech sil zachránit před demokracií. Takového borce by chtěl mít za svého prezidenta každý. Dominuje ve všech oblastech lidské činnosti, a přesto je schopen večer po vladaření najít čas a energii na porci kvalitního sexu s libovolnou hollywoodskou herečkou, která je ochotná do jeho subsaharského ráje zavítat. Hvězda Transformers Megan Fox by mohla vyprávět. Ke svému lidu se chová jako milující otec, jenž ví, že je škoda každé rány, která padne vedle. I proto tak rád vynáší rozsudky smrti, většinou ve formě setnutí mečem. Tradice se musí dodržovat, i když se právě snažíte vyvinout vlastní jadernou bombu. Na světě jsou ale i země, které nebezpečí demokracie neodolaly, a jejich představitelé se rozhodli pozvat Aladdina do budovy OSN, aby mu vážně promluvili do stylu vládnutí. Aladdin, který se nikoho a ničeho nebojí, se k výzvě postaví čelem a vyrazí do Ameriky. Pro jistotu v doprovodu svého hlavního poradce (Ben Kingsley) a dvojníka, jenž je mu k nerozeznání podobný, až na tu mozkovou kapacitu (pasáček koz ji mít extra velkou nepotřebuje). Až ve stínu Sochy svobody Aladdin na vlastní kůži pozná, jak zhoubné zřízení ta „slavná“ vláda lidu může být. Než se se rozkouká, skončí vinou spiklenců polonahý a hlavně k nepoznání oholený na ulici, odkud může jen zoufale zírat, jak jeho imbecilní záskok zničí během okamžiku všechno, co vybudoval on, jeho táta, táta jeho táty a všichni předešlí tátové. Průvodce „džunglí“ normálního světa najde shodou náhod v člověku, od kterého by si jinak udržoval co největší distanc. V ženě (Anna Faris)! Mezi její další zásadní vady patří to, že je ortodoxní feministkou s chlupatým podpaždím, levicovou aktivistkou, vegetariánkou a nesnáší diktátory všeho druhu. Přesto se Aladdin s její pomocí pokusí pro svou zemi diktaturu a tyranii zachránit. (oficiálny text distribútora)

ill

Jak začít. Aladeen zprávou nebo Aladeen zprávou? Ano, jsem Sascha Baron Cohen aladeen :) U druhé scény s hlavou jsem se rozesmál jako ještě u filmu nikdy. ()

kolodej1

slušná porce nekorektní legrace, především první třetina je excelentní a hýří nápady, ale i v další fázi je spousta dobrých vtípků. Některé možná až příliš tlačí na pilu, ale těch naštěstí není moc. Sacha si střílí prakticky ze všeho, co se namane . z ameiričanů, ze židů, z žen ( a budeš mít kluka a nebo potrat? ). Rozhodně, kdo se chce zasmát, tak tady se prostoru k tomu najde dost ()

bezprezdivky

První půlka filmu je absolutní pecka, co věta, to úžasnej fór. Hru Kopání hromadného hrobu pro Nintendo bych si rád pořídil ........ Ale někde za půlkou se to šeredně zvrtne k vtipům o vyměšování, pocení a k absolutnímu vrcholu (propadu) v podobě lovení rukama ve vagíně. ()

hony23

Hodně velká píč...na, které se ale člověk občas zasměje, ať chce nebo ne. Diktátor je však o něco slabší, než Borat. ()

tchempi

U Borata jsem smíchy padal z křesla, u Diktátora jsem se párkrát zasmál a několikrát mi cuklo koutkem. Slabé. Bylo to jen na dvě hvězdičky, ta třetí je za nádhernou nekorektnost a že Sacha není pokrytec a nazývá věci pravými jmény. ()

ludovit14

FILM Diktátor je:Malý a skromný,milý a trošku nudný a ___!Nie je tu príliš na čom sa dá zasmiať,ale pousmiať pár krát sa dá.Takéto komédie nemajú u mňa veľký úspech-skôr žasnem nad tuposťou TVORCOV!HOD:44.01%.Celý Sascha mi je ukradnutý-je to TRAPKO a BODKA.PS:BORAT už netreba kopírovať-bolo toho už dosť! ()

Anaheim

Tady jde spíš o vtip než o cokoli jiného, byl to zase typický Cohenovský humor, který se nemusí líbit každému, ale kdo má rád jakýkoliv druh humoru přijde si na své. Nelze 100% napsat, že film neurazí, protože uráží snad všechno a všechny, ale s tím by se měl jít už člověk na film dívat. A ta hudba :D ...... geniální. ()

R.I.S.A

Chcete slyšet Anadin zprávu nebo Aladin zprávu ? mmmmmm nnnooooo Aladin zprávu. Jste HIV Aladin :D :D :D :D Umíte se přitáhnout? ........ Ten cvik jsem vymyslel :D No prostě Cohen to totálně zabil :) Bomba film . ()

Shimmy

Je to tak hroznej film, až je naprosto dokonalej. Neskutečné množství hlášek a scén u kterých se válíte smíchy. Paráda ()

kacer4

Po Boratovi som nechcel o Baronovi ani počuť, ale na toto som sa prehovoril a neľutujem. Humor nieje až na tak vysokej úrovni ale je výborný a trefný, narážky na hercov, vlády a Annu Faris boli geniálne. ()

Desmi

Rasistickej humor S.B.C. nezná hranic a tímhle filmem to opět potvrdil. Je tam fakt kopa vtipných scén a jako komedie plní vše, co od tohoto žánru čekám. Nutno ale dodat, že ten humor není pro každého... =) ()

Goumen

takový mix mezi Zohanem a Boratem, spostu povedených scén a gagů. Líbí se mi Cohenův nevybíravý styl humoru, kdy se nebojí zesměšnit i takové věci jako terorismus a politiku, což je obzvlášť u americké komedie dost neobvyklé ()

Scaevola

Chudák Muammar, poušť ještě nevysušila jeho tělo a vetřelci ze Západu už špiní jeho odkaz! Oproti “Boratovi” se jedná o kvalitativní posun o mnoho tříd vzhůru, byť i zde jsou vylučovací nechutnosti a trapné zbytečnosti více než časté. Vše naštěstí zachraňuje skvěle aktuální nekorektní humor (myslím politicky a tak nějak západně lidsko-právně nekorektní). Zajímalo by mne, zda si Cohenovy filmy udrží tuto stoupající tendenci i nadále? ()

mucho3

Oproti Boratovi a Brunovi poněkud méně té trapnosti a provokace,několik opravdu vtipných scén.Zábavná komedie,kterou sjedete s úsměvem na rtu. ()

axel01

Vždycky jsem věděla, že komedie je žánr, se kterým budu mít problém. Ať už proto, že nesdílím plejádu křečovitých úsměvů pro jakkoli trhlou situaci, nebo proto, že je mi jednoduše blížší černý humor. S ohledem na to, že mě máloco pobaví, dávám filmu alespoň dvě hvězdy. Abych to upřesnila, komedii si představuji jinak – každým coulem jinak, než tento film. Nevím, jestli byl film až tak moc blbý, že jsem humor v něm nepochopila, nebo tak dobrý, že jeho skvěle vybroušené vtipy unikaly mému pochopení. Dost možné je oboje, ale pátrat po tom nebudu. Každopádně, asi jednou jsem se zasmála – konkrétně při vyhazování právě narozené dcery do odpadkového koše – a zbývající hodnocení uděluji za nápad. Mně by takovou kravinu natočit asi nenapadlo. V Sýrii se jim možná bude líbit. ()

vika.evil

Docela slušná komedie.Některé hlášky se docela povedly.Obsazení ujde (Sacha Baron Cohen, Aasif Mandvi, Anna Faris, Adeel Akhtar, Horatio Sanz, Ben Kingsley, Megan Fox,).Na film se dá shlétnot maximálně 3krát,ale už při tom 3 shlétnutí nuda a usínáte...Co se tíče děje je spíš nudný a lehce předvidatelný.Ale i tak mně film rozesmál...Proto dávám 5* ()

unclejack

Neviem do akej miery je humor Sachu Barona Cohena uletený v Brunovi a Boratovi. Každopádne z môjho pohľadu išlo o nevkus a hlúpy prízvuk. Jedno s druhým, pekne po kope, uvarené vo fraškovito farebnom hrnčeku s hromadou áut, Megan Fox, Benom Kingsley ktorý si zasa raz strihol úlohu, ktorú bude raz mazať z pamäte a všetko za doprovodu plytkej hudby Errana B. Cohena. Zábava len v rámci veľmi povoľných hraníc, mnohé scény pôsobia samoúčelne a vykalkulovane a Cohenov herecký výkon sa možno hodí do estrád a ujetín typu Kazach v monokini behá po JúEsEj ale v Diktátorovi, kde má príležitosť ukázať trochu viac zlyháva. Na plnej čiare, voľný pád z výšky jedenástich kilometrov. A ani Anna Faris mu v jeho úsilí rozdráždiť naše bránice príliš nepomáha. Skrátka ide o rozpustilú blbinku, na ktorú si Larry Charles v štýle Olivera Twista vypýtal slušný rozpočet a šéfom garantoval divácky úspech v osobe chlapíka, ktorého vystrájanie v NYC by som čo najradšej zabudol. Netreba dodávať, že akákoľvek iná rovina príbehu než tá prvoplánová - vývoj nejakého vzťahu, vznik puta medzi Farisovou a Cohenom - žalostne zlyháva. ()

jjjerry

Dvě polarity snímku. Na můj vkus až převtipováno, některé scény nejsou dle mého vkusu vtipné, ale spíše trapnější (prsatka). Libilo se mně i hlubší zamyšlení, změna režimu v obchodě, a pak popis demokracie. Dobré vtípky: Aladeen, prof. Pepek , nejlepší kdy jsem umíral smíchy je asi scéna v helikoptéře "nine-eleven", a scéna na laně, za to musím dát* :-D ()