Z mora sa vynoria obrovské príšery Kaiju a pustia sa do vojny s ľudstvom, ktorá si vyžiada milióny životov a ľudstvo na roky zaťaží. Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti zvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi, ktorých mozgy sú prepojené neurálnym mostom. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľným Kaiju zdajú byť takmer bezmocní. Na pokraji porážky nakoniec sily brániace ľudstvo nemajú inú možnosť než obrátiť svoju nádej smerom k dvom nečakaným hrdinom: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a neskúsenému nováčikovi (Rinko Kikuchi), ktorí sa dajú dohromady, aby spoločne riadili slávneho, avšak zároveň zjavne zastaraného Jaegera. Spoločne budú čeliť hroziacej apokalypse. (TV Markíza)

DonTommy

Opět musím zopakovat, že dokážu přistoupit na to, že film funguje jen na strhujícím vizuálu a příběh dohromady nepotřebuje. A vizuál je v Pacific Rimu skutečně nátěr, destrukce epicky epická (seřezat godzillu tankerem je prostě styl). Ale přecejen poslední dobou je těch epických demolic velkoměst ve filmech tolik, že už na tom originalitu neuhraje ani del Toro. O to víc vadí nablblost příběhu - je neuvěřitelné že tentýž člověk natočil Faunův Labyrint. K trhlinám v logice se v zájmu vlastní bezpečnosti nepřibližujte, protože z nich potom lezou příšery, které by neporazil ani Jarda Jáegr :-) Koukalo se na to dobře, to je fakt, ale pozítří už mi v hlavě zůstane tak maximálně ta mrda tankerem po kebuli. A to není něco, kvůli čemu bych si ten film měl ještě kdykoliv potřebu pustit. ()

sigi2

Dostaneš, za čo si zaplatíš, a ešte aj s dupľou. Nie je to Shakespeare, ani sa tak netvári. Takmer v každom momente sa pozeráš na nejaký iný film, ktorý si už videl X rokov dozadu. Ale - máloktorý z tých filmov je dobrý, ako Pacific Rim. Spokojnosť. ()

hamir0

To se vezme Godzilla, proti ní se postaví Transformers, přidá se kýbl sraček z Bitevní lodi, zakápne se to parádní muzikou, celé se to zamíchá Ronem Perlmanem a máme tu recept na osvěžující letní drink, po kterém vás hlava rozhodně bolet nebude. ()

dkas

Vlastně hrozná pitomost, se svítící kyselinou chrlenou z úst, podmořskými souboji se zvuky a pohyby jako na souši atd, ale já se docela bavil :-) ()

El Patron

Je spousta filmů, můžou být vizuálně naprosto nádherný, detailně zpracovaný, v kině ve 3D se u toho můžou lidé zbláznit, ale jsou tak lineární a hloupé že ta nádhera to prostě nespraví (viz Transformers 3). S radostí můžu říci že tenhle film k nim nepatří. Tady efekty zalepili všechny rány tohohle filmu. Trochu mě vadila nevýraznost hlavních herců, ale dvojice vědců to spravila. Na všechny hlouposti filmu se vykašlete a budete se bavit. Kino film hadra. ()

jadran90

Film plný ztracených bot. Za normálních okolností by to byl blockbuster roku, jenže dnes už na každém druhém rohu potkáte Transformera. Chvílemi je to zábava, chvílemi nelogická kravina plná klišé z podobných filmů. Slušná hudba od Djawadiho se přehrává dokola a dokola. Postavy otravují jak del Tora, tak diváka, o obsazení nemluvě. První housle hrají roboti. Nejen jejich vizuál je úchvatný, bitva u Hongkongu jede. Finále je na můj vkus nepřehledné a příliš podvodné. ()

Don82

Osobně jsem doufal, že se Pacific Rim bude blížit k typu filmu který budou děti milovat stejným způsobem, kterým jsem já naprosto oddaně sledoval Den nezávislosti. Těšil se z každého souboje dobra a zla (lidstvo vs. vetřelci), neskutečně jsem žral ty keci o odvaze a soudržnosti a i dnes po tolika letech to beru jako žánrovou klasiku, která se stala moji srdeční záležitostí. Bohužel, zůstalo jen u mého nevyslyšeného přání, protože Guillermo del Toro sice ukojí nejednoho technokratického fandu, ale jako celek film působí jako nepodařená mutace Godzilli a Transformerů. Já jsem si tu organicko-mechanickou řežbu fakt užíval a musím uznat cit pro detail kamery, výběru scén i krásného vizuálu. Ale čekal jsem víc. Především rovina s lidskými herci, kdy se řeší osud lidstva nebo nějaké lidské problémy totálně nefunguje a není to jen kvůli plytkému scénáři, ale herci jsou neskutečná polena a většinu emocí pohřbí nebo to prostě nedokáží dostatečně prodat. Toto celí příběh dost sráží, protože divák se nedokáže naladit na správnou vlnu a ve chvílích, kdy jde do tuhého prostě jen mávne rukou, protože mu na těch lidech ani moc nezáleží. Je to fakt škoda, protože náročnější divák pak zklamaně kroutí hlavou a v dějové lince nevidí téměř nic z čímž by se "srdečně" ztotožnil. Na druhou stranu trochu chápu, že nejsem, jakož to už hodně odrostlí divák ta pravá cílová skupina a že děti budou tak jako tak z filmu nadšené, děj se co děj. Guillermo del Toro se možná chtěl zavděčit všem, ale ve výsledku si ukousl neskutečný kus z pověstného koláče a jeho megapodívaná vyznívá paradoxně poněkud lacině a otupěle. Spíš než záměr udělat vážné sci-fi, kde jsou divoké souboje v moři a lidi plní klišé které se objevovalo v 90. letech, tak v tom vidím jeho režisérskou nezkušenost s tímto typem filmu. ()

The7Miki

Tenhle film si na nic nehraje. Nejlépe to shrnuli ve Screen Junkies; "Tohle je buď ten Nejúžasnější hloupej film, nebo ten Nejhloupější úžasnej film." Má to tempo, začína to ihned úžasnou akcí, kde se hned seznámíme s hlavní postavou, která ihned čelí krizi. Nářez! Po chvíli keců a příběhu se jde do obří haly plné obrovských Jaegerů, trochu info ke každému, a zase akce! Postavy jsou jako z animáče, a tak to má v takovém filmu být. Navíc stupňování síly útoků kaiju je skvěle udělané, pokaždé se zdá, že jsou lidé v nevýhodě a čím dál tím víc si divák uvědomuej sílu Kaiju, i díky jednoduchému řazení do kategorií 1-5. Je jen škoda, že neukázali víc akce s různými Jaegery a jejich piloty, ale tak snad se dočkáme ve dvojce! ()

Gromit

Pacific Rim - Útok na Zemi je poměrně zajímavý a hlavně zábavný film. Navíc obsahuje spoustu skvělých triků a co do velkoleposti se mu jen máloco vyrovná. Ale od tak originálního a vynalézavého režiséra, jakým Guillermo del Toro bezesporu je, bych čekal něco výživnějšího. Kam se vytratila hravost jeho Hellboyů? Kam se poděl humor? I tady se sice pár dobrých vtípků najde, ale Ron Perlman není na scéně bohužel po celou dobu. Jinak je to OK, jen doufám, že místo dvojky Pacific Rim teď Guillermo natočí trojku Hellboye. ()

Lavinia

Západní film natočený asijským stylem se skoro asijskou mentalitou. Takže průměrná postava je plochá, bez emocí, které pak začnou silně vybuchovat směrem k záchraně vlasti, zde tedy zeměkoule, za cenu vlastního všeho (štěstí, života); japonské zrůdy, silně godzillovské zpočátku, zejména svou zoufalou pomalostí, později s údajným vývojem konečně zrychlí na evropskou snesitelnost; zuřivé bitky, po kterých nezůstane kámen na kameni, takže by po 5 letech na Zemi už stejně nebylo co zachraňovat; technická posedlost. Ona asijská mentalita děj strašně kazí, zejména proto, že bílým ani černým ji prostě nelze věřit, působí jako polorozbité hračky. Zde tolik vychvalovaná scéna s útěkem děcka před Kaiju mi přišla jako vrchol trapnosti. Proč by obr honil takovou pidimyš, ledaže by ho štvvala hysterickým brekem? Jak by ji mohl nedohonit? Je to logika všech těch gerojů, co po svých utečou autu v plné rychlosti. Přes tuto rozpolcenost slušná zábava. ()

J.e.r.e.c

Konečně pořádná monster show! Gigantické potvory s kolosálními horami plechu si dávají po tlamách, až se Země otřásá v základech, tohle je opravdový souboj titánů! To ostatní je ale na Del Tora až nezvykle konvenční myšmaš z Godzill, Dnů nezávislosti a podobných hrdinných amerických produkcí. Sice nikterak neurážející, ale zrovna od něj bych čekal ulítlejší a originálnější přístup. A pak je tu ještě tahle obluda, která mě děsila už v Horrible bosses a tady to není o moc lepší. Nesnáším hysterické užvaněnce, to je asi nehorší živočišný druh pod sluncem. A tu radost, že by se nechal zašlápnout, sežrat nebo zasypat tunou výkalů mi samozřejmě neudělá. Pacific Rim, přes vlažné přijeté doma, především díky Asiatům nakonec vydělal nějakou tu zlatku, tudíž Benicio bude točit dvojku. Kdyby mu náhodou došly nápady na potvory, doporučil bych mu jedno kaiju z našich luhů a hájů. 71 % ()

SKreyn

Prvé minúty filmu boli dosť odfláknuté, po ktorých som mal nutkanie film vypnúť a rýchlo naň zabudnúť, no dal som mu šancu a film som dopozeral. Efekty boli celkom fajn, hlavne zvukové, počítačová grafika bola slabšia, hlavne ten začiatok. Inak príbeh o ničom a celkovo ma ten film nezaujal, keby som ho nevidel, tak by sa určite nič nestalo, o nič by som neprišiel. Slabota. ()

syphoon

Pominuli okopírovaný robota z ROBOJOXe, což pro mě byl dětský milovaný snímek, pak to nebylo tak zlé. Scénář v celku o ničem, ale nahrazený kvantem zvukových aj. efektů. Bylo to totální slátanina, ale kupodivu mě to vážně bavilo! Nudných pasáží bylo vcelku minimum. Takže sumasumárum tento film, ani žádná harec z toho filmu do světa žádnou velkou díru neudělá, upoutávky byly asi to nejlepší co se na filmu povedlo, ale nicméně nudit se nebudete! 65% ()

beso74

Vizuálna pecka, spájajúca v sebe motívy z obrovského množstva filmov, od Robotjox a Transformerov, cez Deň nezávislosti a Godzilu až po Popolušku (scéna s topánkou). Čo ma však na filme zaujalo najviac? Žeby dychberúce akčné sekvencie? Či perkektná hra farieb a tieňov? Alebo vizuál monštier? Všetko to bolo síce pekné, ale najviac som si užíval prítomnosť Rona Perlmana v úlohe podivínskeho priekupníka s kde čím, s menom po najobľúbenejšej historickej postave a druhej najobľúbenejšej reštaurácie. Aj jeho výkon bol dôvodom, prečo som sa aj napriek faktu, že film je dlhý vyše 130 minút, za celý čas som sa nepozrel ani raz na hodinky, kedy to už skončí. Určite nadpriemerne atraktívny a ľahko nadpriemerne inteligentný blockbuster... ()

Godhaj

,,Za prvé, už na mě nikdy nesahejte. Za druhé, už na mě nikdy nesahejte.“ Kaiju příšerky jsou rozhodně dospělejší, než ti trapní Transforměři. Celkový look je sice trochu úchylný, nicméně to přispívá k originalitě. Té se dosahuje hlavně přirozenými reakcemi postav, které se vymykají oblíbeným blockbusterovým motivům. Logika sice občas hapruje, sem tam mi nějaké drobnosti přišly přinejmenším podivné, ale to jsou spíše kosmetické vady. Postavičky jsou dobře napsané, lehko zapamatovatelné a poměrně sympatické. Tedy až na zvláštní, téměř kopulační způsob, jakým si hlavní hrdina přidržuje pásek, to bych s klidným srdcem oželel. Bitky robotů a příšer jsou akční a zábavné, i když o přehlednosti nejde moc mluvit. Ale hlavně, že se to hýbe! Destrukce městské infrastruktury je dovedena do dokonalosti a na rozdíl od Transformerů jsem měl tady skutečně pocit, že se ničí něco víc než jen milióny pixelů na počítači. ()

GudMen

Manifestace hesla E PLURIBUS UNUM z pera Travise Beachama, za kterou by si zasloužil přinejmenším pořádně poplácat po zádech. Upřímnější jak Edwardsova Godzilla. ()

Anopheles89

To fakt natočil režisér Faunova labyrintu a Hellboye? Že film nebude mít kdovíjaký příběh jsem předpokládal a proto bych jeho absenci snad ani nepovažoval za vadu (ale kdyby ho měl, to by bylo...). Co ale stojí za důkladnou vyližprdel jsou dialogy. Proč si kurva Guillermo nechal film pohnojit tak příšerně dementním slovním průjmem? A to přitom musel vědět, do čeho jde, když se autor scénáře před tím stačil prezentovat takovou píčovinou, jakou je Souboj Titánů. Film s obrovskými ambicemi, áčkovým režisérem a rozpočtem, totálně podělaný scénářem. Jenže rejža má na tom průseru taky lví podíl, Pacific Rim je totiž také hroznou kolekcí dementních a emočně-klišovitých scén, gest, výrazů a přehrávání, které kurva už dnes nikoho nemůžou zajímat. Přitom by se dalo i takhle, řekněme povrchní, téma, zpracovat fantasticky. Nemusel by to být zrovna Kurosawa nebo Kubrick, ale mohlo to rvát koule i pytlema, jenže hovno. Navíc je to dějově, dialogově i posloupností scén jeden z nejpředvídatelnějších filmů, a to mě sere vždycky. No nic. Vzhledem k tomu, že jsem si před projekcí přečetl hromadu zlých (právem) komentářů tady na ČSFD, přistupoval jsem k tomu spíš s despektem, a asi i proto je celkový dojem z filmu přece jen alespoň průměrný, ony totiž ty souboje a kaiju za tu chvíli u bedny stojí (ale jít na to do kina by se mi fakt nechtělo). Vzhledem k tomu, že na konci chcípnul alespoň ten otravnej jeliman, se ručička vah po dlouhém bilancování přece jen převážila ke třem hvězdám. Hezké srovnání se tady nabízí například s Prometheem, který má o zasraná 2 procenta lepší hodnocení než tahle blbost, a přitom je kvalitativně ve všech směrech úplně jinde. S velkou mocí (rozpočtem) přichází i velká zodpovědnost, a tu del Toro kurevsky nezvládl! ........................................................ Tak ne, po rozležení a znovuzhlédnutí několika scén přece jen 2, vždyť to byla vážně píčovina, ta si 3 hvězdy nezaslouží, obzvlášť, když jí natočil někdo jako del Toro. ()

Nelishka91

Co to sakra je? Novodobý Transformers VS mořská Godzilla? To už došli nápady, jak vytvořit kvalitní a co hlavně ZAJÍMAVÝ a NOVÝ akční sci-fi, vždyť ten film úplně ztrácí půvab. Na druhou stranu ho tak úplně neodsuzuji, přece jenom jsem ho dokoukala do konce, takže to má něco do sebe. Ale žádná úchvatná novinka to taky není. ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (viac)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (viac)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (viac)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (viac)