Dr. Ludsky

Slovensko, 2011, 8 h 55 min (Minutáž: 51–58 min)

Kamera:

Martin Žiaran

Hudba:

Martin Hasák

Tomáš Maštalír, Vladimír Kobielský, Martin Mňahončák, Jana Kolesárová, Dominika Kavaschová, Vanessa Biermannová, Ondřej Daniš, Tibor Vokoun, Róbert Jakab (viac)

Pôvodný seriál televízie JOJ prináša medicínske príbehy úplne inak ako doteraz. Fiktívne príbehy o lekárskych pochybeniach či zlyhaniach sa v mnohých prípadoch inšpirovali skutočnými udalosťami. Tomáš Maštalír ako MUDr. Daniel Ludsky je odborník na diagnózy a zanedbanie lekárskej starostlivosti. Ako súdny znalec často spolupracuje s políciou. Dr. Ludsky nie je  hrdina, na akých sme zvyknutí – je inteligentný, nekompromisný, arogantný a netrpezlivý. Neznáša lajdáctvo a neschopnosť, takže medzi kolegami veľa priateľov nemá. Ale verí v pravdu a v právo pacienta na slušné zaobchádzanie. Ani v súkromí nie je veľmi šťastný. Je rozvedený a popri práci sa snaží nájsť si čas na svoju dospievajúcu dcéru. (TV JOJ)

DandaPiper odpad!

Natočit tento...ehm..seriál?..bylo asi tak stejně nezbytné, jako překládat ho do našeho rodného jazyka. S tím dabingem to vychází akorát tak na jednu velkou frašku připomínající německou sračkoidní produkci. Ten dabér, kterého neznám, nevím jak vypadá, ale je mi nesympatický už od slyšení sem neměl rád už v Houseovi, stejně jako celého nevtipného House-e, takže se znova ptám....PROČ?? ()

Muff

Možná jsem zrovna chytil dobrý díly, ale mně se to líbilo. Jasný, je to replika House, ale ne nepovedená. Naopak, House mi v pozdějších dílech pořipadnul nudný, klišoidní, opakovaný, nezajímavý. Vyčerpaný. Tenhle doktor mi připadá takový ... ľudský? Jen je mi líto dabingu. Ne, že by byl špatný, ale chtěl bych to slyšet v originále. ()

Idealista

Mé hodnocení je ovlivněno hlavně tím že posledních 20 let se u nás a na Slovensku točí převážně sračky . Které nemají nic společného se skutčeným životem a o technické kvalitě nemá ani cenu mluvit ( pak se různí novináři bijí do hlavy a nedovedou pochopit vysoké sledovanosti "socialisticky reálných" seriálů - věřte kdyby se točilo kvalitně tak si nikdo na ženu za pultem ani nevzpomene a podle mne patří právě k tomu horšímu ) . Teď k Ludskému - na dálku 50. metrů pozná co pacienta (pardon dnes se říká klienta) trápí a pak to jeho všeobecnému lekáři dá pořádně sežrat . Ovšem tyto sci-fi prvky nevadí protože je zde spousta situací z běžného života a ty nejsou nijak zkresleny . Případy co se zde řeší se stávají a jsou všeobecně známy . I když je Ludský arogantní tak uráží jen blbce a neschopné doktory, a naopak těch poctivých se zastává . A hlavně mu jde o lidi a správedlnost . Prý je tu i přehnaná morálnst ale ta je dnes potřeba . Ps: hls Hause mi nevadí , a že je to ve stylu modrních amerických seriálu už vůbec ne hlaní je že to umí takto někdo natočit ! ()

PamelaJJK

Další z mých nesouhlasů s většinou zde napsaného. Nevím, zda žiju na jiné planetě já, nebo většina zdejších autorů recenzí. Nemůžu jednoduše souhlasit s tím, že je to blábol, odpad a tak. Tomáš Maštalír je fakt frajer a charizma by mohl rozdávat po vagónech. Být ženská, tak si dám i říct :-) Ani nemůžu souhlasit, že se to tady nechytlo. V mém okolí to byl a je velice oblíbený seriál a vtipné, sarkastické a ironické hlášky hlavního hrdiny jsou prostě božíííí. Docela by mě zajímalo, co by Ti zdejší kritici vlastně chtěli, aby se točilo a na co by chtěli koukat??!! :-) ()

VanBradley89

Přistupoval jsem k tomu jako k levné napodobenině doktora House. Což taky je:), ale vcelku se na to dalo koukat. Když od toho nic neočekáváte slušně vás to zabaví. Ale není to typ seriálů o kterém budete z přáteli vést dlouhé debaty a probírat jednotlivé epizody. Na rozdíl od House ()

Gladi

Dost okopirovany House ale vo velmi prijemnej podobe, na slovenske pomery vysoky nadpriemer. Vlastne jeden z mala pozeratelnych slovenskych serialov. ()

brasek odpad!

Prečo odpad? Pretože niektoré scény sú absolútnym vrcholom amatérizmu, jednoducho sa na to nedá pozerať a divák tomu neverí... presne ako v krimi seriály Prvé oddelenie, kde do rolí podozrivých a svedkov boli obsadzovaní neherci. Seriál Dr. Ludsky postráda atmosféru... neviem o čo sa tam snažia, ale aj trápna Súdna sieň je v tomto lepšia. Charakteristika hlavnej postavy – je inteligentný, nekompromisný, arogantný a netrpezlivý. Neznáša lajdáctvo a neschopnosť, takže medzi kolegami veľa priateľov nemá. Ale verí v pravdu a v právo pacienta na slušné zaobchádzanie - pravda, v seriály sa snažia presne o to, ale Dr. Ludsky vyzerá ako chuj a celé je to vyšperkované Maštalírom (pochybujem o jeho hereckom talente, alebo niektoré scény odflákal), ktorý vyzerá ako keby rok nič nežral! Aktuálnych 50% je veľmi nadhodnotených! ()

DMRaper

Po prvom diely, by som dal odpad (stasne mi to pripominalo Dr. House), ale dal som tomu este jednu sancu a nebolo to uz take hrozne, ale stale je mnoho co vylepsovat... Zatial davam 50%, uvidime akym smerom sa to bude uberat dalej... ()

rytir1 odpad!

Dokonalá ukázka, že v naší domácí, popřípadě sousedské bratrské tvorbě se nedává příležitost schopným scénáristům, ale je lákavější kopírovat světové seriály. Laciná a ubohá plagie House, nejhorší na tom, že ne pouze seriálu a postavy, ale i vzhledu herce a dabingu. Kdyby se tvůrci obtěžovali alespoň dát méně trapný název a zapracovat na nějakých případech namísto vztahů dokola. I tu vykrádačku s Tic tacy a tričky jako House si mohli odpustit. Kdyby to byl pokus o parodii na známý seriál, ještě bych zvážil hodnocení,ale toto?? Tomuto seriálu se nedá dát nic než odpad, přestože fanynky krasavců v hlavních rolích hodnotí jinak. Ale co od takovéhoto hodnocení čekat taky, stejně jako argumentovat omluvou, že na slovenskou tvorbu je vykrádačka jiného seriálu úspěchem. ()

sankacoffee

Když si odmyslím inspiraci Housem, tak je to velmi povedený seriál, když neodmyslím tak jen povedený. Dabing celému seriálu navíc dává šmrnc zahraniční produkce jako např u německých kriminálek. A jelikož nenadávám, že dabují němčinu, tak mi také nevadí ani dabování slovenštiny. Přece jen slovenština je divná a nehodí se ji poslouchat, i když ji z 97% rozumím. ()

niki niki

Pro mě je tohle něco jako parodie na Dr. House! Jestli si myslí že House dokáží překonat, tak to se mýlí. Nejhorší je, že zrovna Martin Stránský dabuje. Nemám ráda dabingy, protože v originále je to vždycky lepší a to, že nadabovali SLOVENSKÝ SERIÁL to už je opravdu vrchol. ()

janulin123

Na seriál tohot rozměru a námětu nemají slováci ani finance, ani herce. Ani kameramany ani režiséry. Tento žánr bych zdovolením přenechala Britům (Sherlock Holmes) a američanům (Dr. House). Není to uplný průšvih, ale za více než dvě hvězdičky to určitě není. ()

Rieux

Ano, nejde o nic svetoborne, o nic co by nam uz neukazali imperialisti zo Zapadu a lepsie. Na druhej strane vsak ide o nieco co je minimalne slovenskoborne. V zmesi zbytocnych a podpriemernych serialov ako su Mafstory, Ordinacia, Panelak, ci Kutyil, ktore vznikli jedine kvoli biznisu a ktore su urcene pre tych jednoduchsich divakov, je toto nieco ako prijemna studena sprcha v horucom lete. Mastalir odvadza podla mna svoju zivotnu filmovu rolu, ktoru mu musia ostatni kolegovia nemo zavidiet. Bolo by dobre ak by sa tvorcovia vyvarovali nejakych dalsich logickych lapsusov, ktore su badatelne v prvej serii a bude to skvele. Najviac ma asi pobavila cast Upir. Zatial druhy slovenskych serial, po Kriminalke Stare mesto, za ktory sa nemusim hanbit, ze ho pozeram. ()

HennessyVSOP odpad!

Pomoc. Teď jsem dostal psychickou ránu ze které se budu sbírat dalích 100 dilů House. Toho, kdo tuhle naprosto nehoráznou kopii námětu a žumpu filmařského umění vymyslel by měli postavit ke zdi. A ještě i dabér je stejnej. Do top hnoje s tím. ()

MaxQ69

Slovenská produkce se může snažit sebe víc, ale na "House" nebo "neHouse" zkrátka nemá. Ludsky staví na postavě amerického kolegy v nemocnici v New Jersey. Aby to nebyla úplná kopírka, typ člověka a jistý humor je to jediné, co tyto dva kousky spojuje. Možná by ale kopírka byla lepší. Ludsky nemá charakter a je vždy zcela nejasné, jaký typ člověka to je. Zatímco se tváří jako velký cynický frajer a bůhvíjak sebevědomý playboy, má též tvář slabého melancholika. Ludsky není postava s pevnou osobností a balancuje na hraně mezi několika tvářemi. Maštalír odvádí v celém seriálu bezpochyby nejlepší práci, škoda, že ostatní jsou doslova trapní. Plusový bod ode mne získává seriál za moderní zpracování seriálu a za pohrávání s efekty a kamerou (i když často naprosto nelogicky a šíleně stupidně). ()

skaza

Na slovenské pomery veľmi dobré...Maštalírovi som verila každé uprdnutie...pevne verím, že tento seriál bude mať pokračovanie...akurát ma mrzí, že česká televízia vsadila na svoj dabing...podľa mňa to už nemá taký šmrnc, ako originál... ()