Jeden z najúspešnejších slovenských hudobných filmov režiséra Dušana Rapoša o prvých láskach a neláskach, priateľstvách i rozchodoch mladých ľudí. Príbeh veľkej lásky krásnej Zuzany (Eva Vejmělková) a skromného Olina (Jiří Bábek). Hrdinami príbehu sú 15-roční školáci, ktorí práve ukončili základnú školu a prežívajú svoje posledné prázdniny pred tým, než sa rozídu na rôzne stredné školy. Stredobodom všetkého je opustená vyschnutá fontána uprostred sídliska, kde sa všetci schádzajú. Hviezdami partie sú dve pekné dievčatá: Bela a Zuzka. Film však sleduje nielen ich osudy, problémy, pocity i chovanie v rôznych životných situáciách, ich lásky, omyly i uzmierovanie. Mozaiku dopĺňajú postavy ich rodičov, súrodencov a ďalších dospelých, medzi ktorými je výraznou postavou najmä starý pán Domorák (Miloslav Holub), ktorý mladých neustále kritizuje. Z partie sa najviac pozornosti venuje mladému budúcemu automechanikovi a muzikantovi Olinovi, ktorý sa z lásky k Zuzane rozhodne opraviť starú fontánu... (TV Markíza)

Hombre8

Proč je v podtitulku napsáno drama a komedie, to tedy vážně netuším. Tak by měl podle mne vypadat romantický film o lásce pro mladé. Samozřejmě v kontextu své doby. Plno hezké muziky, ještě nezkažené a nepokřivené charaktery, zamilovanost, naivita, zklamání, občas náraz do tvrdé reality, happyend. Proč ne. ()

Baroque

takúto reálnu a predsa nereálnu sídliskovú poetiku som snáď nevidel ani v jednom filme... je tu cítiť všetko, čo má. náznaky pokrytectva, skrytej hierarchie, hodnôt... možno aj letných lások. niekedy je v ne treba veriť. ostatné pokračovania nestoja ani za prd. film, ktorý otvára srdia a je povinnou filmovou literatúrou. som mestský chlapec a na sídliskách sa vždy strácam, no lyrická atmosféra sídlisk, osobnej vzdialenosti a zároveň blízkosti... nie som fanúšikom skupiny Elán, ale do tohto filmu jej hudba sedí ako riť na šerbel. krásny film. možno nie až za *****, ale spomienky robia z tohto diela naozaj kult. ()

semo99

Odprostim sa od jednoduchosti pribehu a prenesiem sa do doby, ktora sa dnes uz da oznacit ako davna a davno za nami (nastastie). Zapocuvam sa do kultovych piesni, zahladim na kultove bradavky Evy V. a kultove miesta Bratislavy 80. rokov, z ktorych niektore iba vznikali (stavba Technopolu). Zaspominam si, ako som film v 90.rokoch videl prvykrat ako fagan a ako som po roku 2000 stravil ako vysokoskolak tyzdne hladanim fontany medzi bratislavskymi sidliskami. Neviem si pomoct, i napriek tomu, aky je Rapos mizerny reziser, je toto film mojmu srdcu blizky... ()

Archvile

Nechcem nikomu brať jeho názor a hodnotenie, ale ten čo tento snímok oznámkoval odpadom takmer určite nebol v puberte zamilovaný. Pre mňa ostáva tento snímok, výbornou puberťáckou romantikou. A ďalšie dva diely aj keď nie úplne špatné, tak viacmenej len ťažili z popularity tohoto diela. ()

Bohdy67

Jedna hvězda za krásnou Vejmělkovou, druhá za píseň " Ak nie si moja..." Jinak film nemá co nabídnout... V podstatě bez hlavy a paty...Prolínání mezi sny a realitou. Bez příběhu. Naopak "motorkářský gang" úplně o ničem..Celkově to nestojí ani za tu hoďku a půl co to má...Ani tu nostalgii pro někoho kdo tu dobu a sídlisko zažil moc nechápu...22% ()

rodl

Ve své době to bylo pro -náctileté zjevení a viděli ho asi všichni. Kolik hudebních filmů s relativně slušnou hudbou v té době bylo? Vašo Patejdl zde má asi své nejlepší písně. Hvězdička navíc z nostalgie. ()

KITTbx

Nehodnotím z dnešního pohledu, hodnotím to tak, že hudba z tohoto filmu mne a jistě i hodně lidí mé generace provází dodnes. Eva byla prostě Evička.. :-) A ústřední píseň je zcela určitě kultovní. ()

cachanell

Hodně jednohvězdičkových hodnocení. Ale já si pamatuji, jak jsme stáli frontu v kině na lístky. Asi jsem už starší ročník a tak se na tento film koukám jinak. Byla to pro nás celkem bomba :-)) ()

Lkprak

Naprosto dokonalý film, kterému nelze absolutně nic vytknout. Neuvěřitelně příjemná optimistická podívaná, byť mnohem realističtější a po hudební stránce i mnohem lepší než například i zhruba v téže době vznikající Diskopříběh. ()

matisek19

Slovenská klasika by som povedal. Piesne od Elánu, Roba Grigorova a ďalších sú neodmysliteľnou súčasťou dospievania ľudí narodených od 70-tych do 90-tych rokov... Dnes už málokto robí takú kvalitnú hudbu čo sa textov týka. Na mňa vplýva tento film veľmi nostalgicky a pamätám, ako sme to s rodinou pozerali všetci spolu keď to dávali v telke :)) ()

pornohavo

Pre mňa sú toto veľmi príjemné nostalgické spomienky na detstvo a dospievanie :) páni komunisti nám v tých časoch nedopriali veľa podobných filmov a tento bol jeden z tých najlepších či sa týka slovenskej produkcie... Navyše super pesničky, ktoré sú hitmi doteraz! ()