Z mora sa vynoria obrovské príšery Kaiju a pustia sa do vojny s ľudstvom, ktorá si vyžiada milióny životov a ľudstvo na roky zaťaží. Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti zvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi, ktorých mozgy sú prepojené neurálnym mostom. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľným Kaiju zdajú byť takmer bezmocní. Na pokraji porážky nakoniec sily brániace ľudstvo nemajú inú možnosť než obrátiť svoju nádej smerom k dvom nečakaným hrdinom: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a neskúsenému nováčikovi (Rinko Kikuchi), ktorí sa dajú dohromady, aby spoločne riadili slávneho, avšak zároveň zjavne zastaraného Jaegera. Spoločne budú čeliť hroziacej apokalypse. (TV Markíza)

svobik

Žádné emoce, Japonka na přesdržku, hlášky cca tři, bitky pěkný, ale wow efekt se hodně rychle vypaří. Del Toro nasadil obrovský měřítko, ale momentálně nevidím důvod, proč se na Pacific Rim dívat někdy znovu, ne-li někdy ztrácet čas s dvojkou. ()

Ravi

Řeknu to takhle: Mistrně zvládnutá volovina, dotažená do konce. V tomhle případě rád mávnu rukou nad stupiditou některých "zvratů a dialogů" a nechám se unášet tím, co chtěl básník říci, což je vizuální stránka věci. Kdyby se všechny megalomanské náměty podobného typu zrežírovaly takto, dalo by se na to v pohodě koukat. Například stejná hrdinská linie záchrany hlavních postav ve filmu Jádro byla mnohem méně snesitelná, než Torova verze. Toro předvedl, že i s hloupým nápadem se dá pracovat na úrovni. Akční popkorňák, který byl pro mne stravitelnější, než pokračovačky Bayových Transformerů 70% = 4-/5 ()

Kosmik 1

Odkazy na Transformery, Iron Mana, Godzillu a v některých pasážích také na můj oblíbený Den nezávislosti. Asi by se toho našlo mnohem víc, ale tohle snad stačí. Kdybych měl srovnávat třebas s Bitevní lodí, tak vítězí s přehledem Pacific Rim. Co do vizuální stránky a soubojů nemůže být naprosto žádných námitek. Po ostatních stránkách je to slabší, jenže natočit něco takového je prostě masakr. Už jen to, že se toho někdo chopil a měl odvahu to přenést na filmové plátno. Tak velkolepá show se jen tak nevidí a je třeba ji patřičně ocenit. Já se skvěle bavil a jen zíral. Ron Perlman opět fantastický. Jeho poslední slova před smrtí mě pobavila. :-) 95% ()

Bad Guy

Jedna z dalších neoriginálních sci-fi, která nepřekvapí a kombinací robotů a dinosaurů se akorát trochu potápí ke dnu. Po vizuální stránce je velice pěkně zvládnutý, ale to je jen jeden z mála aspektů. Očekával jsem více, než jen o něco lepší level oproti druhému a třetímu dílu Transformers. ()

Bagr_007

Všeho je mnoho, ale moc toho není výrazného. Nejvíce mě vlastně zaujalo těch pár věcí z minulosti války a zobrazení zoufalosti lidstva ve stěnách. Mohl to být nejlepší film všech dob pro dvanáctileté chlapce, ale úplně to nedopadlo dle očekávání. 70 % ()

KASUGI

V globálu je to prázdný film, ale ty smysly, které to má jako "monster movie" ukojit, to ukojí. Je to velkolepé a přehledné, což u 3D filmů tohoto typu nebývá zvykem. ()

Jaro.Krafcik

Toto bolo čo? Poznáte japonskú Godzillu a monštrá od výmyslu sveta ? K tomu si pridajte ešte robotov ktoré ako keby vypadli z Transofermerov a všetko si to namixujte do jedného filmu. Neviem čo tým Toro myslel, ale celkom dobre sa na film pozerá. Či už ide o efekty a vizuál ktorý je slušný. Film má jedno šťastie, že som fanúšikom Sci-fi. 3* ()

Luksa

Pokud jde o souboje monstra versus roboti, dostal jsem to v co jsem doufal že uvidím. Je to efektní, kolosy mají cool design a akce je na dnešní poměry přehledná. Film taky obsahuje koňskou dávku patosu, ale to k tomuto žánru patří, nevadilo. Co je škoda, že lidské figurky jsou vesměs nezajímavé, ikdyž Idris Elba má charismatu za dva Perlmany a dva šílení/geniální vědci pobavili. Nějak nemám pocit že na tento film budu dlouho vzpomínat, zatím nejisté čtyři hvězdy s tím že se uvidí jak obstojí časem. P.S. nejzábavnější scéna jednoznačně mládě vs Ron Perlman. ()

aktak

Film je určitě poutavější ve 3D, lépe to vtáhne do děje. Výborná hudba zejména v akčních scénách. Na základě traileru jsem nečekala, že by mě to tak zaujalo, ale díky 3D a zvuku Atmos jsem byla mile překvapená. Celkový dojem mi pokazila pouze závěrečná bitva, konec mohl být poutavější a lépe propracovaný. Nicméně jsem se u filmu nenudila a užila si ho. ()

Styxos

Nečekal jsem to, ale Pacific Rim se mi líbil víc, než Iron Man 3, Star Trek: Do temnoty a Muž z oceli, což byly všechno filmy, na které bych vsadil všechno a které mě ve výsledku zklamaly. Pacific Rim možná není originální ani novátorský. Ale je na něm vidět, že je dělaný s obrovskou láskou, herci sice nejsou žádný celebrity, ale dokázali ve mě vyvolat stokrát větší emoce, než kompletní obsazení Star Treku. Prostě už strašně dlouho jsem si u žádnýho filmu nepřipadal znovu o deset let mladší. Už dlouho jsem si žádný blockbuster nevychutnal tak moc jako Pacific Rim a to i navzdory dabingu, který se překvapivě povedl. Guillermo del Toro si zaslouží obrovskýho hobla za to, že se rozhodl plavat proti komiksovýmu proudu a natočil poctivou rubačku robotů a monster. Jen škoda, že finančně se jedná o katastrofu. PS: Ron Perlman tu má jednu z nejsympatičtějších rolí svojí kariéry PPS: Skladatel Ramin Djawadi se tentokrát neuvěřitelně vytáhnul. ()

Madlene

Tak si myslím, že se nějak nemohl dohodnout režisér a scénárista o čem a pro koho to vlastně bude. Hyper drsný bitky vystřídala obvykle informace typu, že hlavní hrdina má spodky s Kačerem Donaldem a pošahanej doktor super kérku... Dost velká škoda, měla jsem asi snížit míru očekávání... ()

JančiBači

Výborný letný Blockbuster o boji ľudstva s príšerami z moře vytaženýma . Začiatok bol trochu neistý, hlavne dejová linka Raleigha a Mako. To ma na tomto filme bavilo najmenej. Ostatné postavy boli zaujmavejšie, napríklad dvojica vedcov Geiszler a Gottlieb pobavila viac než ústredná dvojica. A obvykle takéto postavy bývaju najtrápnejšie. Efekty výborne, najlepšie vidieť v kine. Od útoku na Hongkongský prístav film naberá na akcii. Miestami je to naozaj megalomanské. Výhrady mám trochu k príšerám, mohli byť trochu lepšie ale ochotne prižmúrim oko. ()

Hugo01

Ve 3D to musel být jistě zážitek..já byl bohužel na normální projekci, ale stejně jsem si to nesmírně užil. Jelikož jsem Godzillu jako malej nesmírně žral, tak se mi to nemohlo nelíbit. Mozkové propojení pilotů Jaegerů byl zajímavý nápad, nudit se vám naprosto zakázali dva neustále se hádající vědátoři a nakonec Ron Perlman, coby obchodník s částmi Kaiju doplňuje stoprocentní dávku akce. Souboje Jaegeři vs Kaiju navíc nemají chybu. A vy, co si myslíte, že je to úplná blbost, tak jak můžete vědět, že za 200 let nevylezou z Atlantiku obří pavouci? 100% ()

spikey1

Co na tom že se jedná o popcorn, je to skvěle natočený popcorn. Doufat můžeme jen v pokračování protože v látce zůstalo mnoho nevytěženého! ()

DeathTheKid

Na jednu stranu to byl ukázkový blockbuster s jediným cílem a to nasytit konzumní diváky. To se myslím v drtivé většině povedlo, neboť vše co jste viděli byly jen souboje Jaegerů a Kaiju - od začátku do konce. Kdo by si to nezamiloval? Bohužel já ne. Na druhou stranu ale utrpěli diváci, kteří čekali něco víc. Něco, co nebude jen tupé fightění, no ale jak jsem psal, je to prostě blockbuster. Po pár minutách jsem si uvědomil, že tohle nebude žádná srdcovka, taky že ne, když herci měli méně prostoru než roboti. Akce řekněme slušná (neuvěřitelné co nám počítače umožňují) a já se jí slušně bavil, no ani mě to nenudilo a uteklo to jako voda, ale když já budu asi ten náročnější divák... ()

Krasus

První polovina filmu je snová. Druhá se malinko ztrácí v megalomanských bitkách, které jsou ale vykompenzovány parádními vizuálními orgiemi. Upřímně, po Golden Army jsem Torovi nevěřil, ale opět mě dokázal vtáhnout svým "smooth stylem". Královsky jsem se bavil. ()

Hollohlaway

Namakaná robotí řežba která celkem zaujme triky a opravdu vééélikým rozpočtem. Čím nezaujme je výjimečně necharismatický hlavní hrdina. Vysvalený manekýn co neumí hrát nemá podle mně v tak drahém dílku co dělat a také to filmu škodí. Rinko a Idris naopak slušně. Film neublížil a i přes masivní vrstvu patosu a místy opravdu dementní dialogy a scénář i celkem zabavil. ()

Beer Ceps odpad!

- 19.11.13 - Tak tohle byl opravdu nehorázný sranec. Těžko uvěřit, že člověk který natočil Faunův Labyrint má na svědomí takovýhle bezduchý škvár. Toro musel polovinu rozpočtu vyhodit za opravdu kvalitní matroš, když svými tlustými prackami stvořil něco takového. Jediné mé štěstí, že jsem na to nešel do kina a jednalo se pouze o domácí projekci, jinak bych se asi teď mlátil prázdnou peněženkou do hlavy. Vím, že se jedná o POP-kornovou zábavu u které je doporučeno předem vypnout mozek, ale takovýhle výsměch do očí opravdu nepřekousnu. Naposled, kdy jsem měl podobný pocit že si tvůrci o mě myslí, že jsem slintající debil a neumím napočítat do pěti bylo u nejmenovaného filmu s modrými obludami na cizí planetě s anti-hercem Worthingtonem. Tento rozbředlý pudink nemá jakýkoliv nosný bod. Dialogy? žádné, jen ty stupidní a těch bylo opravdu hodně. Neopodstatněné souboje s klackem, které asi měly napodobit Matrix. Propojení myšlenek, které měly být marnou snahou vnést do filmu něco hlubšího než megalomanské efekty (které ani ty nebyly uspokojující, jelikož trvají 22 minu z celkové stopáže) nebo konečný výšlap Elbi na kus kovu, kde se pokusí vyblekotat něco, co mělo být hrdinským proslovem. Nemám mu to za zlé, i já bych v tu chvíli stěží něco vyslovil, protože bych měl co dělat abych se nepoprskal smíchy. Co více dodat než jen You can always find me in the drift!!! ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (viac)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (viac)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (viac)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (viac)