Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

atrapa

Amélii musí milovat každý. Potrhlá mladá žena, která chce spravedlnost pro své okolí. Po prvním shlednutí jsem byla rozpačitá, po druhém jsem si jí zamilovala a už bych jí nedala. Přiznávám, že jsem ovlivněná Audrey, protože pro ní, jako pro herečku, mám slabost. 90% ()

ali-n

Objav pokladu odštartuje krásnu cestu Amélie za šťastím, najprv tým pre ostatných, ktoré je niekedy skryté v skutočných maličkostiach. Nakoniec sa dostane aj na ňu samotnú, až tu sa cesta začne kľukatiť. Niekedy je ťažšie urobiť šťastným seba samého ako ľudí navôkol. Audrey mala sedieť Leonardovi namiesto Mony ... má očarujúci úsmev. Krásny film, božská hudba, perfektné výkony hercov. Piatok, 13:46, zasnený pohľad! MOJE NAJ - Volám sa Alex, pracujem v jednej veľkej firme. Nemám rád, keď sa ma niekto počas filmu pýta, čo bude ďalej, nemám rád mokré nohy a ohováranie. Mám rád tanec a basketbal, mám rád vôňu čokolády a svojej priateľky, mám rád, keď sa mi hrabú vo vlasoch. A tento výrok: "Pane, když prst ukazuje do nebe, jen hlupák by se koukal na prst." ()

Gadamf

20. august 2009 - dátum, na ktorý nikdy nezabudnem, pretože je to deň D. Deň, kedy som videl najlepší film v mojom živote. Už len pri krátkom, útržkovitom zhliadnutí filmu som videl, aká neamerickosť a európskosť z Amélie z Montmartru sála. Najlepšie na tom ale bolo, že aj keď to má "len" 117 minút, tak som mal pocit, že to boli až tri hodiny aj napriek tomu, že ma to neskutočne bavilo. Film o živote a o kráse. A o tom, aký môže byť život krásny. ()

x_ander

Tenhle film je jednoduše nádherný. Kouzelný. Tolik pozitivní energie, co mi dal, tolik úsměvů, co vykouzlil, to se stane málokdy. ()

Charlinka

Nemusím říkat jak skvělý tento film je. Ať už hudba, kamera, Audrey Tautou. Geniální ojedinělý příběh, jenž ukazuje, že člověk může pomáhat ostatním. A vždy, když ho vidím mám chuť vařit : ) (díky scéně, kde Amelie něco vaří a přitom kouká na skleněného muže) ()

rogger

Očarujúci film, s ešte očarujúcim obsadením. Audrey Tautou vraj už prekáža nekonečné stotožnovanie s postavou Amelie, nečudujem sa, ale aj pre mna zostáva v tejto úlohe nezabudnuteľná. Odporúčam pozrieť viac krát, pre ozajstné vychutnanie Ameliiných výmyslov. Je pekné sa v dobe, kedy je celý svet uponáhľaný a každý žije len pre svoje záujmy, pozrieť na osobu, ktorá robí niečo pre iných a nezištne a ešte takým úsmevným spôsobom. :) ()

Idril

Když jsem tenhle film viděla poprvé před lety v kině, tak se mi docela líbil. Nedávno jsem si ho pustila podruhé a nijak zvlášť mě nenadchnul. ()

papuchalk

Samotné provedení filmu, zejména výtvarné a hudební je na plný počet hvězdiček. Kvůli tomu to stojí za to vidět! Vyprávění je ale příliš dlouhé, protkané spoustou malých odboček, a v mnoha případěch zbytečných. Výsledek - pár hezkých nápadů a scén, proloženo hlušinou. No a když chci zhodnotit obsah, musím přejít do osobní roviny. Amélii bych nikdy nechtěl za partnerku. Je dětinsky zaostalá, nevyrovnaná, nepřitažlivá. Sama neví co chce. ... Mánie okolo filmu ve mne tehdy budovala lehkou averzi. Morální a duchovní odkaz filmu taktéž vnímám rozporuplně (zasahovat do života lidí, kteří o to nestojí není správné) a nutí mne výrazně snížit hodnocení z počátečních pěti hvězdiček. Amélie je prostě nebezpečná a děsivá osoba, která si myslí, že pomáhá světu, a že vám dá rozhodně život dopořádku, je to přeci tak jednoduché. No, a po dvou hodinách už mi lezly na nervy všechny ty zapálený svíčičky, dopísky, vzkazíčky, fotečky, radůstky, barevnůstky, voňavůstky, zbytečnůstky... Prostě je to moc dlouhý!!! (jinak jsem romantik, domnívám se) ()

klichem

Inak, ako OSLAVA LUDSKEHO ZIVOTA by som tento snimok nemohla nazvať! Je to jeden z najmilších filmov aké som videla. Je prijemný, hravý a s prekrásnymi scénami. Nik iný ako Audrey Tautou by túro rolu nezahral tak očarujúco. ()

elanista1

Prva polovica tejto romantickej komedie je roztahana a unudi cloveka natolko, ze v druhej polovici ani nema motivaciu sledovat dej a dopozera to len z povinnosti, mozno by bolo hodnotenie vyssie, keby som to nepozeral v hlupom ceskom dabingu a keby sa prvych 45 minut dalo pozerat. ()

Unterschleif

Vizuálne veľmi nápaditý a neobyčajný film s prekrásnou hudbou a milým humorom. Režisér má rozhodne obrovský talent. Filmu podráža nohy absencia silného príbehu a tým pádom aj prílišná dĺžka. ()

Prechytraly

Nelze ani vyjádřit, jak špatné toto přeslazené diblíkovské dílečko je. A přitom je v něm tolik potenciálně hezkých nápadů!!! Všechny svéráznosti a nonkonformitky malé Amélie jsou ovšem tak ohlušujícím způsobem ukazovány, že nic kýčovitějšího snad dosud nebylo k vidění. Autorům filmu to ovšem nestačilo. Oni se tak báli, aby náhodou jejich sladká Amélie nezůstala nepochopena, že nám všechno, v čem je tato slečinka jiná, ještě pro jistotu vysvětlí pan vypravěč. Větší pózu, prvoplánovitost a kýč jsem nikdy v životě neviděl. ()

rionka

Tak jsem to konečně viděla celé, ne jen ty tři desetiminutové fragmenty loni! Je to pěkné, dojemné, je tam spousta roztomilých detailů, hravých svádění, zvláštní a nostalgické barvičky, kouzelná hudba Yanna Tiersena. A králíček na obloze (ach!) a trpaslík na cestách. Zpracování se mi obecně líbilo, snímek je vizuálně atraktivní. Líbí se mi zářivě zelená barva a líbí se mi i lidé s neobvyklým, hravým, netradičním přístupem k životu. A naprosto chápu, že spoustu lidí tenhle film chytil za srdce, protože je to sladké a milé a svítivé... Jenže mi k těm čtyřem hvězdičkám stále něco chybí. Tři u mně stále znamenají "dobré", jenom prostě už ne "boží". Asi je to tím, že jsem už moc starej a cynickej. -- Komentáře, které vcelku vystihují můj dojem: Yvettka, Gabretta, cityman, rudess ()

ChandlerBing

Nepopsatelné emoce, při sledování vás zaleje ohromná vnitřní pohoda a řeknete si, jak je ten svět nádherný a jak může být zábavný a dobrodružný ve své každodenní šedivosti. Krása, romantika, barevnost, originalita, jemný humor a hlavně překrásná Amélie, neskutečně přitažlivá v každé scéně (ovšem bez jakéhokoliv sexuálního podtextu), přitažlivá jako osoba. Skoro mi je líto, že jí nemůžu potkat ve skutečnosti. Napadá mě jen jedna jediná krátká, zato však přesná definice pro tento film: Neskutečná krása. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta