Záhadný agent CIA odhalí tajemství, která by mohla agenturu úplně zničit. Bývalý kolega, co nejspíš zešílel, pak vypíše odměnu na jeho hlavu a nahání ho po celém světě. (Netflix)

Pete

Takhle nějak si Hurvínek představuje válku, jako tihle Russoovi fungování CIA a fyzikálních zákonů. Když chcete točit další z nekonečných variací na Bondovky, nestačí jen rozdat agentům čísla, pronajmout si Château de Chantilly a krásnou Anu, nejdůležitější je mít STYL. Toho se tu opět zoufale nedostává, a tak zapadli tihle agenti dementi do šedého podprůměru. Gray Man je zajímavý snad jen pro Čechy, kteří mohou poznávat místní lokace - jenže vtipné je to jenom tím, že například postavy v rozhovoru řeknou: "Jedeme do Prahy", a přitom v ní už dávno jsou. Dám si klidně další M:I, ale rozhodně ne dvojku tohohle. ()

curfew77

Zoufale blbé, ošklivé a nudné. Na film, který si zaplatí trojici opravdových hvězd a k tomu režiséry s velmi dobrou pověstí, tragicky málo. 40 %. PS: B.B.T. si nezaslouží hrát nemohoucí dědky, i když už v jejich věku skoro je. Prostě ne. ()

MirkaP

Chvilku jsem přemýšlela, co se mi stalo s televizí... pak jsem pochopila, že problém je ve filmu. Furt tma a není nic vidět. Tak po půlhodině mě to přestalo bavit a vypnula jsem to ()

a0001

Kvalitná akcia, špičková kamera, škoda pár usa shit klišé, ale sral to pes, treba vypnúť hlavu a užiť si zábavu. V danom žánre v tomto roku určite top. ()

mata77

V niektorých momentoch som mala dojem veľmi light verzie Mission Impossible, hlavne v tých akčných, ako scéna v lietadle a potom určite tá v Prahe. Bojové scény ale svojou choreografiou vážne zaostávali, chvíľami predvádzali také to pomalé kung-fu. Dojem kazili aj niektoré počítačové triky, ktoré rezali oči zlou grafikou ale tiež nedodržiavaním fyzikálnych zákonov. Zápletka klasicky špionážna scenárom neohúrila, ničím neprekvapila a bola v podstate až príliš čitateľná a predvídateľná. Sľubný začiatok filmu síce celkom navnadil, po spŕške scén už len smeroval do očakávaného konca. Priznávam, že v dnešnej dobe je určite veľmi ťažké natočiť niečo originálne pre extrémne rozmaznaných divákov, s takýmto rozpočtom by som ale čakala menej tunelovania a viac komplexného filmového umenia. Palec hore za Evansa, ktorému táto poloha veľmi sadla. No Netflixu už nejaký ten piatok tečie do topánok, zatiaľ okrem zrušenia mnohých projektov a plánovanej reklamy, nevnímam posun k zmene trajektórie. ()

Kinofil

|| PG-13 || Netflix || Rozpočet: $200 mil. || Co to ten Netflix s těmi penězi dělá?! Není to poprvé, kdy musím psát, že film za 200 mega musí vypadat jako film za 200 mega, ale nevypadá jako za 200 mega. Kde jsou všechny ty opulentní široké záběry, drahé kamery, exotické a vizuálně podmanivé lokace a skvěle vypadající herci v akcích s promakanou choreografií? Jediné co tu zůstalo jsou snad jen ty "exotické" lokace, pakliže vám Praha přijde neokoukaná. Zbytek se navštěvuje tak náhodně, že nemá čím zaujmout. Snad jen zámek v chorvatském Krku, který vypadá nádherně, ale filmaři jej z nějakého důvodu snímají hlavně v noci. Nebudu lhát, Praha pro mě, jako pro spoustu dalších, byla prakticky největším lákadlem a stále jsem rád, že se podstatná část filmu točila u nás. Stověžaté město tu vypadá nezvykle dobře (hraje si spíš na Vídeň než město z východní Evropy) a vlastně i exoticky, jelikož jde stále o v hollywoodských filmech neokoukanou lokaci. Zároveň se tu odehrává jednoznačně nejlepší akční scéna filmu s tramvají, která až do závěru je poměrně nadstandartní (potěší camea PČR), ale rozhodně nevypadá jako z vysokorozpočtového filmu. Spolu s ošklivým CGI ke konci působí daleko víc jako z xXx, G.I. Joe a podobných béčkových hovadin točených před lety u nás. Choreografie a střih jakýchkoliv bitek taky nemá ani jednou čím strhnout, až z nich naopak bolí oči. To mě přivádí k celému vizuálu snímku, kde se Russoovi jednou pokouší o opulentní prolétačky s drony, se kterými ale neumí zacházet jako Bay, jen aby v dalším záběru používali čočky rozostřující pozadí jako Snyder v Armádě mrtvých. Takhle prostě akční film vypadat nemůže. Co se týče postav a příběhu, tam není moc o čem mluvit. Kdykoliv někdo z nich otevřel hubu, přestal jsem vnímat a rychle jsem se ztrácel v dění. Můžu si za to sice sám, ale pravdou je, že mi film nedokázal udržet pozornost, což má být chyba filmařů. Gosling je tu jakýsi znuděný a absolutně mu nevěří jakéhosi Bonda řiznutého Wickem. Evans s pornoknírkem sice působí aspoň zábavně, ale vlastně nic nepředvede ani jako záporák a ani jako střeštěná postava. No a výměčně nemůžu pochválit ani Armas, která tu má z trojice nejmenší prostor a její vynikající scény z Není čas zemří jakoby vzaly totálně za své. Neviním z toho ji (to bych si neodpustil), a tak opět poukazuji na tvůrce, kteří ani z herců nevymáčkli maximum, když už jim zaplatili takové prachy. Russoovi si stejně jako Netflix připisují další fail v kariéře po Marvelu, který jim sice vrátka k dalším projektům nezavře, ale lidé se na jejich projekty budou těšít míň a míň. Stejně tak Netflix, který mě svými připravovanými "ambiciózními" filmy už nezblbne. Každý kdo Gray Manovi dává 7/10 a víc by se nad sebou měl zamyslet. Opravdu je to tak nadprůměrných film? A opravdu jich chceme vidět každý rok tolik? Já tedy ne! 55%. ()

FiDik

Netflix mi postupně ukazuje, že tvářičky, který chci vidět, neuvidím ve snímcích, který chci vidět. Tohle byla tak hrozně arkádová akce, že jsem si při tom vzpomněl na to, jak jedu další a další závod v NFS, jen abych dojel až do cíle. A to sakra u zábavní produkce cílem není! Ale jo, všichni odvedli skvělou práci, ale na produkci televizní. Tím totiž Netflix je, je to prostě televize, není to HBO - i ta rozlučka se Sexem ve městě, jejíž jméno si nezapamatuju, byla větší vodvaz. Vyšší rozpočet evidentně nekoreluje s výškou tepu. Napnutější jsem denně u Kobry 11. Jen prosím, aby tyhle produkce nezabily film, i proto chodím do kina. ()

technokrat

Nejdražší film Netflixu s Ryanem Goslingem v hlavní roli je vším, čím sliboval, že bude - a sice nejdražším filmem Netflixu s Ryanem Goslingem v hlavní roli. To zní jako špatná věc, ale není; jako zhýralý spratek s úrovní soustředěnosti tříletého dítěte jsem se náramně bavil opravdu každou minutu stopáže. Jistě, scénář je klišé, zápletka mnohokrát propíraná a v každé jiné iteraci zpracovaná sofistikovaněji než tady, ale charisma a chemie mezi herci je opravdu provtřídní, akce je bohatá, a rychlá a místy kreativní kamera jí ještě přidává. Vůbec mě neuráží, že Gosling je nadčlověk, který přežije sedmnáct bodných ran, vyskočí z letadla bez padáku, přežije a během letu ještě zabije několik padouchů, neb se neodebírám do světa fikce a akčních filmů proto, aby byly realistické a nebaví mě předstírat, že tomu tak je. Pokud někdo chce protagonistu, který si po prvním skoku vymkne kotník, ať si to jde zkusit sám. Hvězdu ubírám opravdu jenom kvůli uspěchanému konci, který neuzavřel původní dějovou linku (!) a předpokládal, že se uspokojíme s uzavřením té, kterou představil v polovině filmu. ()

Petaz

Klasická ¨tří hvězdovᨠakční podívaná u které se většinou s recenzí nenamáhám , tuhle ale píši protože mě na tomhle průměru jeden aspekt mile překvapil a to "sadistickej Capitan Emerika¨ kterýmu dle mého záporná role sedla 100x víc než role blbečka s přitepleným štítem. Samozřejmě bonus v podobě retardovaných českých policajtů mě také velmi potěšil . ()

Habanera

Akční je to dost, ale hrozně ve spěchu, povrchní. Asi proto se mi již nežádá vidět tento film znovu. Navíc Gosling mi zde ani jako neohrožený tajný agent vůbec nesedí. ()

Oliwander

Akční filmy obecně nemusím a na The Gray Man jsem se díval jen kvůli tomu, jaký kolem něj byl hype (natáčení v Praze, nejdražší film Netflixu apod.) a potvrdil jsem si, že tenhle žánr opravdu není pro mě. The Gray Man působí velmi béčkově. Scény, ve kterých jeden člověk sám bezezbraně přemůže desítky protivníků, pere se o padák během pádu z letadla, po takřka půlhodinové přestřelce, bojích a honičkách, při které zdemoluje centrum Prahy, v klidu sedne do auta zadýchaný, jako kdyby jen dobíhal na MHD. Je to pro mě prostě trapný a ani trochu uvěřitelný. Divím se, že Ryan Gosling na něco takového kývnul… O postavě naprosto dětinského zloducha Chrise Evanse se raději rozepisovat nebudu. ()

caMen

Oh my god! Byl jsem u vytržení, že se tohle ještě točí, stejně jako když člověk nesleduje televizi a po čase vidí reklamy. Fakt takhle hloupý? Fakt takhle moc bez invence? A za tolik peněz. Spoiler: Praha má 3 milióny obyvatel 😆 Smutná zpráva na konec: "Akční film z Prahy uspěl. Netflix natočí dalšího Gray Mana s Goslingem." ()

ESNYR

Tak před 20 - 30 lety, by to byl film roku a mohl by klidně zapadnou vedle Arnoldových, Slyových a VanDammovských věcí ale už nejsou zlatý "osumdesátky a devadesátky". Akce je občas nepřehledná, zmatená a není poznat co se děje a komu, tempo je taky zvláštní kdy máte pocit že se něco děje ale ve filmu to vyznívá jako oddechový večírek kluků s vodníma pistolkama, sem tam se podaří zahláškovat a sem tam to vykouzlí dobré scény ale v celku je to prapodivný mix akce, komedie, dobrodružství, špionské napínačky a moralizování. Chris Evans a jeho "porno" knírek to sice kapku vytahuje nahoru a psychopata si evidentně užívá ale jinak taky nemá zrovna svůj vrchol herectví jak uplatnit. Ryan Gosling se sem i docela hodí ale jeho nemsrtelný agent je pozůstatek starých akčních ikon kde se do něj netrefí ani profi jednotka z 10 metrů. Na začátku ve vězení jsem BíBího Thortna ani nepoznal, ale je to sakra sympaťák který dospěl svým vzhledem k týpkům kteří jsou prostě do těchto rolí jak dělaní (Conneryho Ramius v Honu na ponorku) Děj je těžko popsatelná matlanina asi 8 filmů a i když zrovna nenudí tak nenabízí zase nic moc nového. Asi 3 hvězdy ale zase na druhou stranu tohle pustit do svět a a dělat že je to akčňák roku mi tahá trochu ruku abych dal jen 2. Nechám 3, vyloženě špatné to nebylo a akce ušla. ()

cerdax2

Prumerny film, se zajimavym obsazenim - Ryan Gosling, Chris Evans, Anicka de Armas, Billy Bob Thornton a v drobne rolicce Alfre Woodart. Jedna hvezdicka na vic za Prahu, SWAT vuz s kulometem na strese a policii :). Je tu prilis mnoho zbytecnych scen a mnoho "tohle-uz-je-presprilis" scen a pritom zadne extra napeti ci zazitek se nedostavil. 45% ()

xxmurphyxx

200 milión za čo? Na čo? Kde? Za to vypožičanie električky v Prahe? Sry, ale tie love musel prepiť komparz, lebo vo filme to teda nie je vôbec vidieť. Mimo to sa jedná o klasický Netflix, tzn. ultra debilný a stokrát vyhonený príbeh, nelogické situácie a chovanie viac, či menej ultra debilných postáv. Hlavne, že to je ale farebné, plné product placementu, rasovo a rodovo vyvážené, plné swagu. Prispatý Gosling sa hrá na Bonda/Bourna/Wicka a cestuje pomocou teleportu z jedného konca zemegule na druhý lusknutím prsta, zatiaľ, čo mu je pätách kpt. America s jeho bolševickým knírkom, ktorý tu je za fest kokota a paradoxne baví publikum asi najviac. Pohľad na krásnu Anu de Armas stojí síce za to, ale čo z toho, keď neukáže kozy. Nejaká ta akcia tu je, napríklad kvalitný digitálny bašavel v Prahe na námestí, kde banda chujov so šedým zákalom nevie odjebať jedného panáka za lavičkou. Po pravde...videl som to včera. Po pravde? Hovno si už z toho pamätám. Na zabitie večera ok, ráno môžete dať repete, keďže to cez vyfučí z hlavy. ()

mnx

Řek bych, že asi trošku předražená letošní akční jednohubka. To je mi ale jedno, protože každý nabitý akčňák, co není blbost od Marvella, se počítá. Navíc ty všeničící scény v Praze - wow. Díkybohu se vyhnuli našim geografickým kiksům, které mě u těchto filmů vždycky hrozně štvou (pokaždé tam je aspoň jedna chuťovka, jako třeba xXx - po Vltavě letíme do Alp), a tentokrát to odneslo jen Chorvatsko - na jeho území zase dosadili francouzský zámek Chantilly. Takže když to shrnu, všechny hvězdičky co dávám - jsou za kameru, efekty, akci - v tom je film fakt nářez. Příběhem se nemá cenu moc zabývat, od toho jsou zase jiné filmy. ()

Blazis34

Hlavní záměr mého sledování bylo to, že se film natáčel převážně v Praze. I když si ji scénáristé i grafici občas dost upravili, bylo zajímavé vidět přestřelku na Náměstí republiky či Jana Palacha. Akce byla docela dobrá, občas bylo počítačových efektů až moc. Uvěřitelnost děje byla blízko nule, ale aspoň se divák nenudil. Hodnotím za tři hvězdy - 60%. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

31.10.2023

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

03.09.2022

Bratři Russoové jsou na gigantické rozpočty už celkem zvyklí. Dvojitá porce Avengers filmů na závěr třetí fáze MCU je ale možná přece jen trochu rozmazlila. Následně totiž pro Netflix natočili… (viac)