Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

kolodej1

co k tomu říct? Akční pohádka pro dospělé. Ale ne, že by to nebylo zábavné, docela jsem si to užil. Arnold jako kdysi, jedinou změnou je víc vrásek v obličeji a narážky zloduchů na jejich věk. Nicméně, dopadnou stejně neslavně jako jejich předchůdci. ()

Jack Slater

Jsou tam dobrý pasáže a i pár vtipných scén, ale celkově je to takový podivný, škoda. Kdyby tam nehrál Arnold, tak o to nezavadím samozřejmě. Víc k tomu není co říct, nic co bych chtěl vidět podruhé. 40% ()

PeteBuck

Nápad s útekom drogového kráľa celkom slušný, zúfalú situáciu zachraňuje starnúci ale skúsený šerif v podaní Arnieho. Bohužiaľ, je tu veľa bláznivých klišé, občas až groteskných, ako tých rádoby hrdinov, ktorí neopustia svoje zavšivené obchody ani vtedy, keď im hrozí, že ich tam niekto odkrágľuje a podobne. Zaujímavé nápady striedali útrpné blbosti, takže je to dosť nekonzistentný film. A drogoví králi platia zradcom prevodom na účet? Teda nie som zločinec a už vôbec nie profesionálny zločinec, ale takúto chybu by neurobil ani sprostý amatér. Ale dobre. V každom prípade som na to zízal ako na jeden film z obdobia Arnieho znovunaštartovanej kariéry a radím to k tomu priemernému, čo natočil. Únos drogového kráľa prejde spôsobom, kedy si poviem, že polícia je totálne neschopná a armáda uniformovaných po zuby ozbrojených týpkov nevie ustrážiť jedného kreténa. Ale inak, na zabitie času celkom dobrý film. Nebola to katastrofa, ale nie je to ani nič výnimočné. ()

Scaevola

Arnie je konečně ve svém. Věk se na něm sice podepsal a venkovského veterána mu neuvěříte, ale po nejrůznějších štecích má zase tu správnou ránu. Ideální kombinace odlehčené, nepříliš krvavé akce a humoru ze zapadákova tvoří výtečnou odpočinkovou podívanou s nádechem sentimentu. ()

sulaco

Nič nové. Pre mňa nuda. Asi starnem. A dosť ma irituje používanie zelených pozadí v scénach, v ktorých by sa to nečakalo. (záverečná bitka na moste). ()

rytir1

Arnie, Sly, Karel Gott, co maj společnýho? Opravdu vážně od nich by to už nikdo nečekal, ale tihle prostě pořád umí a umět budou asi až do svýho pohřbu. A i pak budou válet Petrovi u brány. Arnie, Guzmán, Forest a vyčnívající nad všemi Knoxville, prostě zatraceně super kombinace. Skoro nepostradatelná jak ta Slyova. ()

blekekeke

Za jak dlouho chceš ten scénář? Hele, do pátku. Oki. A kolik máme času na natočení, týden. Jo to dáme ... Tak hoši, jedem, do neděle to musíme mít zfouknutý. ()

Kozlowski8

Ve Filmu se vše točí okolo uprchlého drogového bosse, jehož není schopna lapit ani celá armáda speciálních policejních složek a podaří se to až malé skupince policistů v zapadlém městečku u mexických hranic, kteří doposud řešili pouze rvačky místních opilců a drobné krádeže. Místním šerifem je totiž Arnold Schwarzenegger. Slibný úvod avizoval solidní akční biják. Ten se však postupně transformoval v akční komedii až parodii a já jen čekal, jestli neuslyším z Arnoldových úst klasické "astala vista baby" nebo "I will be back". Z filmu se prostě vyklubalo něco, co jsem nečekal a úplně nepřijal. 45%. ()

LuKiss

Osobně mě film dost překvapil. Mile. Bavil sem se u něj víc než u leckerý komedie co sem za poslední chvili viděl. Akční scény sice byly jen klasika ve stylu Arnold, trochu mě na druhou zklamalo, že si Arny neobtěžkal Viki a nezměnil město v trosky, ale i tak to mělo svý kouzlo. Herecka sestava sedla jako prdel na hrnec, no ja sem rpostě spokojenej. ()

Tempest

Boss mexické mafie uteče neschopné FBI a šerif jednoho malého městečka ho má zastavit. FBI jsou neschopní pitomci, kteří ke všemu přijedou buď pozdě nebo včas, ale pak jsou promptně postříleni. Šerif s partou svých pomocníků, což je sbírka velmi zvláštních figurek, pak musí bojovat s mexickým narkokartelem. Jak se dostanou do boje s šerifem, IQ zabijáků narkokartelu klesá pod bod mrazu. Jeden z průměrnějších akčních filmů, bez Schwarzeneggera by to za ty 3 hvězdy nebylo. Stačí vidět jednou. ()

Gregor_Samsa

Nebylo to zlé. Na zaplácnutí večera a žádné přemýšlení velmi vhodné. Celkem povedené. Vlastně to mohlo být o dost horší. Místy vtipné. Arnie stylově prkenný, tak jak ho máme rádi. Takový akční vývar těch nejlepších klišé, který občas překvapí nápadem a neotřelou scénou. Za ty dvě hodiny to stojí :-). 70%. ()

Maraboy

Akční-neakční,komedie-nekomedie. Jednou se to snaží bejt vážnější krimi,pak chvilku akce ,potom komedie se suchejma hláškama jak z domova důchodců . S prstem v nose se to dá dokoukat do konce . ()

Skylwalker42

Kdyby hrál šerifa někdo jiný, i s větším hereckým talentem, tak by to byl podprůrměrný akčnák. Jenže Arnold je prostě fenomén a jemu jen stačí aby hodil drsný pohled. A jeho hláška: "Nám imigrantům děláš ostudu."je prostě best. S Arniem je to lepší průměr, zábavně akční svižně natočená jednohubka. ()

imaginer21

Přiměřeně svému věku se Arnie ocitá v civilní roli vesnického šerifa, kterému život vrazil pár ran a on jen hodlá v klidu dožít, věrný tomu, co kdysi dělal - chytání padouchů. Když ale dojde na první drsnou konfontaci, tvůrci bezostyšně pomrkávají po Arnieho klasických rolích, v nichž stokilový kvér náš bijec udrží jak pírko a sází s milimetrovou přesností tuny olova do každého zm*da, co se mu postaví do cesty. A motivaci k tomu má, zabili mu kámoše. Není to sic nic přeborného (a upřímně nebýt tam Arnieho, mám pocit, že sleduju průměrnou devadesátkovou kriminálku), ale pár zdařilých momentů to má a slavný Rakušan i přes vysoký věk (po 65ce) dokazuje, že umí utáhnout i slabší děj, a to kupodivu i svým neskonalým charizmatem. ()

Radek273

"Vosková figurína" Schwarzenegger opět zasahuje. Tenhle film má tolik ALE, že to snad ani není možný. Čistokrevná bezmyšlenkovitá vypalovačka. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)