Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů, zkušená doktorka Margaret Matheson (Sigourney Weaver) a její mladý asistent Tom Buckley (Cillian Murphy) zkoumají nejrůznější metafyzické fenomény, aby prokázali jejich nepravost. Simon Silver (Robert De Niro), legendární slepý senzibil, který před třiceti lety záhadně zmizel, se najednou objeví a jeho případ se pro současnou vědu stane velkým oříškem. Tom začíná být Silverovým případem posedlý a jeho posedlost se prohlubuje s každým novým důkazem nevysvětlitelných událostí. Jak se Tom přibližuje Silverovi, napětí stoupá a jeho pohled na svět se třese v základech… (oficiálny text distribútora)

mclenin

Hra na mačku a myš s nostalgickou pripomienkou "dokonalého triku" (s tým rozdielom, že po krku si v tomto prípade nejdú dvaja iluzionisti, ale dva protipóly - predstaviteľ exaktnej vedy a reprezentant pseudovedy), a hľadanie odpovede na otázku večného sporu racionality a iracionality so snahou nájsť hranicu medzi tým čo je možné a čo nemožné v spleti zdanlivo metafyzických úkazov. Isté 3*. ()

sona123

Mé oblíbené téma paranormálních jevů, plejáda oblíbených herců, v čele s miláčkem Cillianem, napínavý příběh, zajímavý konec. Líbilo se mi to moc. Mohlo to být víc laděno do hororu...mohli divákovi víc motat hlavu...ale já jsem spokojená. Kvalitních filmů je jak šafránu a tento je jeden z nich, byť to pravda byla jednohubka a podruhé určitě nebudu mít potřebu dívat se opakovaně. ()

qxkamo

Katastrofa a nuda! Mam napozeranych dost ducharskych filmov od Ackovych po Fkove, ale taketo nezazivne predstavenie som uz davno nevidel. Film sa hodi odvysielat na Joj plus o 3 rano pre vsetkych 4 divakov, ktori si nan pockaju. Do filmu som siel bez toho, aby som vedel, kto v nom hra a o to vacsie bolo moje prekvapenie, ze sa pri takej hviezdnej zostave da vyprodukovat Horna Dolna v ducharskej verzii. Podstata filmu sa mi pacila, ale to je asi tak vsetko. Este jednej veci nerozumiem: Preco je to od 18 rokov nepristupne? ()

LordGrayDog

Veľmi nadpriemerný hororový thriller, teda aspoň do odhalenia záverečnej pointy, ktorá ten film stiahla do priemeru a do okamžitého zabudnutia. Skvelé obsadenie tomu samozrejme veľmi pomáhalo, hlavne ako vždy skvelý Murphy, ale tá absolútne nevhodná pointa jeho postavu skazila. ()

wampire23

Cortes si u mňa buduje pozíciu režiséra, ktorý mi prinesie vždy skvelý film a záverečný twist ma vždy poriadne odrovná. Rovnako je to aj u Červených svetiel. Po väčšinu snímku sledujeme herecký koncert Ripleyovej a DeNira, no hlavne Murphyho, ktorý odvádza robotu najväčšiu a určite aj najlepšiu. Nejdem prezrádzať nič o deji, len naznačím, že Shyamalanov zmysel pre rozprávanie (z jeho prvotín) aj dnes dokáže naplno zabodovať a diváka prišpendliť k sedačke. ()

Illy

Moje choť to označila za největší slátaninu. Její hříšnou nevědomost omlouvá (jak já a celý muslimský svět víme) jediné - je žena. Tohle kurňa mělo atmosféru, výborný herce a solidní námět. Co chtít víc? Pro mě jednoznačně cajk. ()

jerenymo

Zajímavá zápletka s jakš takž překvapivým zvratem, který je sice odhalitelný už v polovině filmu,ale nevadí. První půlku jsem bral docela v pohodě,ale v druhé půlce mi přišlo že mr. Cortézovi vypadli opratě a jen tak tak, že dovedl film do finále bez kolize, páč konec je prostě dle mě divnej a dosti neučesanej. A nemyslím si že by v tom byl záměr. ()

Pitrsss

I přes super námět, vynikající herce - (De Niro - klobouček, C.Murphy/S.Weaver - patří k mým oblíbeným) to podle mého názoru nestojí za moc. Atmosféra byla chvílemi až pohlcující, bohužel po většině interesantních scén následoval příval táhnoucí se nudy a gumových dialogů, který to celé zadupal do země. Závěr příšerný. Škoda, potenciál tam byl. 45% ()

Flopik

Na film som sa tešil a no nesklamal.Niesom nadchnutý ale bolo to dobré.Dobrý herci , super atmosféra a vynikajúca hudba.No dosť často to nudilo.Pre mňa to má také rozdelenie začiatok 3* stred 3* a koniec bol neuveriteľne dobrý tam som si proste povedal že aj keby čo bolo dám 5* a tak sa aj stalo . ()

bolan

Slušně plynoucí film o skeptických vědcích zkoumajících nadpřirozeno, je krásným případem toho, jak se z vydařeného filmu může snadno stát průměrný výplach. Ach ten závěr....to bylo fakt blbý. ()

petikacka

Pardon, ale já jsem čekala poněkud více paranormálu a posléze i víc normálu. Ovšem toto bylo paranenormální a výsledek byl totálně mimopochopitelný. Ačkoliv tu někteří předvedli "dobrý výkon" tak stejně to pro mě skončilo jako nepříliš povedený film. Za mě 70% ()

KOZEL84

Já sem si myslel,že se dívám na výborně obsazený-zahraný,atmosférický,zábavný a zajímavý mysteriózní skvost,který je na jasnou čtverečku.To sem se ale svinsky spletl.Cortés přestal ošahávat medúzu,zaječel Překvapeníí a mimózně si začal myslet,že je strašně Shyamalan.No leda tak šulin si takhle dojebe (parádní) film nuceným,debilním a hlavně absolutně zbytečným zvratkem,který nemá hlavu-patu a ani obdoby.2aPůl.Radši sem se s ním válel v rakvi. ()

johnymdoe

Když se sejde výborný režisér (Pohřben za živa), vybere se kvalitní herec pro hlavní roli(28 dní poté) a sekundují mu taková herecká esa jako De Niro nebo Weaverová tak to ani nemůže dopadnout špatně..a nedopadlo, právě naopak. Scénárista se rozhodl, že už ho snímky typu paranormal anallity nebaví a vezme to za druhý konec...takže se seznamujeme s dvojicí vědců co se podobné pitomosti a podvodníky snaží odhalit..což je už dnes jak zábavnější tak i chytřejší. Nicméně horor to není..i když chvílemi...no není. Film má sice skoro dvě hodiny a tak se může krapet táhnout, ale právě herci a atmosféra jsou natolik záživné, že člověku udrží pozornost... Příběh prozrazovat nebudu, ale to že se vyplatí počkat si do druhé části filmu říkám rovnou. Pátá hvězda za konec a hlavně pana Roberta De Nira. ()

zahadum

Zo začiatku slušná atmosféra a veľmi sľubný námet...postupom času povrchný a hlúpy film....škoda toho trápneho výkonu pána de Nira...mal by buď prestať hrať alebo si veľmi pozorne sledovať do čoho lezie....koniec to malo neuveriteľne lacný a predvídateľný....ten film si zaslúžil od polovice úplne iný scenár ...tri hviezdičky za námet a začiatok...a za výkon Murphyho..ten snáď ani nevie hrať priemerne... ()

Derny

Příliš afektovaný, rádoby srdceryvný a přespříliš obscénní snímek, který neví, kterého tématu i žánru se držet. Mačká diváka takovým způsobem, že se mu vysmekne. A pokud už vás vmáčkne do děje i přesto, nejzuřivěji temné momenty přichází v nejbezpečnějších chvílích, tedy v momentech, kdy nejste dostatečně připraveni prožít tajemnou scénu, což vás opět vypustí na povrch. Pokud na vás Světla působí i přesto, tak na ně i tak velmi rychle zapomenete. ()

vojtaz

Zaujal mě námět a herecké obsazení. Při prvním puštění jsem ale u filmu usnul. Dal jsem mu druhou šanci a i tak jsem měl co dělat, abych udržel pozornost. Bohužel, rozvleklé, nezáživné, s prapodivnou pointou. 40% ()

Rokle

Mysteriózní thriller, který se opírá o kvalitní herecké obsazení a na závěr přidává zvrat, který spíš vyvolává úsměv než aby byl objektem něčeho skutečně šokujícího. ()

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (viac)