Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tragikomédia, kde hlavným hrdinom príbehu je zvukový majster v rozhlasovom štúdiu, v ktorom pracuje aj jeho manželka. Jeho žiarlivosť a upodozrievanie kolegov spôsobujú, že sa ocitá v nejednej tragikomickej situácii. Túžba zistiť pravdu za každú cenu ho privedie na myšlienku odpočúvať rozhovory spolupracovníkov a manželky, pričom sa stále viac zaplieta do siete vlastných nástrah, vyvrcholením ktorých je odpočúvanie prezidenta republiky. Z neriešiteľného chaosu ho paradoxne vyslobodí ohluchnutie. (oficiálny text distribútora)

(viac)

Recenzie (20)

Autogram 

všetky recenzie používateľa

Zase film, ktorého hlavným účelom bola asi exotická dovolenka za peniaze producenta, tentoraz na Veľkonočné ostrovy. Natočili tam jednu krátku a zbytočnú scénu, zvyšok je scenáristická nuda s vidinou veľkého umenia. Veľké umenie sa nakoniec nekonalo, len prehliadka obrátenej pyramídy a zopár nesúvislých filmárskych nápadov, ktoré ale nevytvorili zmysluplný celok. ()

kebom 

všetky recenzie používateľa

Dobový a nepodarený film... Filmári si urobili pekný výlet na ostrov Rappa Nui a reklamu na značku čaju, nepochopil som načo to bolo pre film dobré. Niekoľko málo vtipných dialógov prekrývajú slabé herecké výkony a monotónne uspávajúci Zednikovičov hlas. Nechýba niekoľko trápností a nahoty tak príznačnej pre prvé "porevolučné" filmy. Ak aj mali tvorcovia pôvodne nejakú myšlienku, podarilo sa im to kompletne pokaziť. Za povšimnutie stojí len postava, ktorú dobre hrá M. Labuda. ()

Reklama

corona 

všetky recenzie používateľa

Jednoznačne nahorším obodobím pre slovenský film boli ranné 90-roky (zatiaľ). Konečne prišla sloboda a začali sa slobodne točiť filmy, ktoré by za bývalého režimu určite dostali červenú. Nejde mi tu nespomenúť na csfd tak obľúbeného lobotomizovaného šimpanza, lebo takýto dementný scenár by nenapísal ani on. Alebo to bola iba jedna dlhá reklama na nemenovaný čaj? Jedným z pozitív, je Schmitzerova sympatická postava prezidenta a druhým je fakt, že Heriban už nikdy nič našťastie nenatočil. Zednikoviča mám ako herca rada, ale jediná jeho herecká poloha vo filme sú permanentne prižmúrené oči a divne zarputilý výraz tváre. ()

klúčik 

všetky recenzie používateľa

Dnes som sa na tento film díval , len ako na smutnú spomienku na dvoch výborných umelcov. Marián Zednikovič bol zaujímavý herec, a Viktor Kubal bol najlepší režisér a tvorca kreslených filmov. V tomto diele som sa zasmial len na zaujímavom potrestaní nevernej manželky ( keď jej privrel hlavu do dverí auta ). A čo ma ešte napadlo pri niektorých scénach, či sa Marián trocha nerúhal?? Filmu dávam 50%. ()

Biopler 

všetky recenzie používateľa

Dá sa na to pozerať... no skôr kvôli Bratislave zo začiatku 90. rokov. Sledovať miestnych, dopravné prostriedky, módu, no aj interiéry, to tak stojí za zmienku. Feeling z filmu je skôr taký, že sa v ňom skúšalo všetko možné. Prišla sloboda prepašovať do filmu hocičo, takže ako porevolučný film obsahuje, samozrejme, nahotinky. No aj kopec scénok, ktoré do celkového vyznenia filmu nepatria, ale tak keď už je tá sloboda... A tak príbeh o týpkovi, z ktorého sa stane paranoik a začne odpočúvať všetkých a všetko, je len akýmsi pozadím pre chúťky a skúšky Heribana a Slováka. ()

Zaujímavosti (7)

  • Film sa točil v Bratislave a na Veľkonočných ostrovoch. (Raccoon.city)
  • Na filme sa autorsky podieľala aj americká spoločnosť Dumba-Mosny Production New York. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama