Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů, zkušená doktorka Margaret Matheson (Sigourney Weaver) a její mladý asistent Tom Buckley (Cillian Murphy) zkoumají nejrůznější metafyzické fenomény, aby prokázali jejich nepravost. Simon Silver (Robert De Niro), legendární slepý senzibil, který před třiceti lety záhadně zmizel, se najednou objeví a jeho případ se pro současnou vědu stane velkým oříškem. Tom začíná být Silverovým případem posedlý a jeho posedlost se prohlubuje s každým novým důkazem nevysvětlitelných událostí. Jak se Tom přibližuje Silverovi, napětí stoupá a jeho pohled na svět se třese v základech… (oficiálny text distribútora)

Muf911

Do poslední části filmu jsem si myslel, že dám za 4*, závěr, ač nečekaný a překvapivý, mě neuspokojil. Jinak musím zhodnotit, že se na to dobře koukalo, děj měl spád a dost mě vtáhnul. A je to snad první film, kde Cillian Murphy nehraje záporáka. ()

Reketrebn_

Překvapilo mě to, hodně mě to překvapilo. Nečekala jsem, že to bude tak dobré a rozuzlení jsem předvídala až těsně před koncem. Mělo to skvělou atmosféru a jedné, co bych tomu snad chtěla vytknout je, že příliš nebyla rozebrána hlavní postava Toma. Jelikož do půlky filmu je hlavní postavou vlastně doktorka a po její smrti to přejde na Toma. Ovšem i s tímhle malým nedostatkem to bylo naprosto super. A Cillianův výkon mi opět vzal dech. Myslím, že se na film rozhodně podívám ještě jednou. ()

Stormerians

Já přicházím s větry a odcházím s větry. To mě dostalo. Vzpomněl jsem si na podobnou větu z básníků: Větry přicházejí a odcházejí :D Ale jinak celkem dobrý. Atmosféra ujde. Rozuzlení mi přijde poněkud nedomyšlené, ale nechci tu spoilovat, takže to nebudu více rozvádět.50% ()

jigsaw44

Začiatok sa tvári velmi seriozne a načrtuje že sa bude jednat o zaujímavý film, Rozčarovanie príde s postupne pribudajúcim dejom, krorý ide za hranice reálneho. Koniec je parazvláštny, nedomyslený a hlavne nezmyselný Takže prvá polovička 4, druhá polovička 1 ()

kolodej1

dost průměrný film, který přitom měl pro mě zajímavé téma, vysloveně elitní herecké obsazení, ale že by to na mě nějak extra zapůsobilo, to říct nemohu. Chvílemi jsem se docela nudil, i filozofování zde bylo trochu moc, působilo to lehce směšně. Obávám se, že se jedná o velmi snadno zapomenutelný film, potenciál nebyl příliš využit ()

esmoke

Vědci zabývající se vysvětlováním paranormálních jevů jsou profesionální skeptici už dokázali odhalit mnoho podvodníků. Teď se ovšem po letech na scénu opět vrací legendární slepý senzibil. Obsazení dobré, příběh trošku pokulhává. (2D dabing) Rozpočet: €14 miliónů, Tržby: $13,551 miliónů. ()

jecmen2

Celou dobu filmu to vypadalo na 4*. Ale ten závěr to dost pokazil. Takové uspěchané, rychle vysvětlující, k tempu celého snímku se mi to nehodilo. Líbilo se mi to mrazení na zádech, do druhé třetiny snímku si to člověk opravdu užívá. Pěkné a logické dialogy. Divně roztřesená kamera. ()

karnifex

Nezačíná to až tak špatně (asi díky tradičně skvělé Sigourney Weaver), ale postupně se množí klišé, nelogičnosti, mizerné herecké výkony a celý film sklouzne do trapnosti. Obzvláště posledních cca 15 minut je tak trapných, že se z nich dělá blivno a nevypnout film před koncem vyžaduje velké sebezapření. Následuje pocit, že něco tak blbého už jsem dlouho neviděl. ()

brasek

Podľa hodnotenia som očakával lepší horor. Žiaľ tento snímok má ďaleko od tohto žánru. Po necelej hodine ma snímok začal nudiť, žiadna zápletka, len sekvencie z pracovného života Matheson & Buckley. Snímok je dráma miestami prešpikovaná primitívnym pokusom o strašenie. Pre všetkých hororových fans: Toto nie je horor! Zvoľte radšej iný snímok. ()

marrrrian

Prekvapil ma tón á la filmy z '90 rokov. Z minima ťaží maximum, napätie je budované fakt poctivo - dej sa nikam neženie, divák postavy pochopí a s postupnou gradáciou na frontoch všetkých príbehových línií, tají dych. ()

Kozlowski8

Dvojice vyšetřovatelů paranormálních jevů se snaží odhalit podvodná vystoupení kouzelníků a šlendriánů s (údajně) nadpřirozenými schopnostmi...Povedené, zajímavě a nápaditě natočené dílo s výbornými představiteli hlavních rolí a zajímavým, byť pro mne ne zcela nečekaným rozuzlením. Filmu by slušel trochu větší spád a drajv. 65%. ()

ariari

ajéje, že vedia pred kamerou samonasieraco hulákať, stresovať a odpudzovať sa navzájom? dialógy sú strhujúce ako 10 narvaných filharmonických záverov prehraných odrazu ..a vlastne nebolo to o ničom. Horor? leda paródia na ľudskú blbosť. ()

BoKo_CzT

Vcelku priemerný film. No kvalitný herci ako De Niro, Murphy, či Weaverová dodávajú filmu na sledovateľnosti. Zároveň musím priznať, že mysteriózno vo filmoch mám rád, takže odpúsťam filmu mnohé nedokonalosti a napriek tomu, že som pravoverný, vedecky založený skeptik dávam 4 hviezdy. ()

Mukade

Ježžiši, dosť veľký trapas. Čakal som a čakal, že sa konečne začne diať niečo zmysluplnejšie a prekvapivo som sa nedočkal až do konca filmu. Veľmi veľmi zlý scenár. Čítali ho vôbec tie celebrity či sa len zlakomili na honorár?! Relatívne k tomuto je aj Velký Buck Howard s Malkovichom oveľa lepší. Toto tu je pruuuuser. SPOILERI-- Scenárista nechá vedca sa stále cítiť byť neotrasiteľným skeptikom napriek tomu že permanentne okolo neho bez príčiny vybuchuje elektronika a vtáky robia kamikadze... Ďalej, ohýbanie lyžičiek vysvetlia možnými mikropohybmi a silnými svalmi (u starého deda LOL), to si tvorcovia filmu z nás robia srandu alebo sú fakt takí retardi? :)) A potreboval by niekto kto ohýba lyžice a vychyľuje prúd vody (žeby to robil skrytým ventilátorom v rukáve? :)), šaškovať s podvádzaním pri pokuse s telepatiou ( a vôbec, vraždiť skeptikov)? No prečo by to robil?! ÚBOHÝ SCENÁR, tvorcovia sú brzdy. DODATOK po pár dňoch po tom čo tu vidím záplavu vysokých hodnotení - to ste nechali rozum doma or what, ribjata?! ()

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (viac)