Legendárna partia

• Česko Legendární parta (viac)

Keď sa jeden zloduch rozhodne vziať deťom na celom svete radosť zo života, dá sa dokopy partia superhrdinov, a tá sa ho pokúsi zastaviť. Jej členovia sú skutočne legendárni. Sprevádzajú každého z nás od detstva, ale nikoho asi ešte nenapadlo, že by tí, čo rozdávajú deťom radosť, taktiež vedeli rozdávať rany. Ich neformálnym šéfom je Santa, ktorý bohatierskym zjavom a správaním pripomína ruského kozáka. V ruke má nielen škriatkov, ale aj bandu snežných mužov. Jeho krehkým protipólom je potom Víla Zubenka so svojou armádou minivíl. Partiu potom dopĺňajú Veľkonočný zajac, za ktorého drsným výzorom sa skrýva roztomilý zajačik, a mlčanlivý pohoďák Sandman. Tí všetci spríjemňujú životy detí, či už im nosia darčeky na Vianoce, vymieňajú vypadnuté zuby za peniaze, schovávajú veľkonočné kraslice, alebo ich každý večer uspávajú a ako bonus dodávajú pekné sny. Všadeprítomnú idylu ale kazí "Bubák". Taká tá potvora, čo sa na betón schováva pod posteľou alebo v skrini a spiacim deťom prináša iba nočné mory. A tento Bubák sa rozhodne škrtnúť Veľkú noc, Vianoce aj kšeftovanie s mliečnym chrupom. Legendárny parťáci si vzápätí uvedomia, že na tohto nepriateľa sami nestačia a povolajú do svojich radov Jacka Frosta. Bohužiaľ, vysmiatemu chalanovi, ktorý podpichuje ľudí mrazivými maľovkami na oknách a poľadovicou uprostred mesta, sa do záchrany sveta nechce. Štve ho, že na rozdiel od jeho kolegov v neho deti neveria. Otázkou je, čo sa stane, až pod vplyvom nočných môr prestanú krpci veriť aj v ich existenciu. (TV Markíza)

Stružák

Komu je ten film vlastně určený? Pro děti moc agresivní a strašidelné, pro dospělé moc hloupé a nudné… Velikonoční zajíček má za své největší zbraně bumerangy, Santa (s ruským přízvukem a potetovaným předloktím) zase mačety. Děcka se uprostřed zimy koulujou venku na dvorku v pyžamu a s bosýma nohama. A protože jsme v Americe, nesmíme zapomenout na to, že jedno dítě musí být černoch, druhé mít nadváhu a třetí nosit brýle. Animace samotná je ale docela pěkná, proto aspoň jednu hvězdičku dám. ()

Michalechal

Akční pohádka plná velkých osobností pohádkového světa bojujících za záchranu dětí a jejich radosti ze života :-) Jak už to dnes umí, ve filmu je plno roztomilých okatých postav a stejně tak vtipných i dojemných scén. Rozhodně dobrý film pro celou rodinu :-) ()

Greenpeacak

Mať tak 6 rokov spamätával by som sa z toho asi tak do ďalších narodenín. Okrem toho, keď si uvedomíte, že hlavná postava je v podstate zombie, a násilne vnútený psychologický rozmer, je to cool. ()

Dixiee

Po dlouhé době konečně animák, který stojí za to. Filmová studia chrlí animované příběhy jako Santa dárky na Vánoce, ale jejich hodnota byla poslední dobou hrozná. Hlavně mi přišlo, že je jeden jako druhý. Tenhle se konečně něčím odlišuje a ono to krásně funguje. Plusové body i za absenci hláškující rádoby vtipné figurky, která poslední dobou nesmí v žádném animáku chybět. Tohle má spád, příběh a Jackovi prostě musíte držet palce už od začátku. ()

Speedy01

Pro děti pravděpodobně fajn podívaná, ovšem pro starší ročníky jako jsem já ani moc ne. Stále pro mě zůstává animovaným filmem č. 1 Vzhůru do oblak. ()

farfalla

Všetky postavy strážcov - Jack Frost, Santa Claus, Easter Bunny, Sandman a Toothfairy - i Boogyman pocházejí z americké kultury. Je osvěžující po čase vidět nějaké nové pohádkové postavy. Animace je milá. Příběh je o překonávání strachu. Takže i když je film zacílený na děti, i dospělý si v něm může najít něco zajímavého pro sebe. ()

bloodline

Avengeri pre vekovú kategóriu do 10 rokov. A to doslova. Solídne vystavaná tímovka, priamočiary dej, fatálne hlášky, fungujúce vtipy, prvotriedna grafika. Malý divák od blaženosti aj prestane dýchať a pre starších čaká milé prekvapenie v podobe vysokofrekvenčnej zábavy. ()

Hanys_

Kdysi mě to vůbec nebavilo, teď vlastně nechápu proč. Vtipné, tak akorát temné, aby to bylo i pro děti, odlišná animace a hlavně dost originální a zajímavý děj. 7/10 ()

Hanes88

Přímo před svátkami nemohli tvůrci vymyslet lepší animovaný film. Všechny postavy byly opravdu fajn a i když tam nebylo tolik hlášek jak jsme u posledních nejlepších animáků zvyklí, bylo to velice povedené. Mi se to opravdu velice líbilo a nemůžu jinak než dát 4 hvězdy. 85%. ()

PetkaW.

Juch! Jsem nadšená! Legendární parta je sice filmem hlavně pro děti, ale já mám pro animáky slabost a navíc poslední dobou měknu, takže jsem byla z filmu unešená. Skvělý nápad, spojit právě tyto postavy a ještě je pojmout trošku... nestandardně (hlavně co se Santy kozáckého válečníka týče). Líbilo se mi zpracování, nápad, hudba, příběh samotný, i efekty. Hlavně Sandman si získal mou přízeň po prvních vteřinách. Podle mě tahle pohádka zkrátka funguje na všech rovinách a i když pro děti jsou tu některé postavy méně známé, věřím, že se jim Legendární parta bude líbit. ()

J*A*M*A*L

Tak tohle je fakt neskutečné! Ani se mi tomu nechce věřit. Vypadalo to jako senzační a pěkný animovaný rodinný film na skvělé odpoledne, ale co z toho nakonec vzešlo, to fakt popsat neumím. To, jak jsem si film představoval, tak z toho byl nakonec jen pěkně animovaný film, ale jinak se z toho stal jeden z mých největších animovaných zklamání vůbec... a hlavně nejhorších! Hlavně mi tam chyběl trošku humoru... z takových filmů se mi spíš chce brečet, když neobsahují ani špetku humoru, ano, pár vtipných chvil zde přeci jen nastalo, ale takové, u kterých jsem se nezasmál. S Hotelem Transylvánií to byl můj nejočekávanější animák letoška. Snad alespoň ten Hotel Transylvánie nezklame... ()

Prochy38

Zajímavý nápad a musím říct, že hodně dobré provedení. Alespoň co se animátorské práce týče. Zajíc skvělý i Zuběnka se mi líbila. První polovina skvělá, ale pak to nějak naprosto uvadlo. Začalo se vše točit kolem Jacka Frosta a co hůř, kolem jediného dítěte. Myšlenku jsem pochopil, ale ten závěr na mě byl až moc infantilní. Fakt nechápu, jak když se 6 pohádkových postav ukáže hrstce dětí, začnou v ně věřiti ty v Austrálii, v Africe, ... asi tak.. A naopak. Stín je poražen, protože z celého světa se ho přestane pár dětí bát? Jasně, je to pohádka, ale aspoň trochu smysl to dávat muselo... A jestli jsem to pochopil dobře, Jack Frost je Mrazík zamlada... Nejlepší postava filmu ale jasně ten Yetti, jehož práce zůstává navždy nedoceněna :) ()

Marys

Na rozdiel od animovaných filmov z posledných rokov je Rise of the Guardians výlučne orientovaný na deti. Samozrejme, je tam pár sofistikovaných vecí, aby to nenudilo ani dospelého diváka, prioritou sú však určite najmenší sledujúci. A to je fajn, ja by som to určite rád pustil svojim deťom, keď raz nejaké budem mať. Trochu proamerikanistické na jednu stranu, za to možno tá hviezda dole, ale minimálne scénky s Yeti-ami a Elfíkmi boli perfektné. ()

Nethar

Hezky animované, ale nějak jsem u toho usínal, měl jsem to vidět tak před dvaceti lety (bohužel to v tu dobu neexistovalo :-)). Nedokoukal jsem. ()

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

07.02.2022

Režisér a ilustrátor Peter Ramsey natočil v roce 2012 svůj animovaný debut Legendární parta, pak si pár let dával pauzu, a teprve v roce 2018 poslal do kin dnes již oscarový a přelomový animák Spider… (viac)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

06.01.2013

70. Zlaté glóby - nominace

70. Zlaté glóby - nominace

13.12.2012

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby. Nejvíce nominací (celkem 7) získalo Spielbergovo životopisné drama Lincoln, které je nasledované s pěti… (viac)