Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

cubiculla

Neobyčejně natočený obyčejný příběh o neobyčejných lidech... Romantické komedie nejsou úplně můj šálek piva, protože jim většinou chybí kvalita a originalita, u Amélie nechybělo ani jedno... ()

Všivák

Melodie na klavír, která zazní ve filmu asi třikrát, se mi dostala tak pod kůži, že jí mám jako vyzvánění v telefonu. Jinak, obyčejné dny obyčejných lidí. Super humor. ()

nevermore

Film, jehož pověst ho samotný předchází. A škleb Amélie z úvodní fotografie mě strašil již na tolika avatarech a položek "nejoblíbenější" v profilech, že jsem se podíval též. A výsledek nebyl špatný. Je tam na mě ale příliš lichých. Amélie je výjimečná (mimo jiné) tím, že si všímá detailů ve filmech..... Magnifico!! ( :/ ) 60% ()

Tereza666

Hodně zvláštní film, který vás příjemně naladí a pobaví. Skvělé dialogy, barvy, scénář. Krásná Audrey a nádherný soundtrack. ()

Midori_Mike

Audrey Tautou... zřejmě neexistuje jiný člověk, který by se na tuhle roli hodil víc. Ve filmu všechno funguje na jedničku s hvězdičkou, já prostě nemám co vytknout. Jedinné, co s tím zmůžu je, že neustále užasle kroutím hlavou nad tím co jsem viděl. Možná se to zdá všechno naivní, ale já si myslím, že TOHLE je jeden z nejsprávnějších přístupů k životu... Amélie je pro mě jednička. Přál bych si jednou dosáhnout realizace srovnatelné s tou její :) . ()

sskrblik

Amélie je upřímný, laskavý a krásný snímek, jež by vás neměl rozhodně minout. Audrey je ve své roli naprosto neodolatelná ťunťa :)... kterou si každý duchaplnější divák prostě musí zamilovat! Film pojednává o každodennosti, o maličkostech na které leckdy nemá člověk v dnešním uspěchaném světě čas. Zároveň je dobrou radou - zastavte se a vnímejte krásy kolem vás. Připomíná mi to poselství, které bylo i v Americké Kráse, kdy mladík natáčel letící sáček. S tím rozdílem, že Amélie je celý film o tom. ()

MIGHTTREE

Romantické filmy jako takové v oblibě nemám, ale originální a výjimečné kousky si nenechám ujít. (Film mi byl doporučen :-)) Obrovský potenciál nápadu je bezpochyby nejlepším možným složením jedné velké roztrhané fotografie na desítky detailních kousků. Nádherné obrazy doprovázené temperamentní hudbou rozehřejí i to skleněné srdce a naplní ho radostí. ()

hroubek

Chvilku mě trvalo než jsem si k tomuto snímku našel cestu.A vůbec mi nevadí, že jsem si ho nepustil hned.Tohle je film u kterýho jedno jestli uvidíte hned nebo za pár let tady totiž záleží na tom jesli se mu propadnete nebo ne.Když, jo tak Vás čeká něco obyčejného udělané neobyčejně.Pokud si Vás to nezíská tak Vás čeká jen dvě hodiny francouzké drmolení pokud zvolíte originální znění.Já má štestí, že patřím do první skupiny, která si film vychutnala.A měl jsem ze spousty scén velkou radost jako např. hlápek a fotbalový zápas,trpaslíkova cesta kolem světa nebo úžasná scéna po modrých šipkách.Občas se mi zdálo, že si film zbytečně kombinuje vyprávění a že by to šlo udělat elegatněji.Vyzdvyhnout výkon Audrey Tautou je samozřemost.Kdo to nezkusí nezjistí tak na co ještě čekáte. ()

sheldonka.

Trochu zvláštní film, který zaručeně nemá obdoby. Amélie patří k nejzvláštnějším postavám se kterými jsem se doposud setkala. Audrey Tautou je prostě na tuhle roli jako dělaná. Strašně se mi líbil styl snímku, který mi (kvůli vypravěči) připomínal seriál Řekni, kdo tě zabil. Ovšem ubrala bych trochu té naivity a přehnané sladkosti. Po dlouhém otálení, jsem konečně tento film shlédla a jsem za to rozhodně ráda, protože je to originální snímek, který sice není kdejak úžasný, ale stojí za to, být viděn. ()

Brain-D

Musím si dát někdy repete. Update:15.9.2020: Jde o zvláštní nádherný snímek natočený s určitou dávkou smyslu pro detail. Vyprávění o životech lidí ve snímku je pojato s takovou srdečností, že vám všichni ve snímku přirostou k srdci a vás to prostě baví jen sledovat. Francouštinu nesnáším a musel jsem si film pustit s dabingem, který možná pokazil originální znění či celé vyprávění. Rozhodně se jedná o skvělé dílo, ale chuť dát plné hodnocení to ve mě příliš nevzbuzuje. Nejspíš budu muset dát opět repete :D. ()

Master19

Ty krásné chvíle v kině a pak mnohokrát doma mi nikdo z paměti nevymaže. Brudoto/Brutodo je u nás doma synonymum pro přeřeknutí. :-) ()

sahe

"Příležitosti jsou jako Tour de France, dlouho na ně čekáte, a když se dočkáte, jsou hned pryč. V ten pravý čas po ní musíte bez rozmyšlení skočit !" ...... "Bez tebe by mé dnešní city byly jen skořápkou citů dávných." ()

jujec

Omlouvám se všem, kterým se tento film líbil - ne, nebyl špatný, jen mě prostě vadí, když se někdo neumí "vymáčknout", a furt se ne a ne "rozhoupat". Film je vtipný, svěží, ale mlčící Amélie (ve mě probouzí vzpomínky na sestru Inu z Nemocnice na kraji města) mě prostě nedovolí dát plný počet hvězdiček. ()

Ceres

Pamatuji si, jak kolem tohoto filmu v době vydání koloval rozruh, ja po více než 10 letech jsem tento "fantastický" film zhlédnul, ale nic z všudypřítomných superlativů v komentářích mě neoslovilo. Spíš bych řekl, že je to jeden z těch zbytečných filmů, alespoň pro mě. Kamera dobrá, párkrát dobrý vtip, ale celkově nuda. Audrey měla o hodně lepší "Příliš dlouhé zásnuby". Toto fakt ne. ()

lucascus

Snahu tvůrců cením, ovšem naprosto mě to jako diváka minulo, přestože takovéto snové a melancholické filmy vyhledávám. Kulisy a atmosféra jsou fajn, herci také (oceňuji scénu na baru, se zamilovanou trafikantkou), ovšem jako celek nemůžu hodnotit kladně. Příliš nelogické, místy nudné, nezapadající do sebe, Tautou mi narozdíl od většiny diváků nepřišla přespříliš sympatická, ikdyž souhlasím, že do role se hodila. Mohly se rozvést určité scény (vztah otce a Amélie, naopak některé se mohly úplně vynechat). Prostě za mě ne, přestože z tohoto mohl být skvostný film, zůstal jen průměr. Nebo jsem už hodně zmlsaný, kdo ví. ()

lykan9

Z Audrey Tautou jsem se po celou dobu nemohl odtrhnout. V jiných filmech jsem si toho nevšiml, ale je to nádherná ženská a s jakou roztomilostí zahrála svojí postavu, bylo úžasné. Jinak k filmu mohu říct, že se mi moc líbil a jsem moc rád, že jsem si na film konečně udělal čas. Přesto nevím, jestli najdu někdy chuť se na film znovu podívat. Jedná se však o vysoký nadprůměr. ()

Sany33

Asi ma atmosféra tohto filmu obišla ale zdá sa mi úplne obyčajný. Síce má dobrý začiatok a rozprávač podáva príbeh pútavo a zaujímavo aj pre nezainteresovaného diváka. Hlavná postava Amélie v podaní Audrey Tautou je dosť podivné stvorenie, ktoré robí dosť podivné veci. Keď nájde vo svojom byte schránku z premetmi predchádzajúceho majiteľa dá si za úlohu vyhľadať ho a vydá sa teda na dobrodružstvo na konci ktorého čaká možno vytúžená láska. No ako som hovoril už na začiatku celé je to fádne a nezaujímavé. Pre mňa jednoducho zabudnuteľný film. 45% ()

cross

Originální příběh, vizuálně působivé zpracování, pozitivní hudbu a celou plejádu nejniternějších pocitů. To vše a mnohdy ještě víc vám nabízí Amélie z Monmartru, která není ničím víc, než jen opravdu, ale opravdu krásným a poetickým filmovým zážitkem. ()

davidek

Doporučuji shlédnout ve francouzštině. Opravdu vynikne ta něžnost a kouzlo. A taky rozdíl mezi Bredoteau a Bretodeau v češtině prostě nevyzní . . ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta