Z mora sa vynoria obrovské príšery Kaiju a pustia sa do vojny s ľudstvom, ktorá si vyžiada milióny životov a ľudstvo na roky zaťaží. Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti zvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi, ktorých mozgy sú prepojené neurálnym mostom. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľným Kaiju zdajú byť takmer bezmocní. Na pokraji porážky nakoniec sily brániace ľudstvo nemajú inú možnosť než obrátiť svoju nádej smerom k dvom nečakaným hrdinom: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a neskúsenému nováčikovi (Rinko Kikuchi), ktorí sa dajú dohromady, aby spoločne riadili slávneho, avšak zároveň zjavne zastaraného Jaegera. Spoločne budú čeliť hroziacej apokalypse. (TV Markíza)

Šakalík

Můj ty bóže. Transformers mě teda dvakrát nebavili, ale alespoň to bylo vtipné. Pacific Rim se oproti tomu tváří tak vážně, až je z toho divákovi úzko. A ten PATOS! Vždyť už jen ten scénář. Souboje přerostlých robotů se škaredými mimozemštany z hlubin už jen od poslechu zavání kýčem – na filmovém plátně pak slovo „kýč“ dostává zcela nový význam. Charlie Hunnam v hlavní úloze dokazuje, že mu charakterní role dobráků příliš nesedí. A když – pozor SPOILER – na konci filmu vyplave na hladinu živý a zdravý, je z toho soudnému divákovi na blití. Podobně znechucený jsem byl po Hellboyovi 2, což je imho nejhorší del Torův film. Pacific Rim mu ale zdatně sekunduje. ()

adam

Guillermo, připravils mě o 132 minut.... Klidně si dám 5x Godzillu, 3x Den poté a 2x Armageddon, než ještě někdy zavadit o tuhle nebetyčnou krávovinu za 200 mega ! Když herci nemají ani špetku charizma a scénárista špetku mozkové hmoty. ()

MiaMoonlight

Žádná inovace. Prostě dobře zpracovaná alienská klasika zakončená heppy endem. Nevím, nějak se na ty 4 hvězdy necítím, vzhledem k tomu, že jsem film zapomněla hodnotit hned po shlédnutí a úplně jsem na nějaký Pacific Rim zapomněla tomu budou muset tři stačit. Každopádně dle mého zasloužené ***. ()

Dinosaurier

Počkat. Cože? Jako pokud něco, tak se mi u toho dobře spalo po cestě linkou Student Agency. Doufám, že jsem si u toho se zalomenou hlavou párkrát zachrochtla a poslintala triko, to si ten film tak asi zaslouží. Nenadchlo mě na tom absolutně nic kromě malého flashbacku do dětství Mako, což bylo fakt super roztomilé. A zpětně mi přijde, že to trochu vykrádá nová Godzilla, niet? ()

Firebug

Splněný dětský sen Guillerma del Tora je zcela nepřekvapivě filmem pro děti. Vidět to kolem desátého roku života, považoval bych to asi za nejlepší biják všech dob! A víte co? Já to těm dnešním děckám přeju! Pacific Rim je strašlivě naivní v tom nejhorším slova smyslu, ale za mě stále lepší než upocený, uslintaný a epileptický transky - ano, narážím na Transformers pyšnící se na scfd 78% (OMFG!). 3* s přivřenýma očima. ()

herr_carter

V mnoha ohledech revoluce v tricích a efektech, na druhou stranu je ten děj značně neučesaný a co mě tedy na tomhle filmu sralo úplně nejvíc, bylo herecké obsazení, takových prken pohromadě je k vidění maximálně v kůlně před zimou..................moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

h0n24 odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Průměrný scifi akčňák s roboty. Nezklame, ale ani výrazně nenadchne. Evidentní inspirace v Manga. Sázka na "Bayeovskou" 3D techniku. ()

Circumscriptor

Namiesto toho aby tie monštrá rozmetali raketami tak ľudia zostrojili 100 krát drahších robotov, ktorí keď sa bijú s monštrami tak zničia na šrot celé mesto. No nie je to trochu pritiahnuté za vlasy? Je to ale plné efektov a počítačových trikov od hora dole a má to rozpočet skoro sa rovnajúci sume pre postavenie toho robota. Ale efekty nie sú všetko. Potom už je to moc preplácané a človeka z tých psychadelicky blikajúcich a hučiacich zverstiev bolí hlava. ()

charlie_ando

Tento film to měl se mnou jednoduché i složité zároveň. Těžkotonážní plechová monstra mě vrátila do let dávno minulých, kdy jsem s kamarády proháněl po desce stolu obří roboty ve hře BattleTech klidně celý víkend. Zároveň však tato pocta všem filmům o Godzille ve mně vzbuzovala obavy. Díky své bombastické reklamní kampaní jsem získal pocit, že celý film bude jeden velký dech beroucí souboj mezi lidmi zkonstruovanými Jägery a mimozemskými monstry Kaiju. Bohužel jsem byl zklamán. Na druhou stranu Kaiju jsou opravdu nápadití a hroziví protivníci. Každý je jiný. Dělí se na kategorie podle nebezpečnosti, chrlí kolem sebe smrtící žíravou chemikálii a jeden dokáže i létat. Nejen v nich, ale i v Jägerech a kulisách je vidět propracovaný vizuál, který vždy zdobil Guillerma del Tora. To je ale málo. Bohužel celkový dojem sráží dolů slabý scénář od Travise Beachama, který mi přišel jako by vznikl už před drahnou řádkou let. Posbíral inspiraci kde mohl a jen čekal někde v šuplíku až ho technika dovolí natočit. Dialogy jsou hloupoučké a ne že by film vyloženě nudil, ale žádná hitparáda to taky není a pořádnou akci si ve své podstatě schovává až na velké finále. Co mi však velmi scházelo byly emoce. Dalo by se říct, že film je emotionfree. Protože na plátně jde hlavně o stroje nebo mimozemšťany, tak herci jsou tu takový komparz. Mě samotného nejvíce zaujal Ron Perlman jako lehce vyšinutý překupník Hannibal Chau a za zmínku snad ještě stojí i otravná dvojice vědátorů. Zato hlavní hrdina Raleigh Becket v podání Charlieho Hunnama je unylý a bez špetky charisma. Na filmu je dobře vidět, že Hollywood cílí na asijské diváky, kteří čím dál víc plní kasy kin a tak město jenž je vystaveno zkáze je HongKong a hlavní hrdinkou je lehce traumatizovaná japonečka Mako Mori, kterou si zahrála pohledná Rinko Kikuchi. Hudbu k filmu složil Ramin Djawadi, jeho elektrické rockové kytary nikoho neurazí, dění na plátně dobře doplňují, ale nijak nevyčnívají. Podobně je to i s 3D rozměrem, který nijak neruší. Závěrečné hodnocení tohoto retro snímku je obtížné. Film měl na víc, sám jsem čekal víc a tak převládá pocit zklamání. [Projekce ČSFD 10. července 2013; CineStar Anděl] ()

Chipsonator

Bombózně monstrózně velkolepá jednohubka, ale POZOR! určena jen pro podávání v kinech! Tohle je prostě film pro velký plátno jako řemen! Pouze na plátně kin dostanete tu možnost vychutnat si tu velkolepost bitek mezi Jaegery a Kaiju. A na těch velkolepých bitkách to celé stojí. Po celý film budete jen čekat na poplach o průchodu jednoho, dvou a nebo tří Kaiju, a pak už si budete jen užívat tu monstrózní rubačku. Co se pak týče postav, tak se jim nedostalo žádné hloubky, a jsou směsicemi všech různých klišé. Máme tu týpka co při jedné akci ztratil bráchu, pak s tím seknul, a po letech ho zase vezmou zpátky, protože je jeden z nejlepších, pak tu máme dívku co jí Kaiju zabily rodinu a ona se touží stát pilotkou Jaegeru aby se pomstila atd... Prostě máte pocit že už tuhle kostru postav znáte a nic vás nepřekvapí. Tím pádem nesmí chybět ani šílení vědci, kteří se mají starat o vtipnou vložku filmu, no já jsem se sice u jejich scén za břicho nepopadal, ale tak příjemný úsměv na rtech jsem měl. Nejvíc mě pak potěšila rolička pro Rona Perlmana, která mu skvěle sedla a jeho postavu jsem si oblíbil. Ale abych nekřivdil hercům, ti se svých rolí ujali perfektně a hráli uvěřitelně, za což palec rozhodně nahoru (hlavně Idris Elba byl autorita sama). A co se příběhu týče? No klasika, je potřeba zachránit svět, nebude chybět patos, obětování, nesvary v týmu, pronásledování minulosti, prostě věci které známe z předchozích různých filmů moc dobře, ale i tak tu tvoří velmi dobrou omáčku. Pokud mi tu pak něco strašně chybělo, tak nějaký více kulervoucí soundtrack, hlavně při akčních scénách bych si představoval hudbu více apokaliptickou, né že by Raminova hudba byla špatná, ale prostě se z toho dalo vymáčknout mnohem víc. Takže abych to nějak shrnul, film příběhově ani postavami nepřekvapí, je to něco viděno už v desítkách filmů ale i přesto to tady jakž štať funguje, ale hlavními tahouny tady jsou prostě efekty a ta kulervoucí akce, kdy se obří roboti perou s přerostlými monstry. Ale jak jsem psal na začátku, tenhle film je pro kina víc než kterýkoliv jiný. Na obyčejné televizi to ztratí veškeré kouzlo té velkoleposti a mohutnosti. Za mě tedy příjemných 75% které jsou hlavně za tu monstrózní akcičku a vypiplané efekty. PS: Dabing překvapivě v klidu. PSS: 3D jde, ale bylo tam mnoho scén které volali po 3D efektu a nic. ()

divak84

To co jsem čekal jsem sice dostal (vizuální spektátl bez ičeho další), avšak právě "to další" bylo až moc špatné. hl. hrdina absolutně nesympatický blonďatý tanečník, kterému jeho 5 zářezů absolutně nevěřím. idris je jediný herecký zachytný bod, zatímco sestava ostatních spíše kulhá za ním. vrchol otravnosti je bratrská dvojice, která působi jako dvě hyperaktivní děti, zatímco ron perlman byl za tu kratkou dobu vynikající. akční scény v atlantiku byly teměř pompezní to ano, ale byly tvyrovány přesně pro dívaka ve stylu "ukažeme jednu zbran, at se divák pochčije a pak zas ukažeme něco jiného, čert vem nějakou špetku taktické logiky a využívaní efektivních zbraní. např. japonský threesome a jeho bouřlivý mrak (nebo jak) byl popsan jako něco absolutně mýtického, zatímco jejich rob dostal na platně par desitek sekund aby později zařval, stejně tak ruská posádka, která byla tradičně vyobrazena až příliš extravagantně. zavěrečný americký hrdinský přecukrovaný patos byl cítit až do dalších sálů s uplně jinými filmy. velmi slabe dvě hvězdy za naprosto jasně předvídatelný děj, snahu režiséra točit až přiliš okatě. scenař, příběh, děj, nepřináší nejenže nic nového, ale on přináší uplně málo na to, jak byl film prezentován. pro mě jednoznačně zklamání roku. nabízí se menší srovnání s Godzillou, která má taky komediálně/hloupé prvky. Pacific Rim je vizuálně bombastičtější a akčnější film, jinak je to to samé co zmíněný film z 90s. ()

Seti

Mexický šikula ukázal Holywoodu potažmo světu, co znamená pojem velké měřítko a v tomto ohledu vrazil Michaelu Bayovi prostředníček velmi hluboko do sedacího ústrojí. Jinak se však k jeho stylu nebo ke stylu Rolanda Emmericha přibližuje možná až zbytečně natěsno. Máme tu krátké shrnutí o jakési mezidimenzionální trhlině, několik herců nižší blyštivosti, přímočarý příběh, patetické proslovy a především obrovská digitální monstra z jiné dimenze řezající se obrovskými digitálními roboty z naší dimenze. O nějaký hlubší smysl nebo logiku tentokrát Del Torovi moc nešlo, takže je třeba se na to připravit. Akce je tu klíčovým elementem a je vážně monstrózní. Je vidět, že kompy frčely na plný koule, protože triky jsou parádní, a moc nechápu, proč jsou téměř všechny bitky točeny ve tmě, takže toho místy není moc vidět a zbytečně to znepřehledňuje situaci (to si tvůrci CGI tak nevěřili?). Herci hrají druhé housle ale v rámci funkčnosti jsou plně dostačující. Jak už jsem naznačil, tak bych se v případě Pacific Rim do žádných logických analýz moc nepouštěl, jelikož kulantně řečeno se po této stránce o žádný vybroušený diamant rozhodně nejedná a některé dějové zkratky jsou vážně zarážející na první pohled. Pacific Rim je prostě typickým letním blockbusterem se všemi klady i zápory a kdo chce vidět největší výplachovou akci roku, tak nemá proč váhat. (Největší problém a důvod, proč se přikláním k trojce, tak pro mě představovala samotná návštěva kina, jelikož jsem na tom byl v letňáku v 3D, začínalo to ještě za světla, takže prvních 20 minut bylo úplný hovno vidět, v sousedství probíhal nějakej hipísáckej bongo jam a jako třešínka na hořkém dortu trůnil český dabing. Sečteno a podtrženo - jeden z nejhorších kinozážitků a to se prostě muselo někde odrazit). ()

Nemik96

Právě jsem dorazil z kina a mám dost rozporuplné pocity.Pokud jde o vizuální stránku ta byla super,po zhlédnutí traileru jsem ani nic jiného nečekal.Pokud jde o příběh ten byl horší vadilo mi stejně asi jako mnoha dalším lidem zdlouhavý začátek plný zbytečných a přiblblých keců a hrozné dialogy herců které byly jak vystřižené ze Španělské telenovely. Až v polovině filmu se to rozjelo a kinem začaly lítat kusy oceli a film si držel tempo až do konece,který mohl být taky trochu víc epičtější přyšlo mi to jako vykradačka Armagedonu s happy endem :) Dávám maximálně 3 * více prostě nemůžu ()

DavidS.

Pacific Rim v jednom ohledu připomíná Monsters - vše důležité a monumentální se odehrává mimo "záběr" a je nám dávkováno jen v náznacích a zprostředkovaně...Toro navnadí, aby se následně zavřel do hangáru s plochými šablonovitými postavami a bohužel i crazy vědeckým duem, které ničí poslední náznak toho, že bychom měli být svědky finálního boje o osud lidstva...K tomu chybí cokoliv exkluzivního, co nebylo viděno někde jinde...Toro dokázal odprezentovat "měřítko", ale nikoliv emoční "rozměr" a komplexní story...Zbyla jen procházka polozatopenou hračkárnou... ()

HiddenDragon

Pro me zklamani. Guillerma mam rad, jeho Blade 2 je nejlepsi z trilogie, Hellboy ujde a Faunuv labyrint je super. Od tohoto jsem cekal nasup triku a akcni pohodovku a...vpodtstate jsem to i dostal, ale zaroven i kopu nudy. Uz dlouho se mi v kine nestalo,abych se tesil az film skonci. Je toho v nem zkratka moc, prepisknuteho. Myslim,ze ani Imax nebo 4Dx by to nezachranil, natoz kdyz si to pustite doma v obyvaku na ani ne metrove telce...to si odectete dalsi hvezdu. 1)Triky: fajn,ale vsechno jiz videne...defacto kopie Godzilly a Transformers, navic s takovou priserne preplacanou paletou barev, ze ani dite odkojene japonskymi videohrami by se v tom nevyznalo; navic se na platno pro vetsi dojem velikosti vejde casto jen rameno/palec/oko robota nebo prisery, cili vetsinu akce nevite co se presne deje. 2)Hrane sceny: herci na jedno pouziti, nezapamatovatelni, s frazovitymi macho hlaskami...kdyby aspon misto toho cernocha dali S. Jacksona a jako hlavniho drsnaka Willise...takhle to ani Perlman nezachrani. Navic jsou sceny jak zkopirovane z Top Gunu. Celkove tomu chybi jaksi koule...Transformeri maj kazdy svou osobnost a jsou cool, Godzilla je jedina a tudiz unikatni, v Avengers kterym se Pacific taky podoba jsou zas superhrdinove...tady jaksi neni komu fandit, cloveku je to vlastne cele putna, ke konci jsem se dokonce pristih ze chci at jim daji emzaci radsi na pr..l :) A na konec maly spoiler: chapu, ze u takoveho filmu je nutno vypnout mozek, ale i tak mi celou dobu vadilo, ze jakesi mimozemske prisery maji zcela pozemske tvary, at uz jako leguan, netopyr, gorila apod. Ortel: nablyskana bezpohlavni cetka. ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (viac)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (viac)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (viac)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (viac)