Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

Flynn

Příjemné pokoukání, hlavně na přetemné oči Audrey Tautou, ty samotné musí vtáhnout člověka do děje ,roztomile ďábelský kukuč jí tady sedí, a film samotný mě dostal krásnou rozpitvaností byt nejvedlějších postav, počáteční představení co má kdo rád a co ne mě prostě pobavilo :o) a celý film je hrozně příjemný..... ()

Andre3000

Skvělý film, protože...má skvělé herecké obsazení, v čele s Audrey. Dále má velmi dobrý příběh, žádný hollywódský blaf. Film má sám o sobě skvělé kouzlo a kdyby ani s tím jste nesouhlasili, tak prostě čtvrť Monmartre vás musí uchvátit sama o sobě...hned bych se tam zase vrátil :-) ()

MarekT

Pokud byste chtěli někdy slyšet definci slovního spojení "příjemný film", tak ho máte zde. Sledování jej mě hladilo na duši, což asi dělal z velké části skvělý soundtrack. Jestli mám něco na Francii a jejich filmech rád, tak je to právě ta příjemnost, pohlazení, laskavý humor. Tento film není výjimkou, ačkoli mě neupoutal natolik jako většinu z vás. Na druhou stranu, na (zčásti) romantický snímek je Amélie vážně skvělá. Je to i další výjimka potvrzující moje mínění, že od smrti Louise de Funése upadla francouzská komedie, resp. kinematografie o nějakou tu třídu ke dnu. Kdoví, třeba druhé shlédnutí dojem vylepší o hvězdu. *** P.S. Na jaře roku 2010 jsem své předsevzetí splnil a očekávání se skutečně vyplnila - pátá hvězda budiž připsána. ()

Laputa

Audrey Tautou díky způsobu vystupování, stylu oblečení a malování se velice liší od všech klasických hereček. Její skvělý herecký výkon je podepřen příkladnou francouskou hudbou. Jako celek je to výborný film. ()

ComicBookGuy

On September 3rd 1973, at 6:28pm and 32 seconds, a bluebottle fly capable of 14,670 wing beats a minute landed on Rue St Vincent, Montmartre. At the same moment, on a restaurant terrace nearby, the wind magically made two glasses dance unseen on a tablecloth. Meanwhile, in a 5th-floor flat, 28 Avenue Trudaine, Paris 9, returning from his best friend's funeral, Eugène Colère erased his name from his address book. At the same moment, a sperm with one X chromosome, belonging to Raphaël Poulain, made a dash for an egg in his wife Amandine. Nine months later, Amélie Poulain was born. ()

necisty

Šílený a zároveň moc hezký film. Nedával jsem její oči a toho sádrového trpajzlíka:-P. ... ptám se jestli jste epilovaná, protože zákazníci dnes o žádnou chlupatou nestojí... Bez tebe by mé dnešní city byly jen skořápkou citů dávných. ()

campix

U filmů, které jsou něčím jiné a posouvají daný žánr dále jsou dvě možnosti. Buď budou zbožňovány většinou a nebo některými zbožňováni a zbytkem řazeni jako průměrný paskvil. Mě sice Amélie neokouzlila natolik abych ji zbožňoval nebo ji udělil plný počet. Ale na druhou stranu je film celý a hlavně také hlavní představitelka Audrey Tautou strašlivě kouzelný a hravý. Sice jsem ve filmu nenašel nějaký hlubší smysl nebo něco co by mě natolik okouzlilo (jako Mr. Nobody nebo 500 dní se Summer), ale i tak je Amélie z Mortmartu skvělý kousek. Kterému notně přidává jedinečná hudba Yanna Tiersena. Bohužel musím přiznat lehké zklamání. ()

pufina

Příjemná atmosféra a dobrý nápad na film. Mnoho situací a detailů, kdy divák pocítí plno různých pocitů. Nicméně jednou vidět bohatě stačí, tak pro jistotu nebudu znovu dívat, jinak bych zkrouhla hodnocení.. ()

Pajky3

Na Amélii je něco zvláštního, krásného a zajímavého, něco co vás donutí si tenhle film, tohle prostředí, tenhle příběh a tuhle postavu zamilovat. Vizuální stránka je kouzelná, stejně jako atmosféra. Pozitivní náboj z toho přímo sálá a nezbývá nic jiného než se na stanovenou vlnu naladit a nechat se unášet. Na té Audrey totiž něco je, něco díky čemu se na ní s chutí podívám znovu. ()

pakobylka

Originální, poetické, upřímné, hravé, přívětivé ... a důvěřivé - ne nepodobné Amélii z Montmartru. Můj ty Bože ... asi bych měla začít házet žabky. ()

Juto

Radostný. Toto je film, ktorý vám vyčarí hlúpy úsmev na tvári od úvodného záberu až do tituliek. Je to rozprávka pre dospelých. 8/10 ()

Jim_Beam

1. místo v mém žebříčku filmů. Nádherný film, plný spousty úžasných nápadů a fantazie. Koho z nás by napadlo nechat cestovat trpaslíka kolem světa? ... 1. místo už neplatí, ale to nic nemění na tom, že je to nádherný a laskavý film, o kterém budu vždy zapáleně a rád mluvit... A samozřejmě si ho budu ještě raději občas pouštět. ()

Eviator

Krásné pohlazení na duši, kdy poslední scénu si s hudbou Yanna Tiersena užívám plnými doušky. Moje berlička při špatné náladě s užasným charismatem a neobvyklými zákoutími nádherné Paříže. ()

chlupatec

Film zachycující život z nejoptimističtější stránky, jakou si dokážu představit. Na perfektní Audrey Tautou a její mimiku nejde zapomenout:). ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta