Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

Stanmi

Nemůžu si pomoci, ale Konečná se mi s každým dalším shlédnutím líbí víc a víc. Tedy ne, že by příběh o šerifovi Rayi Owensovi (Arnold Schwarzenegger), který s hrstkou svých zástupců chce zastavit drogového bosse na jeho útěku zpátky do Mexika, byl špatný, naopak se mi líbil hned napoprvé, ale přece jenom to byl především film, kde se Arnold opravdu vrátil na filmová plátna. Když však ono nadšení opadlo, tak se ukázalo, že Konečná je naprosto plnohodnotný moderní western, který pravda má nějakou tu chybku, ale jinak se může pochlubit kvalitním obsazením (Forest Whitaker, Jaimie Alexander, Luis Guzmán, Peter Stormare, Eduardo Noriega, Rodrigo Santoro, Harry Dean Stanton, byť v malé roličce a i ten Johnny Knoxville nakonec celkem pobavil), zajímavými nápady (Corvette ZR1 vs. Chevrolet Camaro v kukuřičném poli), stylovou hudbou a především Arnoldem, který si vyloženě vychutnává každou minutu na plátně a i když jsou na něm roky znát, tak stejně je tím samým frajerem jako před letyi. Konečná tak splnila hned dva cíle, důstojně vrátila Arnolda do kinosálů (byť tržby nebyly moc vysoké) a nabídnout poutavý westernový příběh o jednom starnoucím šerifovi z malého města, který ještě jednou vytasí svůj kolt. ()

harycek

Mě se to líbilo , mělo to vše , snad bych jenom vytkl, že hlavní padouch (Peter Stormare) střílel z perkusního revolveru a nebylo vidět jak vyměňuje bubínky, na tož jak ho láduje(nabíjí)! P.S. dívám se na to už po páté , ale pořád se mi to neokoukalo, bohužel mne štve nerovnováha zvuku -hovor - hudba -akce!A to mám originál DVD!!!!!!!! ()

Futulama odpad!

Nechápem prečo má film tak vysoké hodnotenie... Počas celého filmu sa dialo presne to, čo som tušil že sa stane... Začínam rozmýšľat o kariére veštca ()

Daggeron

A tak dobre to začalo... Škoda. Pôjdem proti prúdu, ale je to hrozná hlúposť. V konečnom dôsledku síce prakticky vôbec nenudí, ale pôsobí viac trápne než zábavne. Pritom na začiatku obsahuje na typicky akčnú jednohubku aj známky celkom solídneho scenára, preplieta nejaké na prvý pohľad od seba nezávislé udalosti a smeruje do určitej mozaiky a vy sa zamýšľate, ako to nakoniec bude pokračovať. Lenže v druhej polovici to stojí na takých pitomostiach a nevydarených vtipoch, až sa nad tým rozum pozastavuje. Zábava nulová, hlášky totálne podprahové a vôbec nie vtipné, možno aj preto, že sú hrané absolútne nesympatickými postavami. Herecké obsadenie vezmi čert, toľko postáv, čo tak veľmi iritujú, som nevidel v jednom filme už slušnú dobu. A Arnold... že je späť? Že mu to sedí? Že hrá dobre? Toto fakt nemôžete myslieť vážne. Že sám o sebe bol a je drevo nemá význam riešiť. Mal úlohy, v ktorých sa našiel a v ktorých bol dobrý. Arnold je (bol) hora svalov, ktorá zostane kultom v žánri akčného filmu, o tom niet pochýb. Jeho Terminátori sú legendou a napríklad takého Johna Matrixa mám rád ešte aj dnes. Ale v tomto diele je jeho výkon priam výsmechom - bez výrazu, bez emócii, nudný a bez chuti a zápachu. A ten záverečný súboj na moste je akože čo? To je úplný výsmech akčnému filmu a tomu, čo sme s týmito hereckými legendami (aj Arnoldom) zažívali. Celkovo finálna akcia v meste bez jediného zapamätateľného momentu, vycucaná z prsta a s totálnym faux pas finále. Ak to niekoho potešilo, neberiem mu to. Ja osobne som však sklamaný. Nenudil som sa, to jediné si zasluhuje pochvalu (a uvedené hodnotenie), pretože určité tempo má, ale vo výsledku je absolútne dovŕzaným paškvilom. A mohla to byť nadpriemerná žánrová jednohubka. Ale od automobilovej naháňačky v poli úplný krok vedľa. Celé zle. Plán úteku ešte z Arnoldovho pohľadu ujde, ale toto už vážne nie. Znie to smutne, ale na Arnoldovi sa vek podpisuje zo všetkých ikon asi najväčšou mierou. ()

Meow86

Akcí nabitá jednohubka. Jediné, co krapet odvádělo mou pozornost od samotného děje filmu, byl ten "nastřelený rejžák" na Arnieho hlavě. Takový drobný kosmetický defekt. Jinak v některých momentech jsem se i slušně zasmála. Otázkou zůstává, zda-li tyto scény byly vůbec k smíchu určeny. Ať tak či onak, těch 107 minut neshledávám promarněnými. Arnie je stále fit a do starého železa ještě nepatří. ()

Aywes

Posledních 45 minut bylo pro mě vážně zábavných. Co se týče předchozích minut, tak to byla povětšinou ukecaná nuda a to bych od tohodle filmu nečekal. Mírné zklamání a komický úsměv z Arnoldovi snahy nenechat se odepsat. ()

koza3

Tak jsem si to konečně přiznal. Arnie jako hrdina skončil a teď bude hrát pouze přestárlého frajera se smyslem pro humor. Když se odprostím od Arnieho postavy a jeho sarkastických hlášek, tak mi ve filmu moc zajímavostí nezbývá. Kliše na každém rohu až jsem se na hlavu klepal. Kde vzali tvůrci inspiraci? Vlastník muzea se zbraněmi je celý Joker ze Xeny, některé střílecí scény mi připadly jako z Counter-Strike včetně těch head-shotů, romantická chvilka, když partněři společně rozstřílí jednoho zlosyna a jedna věta na vedlejší postavu popisující jejich důvod v ději je slabá. To byla opravdu Konečná... ()

martins

Slabé, velice slabé, jako fanoušek Arniho jsem zklamán. Návrat akční hvězdy se nekonal, po slušných filmech se Slyem, přichází Arnie s tímto počinem. Ano název přesně vystihuje tento film Konečná, snad nejslabší Arniho akční film, který jsem viděl, vůbec mne neoslovil, dvě hvězdy jen ze soucitu. Snad další Terminátor nedopadne stejně. ()

Chromeskull

Jsem mile překvapen.Tento film jsem odkládal a udělal jsem velkou chybu. Je to skvělý akčnák! Super herecké obsazení, parádní akce a občas nechybí ani humor. Za mě velká spokojenost! 80% ()

yazik

O něco lepší než Sabotáž, ale pořád nic extra. Každopádně další film s Arniem, kterého mám rád. Tak proč ne. ()

Nonna

Od té doby, co mi došlo, že Arnie má obrovský smysl pro humor a je to v podstatě komik, mám jeho filmy ráda. Ani tady, jako starší pán, rozhodně nezklamal. Hlášky typu: Jak se cítíš? - Staře! .....jsou na místě, stejně jako poznámka vůči gangsterovi, že : Ty nám, přistěhovalcům, kazíš pověst. Na oddychový film při žehlení úplná pohodička. ()

honzic

Celkem sympatický akční film s Arnoldem v důchodovém věku. Sice to nemá na staré hity, ale pořád je to celkem koukatelná podívaná. Hodnocení: 60 % ()

AndrewNewman

Konečna je naozaj dobrý akčný film, natočený podľa klasickej šablóny, ale pomerne záživný a zábavný. Problém ale vidím v tom, že nápad nie je vôbec originálny a takisto ten záporák. Skutočne sa proti Arniemu postavil maličký a chudučký mexičan? Viem, že Terminátor má už viac ako sedemdesiat, no aj napriek tomu, takýchto týpkov si dáva na raňajky. ()

Bbbulanek

Dávám 4 hvězdičky, možná proto, že jsem čekala skutečně málo. Nejsem milovník akčních scén a přestřelek, ale tady mě překvapivě bavily a především dávaly smysl. Oblíbený Arnold je jako vždy milý a samozřejmě "he will be right back". Je tu příjemná míra nenuceného humoru, žádná scéna není navíc, prostě to jede jako po másle. Dokonce jsou tu i některé lehce překvapivé momenty. Proto, že mi na filmu absolutně nic nevadilo a 3 hvězdičky se mi zkrátka zdají málo.. říkám 72 %. Btw trailer za mě neodpovídá odlehčené atmosféře filmu. ()

MiniRecenze

Tak tedy věci se mají takhle:Arnie si v moc filmech už nejspíš nezahraje,proto asi souhlasil a propůjčil svou tvář tomuto filmu.Akční film,který má v sobě i něco na zasmáti.Sice někdy má sklon spadat do těch lacinějších scénář klišé,ale není to naštěstí nějak moc poznat.Triků ve filmu není moc,ale za to jsou pěkně provedeny.Vlastně se jedná o příjemně vypadající "jednohubku" u které si odpočinete. ÁČKOVÉ BÉČKO!!! ()

StinkingPooh

Akční béčko ve všech směrech, scénář nenabízí nic co by v jiných filmech podobného ražení nebylo tisíckrát, prostě samé klíšé. Přesto ta všechna negativat to bylo zábavné s pár kvalitníma hláškama. Arnie, jehož sebereflexe a sebeironie mě baví, tomu dodává potřebnou šťávu a ostatní postavy jsou spíše jen do počtu (J. Knoxville spíš nadbytečný). 65% ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)