Záhadný agent CIA odhalí tajemství, která by mohla agenturu úplně zničit. Bývalý kolega, co nejspíš zešílel, pak vypíše odměnu na jeho hlavu a nahání ho po celém světě. (Netflix)

papadoce

Čo vám zasa kurva vadí. Ste premlsaní, zakomplexovaní, zaujatí alebo iba jebnutí? Výborné obsadenie, celkom fajn dialógy, vtipné, prvotriedna akcia podkutá peniazmi, nápadití zloduchovia a navyše to malo gule. Bitka v dymovnici napriek následnému porušeniu fyzikálnych zákonov bola napríklad totálne originálna (rozumej doposiaľ nevidená) a absolútne parádnicka, no a električka v Prahe WAAAAAWWWW. Ja vám ozaj nerozumiem. Mlčko Gösling si išiel bomby, kapitán America s pridrbanými fúzikmi bol krutoprísny bombardér par excellence, Bí Bí Thorton nebol trápny ako poväčšine a Aničku by som obrátil z každej strany (dvakrát). Ja som dostal všetko, čo od tohto žánru požadujem a to celkom priehrštie. Idem trochu poopraviť čo ste hviezdením dodrbali. The Gray Man je nezaslúžene hlboko v modrej zóne a ja som sa nikdy neštítil ísť proti väčšine. Absolútna spokojnosť. Rád pozriem znova. Kedykoľvek. Ale malo sa to volať Šestka. ()

Milda003

Líbilo se mi to po Prahu, pak už to nějak šlo z kopce .. :-) .. ale jinak celkem dobrá oddechovka.. Capitan Amerika jako zaporak s knírkem bych nečekal .. ()

Dejvecd

Bratia Russovci, ktorí nám kedysi dávno naservírovali epické a napínavé dobrodružstvo, Avengers: Endgame, alebo dokázali pretvoriť Captaina Americu na fakt cool špionážny thriller. No a čím nás potešili teraz? Docela nudným a celkom obyčajným honom po USB kľúči v ktorom sa prekvapivo nachádzajú tajné údaje o korporačných hajzloch, ktoré keby unikli von, tak by to bol docela problém. Wow, ako keby sme to nikdy nevideli. Náš hrdina je tajuplný dobrák s frustrujúcou minulosťou a záporák si najme psychopatického zmrda, ktorý má k dispozícií celú armádu podobných zmrdov, spolu s ktorými ničí svetové metropoly. To však nestačí, k nášmu hrdinovi musíme pridať tajnú agentku a dievča v nesnázích. No a tak sa ide ďalej, a ide, a ide... Príbeh stále pokračuje vpred a vpred a aj keď to nie je úplná nuda, tak to rozhodne neponúka žiadne dejové zvraty a keď hovorím žiadne, tak tým myslím, že film postráda aj úplne najklasickejšie a najklišovitejšie momenty, ktoré má snáď úplne každý film. Zároveň, dostávame akciu, ktorá má cool pozadie a epické neónové svetielka, avšak keďže je natočená dosť chaoticky, tak som 60% nič nevidel. A skoro nič som nevidel ani pri scénach v tme, ktoré boli dosť mizerne osvietené. Napriek tomu film nie je neúprosnou nudou, iba trochu, ale sú tu aj veci, ktoré vyzerajú skutočne dobre, ako práve neónové svetielka, epické scény zaberané z väčšej diaľky atď. To všetko vyzerá fakt super a tie peniaze tam sú fakt vidieť. Okrem toho sú tu skvelý herci ako Chris Evans, ktorý si rolu záporáka očividne dosť užíval, alebo Ana de Armas, z ktorej sa postupne stáva nová akčná hviezda. Aj napriek tomu, že to vyzerá awesome a akčné scény, ktoré nie sú chaotické, sú fakt dobré, tak celý dej šľape na pol plynu a musím sa priznať, že ma dosť často ani nezaujímalo, čo sa deje na obrazovke. Russovci potrebujú dobrý scenár a osvetlovača, aby natočili skutočne dobrý film. Asi najviac by im prospel návrat k Marvelu, aj mne by to prospelo. 2/10 ()

JosefTomas

Vítejte ve světě Gray Mana, kde je možné naprosto vše. Můžete přeletět celou zem a u toho se divit, proč Vídeň, Německo a Ázerbájdžán vypadají jako Praha, granáty zde mají časovač dost dlouhý na to, abyste stihli odběhnout do dostatečné vzdálenosti od výbuchu a později už ani nemusíte, neboť vám stačí před sebou držet někoho jako štít a vyváznete bez škrábnutí. Když už ovšem nějaké dostanete (rozumějte párkrát vás střelí, xkrát bodnou a zmlátí), tak se na to podíváte a povzdechnete si, že jste si zasvinili vlastní krví vaši nejlepší košili. Zároveň musíte soucítit s naší zemí, neboť po akčním maglajzu, co v Česku nájemní žoldáci předvedou, se státní dluh musel zvýšit minimálně trojnásobně a půlka Prahy se zničila tak pětinásobně. K tomu se následně vyrojily zřejmě stovky inzerátů na pracovní místa, protože čeští policisté tady padají rychlostí blesku a hlavní město je od této doby pravděpodobně z důvodů vysokých ztrát nehlídané. O to víc se ale může poplácat po zádech MHD za výborný výběr zaměstnanců, neboť minimálně řidiči tramvaje dovezou tramvaj do depa navzdory tomu, že po nich střílí ozbrojené vozy a uvnitř pobíhají muži s pistolemi. Ti se navíc ani nemusí krýt a mířit, protože policejní vozy trefí i střelbou od boku a zřejmě i poslepu. Navíc z důvodů těchto útoků začala obrovská a k tomu utajená česká migrační vlna, protože jedna z postav o Praze tvrdí, že máme 3 miliony obyvatel, ale dle Wikipedie to je pouze 1,3, což znamená, že 1,7 milionů Čechů je teď kdo ví kde... Jak je vidno, hledat v Gray Manovi logiku je asi stejně zbytečné, jako očekávat ve filmu za 200 mega správnou kontinuitu (v jednom záběru postava dostane kopanec do obličeje, takže jí logicky teče krev z nosu, ale za dvě vteřiny už je krev zázračně pryč). Trochu mi to připomíná hraní si s vojáčky doma na podlaze a u toho dělat všemožné pjů, pjů, pjů, ratatata a bum bác. Rozdíl ale je v tom, že tohle hraní s vojáčky stálo 4,8 miliardy korun a k tomu vypadá dvakrát levněji. Akce je navíc celkem průměrná (hlavně ten komplet digitální pád letadla, kde jsou počítačem modelovaní i herci (!)) a ke konci už je těch zvratů tolik, že se tomu diví i postavy ve filmu. A dle otevřeného konce se obávám, čemu se budou divit příště... ()

whysoserious

Fajn obsazení, svižné tempo, zápletka jednoduchá, akce (většinou) podařená. Nejvydařenější akční pasáž mi přišla ta v Praze- jako jedna z mála se odehrávala za světla a měla ty správný grády. Naopak jsem moc nepochopil tu neuvěřitelně prasácky nasnímanou sekvenci, když Gentry padá z letadla- kdo viděl, tak určitě ví, co myslím. Bohužel se Russoovcům v celém filmu moc nepovedlo vybalancovat hru světla a stínů- například úvod filmu je úplně zbytečně zcela utopený ve tmě, i přes přítomnost neonových světel. Postavy bohužel nejsou moc charakterově vykreslený a nějaké motivace jejich chování se v podstatě neřeší, což je právě to, co film sráží do průměru. Jedinou světlou výjimkou je Lloyd, kterého si Chris Evans užíval. Nejsem si jistý, jestli po tom, jak je film přijatý, dá do plánovaného pokračování Netflix znovu 200 mega, tak jako v tomhle případě, ale i když je to průměrný akčňák v podstatě bez nějaké přidané hodnoty, tak to i tak pobaví. Jen je nutný nemít od filmu nějaká velká očekávání. ()

kubas369

8/10. Příjemný akční film ala Jason Bourne s mlčenlivým Goslingem. Tohle jsem přesně čekal od Johna Wicka a nedostal. Bratří v triku opět dokázali že umí filmy s kontaktním násilím, kde cítíte každou ránu. Akorát ta cenovka neodpovídá dodanému zboží ale Gosling s Evansem asi něco stojí. Tohle bych rád viděl v kině, pro mě totiž záživnější než poslední dvě bondovky dohromady. Praha příjemný bonus navíc. ()

Sadaam

Parádní béčko, ač stálo 200 míčů. Celkem pomalý a nijak zajímavý počáteční rozjezd. Ale pražská destrukce naservíruje dost zábavnou akci a drží se tempa víceméně až do "gladiátorovského" konce. Ryan sympaťák, Chris hláškující zmetek a Anička ňu ňu. Jedna z lepších netflixovských jednohubek, kterou si dám možná ještě jednou... jo a natáčení v covidové době nebylo nejjednodušší (osobně můžu potvrdit), na rozdíl od jiných současných projektů to ale na tomhle tak moc poznat není naštěstí. ()

mikki089

Film byl vcelku fajn. Dalo se na to koukat. Ovšem nejednalo se o nic extra skvělého, spíš takový průměrný akční film. Scény by bylo dobré zesvětlit, většinou na obrazovce byla taková tma, že se nedaly herecké výkony dostatečně užít. Střídání lokací po celém světě byl taky dobrý nápad, aspoň něco kromě známých herců, co přitáhne pozornost. ()

Bobris

Režiséři vyloupili Hollywood, aby mohli se štábem procestovat půlku světa a zničit Prahu. Škoda, že u toho zapomněli natočit chytrý film. 40% za Evansův pornoknírek. ()

Brmbolec

Ak toto stálo 200 melónov, tak neviem, napr, scéna s lietadlom vyzerala neskutočne lacno... Okrem toho je to nedopečené, proste priemerná nuda... ()

hrumsrt

Pravděpodobně nejočekávanější film z produkce Netflixu z tohoto roku. V době, kdy tenhle streamovací gigant strádá a jeho všechny pokusy o větší filmové projekty působí jako jen další hřebíček do rakve, jsme všichni ještě věděli, že tam vzadu se skrývá jeden potencionální klenot, který se světu ukáže koncem července. A je tady The Gray Man vyšel na světlo! Legendární bratři Russovci, kteří svoje jméno spojili hlavně s spektákly o Avengers u MCU, dali právě oni pro mě největší kredit tomuto univerzu a z jejich odkazu tahle frančíza těží dodnes. A tak plán že dostanou od Netflixu pořádný balík za nějž mají natočit pořádný blockbuster snad i dává smysl. Jenže jak řekl jeden politik "mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky". Tradiční otázka, kam zmizely ty peníze, co tam proboha stálo tolik peněz?! Vždyť je to ve výsledku průměrný akčňák, který má oproti těm devadesátkovým bondovkám navíc tak leda ten debilně sytější filter. Nikdo si na to za pár let ani nevzpomene... Ohledně hereckých výkonů, jo ty to nějak táhnou. Ryan Gostling je fajn, leč vypadá jak kdyby se vrátil odkudsi z Ruska, tak rozhodně párkrát chytře rozhodí úšklebkem, nebo zvládne i docela dobrou akční scénu. Oproti němu Chris Evans je jako co?! Chudáček svázanej tolik let tou ryze dobrou postavou kapitána Ameriky si chtěl odskočit zahrát si na slizkýho padoucha, no paráda, jen je z něj nakonec jakási parodie na 90. léta v Čechách. Jejich společný scény jsou příšerný, pořád dokola to uvolňovat přetahováním, kdo dá ujetější hlášku... Že je největší devízou procházka po Praze, kde se svezete tramvají a u toho vás fakt honí česká policie. Tohle bylo to nejlepší, vidět v velkým zahraničním filmu český nápisy a ty rádoby český fízly! Příběhově nudná špionská motanice, kde nevím jestli je tak banální, ale hraje si to na kdovíco, nebo zda je to možná dobrý, ale topí se to v klišé a neoriginalitě. Radši se podívám na děsnej Red Notice, u kterýho se aspoň párkrát zasměji, ale to nic nemění na tom, že tyhle dva projekty si můžou s respektem podat ruce. 40% ()

DarweyD

Znáte takovýto, když váš oblíbenej tvůrce, u kterýho se těšíte na každou novou věc, protože si myslíte, že prostě nemůže vytvořit nic nekvalitního, pak vytvoří brak? To je případ Gray mana. Nejnudnější akčňák za hodně dlouhou dobu, horší byl už jenom novej matrix. ()

Mateyf.Iks

Je to tak 3,5 za me. Na to ze je to je Netflix, je to dobry :) Potesila Praha. Dronovky me az tak moc nesraly. Bejt gosling musi bejt super. On proste nehejbe xichtem poslednich 10 let. Zadny vykyvy emoci v zadnym filmu. No co, kouka se na nej dobre. A videt kapitana ameriku v zaporny roli? To jsem necekal; ze bude fungovat, ale nejak to slo. Scenar kazdopadne plochej a bez hloubky, ale to minu takovyho filmu neva. Na extraction to nema ()

Midar

The Gray Man je ve všech ohledech jen další průměrnou netflixovskou jednohubkou, která sice na jeden večer bez problémů zabaví, další den si z ní ale nebudete pamatovat v podstatě vůbec nic. Když vezmu v potaz to, že šlo o projekt za 200 miliónů, jež měl navíc papírově všechny předpoklady pro to, stát se podobně velkou značkou, jakou je Mission Impossible, John Wick či Jason Bourne, je mi z toho vyloženě smutno. K tomu, aby konkuroval Ethanu Huntovi mu, ale chybí Tom Cruise, Christopher McQuarrie a tým kolem nich. Na Jasona Bourne zase nemá dostatečně chytrý scénář a dravou režii Paula Greengrasse. No a na Johna Wicka se vůbec nechytá, co se šikovnosti a zkušeností tvůrců týče. Nakonec se tak sice jedná o lepší snímek, než jakým byl příšerný Red Notice, za rámeček si ho ale Netflix rozhodně nedá. Kdyby na to dali 50 miliónů takovému Michaelu Bayovi, možná by udělali lépe. Nebylo by to sice tak rádoby rozmáchlé, stoprocentně by to ale bylo zábavnější. Více zde. ()

DoubleJack

Nejvíc mě na filmu bavila chlastací hra "napij se, pokud poznáš Prahu". Upřímně, na 200M rozpočet (a hlavně od directorského dua Anthony Russo  & Joe Russo) bych asi čekal trochu víc. Ryan Gosling kombinuje umění Bruce Willise a nesmrtenost Chucka Norrise zahrané jedním neměnným dvouhodinovým výrazem, zatímco Chris Evans se spíš podobá záporákovi z Kačera Donalda, než drsnému bad guyovi. Města se tu střídají jako autobusové zastávky a když se v Azerbajžánském Baku objeví pražský Vítkov po boku s nepříliš přesvědčivými CGI mrakodrapy, bylo o pití postaráno. O nic jsme ostatně nepřišli - scénář se s ničím originálním nevytasí a akce je asi tak reálná jako poprsí amerických modelek. Samotný konec pak jede na vlně starého Komanda, a já vlastně ani nevím, jestli je to dobře nebo špatně. Každopádně za mě - dvě hvězdičky a stejný počet láhví vína. ()

PlysovyMacko

Drahý film s veľmi nenapaditym scenárom (agent sa dostane k tajným informáciám tak nasadia naňho iného agenta, aby ho zabil). Nevadilo by mi to, keby film obsahoval viac ako jednu vypeckovanu akčnú scenu (Praha). Film zabaví, rovnako ako zaporak Chrisa Evansa, ale od tvorcov tohto mena by som čakala väčšiu kvalitu. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

31.10.2023

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

03.09.2022

Bratři Russoové jsou na gigantické rozpočty už celkem zvyklí. Dvojitá porce Avengers filmů na závěr třetí fáze MCU je ale možná přece jen trochu rozmazlila. Následně totiž pro Netflix natočili… (viac)