Tisíc a jedna noc

• Česko Tisíc a jedna noc (viac)
Telenovela / Dráma / Romantický
Turecko, (2006–2009), 117 h 26 min (Minutáž: 68–104 min)

Réžia:

Kudret Sabancı

Kamera:

Tolga Çetin

Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Tardu Flordun, Ceyda Düvenci, Metin Çekmez, Tomris Incer, Ergün Demir, Hazal Gürel, Sennur Kaya, Ahu Sungur (viac)

Talentovaná architektka Šeherezáda, matka päťročneho chlapca, ktorý má leukémiu a potrebuje urgentnú pomoc spočivajúcu vo finančne veľmi náročnej operácii, potrebuje na zachranu syna peniaze. Onur Aksal, majiteľ spoločnosti, kde Šeherezáda pracuje, je ochotný požičať jej peniaze len pod podmienkou, že s ním strávi noc. Od tej chvile stále viac túži po jej prítomnosti. Zdvojnásobuje svoju ponuku a ako protihodnotu žiada ďalšiu spoločnú noc. Šeherezáda znechutená jeho návrhom pokúša sa najsť si inú prácu, ale osud všetko komplikuje... (oficiálny text distribútora)

blackrain odpad!

Z donucení viděno na jedné slovenské televizi a teď se to samé peklo na zemi rozpoutalo i na Nově. Vraťte nám Ošklivku Betty a tohle si strčte do archivu! ()

ABLABLABLA

Nehodlám se na tuhle telenovelu ani dívat, tudíž mi nenáleží ji hodnotit. Ovšem malý komentář přiložit můžu:) Popravdě trošku mi přijde, že řada lidí, to tu ani neviděla a přesto dá odpad jen proto, že se jedná o telenovelu a že ji každý pomlouvá. Strašně ráda bych tomu sice ten odpad hodila, ale nehodlám si zničit moje oči na takové blbosti (co já vím, možná by to bylo i na hvězdičku:D), bohatě mi stačily ukázky a 15sekund, co jsem viděla, když jsem mířila do kuchyně pro nějaké jídlo, a bohužel maminky se na to asi rády dívají (popravdě,co vím, tak řada maminek a babiček mých kamarádů se na to dívá). Teď už se díky TV Nova na televizi opravdu dívat nemůžu a jen doufám, že tento program brzy přemístí na sledovací čas, který mu náleží, což je kolem 8-9 ráno. Tímto se loučím s touto telenovelou a doufám, že už o ni nebudu muset nadále stále slýchat. (Zdá se mi to, nebo se to opravdu řeší už úplně všude?) ()

Mikita

Podobné věci nehodnotím a myslím, že v prime-timu TV nemají co dělat, přesto nechápu jednotné hodnocení ODPAD. Udělám tedy vyjímku a ohodnotím průměrně. Je to klasická telenovela, zařadila bych to opravdu do samostatné kategorie. Telenovely jsou celkově příšerné, s absurdními zápletkami, kdy jim stupidní řešení, co by, kdyby....., vydrží nejméně na dva díly. Ale mezi telenovelami, z kterých jsem nějaký ten díl viděla (víc jak 10 dílů), je tato docela povedená. Zacpeme-li si uši při občas příšerných tureckých melodiích a zaposloucháme-li se do klasiky, složené pro Šeherezádu, přetáčíme-li v ukecaných částech, tak tento produkt není tak tragický. V žánru telenovel, průměr, v žánru současných seriálů se to měřit nedá. Každopádně, babičce to rozmlouvat nebudu, nenapadá mě žádný jiný současný seriál, kde by šlo jen o lásku. Z takového Dextera by jí asi kleplo. Já zase nebudu omdlévat při každém zpomaleném pohledu na zoufalý výraz Onura. Každý máme své. ()

slunicko2 odpad!

De gustibus non est disputandum. 1) Onehdy jsem rozmlouval s jednou paní z Ukrajiny, která v Česku žije a pracuje jako uklizečka. Každý den se těší na svou porci turecké kultury. Na mou otázku, kolik lidí zná, kterým se ten seriál líbí, mi odvětila, že nezná nikoho, komu by se nelíbil. 2) I pohlédl jsem na IMDb, kde 904 hodnotitelů ocenilo dílo, podržte se, na 50 %. Možná je okouzlila podmanivá hudba... 3) Musím se přiznat, že jsem fanda televizních seriálů a koukal jsem i na Ošklivku Katku a Rodinná pouta. Ale více než 7 dílů tohoto tureckého šperku jsem nezvládl. ()

rt12

To nešlo sledovat, aniž bych pronášela neslušná slova na adresu všech zúčastněných. Sice jsem si dala předsevzetí, že nebudu hodnotit seriály, kde nebudu vidět více jak 45% seriálu, ale zde učiním výjimku . Odpad. ()

stration odpad!

Kua deset minut mého života jsem tomu dal. Kua nikdy více! Kua to je hrůza! Kua za co! Kua kdo se na to může dívat? Kua proč? Kua se ta Nova už zbláznila definiteivně? Kua s takovým programem jděte do prdele! ()

Easykk odpad!

Bouchněte šáňo, je konec. Mimochodem, na to, že to skoro (poslední díl ještě nedávali) skončilo před třemi dny a už to mělo přes sedm tisíc hodnocení je vidět, jak jste na to koukali fšichni. Já to bohužel občas viděl, dohromady asi dvacet dílů a i tak to bylo na mě moc. Ale zase si připadnu v právu napsat k tomu komentář: Takže: Byla to fuckt ta nejnehoráznější a nejotravnější pitomost, jakou jsem měl to pohoršení sledovat - panebože, vždyť tam hrála nervydrásající hudba i když si Sežerzáda mazala kebab a to teda potěš koště. A nebo když jednou leželi v posteli a ona se ptala jestli bude dlouho v práci, tak najednou zazněla taková kakofonie zvuků, že mi i ten ghůl pod postelí omdlel hrůzou. Tak jako tak to už nikdy nechci vidět, natož slyšet. ()

corona odpad!

Skôr než som tomuto seriálu dala takéto nelichotivé hodnotenie, pár dielov (presne 2) som si pozrela. Celý dej sa točí okolo toho ako plešatý Onur minimálne 5 krát sa jednu epizódu povie Šeherezáde ako veľmi ju miluje a je ženou jeho života a ona vždy rovnako vyvalí oči, akoby to počula prvý krát. A stále na seba vyvaľujú oči (možno majú problémy so štítnou žľazou). Celý dejový posun je v tom, že jej to vraví buď v kancelárii, na chodbe, v jej byte alebo vonku A keď s tým neobťažuje práve ju, tak to rozpráva všetkým okolo. Mne toto na dobrú romantiku určite nestačí. A v latinskoamerických telenovelách boli aspoň krajší herci (čo sa týka mužov určite). ()

jurama525 odpad!

K Tomuto jen toto. TV NOVA nám stale dokazuje že se propadá a propadá. Koho to napadlo dat v takovy vysilaci čas a ještě k tomu 4- 5 x tydně ????????? Nova už opravnu nevi kudy kam ()

higuain odpad!

Původně jsem to nechtěl hodnotit, protože jsem ten seriál pravidelně nesledoval, ale po čase jsem došel k závěru, že jsem toho nárazově viděl dost, abych s čistým svědomím mohl svým hodnocením stvrdit to, co si o této supr čupr telenovele myslím. Že je to sračka. ()

grogodil odpad!

Radšej tých 40 minút denne intenzívne prechlastať, tá bolesť hlavy a množstvo odumretých buniek musí byť aj tak omnoho menšie, než pri vystavovaní sa tomuto niekoľkokrát týždenne. ()

Petfruf

Večera jsem si to pustila při čtení a za chvilku jsem článek odložila, protože jsem konsternovaně zírala na tuhle BOMBU, co oslovuje diváky všude možně. Nic nového pod sluncem - ve všech směrech, akorát se člověk pozastaví nad tím, že si staří manžele vykají, ale to je asi tak všechno, co se dá zmínit. Zlatý Divoký anděl, ten měl aspoň špetku vtipu a nebyl tak statický a občas i vtipný. Tohle je věc, která i v žánru telenovel, má nižší kvalitu (předpokládám), ale cílovou skupinu si to najde a mě se bude snadněji rozhodovat, co si pusím k večernímu čištění zubů :D ()

Petroff

Ono na to zkoušelo koukat 9700 (v okamžiku psaní komentáře 3600) lidí, co chodí na csfd? Proboha... Nemůžu si je všechny smazat ze statistik, nebo tak něco? Ještě že alespoň ten canakja a verbal mají nějakou soudnost :)) Cože? Jen 180 dílů? Půl roku denního vysílání a bude konec? Pak dáme hned reprízu, co? V nějaký atraktivní čas... třeba 4:30 ráno... ()

Eldrick odpad!

Esmeralda se vrátila za nekonečných pazvuků houslí a jmenuje se Šeherezáda. Už by to chtělo nějakej antivirák i do televizí, fakt. ()

ilemas

http://tn.nova.cz/zpravy/film/tisic-a-jedna-noc-serial-ktery-nadchl-miliony-divaku.html První díl vás vtáhne do životů krásné architektky Šeherezády a chladného podnikatele Onura. Strhující příběh plný nečekaných zvratů, vypjatých situací, romantiky, lásky a vášně jistě zaujme i českého diváka, který se tak přidá k řadě fanoušků seriálu po celém světě. Formát si získal oblibu v Bulharsku, Chorvatsku či Řecku a od ledna 2011 také na Slovensku. Nova opět nelhala. Sakra lidi, hodnotíte už po 5-10 minutách sledování, někteří dokonce vteřinách a někteří dají odpad jen když vidí v tv reklamu, aniž by shlédli byť jen jedinný díl.. První telenovela na kterou se ze zvědavosti kvůli takovému humbuku musím podívat i když tenhle žánr není nic pro mne..Rozhodně budu sledovat dále a zjišťuji, že se na další díly docela těším. Mrzí mne, že Nova kvůli nezájmu diváků přesunula večerní vysílaní dvou částí denně na jednu část odpoledne. Samozřejmě je tam plno špatných dialogů a kýče, přesto se to dá sledovat. ()

berusche

Vzhledem k tomu, že nejsem pravidelným divákem žánru, neodvažuji se hodnotit tento turecký skvost. Osobně bych jej možná ani neodpadovala, neb si své diváky najde a proti gustu...bohužel mě mrzí fakt, že jej teď TV bude dávat 4 večery v týdnu (nebo snad pět), což ji pro mě opět sráží body a to opravdu značně. Čím dál tím víc mě totiž v nich přesvědčují, že mi nemají co nabídnout, krom výstřelků, které běží po nocích. Po včerejším jediném díle bych ráda přesto všechno řekla, že dramatická hudba je naprosto příšerná, nezapadá vůbec do skladby, hlavní hrdinka je žirafa, dítě vypadá na leukémie nějak zdravě a celkově těm dialogům nějak chybí šťáva. Nj, zlatej Dalas! ()

Katarine odpad!

Před uvedením na obrazovky Tv Nova měl tento seriál 7%, dnes už má 4%. Aneb, jak říká nekrofilní zoofil: "Kde je zakopaný pes?" Ty dialogy jsou tak stupidní až to bolí. Viděla jsem jeden díl a dál to vážně nejde. ()

rakovnik

NEbudu hodnotit, protože na to nehodlám koukat. Dal bych odpad, pokud by to někoho zajímalo. Už jen to šílené klišé! Chudá (sic!) architektka s nemocným dítětem potřebuje peníze na komplikovanou operaci a šéf jí je nabídne za sex. Kolem této zápletky se rozehraje romantický přéběh, který má skoro 200 dílů! Kde to jsme proboha? Na Nově veliký humbuk, miliony spokojených diváků a náhodní chodci na ulici na Slovensku seriál chválí. Škoda, že nenarazili na některého diváka, který tento "výtvor" hodnotí zde...nebo že by to nebyla náhoda? :-) ()