Atlas mrakov

• Česko Atlas mraků (viac)
Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Psychologický
USA / Nemecko / Singapur / Čína / Hongkong, 2012, 165 min

Predloha:

David Mitchell (kniha)

Baghira

Film, na který jsem se tak dlouho těšila, až jsem se skoro bála na něj podívat. Ale musím říci, že mne nezklamal v žádném ohledu. Co do obsahu, nad kterým by se měli lidé obzvlášť v dnešní době opravdu zamyslet, protože to, co dnes děláme nebo naopak neuděláme, skutečně může značně ovlivnit budoucnost nejen naši, ale hlavně i dalších generací. Tak po režijním zpracování i po hereckých výkonech - Tom Hanks, po té co mne celkem otrávil jako Langdon v Šifře, si u mě napravil reputaci, Hugo Weaving znovu skvělý i ostatní obsazení velmi dobré. Masky z budoucnosti tak trochu startrekovské, jak už se ostatně zmínil i POMO, ale to v celkovém vyznění nijak zvlášť nevadilo a hudba... prostě výborná. Je dobře, že se točí i takovéto filmy... ()

Uter123

Z traileru som mal pocit, že to bude dobrý fail a skutočne aj bol pretože ak sa tým shemale bratia Wachowski snažili komerčne uspieť ako pri Matrixe, tak nemájú šancu. Nedívacky fim roku 2012 a však výborne nakrútený, epizodicky dobre pospájaný a SKVELE, podotýkam skvele odohraný. Tom Hanks a Ben Whishaw, zabili ste to. Čakal som velkolepejší koniec ako Matrixe jednotke ale ten sa bohužial nedostavil, škoda. Možno za ínými dverami alebo na inej planéte bude atlas úspešný aj komerčne pretože u mňa veru je. ()

Kozy9

Niečo tak dokonalé som v živote asi ani nevidel. Rozhádzaná skladačka rôznorodých príbehov sa pred vami svižne a postupne spája do bravúrneho celku s hlbokým posolstvom a to všetko vám je predložené na zlatom podnose spolu s neskutočne presvedčivými hereckými výkonmi, podmanivou hudbou, dobrým strihom, kvalitnými kostýmami a dychberúcimi efektami. Ani chvíľu som sa nenudil, nenašiel som ani jedno hluché miesto. Práca hodná metálu, moja poklona patrí tak ako bratom Wachowskim (teda už sestre a bratovi), tak isto aj Tykwerovi a tak isto aj húfu úžasných hercov na čele s Weavingom, ktorý na mne zanechal azda najväčší dojem. Viem, že film neocenia brainwashed Američania, alebo jednoduchý ľudia a tak sa nikdy nestane tak slávnym ako bezduchá akčná hlúposť z Holywoodu ale aj tak ho považujem za raritu svetovej kinematografie, perlu umenia a hlavne za film, ktorý by mal byť šablónou, ako sa majú točiť kvalitné diela. 100% ()

Miagy

Napriek tomu, že vo filme hrala kopa mojich obľúbených hercov ( Weaving, Whishaw, Broadbent) film ma nezaujal. Na tretíkrát som to dopozeral, ale film vo mne nezanechal takmer žiadne pocity. K najlepšej "časti" a zároveň k najzábavnejšej zaraďujem tie z domova dôchodsov s jimom Broadbentom. Priznám sa, že nerozumiem tomu rozsekanému dejstvu. Dobbovo a žánrovo rodzielne dejové línie sa mi do 1 filmu nehodia. Za príjemné prostredie niektorých scén, humor pána Broadbenta a za niektoré akčné scénky dávam 3. Veľdielo to pre mňa však bohužiaľ nebolo. ()

PRobin

Po prvním shlédnutí jasné čtyři hvězdy. Už teď ale vím, že další projekce mi ukáže pár detailů, kterých jsem si dříve nevšiml. Rozhodně masterpiece. ()

Evushe

Dojem po skončení filmu - intenzivní. Trochu jsem věděla, o co půjde, a podle mě to bylo zpracováno tak, jak nejpůsobivěji je to možné.. Hvězdičku dolů dávám pouze za subjektivně přílišné množství krve a střílení, rušivě působící "komediální" scény a jisté ne úplně logické či z hlediska příběhu pochopitelné zvraty. ()

syphoon

Nebudu si brát servítky a napíši narovinu co si myslím! Ani se nedivím, že tento film se na sebe ani zdaleka nevidělal! Né vždy znaména obsazení TOP herci úspěšný film! Možná jsem to nepochopil, možná jsem to ani pochopit nechtěl, ale kdo v dnešní době plné neskutečných možností natočí takovýto snímek, kde se ze 170 min odehrává téměr 150 min naprosto v NUDNÝCH konverazcí. Dalších 20 minut zabýrájí až místy trapné efekty, tak trochu připomínající ty z Total Recall ze 90tých let! Jen dvakrát v životě jsem chtěl odejít z kina - toto je ten druhý případ. NUDA NUDA NUDA..... Překombinované a absurdně propagované dílo, kterému tu šanci, abych se na to podíval znovu, rozhodně nedám! Jinak souhlas s verbalem! Za mě je těch 35% co dávám ještě moc! ()

viviak

Film ma odrádzal svojou stopazou, ale nakoniec som sa do toho pustil a dopadlo to pozitivne...sice to nie je film, ktorý musim vidiet viac krat, zabodoval u mna svojim posolstvom, myslienkami... ()

Maniik88

Konečne film, ktorý vybočuje od dnešných preefektovaných blockbusterov. Film je veľmi náročný na diváka a minimálne 2/3 filmu som nemal vôbec pojatie čo sa deje. Zo začiatku som bol trochu frustrovaný a to skákanie z jedného obdobia do druhého bolo strašne rýchle. Všetko sa to ale nejako dávalo do kopy, no ani po skončení filmu si nie som istý koľká bije. Toto nie je film na jedno pozretie, nemáte šancu všetko zachytiť a dať si to do kopy po prvom vzhliadnutí. Herci super, navyše každý jeden stvárnil aspoň 3 rôzne postavy a niekedy aj iného pohlavia. Ak sa raz dostanem k 2.mu pozretiu, možno viac ocením zložitosť diela. ()

LakiyL

Veľmi zaujímavý film, či už rôznorodosťou jednotlivých svetov, scén, pomalého zapadania deja do seba ale aj maskami a niekoľkonásobným opakovaním rolí jednotlivými hercami. Trošku slabšia myšlienka celého filmu a takisto aj ústredný hudobný motív (vzhľadom na skutočnosť, že hrá v deji dôležitú úlohu). ()

lord-artoo

Je to tříhodinové nic. Asi tak stejné nic jako Fontána, Pevné pouto či Pan Nikdo. Nevím proč, ale z mně neznámého důvodu si mnoho hollywoodských režisérů myslí, že rozsekáním dějové linie, vnořením pseudoduchovních myšlenek a kořeněním pompézní hudbou získá dobrý film a slávu bez břehů. Spíš ne. Atlas mraků nedokáže spojit, co jde vedle sebe, přestože se tváří, že tak činí. Křížení žánrů mi nevadilo, ale mělo-li vytvořit pestrou koláž lidských osudů, pak v tom selhává paradoxně proto, že žánry nejsou dostatečně výrazné. Duchovní rovina nepřináší žádné výraznější poselství, naopak se snaží zalíbit všem a tak se stává neskutečně unylou (po třech hodinách se dozvědět, že se máme mít rádi a že smrt jsou "dveře", to je fakt špatný!); jediné, co mě alespoň donutilo chvilku přemýšlet, je Hugo Weaving v roli Satana, který má podobu pochopitelnou pro toho, koho svádí. Z dějových linek pak musím vyzvednout tu, jež se odehrává v Neo Soulu, i když je pro zkušeného scifistu předvídatelná a lehce emocionálně plocha, má velký potenciál. Podtrženo sečteno: nový kult se nekoná. ()

john.h

Naprosto skvělé. Člověk teda musí udržovat hodně pozornost, ale film ho za to odmění skvělou zábavnou podívanou z různých etap světa. ()

mirak2

Podla mojho skromneho nazoru, ak by z tohto monstrozneho kolosu urobili dva filmy, kde by to boli pribehy podelene na polovicu, tak by to bolo ovela kratsie, ovela pozeratelnejsie, lahsie na pochopenie a este by sa ovela viac na tom zarobilo. ()

havran

Systém prolínání příběhů po několika minutách byl docela, především zpočátku, záběr pro moji šedou kůru, ale zorientoval jsem se docela rychle. Příběhy odehrávající se od černé minulosti do daleké, výživné, budoucnosti jsou jako ingredience pro dort, co klohnili pšejsek s kočičkou - ale očekávaný projímavý výsledek se nějak nedostavil. Na rozdíl od mnoha, co tady film hodnotili, jej vůbec nepovažuji za nějaký intelektůální výron různě chirurgicky upravených autorů (to rádoby intelektuálno je dáno podle mne jen již výše zmíněným zpočátku zmateným přeskakováním z pohádky do pohádky), naopak mi jednotlivé příběhy přišly docela jednoduché a bez toho přeskakování, až na výjimky, i nezajímavé. Ale právě ten bordel v dějových linkách dal vyniknout těm lepším střípkům, a ty horší zase nevypadaly tak špatně. Asi tím, že hlava musela pracovat přesčas, mi zůstaly v hlavě myšlenky a scény (konzervárna, scéna z večírku), které ne a né vyšumět - podle mého dobrý pokus! ()

godspeed

Tohle dokoukat tedy byla makačka. Už od půlky bylo jasné o čem to celé je, ale tak nějak jsem doufal, že se pletu a chystá se na konci nějaký zvrat. A ono nic. A dokonce ani vyvrcholení filmu se nekonalo. Uf. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády