Z mora sa vynoria obrovské príšery Kaiju a pustia sa do vojny s ľudstvom, ktorá si vyžiada milióny životov a ľudstvo na roky zaťaží. Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti zvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi, ktorých mozgy sú prepojené neurálnym mostom. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľným Kaiju zdajú byť takmer bezmocní. Na pokraji porážky nakoniec sily brániace ľudstvo nemajú inú možnosť než obrátiť svoju nádej smerom k dvom nečakaným hrdinom: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a neskúsenému nováčikovi (Rinko Kikuchi), ktorí sa dajú dohromady, aby spoločne riadili slávneho, avšak zároveň zjavne zastaraného Jaegera. Spoločne budú čeliť hroziacej apokalypse. (TV Markíza)

Mistickzz

Ako napísal uživateľ VojínRyan, Del Toro prešiel, ale s odretými ušami a s privretými oboma očami. Lutujem, že som si nenašiel čas na tento film, keď ho ešte premietali v kinách. na veľkom plátne museli samotné súboje vyzerať epicky. A to bolo práve na celom filme to najlepšie, škoda že po obsahovej stránke, čo sa týka príbehu je film totálne štrbavý, klišé na váš vystreluje pomaly z každého dialogu, súboj dvoch blondáčikov o tatrovku v škôlke bol ozaj trapny. a tiež ma sklamal hlavný hrdina, Charlie Hunnam sa mi páčil v Hooligans, ale v tejto roli bol tuctový. Uvažoval som aj nad troma hviezdičkami, ale musím priznať, že ma film bavil a akčné súboje boli okulahodiace, takže slabé 4!!! ()

korndaddy

Guillermo del Toro má kromě smyslu tvořit snad ty nejzajímavější monstra filmového plátna i smysl pro humor. Těch momentů jako rázostroj a podobně bylo sice málo, ale potěšily. Celkově vzato ale Pacific Rim nepřinese nic nového. Prostě megalomanská podívaná, kdy o ničení, exploze a podobně opravdu není nouze, ale nic nového, kromě teda již zmiňovaných monster nepřinese. Jedna z těch co neurazí a nenadchne. ()

Standish

Nevýrazný film, který mě nedokázal strhnout, což je o to překvapující, že obří roboty a ještě větší monstra mám ve filmech opravdu rád. Jediná scéna, u které jsem si naplno vychutnal monumentálnost celého filmu byla vzpomínka malé Mako a to je hodně málo. Producenti mohli ušetřit za hudbu, protože ta jakoby ve filmu nebyla. A já se těšil na nové robotí téma, které si budu opakovat stále dokola. ()

wooozie

Totální propadák, nemám proto jediné slovo chvály. Absolutní vykrádačka všech možných jiných děl, ať už filmových (Godzilla, Transformers) nebo herních (Mass Effect, Portal). Totálně bez nápadu, s příšernými dialogy a největším počtem ultra nesympatických postav na metr čtvereční. Na Pacific Rim jsem se těšil od prvního traileru, ale toto je možná největší zklamání tohoto roku. ()

honzii

Na takový film jsem čekal dobrých deset let a být tam živější charaktery (hlavní hrdina je nudná šablona se sympatickým úsměvem, kterého zastíní prakticky každá vedlejší postava), tak na něj dalších deset let rád vzpomínám. To naštěstí nemá vliv na míru megalomanie, která dalece přesáhla vše, co jsem kdy viděl, a při jejímž sledování jsem se tetelil jako malý kluk. Pocit, který mi papíroví Transformers nikdy nemohli nabídnout. Konečně je tu guilty pleasure se srdcem na dlani, které se za nic neschovává. ()

joora1

Dlouho jsem neviděl film aniž bych měl tak rozporuplné pocity jako u Pacific Rim. Na jednu stranu skvělé triky a vcelku dobrý děj, jenž nemá obdoby, ale na druhou stranu spousta přehnaného sentimentu, životních story a přehmatů. Po vizuální stránce se mi nelíbil uplně zjev monster, ale zase jsem byl nadšen z jejich schopností. Příběh byl prostý, ale podle mě úplně dostačoval nabízenému žánru. Vše kazily jen přehnané proslovy a výlevy. Co bylo největší chybou filmu, ikdyž většinou toto uvítám, tak tady ne - nevýrazná hlavní postava. Tak nějak jsem se nemohl dlouho zorientovat mezi vojáky, kteří bojují v robotech, přišli mi všichni stejní a herecky slabší. Tady bych očekával nějakou větší aktivitu a zapamatovatelnost. Jediný kdo přesvědčil byl major - Idris Elba, který hrál i v Thorovi a asiatka, která měla sekundovat hlavnímu hrdninovi, to byl podle mě přehmat. Jinak ale hodně slušná triková akční podívaná. ()

dudyvan

Příběh by napsal i scénáristův pes a to ještě úplně tupej, ale letos to je nejlepší blockbuster co jsem viděl a kde jsem na akci nemusel čekat do závěrečných titulek nebo se jí vůbec nedočkal ... Na to, že snímek má 130 minut jsem se vůbec nenudil a dokonce jsem se několikrát zasmál nejohranějším hláškám a dialogům co dodat jasných pět !! ()

KoRner

Asi nikdy som si pri filme nepovedal toľkokrát "PREČO????" Všetky monštrá a roboti sú super, ale prečo sú tí roboti o taký kus slabší než monštrá a radšej nepoužijú zbrane, ktoré majú neustále k dispozícií? Alebo to môže napadnúť iba hlavného hrdinu? A prečo vlastne používajú vodičov iba s psychickými problémami, keď ich tam majú habadej? A ten vedec bol kvôli čomu taký dôležitý? Neviem či by to prešlo vôbec v 90-tych rokoch, ale teraz mi celý film príde nedomyslený. ()

MARTIN*I

Přijde mi že del Toro, na to jaký si vybral oddychový příběh, to místy bere až moc vážně. Příběh, kde se navzájem buší megatunový monstra, i když to vypadá na plátně místy hodně dobře a efektně, mě prostě asi nikdy úplně nezaujme. Navíc občas do očí bijící americký patos. To si radši pustím 3x Fauna, než znovu tohle :) ()

bruceman7

Sice bych na pár místech měl pár pořádných "jak?", nicméně to nebrání tomu, abych nebyl po dlouhé době takhle kvalitně pobaven. Palec nahoru za roboty a všechno kolem. V kině bych si to zřejmě užil ještě víc. Každopádně myslím, že spíš než plazmové dělo chtělo pár pořádný sekáčků na maso. Ještě mi tam chybělo nějaký pěkný okýnko na další díl. Jsem docela překvapen zdejším nijak závratným hodnocením, většina lidí se odkazuje na všelijaká klíšé. Já jsem tam žádná závažná nezaznamenal. 7/10 ()

Ebon

Naprostlo megaohraný laciný příběh o pádu na dno a veliteli, který řekne, že jsi nejlepší, aby si světu zachránil prdel.. Herci jsou namachrovaný přiserpoutka pro děti. Už v tom chyběli jen reklamy na mekáč a proti beďarům. Hvězdy jen za vizuální ztvárnění. Tohle si bere ty nejprovařenější, mě už znechucený, základní prvky ze starších hitů, smrdí to Rambem i Top Gunem, ale blockbooster to není. ()

Wally

Film má přes dvě hodiny a já se nenudil ani na chvilku...to o něčem svědčí! Film si nehraje na něco co není a od začátku je zřejmé, že jde o klasický akční Béčkový film a tak jak ho autoři pojali bylo skvělé a udělal z tohoto snímku skvělou zábavu! ()

666Carnage

Je to přesně takový jaký jsem očekával. Klasická popkornovka s hodně nasranýma efektama. Obrovský monstra se perou s obrovskýma robotama. Prostě film od kterého jsem nic nečekal a dostal slušnou podívanou. Herecké výkony strohé a o ničem ale o ty tam zase tolik nejde. Dialogy stupidní a taktéž o ničem stejně jako projev Idrise Elby. 75% ()

Lexion69

V tom filmu jsou obří roboti... a ty si dávají po hubě s obříma příšerama co vylezli z moře! A šéfuje jim Idris Elba!! Fakt musim psát něco víc...?! ()

Nassau

Zase takový průser bych v Pacific Rim neviděl. Na druhou stranu od del Tora bych čekal něco podstatně lepšího, než jen klasický blockbuster bez duše, se spoustou klišé a nevýraznými (místy otravnými) postavami. Na druhou stranu bitky (bitvy?) mě místy poměrně dost bavili, takže se dá říci, že z filmu jsem maximum vytěžil. 3 hvězdičky dávám z milosti a kvůli Elbovi. (60%) ()

see_sawandrew

Upřímný trailer byl tentokrát mimořádně trefný. Starring: Giant robots - Giant monsters - Giant robots punching giant monsters - Colours - Wow - Oooooow! - Pew Pew Pew - So Awesome! 40% ()

iXtr3m3

Evangelion meets Amíci meets Del Toro. Ty vole, toto bol meganáser v kine jak vyšitý. Na toto nebude stačiť ani Mortal Kombat vs. Tekken v milióntom pokračovaní. Tá fantázia pri tvorbe mechov aj Kaiju, to technické spracovanie megalomanskej deštrukcie, ktoré hravo konkuruje Bayovi a Emmerichovi, to sa len tak nevidí. Toto je splnený vlhký sen všetkých Mecha a Kaiju-milov. ()

Han22

Power Rangers a Godzila si dávají po piči v blockbusteru, který se ani nedá hodnotit standartně. Nezajímavý hlavní hrdina i jeho ošklivá holka, nulový příběh, Ron Perlman ve vedlejší roli je jasně nejlepší postavou (a dvouscénou s baby Kajunem si krade celý film). Co zbývá? Ano roboti versus příšery si dávají po piči, což vypadá efektně, nenudí, ale celou dobu jsem si říkal, jestli na to nejsem už trošku starej. No a hlavně přichází na řadu tu logické dotazy proč mají roboti plasmové děla, rakety, tekutý dusík, ultimátní meče, ale do monster buší celkem zbytečně pěstma. Po šesti pivech slabé tři hvězdy, za střízliva asi ještě míň. ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (viac)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (viac)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (viac)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (viac)