Francouzská filmová komedie o potížích odvážného kaskadéra s tíživou finanční situací, svéhlavou snoubenkou a zženštilým hercem, kterého má zastupovat. Kaskadér Jean-Paul Belmondo má před svatbou s krásnou Raquel Welch, jenže jí dojde trpělivost! Navíc se o ni začal ucházet bohatý hrabě a tak získat znovu její lásku nebude vůbec jednoduché... (oficiálny text distribútora)

Zagros

Jako poctu Jeanu Paulu Belmondovi jsme si dali jeden z jeho filmů – Zvíře a skvěle jsme se bavili. Původně jsem měl ohodnoceno za tři a nevím, proč tak málo. Jean Paul Belmondo předvádí neskutečný herecký výkon. V rámci jednoho filmu má spoustu hereckých poloh a jdou mu skvěle všechny. Ano, příběh je jednoduchý a naivní. Nicméně hlavním motivem tvůrců bylo pobavit diváky a to se jim beze zbytku podařilo. Odpustil bych i časté využívání stereotypů, z nich si tvůrci spíše utahují, než že by je brali vážně. U některých výtečných scén a brilantních dialogů jsme se smáli nahlas a nebylo jich málo. V rámci vzpomínání na tuto hereckou legendu si toho pravděpodobně teď pustíme více a velmi rádi. ()

cab

Francouzska klasika s (Jean-Paul Belmondo) v roli kaskadera, ktery zije zivot extremne naplno a ma starosti nejen ve svem zamestnani, kde skace z jedne slamastyky do druhe, tak i v osobnim zivote, kde se nestiha ozenit se svou panovacnou a strelenou snoubenkou. Do toho mu na klidu neprispeje nove angazma, kde ma zastoupit v narocnejsich scenach zensky sexsymbol, ktery je ve skutecnosti gay. Svizne, napadite, vtipne a sledovatelne i na podesate. 80% ()

Vaklaf

V mých očích zřejmě nejlepší komedie vůbec. Tenhle film jsem viděl tolikrát, že bych ho nejspíš dokázal odříkat z paměti. A taky si ho kdykoli užiju, jako bych ho viděl poprvý. Ne, to je lež! Užívám si ho víc, než když jsem ho viděl poprvý. Většina takzvaných "komedií" tomu nesahá ani po kotníky. ()

F.W.Colqhoun

Nejlepší fraška všech dob a důkaz, že film nemusí být chytrý, aby byl geniální. Vcelku vzato se jedná o chatrný slepenec často nelogicky navazujících scének, gagů a situací, v jejichž rámci protagonisté dokazují, že základem komiky je umět zahrát buzeranta, ožralýho a koktavýho; tuším, že to někdy někdo znalý věci říkal... Přestože by výše uvedené šlo brát jako kritika, tempo a kvalita obsahu natolik strhává, že si nerealistických nulových prodlev mezi gagy a hláškami (od "co se to se mnou děje, cítím se jako kuře" přes "zbytek života strávím Cores" až po "neberte mi mé dítě, sociální paní..."), které v nudných komediích dráždí, ani nevšimnete. Rachel Welch je v tom skutečně jen pro ty kozy; její výkon je jinak žalostný, což se tak nějak od prsatic očekává, ale co do výčtu slabých (řekněme) hereckých výkonů jsem zmínkou o ní u konce. Ne-u-vě-ři-tel-ný Belmondo jako kaskadér Mike / Bruno Ferrari (Tarantino evidentně nesjížděl jen americký béčka) se v mých očích tímto pasoval na nejlepšího francouzského šaška, který příležitosti vystřelit si ze sebe i ze změkčilých kolegů vytěžil naprosto vše a mám podezření, že to snad ani nemohlo jít bez čehosi na bázi kokainu. Maniakální. Zdatně mu sekundují "Sergio" Aldo Maccione, Fechner v podání Juliena Guiomara a skoro všichni další. Herecké výkony jsou v českém znění zbytněny odvázaným a invenčním dabingem - zkrátka takovým, jaký se už nedělá. Jedním z hlavních důvodů, proč je člověku jedno, že je to celé úplná pitomost, je opojně eskapistická hudba Vladimira Cosmy. Everlasting spin! ()

Earl10

Parádní francouzská komedie, která ovšem nedosahuje kvalit a zábavnosti Funesových geniálních masterpieců. Belmondo v úžasné dvojroli skvělý. Překvapivě dynamická komedie se spoustou hlášek a krásnou Raquel Welch. Čili tak jak to máme rádi, ovšem v dobovém souboji s Funesem Belmondo prohrává! [80%] ()

Paity

Další z legendárních komedií Belmonda. Nic ale nemá na Bruna, to je prostě teplý řízek. :-) Stejně jako na scénu ".... právě jsem vykouřil svou poslední cigaretu." :D ()

Hanys_

Bebel a Bruno Ferrari, krásná Raquel a tuny hlášek dělají ze Zvířete další suprovou Belmondovskou oddechovku. Tomu chlapovi přicházím na "staré" roky čím dál víc na chuť. 9/10 ()

ThomasL

Jean Paul Belmondo si tuhle dvojroli musel neskutečně užívat a obzvlášť když hrál s tak sexy kolegyní, jako je Raquel Welch. Nezapomenutelné je pro mě ztvárnění homosexuálního herce Bruna Ferrariho. ()

javirgo

Mám ráda všechny filmy s Jean- Paul Belmondem, ale "Zvíře" mě i po letech ze všech nejvíc pobaví. Pro mě je to ze všech francouzských komedií ta nejlepší. ()

Prochy38

Má nejoblíbenější komedie s J. P. Belmondem. Svižné, zábavné, prostě super. Bruno Ferrari se Belmondovi opravdu povedl. Nekonečné opakování pádu ze schodů je nezapomenutelné. "Ne, protože jsem ještě nedokouřil svoji poslední cigaretu!" 95% ()

krystofkovar

Výborná komedie, v níž září J.-P. Belmondo, skvělá hudba k tématu, víc než lepší střih. No a pak ty hlášky, jejej. ... Hodťe na něj to pětikilo..a který to je? tenhle?. hmm...spoustu mezinárodních referencí a děkovných dopisů. Nebo ... Ty se starej vo samopal a já se postarám vo volant jo... Mějte slitování, sociální paní,... Ahoj Miku, v pořádku, Miku? Ehmm.. člověče co děláte (řidič na policistu), proč toho chlápka nezabásnete?? policista: Vaše doklady!! ... Pastyz, Miku? Ne, čistou minerálku... víš co, dej mi ten pastyz. No prostě komedie par excellence!!! ..právě tam sem poznal Jane, bydlela v pokoji U Bílýho lva, vyšplhal sem po fasádě, vtrhnul do pokoje a... a znásilnil ji?! ... čtyřikrát, jenom sem si třikrát spletl pokoj :) ()

J*A*M*A*L

Můj první film, který jsem viděl s asi mým nejoblíbenějším francouzským hercem Belmondem.A hned jsem si tohoto herce zamiloval a Zvíře se pro mě stalo jeden z nejoblíbenějších Francouzáků, ale i jeden z nejoblíbenějších evropských filmů.Prostě nádhera, ani se nedivím, že se jedná o Belmondův asi nejlepší snímek.100% ()

DannyBoy80

Slušná komedie a já jsme se bavil. Klasický Belmondo a krásná Welch. Je to sice odychovka, ale co tak jiného od Belmonda čekat. Prostě pobaví. ()

Blackhead

Podle mě nejpovedenější film Jeana-Paula Belmonda, nabitý hláškami až po půdu. Jestli jste příznivci francouzských komedií, tento film je pro vás nutností. ()

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch

15.02.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřela v kalifornském Los Angeles po krátké nemoci americká herečka, modelka a sexsymbol přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století, Raquel Welch. Smutnou… (viac)

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo