Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

Echelon1

K žánru treba pridať aj Komédia. Arnolda mám rád, ale časy Terminátorov sú už preč. Arnie so štvoricou nesympatických blbečkov vystrieľa v malebnom mestečku plnom blbcov jednotku profíkov s vojenskou výzbrojou. Humor niekedy podarený, niekedy hlúpy. Prevrátiť SUV s Corvettou a pritom mať len poškrabaný lak - dobre, vo filmoch som ochotný uveriť kadečomu. Ale unikať stovky kilometrov plnou rýchlosťou bez potreby natankovať, sledovacý vrtulník FBI nemá nočné, ani tepelné videnie,alebo že pás na prepichnutie gúm asi neexistuje - to už nie. A pritom prvá polovica, hlavne vďaka časti s FBI vypadala nádejne. Objektívne slabé 2*, dávam ale ľútostné 3* za krásne autá (Corvetta, Camaro, kde tu sa mihli Hummery) a najmä za skvelú scénu v kukuričnom poli. ()

Antaeus

Tak, čo to tu máme? Prvých 20 minút.. nuda. Miestami som až uvažoval, že to ani nestojí za tú "námahu". Lenže potom sa to akosi poooomaličky začalo rozbiehať. Až napokon.. Super hlášky, obstojná akcia (niektoré fajn nápady), rýchle autá.. A jeden obstarožný terminátor s obstarožným guľometom brániaci radovú výstavbu barákov z vlnitého plechu a lepenky (amíci tomu hovoria "mesto") proti bande vytrénovaných hrdlorezov. A je to nehorázna sranda! Škoda malého priestoru pre kovboja Stormarea. Jeho záporákov mám rád. Celkový dojem z filmu vylepšuje fakt, že sa neberie vážne. No a finále na moste u mňa filmu zabezpečilo štvrtú hviezdičku. //"ZNIČIL SI MI KÁRU.." "TY MNE VOĽNÝ DEŇ."// :)) ()

zdenur

S těžkým srdcem musím říct, že u mně nic moc. Dva oblíbenci na jeden film byla dobrá konstelace, ale bohužel. Nemastný, neslaný akční flák s pár světlými momenty (kukuřice a Knoxville přeřezávající telefonní sloup). Ostatní momenty mi přišly dost kýčovité a tlačící na vtipnou pilu. Škoda, čekal jsem velkolepější návrat, Arnie už je hold krapet z formy. ()

majo_svk

Konečná predstavuje akčnú klasiku, ktorú máme my, akční fanúšikovia, tak radi. Popri moderných prvkoch tu cítiť pravý akčný závan osemdesiatych a deväťdesiatych rokov minulého storočia. Solídna partia hercov, pekný vizuál, skvelý a coolový Arnie, klasická akcia, zábava a hlášky, jednoducho všetko to, čo k pravému akčnému filmu patrí. Je to film, pri ktorom sa tridsiatnici vrátia do detských čias, kedy neraz s nadšením zasadali pred vypuklé televízory a vychutnávali si svojich nezastaviteľných akčných hrdinov. Úžasný pocit, ktorý je v dnešnej modernej dobe počítačových filmov na nezaplatenie. Arnold je legendárny akčný hrdina bez ohľadu na jeho herecké výkony (pre niekoho skôr nevýkony). Veď úplne stačí, aby sa drsne tváril, párkrát mrkol alebo pohol hlavou, chytil do ruky obrovskú búchačku a mal parádne (často sebaironické) hlášky. Objektívna kvalita filmu...70% Mne sa páčil...85% ()

Nolanofil

Arnoldová výslovnosť je aj na dôchodku stále na smiech, napriek tomu mu tie frky žeriem. Scenár štandard, smerujúci k veľkému finále, ktoré nieje úplne až tak veľké a na moste prehnane smiešne. A to najdôležitejšie, akcia, je výborná, prehľadná a je jej dosť. Pokiaľ by každý ďalší Arnoldov film mal podobnú úroveň, budem spokojný. Sú to síce 3*, ale oveľa silnejšie ako pri slabších Expendables 2. ()

Hepy13

Jeden šílenej Max from Mexico kterej zdaleka netuší že Arnie ještě nepatří do starýho železa. A navíc zapomněl na jednu věc která ještě navzdory ubíhajícím letům platí. A to že nasrat Arnieho se kurva nevyplácí! Slušná akční střílečka, přesně takovej film jsem v poslední době potřeboval vidět. ''Každej den tudy projde patnáct mexičanů, tak co takhle kdybys mě teď nechal přejít? Co ty na to? Že nám emigrantům děláš ostudu'' :D ()

Furmi

Veľmi príjemná akčná jazda v duchu starej školy. Humor v tomto prípade na škodu nieje, akcia je tak isto super. Zápletka fádna a ku koncu to zachádza do absurdného klišé a uberá poriadne na tempe. Ale o nenáročný večer po ťažkom dni je s takýmto filmom vystarané. ()

Snake.Charmer

Zábavná akční kravina. Kdyby byla kadence vtípků a suchých hlášek větší a rovnoměrnější bylo by to ještě lepší. No ale Knoxville válí a Arnold is back! ()

Rambo159

Prostučký filmík ťažiaci z nostalgie a sebairónie, pričom sa verne drží vzorca pre B-éčkové filmy obalený obľúbenou Kim Ji-Unovou westernovou tematikou. Režisér chcel mať film v štýle 80-tych rokov hlavne kvôli Arnoldovi. Ale na rozdiel od napríklad Komanda, Špinavej dohody či Likvidátora, kde sa to hralo vážne a kde sme to brali vážne, nemôžeme nič také tvrdiť pri tomto filme. Nebol vážny a ani nemal byť. Last Stand mal pripomenúť staré časy, sám zo seba si vystreliť (samozrejme v únosnej miere, kedy divák vie o čo ide a schuti sa zasmeje - presne ten typ joke-ov ako trebárs v Expendables, len inak a z niečoho iného). Veď priznajme si, že to aj vyšlo. Arnoldove hlášky, typicky drsný akcent, výzor, old-school zvyky či rôzne pohyby a gestikulácie. To sa nám snažil pripomenúť, ukázať sa nám, že je to on starý dobrý Terminátor. To, že film je čistokrvné B-éčko, nie je ničou vinou, lebo to tak malo byť. To bol cieľ, zámer. Ten film musí byť prostučký, krepučký, béčkový a neviem ešte aký, ale to preto aby nám pripomenul časy minulé, časy Komanda, časy Arnolda. Odkazy humorného či nehumorného charakteru boli na každom rohu, i keď - a to mi vadilo, nemali výsledný ráz s očakávaným šmrncom, pretože ich často! prekazil trailer a my sme dopredu vedeli, čo povie... (...How are you sheriff?? ---- Old..., Conan, atď...). Nudné pasáže a neschopných FBI ale plne nahradil perfektný koniec, za ktorý musí ísť hviezda hore. Napínavá naháňačka v kukurici a záverečný wrestlingový fight dali tomuto filmu a hlavne Arnoldovi štýl, na ktorý sme tak dlho a zúfale čakali. Mimochodom, ten Knoxville mi vadil tiež. 4* ()

Mallyyy

Že by comeback Arnolda? Asi ano. Mělo to všechno, co má mít béčkovej film. Spokojenost. Hodně jsem se smál. Hlavně zásluhou Johnny Knoxvilla opravdu super postava! ()

Wardan

Docela prďácká podívaná. Mám samozřejmě pár výtek. Přestřelky mohly být drsnější a rychlejší, postava Johnnyho Knoxvilla je absolutně mimo, finále mohlo být nařachanější a ten humor je užívaný dost divně. Ale jinak s tím nemám výraznější problém, protože, Arnold Schwarzenegger je pořád, i přes svůj věk, frajer a sympaťák, režie je krásně dynamická, má to fajn záporáky a scénář překvapivě není vůbec tupý. Jako Schwarzeneggererův comeback to beru a jsem spokojen, ale kdyby film neztratil později tu vážnou notu, dal bych 4 hvězdy s čistým svědomím. Takhle je dám sice taky, avšak je to dost na hranici se třemi. ()

honelnik

Na Kima mam slabost ale toto je po kazdej stranke prepadak. Uz vieme ze korejsky reziser vie aj obuchany namet pretavit skrz zaujimavu formu na pozeratelny film (napr The Good, the Bad, and the Weird, je idealny priklad ako zopar peknych kamerovych naletov s peknou hudbou vie "spravit" film). Vyzera to, ze vsetci zucastneni rezignovali, od unaveneho guvernatora, cez americkeho burana zo svedska Stomareho az po reziserku invenciu. Vsetci okrem Johnnyho Knoxvilla, ten je fakt vsade a fakt mega otravny. ZLE. ()

TaanStari

Kombinace Schwarzenegger, Guzmán a Knoxville je sice trochu divná, film táhne hlavně záporák Eduardo Noriega, ale pořád se na to dá bez problému koukat. A i když se podle traileru zdá, není to ripoff Kráčející skály. ()

KOZEL84

Jak slíbil tak udělal,ale možná si měl počkat až na toho Conana,páč s takovýma nějakýma ''Protiúderama'' ses zas tak vracet nemusel Arnie.V době debilních filmů se jeho hrozivé herectví (úžasná práce rukou) a přízvuk (jak dlouho už tam si?) bude krásně vyjímat,a že to funguje Slyovi,neznamená,že bude všem.A Eduardo Noriego mohl by si zkusit tomu skoro sedmdesátiletému týpkovi utéct?!Když už teda nelétáme (a to je furt něco tady) ()

joudas

Pohodová nenáročná akční jednohubka. Děj je samozřejmě hrozně debilní a vypnutý mozek je tak podmínkou, ale ono si to naštěstí ani na nic nehraje. Naopak z toho čiší nadsázka (která občas sklouzne k trapnosti – většina scén s Knoxvillem) na všechny strany a hlavně je dobré vidět Arnieho po dlouhé době zase v hlavní roli. ()

zahadum

Tupá až primitívna skoro jednohubka na daždivé popoludnie. Píšem skoro lebo som nemal síl a chuti to dopozerať....skončil som niekde po jednej hodine...scenár ako nahrubo napísaný námet pre " smrtonostnú pascu 8 " ...Arnold a jeho " geriatrické herectvo " je niečo na čo sa už skutočne nedá dívať....je tak nechcene trápny,že by sa človek aj zasmial ak by to bola komédia....vlastne škoda o tom všetkom aj písať....strata času. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)