Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

harryy

Scenáristi si dávajú na čas pri úvodnej hodine filmu, kde sa s výnimkou načrtnutia Raya Owensa a zloduchov veľa nedeje očividne sa tu naťahuje stopáž. Keď sa konečne Arnoldova družina pripraví a banda prifičí k mestečku, strhne sa očakávaná mela a už sa deje všetko podľa očakávaní. Arnold sa postará o pamatné hlášky a namiesto serióznej vizáže už dostáva svoj old-school pohľad s potrebnou dávkou irónie. Viac ako dobrá akcia, kde sa viac hrá na nostalgickú i westernovú nôtu a jasný dej. Nečakajte nič viac ani nič menej. Ale v kontexte všetkých tupých Bojových lodí či Kovbojov a Votrelcov, je to jeden z lepších akčných filmov. 75% ()

Danny F.

Za poslední dobu asi nejsvižnější akční film co jsem viděl. Arnie v kondici se spoustou zbraní po ruce a s vervou vlastní pitbulovi jde po nebezpečných zločincích. Film plný akce, přestřelek, rychlých krásných aut a skvělých efektů. Na toto jsem čekal a nejsem zklamaný. 100% ()

jolanek

Opat v popise chyba ze tento film je komedia, tak vyborne som sa dlho nezasmial, nech to robi ako robi, stale arnie vie hrat tvrdeho chlapca a tie jeho, i ked minimalne dialogy, ale stoja za to. ()

Trustme

Je jedno v čem hraje, hlavně, že se tam střílí a je tam On. Božský Arnold - král akčních filmů, vévoda cameo rolí a guvernér. Nikdy mu neodpustím, že odešel z akce v letech, kdy jí ještě mohl provozovat na vážné úrovni a milionům fanoušků vzal naději. Svět akčního filmu se ale mění a staří pardálové ho musí zachránit. Sami za sebe. Už neukážou svaly, vlasy jen s bídou vytuží na ježka a tá akce je spíš okolo nich, než že by jí způsobili. Rozpočty jim klesly stejně jako kůže na tvářích a skalní fanoušci přestali věřit, že je uvidí ve filmech na které se budou stát fronty před kinem a u stahování z internetu. Tyhle legendy, ale vědí, jak se vrátit na prahu staroby. S humorem a brutalitou. Kombinace to možná jen u legend žánru. Tam, kde Stallone rve mozky z hlav o mnoho let mladším protivníkům a vysmívá se všemu modernímu, co mladá generace obdivuje, tak Arnold neskrývavě boří mýtus nezničitelného hrdiny a přiznává únavu a hláškuje na účet sebe sama, coby veterána, který ovšem neváhá i přes diplomatickou minulost vystřílet z protivníka všechny vnitřnosti. Brutalita mezi smíchem, to je asi to, co tenhle film dělá trošku jiný a světe div se - ono to skvěle funguje. Další asijský originální režisér, co narušil mantinely žánru, za americké peníze. Film, kde se umírá (dosti vizuálně brutálně) a do toho groteskní humor spolu s výtečnou akcí a westernovým Arnoldem, vše zabalené do technicky bezchybného balíčku (fantastický zvuk zbraní, střelby a motorů ze stáje Chevrolet) mě zcela splnil představu o návratu legendy a filmové zábavy. ()

Ceres

Arnold je zpátky, ale.... tohle je příliš jemný comeback. Kim Ji-un použil prvky, které sice fungují v korejských filmech, ale tady pro mě byly krokem zpátky, ten stupidní humor mě iritoval (Guzman byl naprosto idiotský), reklama na Chevrolet jako prase (i když ZR1 je super auto za ty prachy), některé nelogické a nereálné věci, ale paradoxně některé akční části byly velmi dobré, proč furt všude CGI? demence. Celkově nic moc, jen tupá oddychovka. ()

Krysa SPK

Poctivá oldschoolová podívaná a akčňárna podle mýho gusta. Arnold je sice pán v letech, ale nakopat zadek mezinárodnímu překupníku drog ještě hravě dokáže. A k tomu přidá pár vystřelených mozků, rozmlácený auta, tuny prázdných nábojnic a jako třešničku na dortu střelbu s protiletadlovým kulometem :-) ()

Aven

Ve výsledku celkem spokojenost. Poctivé akční béčko s přímočarým tahem na bránu a tolik očekávanými Arnieho badass hláškami. Nebýt neprůstřelnosti a nesmrtelnosti Arnieho pohůnků či naprosté absence střelecké mušky a logického uvažování u armády "profesionálních" žoldáků, dal bych klidně z nostalgie i čtyři hvězďáky. ()

Všivák

Ty krávo, to byl masakr. Tohle mi přesně chybělo. Přestřelky jak ze starých časů. Film je okořeněný vtipnými hláškami. Film prutnutý tunou klasických klišé. Tady jsem na ně ale čekal. Arnold je super. Celé je to ke všemu ještě takové krvavé a naivní. Prostě nářez. ()

zdenny

Bože, jak já jsem se těšil na Arnoldův comeback. A proto jsem ihned po zhlédnutí v kině hodnotil čtyřmi hvězdami. Jenže, přestože jsem největší fanoušek Arnolda pod sluncem, musím si dát jako správný recenzent ruku na srdce a hodnotit bez emocí a pokud možno co nejobjektivněji. Nebudu říkat, zda byl film očkový nebo béčkový, rozhodně nebyl drahý. Nebyl špatný, ale nebyl až tak akční. Především si ze sebe dělal legraci. A to vše jen proto, že Arnold není v takové formě, v jaké můžeme vidět jeho celoživotního akčního rivala Sylvestera Stalloneho. Já jen věřím, že další jeho filmy budou akčnější v tom smyslu, že půjde skutečně a pravou syrovou akci. Vím, že v 66 letech toho po Arnoldovi možná chci dost. Vím ale také, že on se do excelentní formy dostane. Filmů má na to v plánu dost. Na otázku ve filmu „jak se cítíš?“, Arnold odpovídá „old“. Tím řekl pro tento film vše. Pravdou ale je, že závěrečná bitka na mostě nadprůměrné parametry splňovala. A to je příslib pro další Arnoldovy filmy. ()

fefee

Celkom príjemný "akčňák"! Schwarzo je síce už starý a je to na každom kroku aj vidieť, (ako keby ledva stál na nohách) ale vďaka Arnoldovmu nadhľadu a komických situácií a vďaka hlavne Forestovi je z celého filmu príjemná "podívaná". 3,5* ()

Sany33

Po dlhom čase konečne typická akčná hovadina akoby točená koncom 80 alebo začiatkom 90 rokov v ktorej je všetko možné zlo má navrch pokám sa neobjaví hrdina, podotýkam že skoro vždy ide iba o jedného hrdinu, ktorý všetkým natrhne rite. Presne niečo podobné som aj očakával, keď som videl, že do hlavnej úlohy bol posadený Arnie. Na svoj vek zvládal celkom dobre aj tie dynamické aj tie obkecávacie scény a nemal som dôvod mu to nežrať. Pár vecí ma tam zarazilo, ako napríklad utečenec utekajúci v aute ktoré neobehne ani vrtuľník, alebo demencia policajtov, alebo to, že kúsok za mestom sa stavia most a obyvatelia to zistia v poslednej možnej chvíli, ale ako som už na začiatku písal takto sa to točilo kedysi film teda nemá absolútne žiadny súvis s realitou a ide vážne iba o bezhlavú akciu aj keby trebalo ísť cez mŕtvol a mne sa to takto páči, Čo sa týka vedľajších úloh sa mi páčili ako Witaker v úlohe agenta FBi tak aj Knoxville ktorý si strihol miestneho zabávača a odľahčil tak filmové napätie, v tomto je on vážne dobrý (viď Jackass). 70% ()

lykan9

Skvělý návrat Arnieho v úplně luxusním akčňáku ze staré školy. Kromě toho, že na Schwarzeneggerovi je znát, že již není žádný mladík, tak jsem si sledování připadal jako dítě při sledování jeho největších hitů. Arnie je prostě stále klasa!!! ()

blackJag

"NECHTĚL STŘÍBRNÝ, DOSTANE OLOVO." Přímočará "švajcikovka" v odlehčeném módu. Vynechal bych Guzmána i Knoxvillea (trapné figurky), přidal trochu Stormarea a Alexanderovou (jí bych přidal, ale rovnou i někde ubral ;-) a docela by to už štymovalo. Big Arnie je sice hodně zaduchněný, to něco málo, co si z herecké práce kdysi osvojil, z něj politika spolehlivě vysála, poslouchat ho ale trousit ty suché, sebeironické hlášky a sledovat ho dřevácky "hrát" je prostě nostalgicky dobré. Smutné je, že o premiérovém dni jsem byl v sále v podstatě sám. 70% ()

Roseinka

To že Arnie není kdoví jaký herec ví každý, ale my mu to rádi odpustíme, protože je to i tak borec. To, že je na to už trošku starý je taky pravda, ale to nic nemění na tom, že tohle byla bezvadná podívaná. Pořádný nabušený akčňák s drsným Arnoldem mě opravdu nadchnul. Dokonce zapůsobily v jednu chvíli i emoce, kdy jsem měla na krajíčku. Často jsem se nasmála, protože některý hlášky byly fakt super nebo i některé scény a pohledy. Takže po komediální stránce, která se tu neuvádí, taky skvělý. No a třešničkou na dortu byl naprosto božký Chevrolet Corvette ZR1. Ty scény, když to zloun rozjel na plno ve mně vyvolávaly husí kůži a úsměv od ucha k uchu. To auto mělo duši a parádní rychlost a já se v něm toužím projet. A co bylo ještě lepší? No přece nejkrásnější auto na světě a to Chevrolet Camaro. Plus to spojist s Arniem? To se fakt povedlo. Považuji tohle za nadprůměrný akčňák s tímto hercem. Z kina jsem odcházela opravdu nadšená. :) ()

m.a.t.o.

„Zastreľte všetko čo sa hýbe... a ak sa to nehýbe, zastreľte to aj tak!" Poctivé akčné béčko akoby teleportované strojom času z 80. rokov do súčasnosti. Dosť ma prekvapil vcelku originálny a nie vyslovene tupý scenár. Film prakticky nemá hluché miesta, a tak s výnimkou úvodných pár minút strieda jedna akcia druhú. Schwarzenegger zostarol, ochabol a pribral, ale je to stále ten starý-dobrý Arnold, ktorý hláškuje, robí si zo seba srandu, strieľa a mláti grázlov... čo viac si človek môže priať? 85 % ()

mrx.friend

Kdo přistoupí na hru, že jde vlastně o sebeparodii filmu samotnýho, včetně všech zúčastněných postav, ten se bude královsky bavit, zbytek bude bohužel zklamanej, co za shit to zase přišlo do kin, toť vše ;) ()

ghatos

Spokojenost...Arnoldovi to sedlo, ostatní figurky (včetně záporáka) nezaostávali. Pojetí je klasické (přímá akce + vtip), žádný balast. Jak už to tak teď bývá, Last Stand finančně neuspěl, i když je úplně v pohodě. 73%. ()

Avari.73

Nebýt té trapné radoby vtipné figurky, která se stala zástupcem šerifa, šel bych i výš. Jsem alergický na tohle pitvoření ve filmu. Jinak jsou to silnější tři hvězdy. Rozhodně se mi to líbilo více než Postradatelní 1,2. Arnie v důchodové formě dává pořád zabrat padouchům. Ostatní jsou spíše jen (ne)sympatické figurky. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)