Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

spiritus

Návrat Arnolda ve velkém stylu. Přesně takto jsem si to vysnil, že se vrátí na scénu s nějakou akční megařežbou, což se přesně stalo. :-) Tenhle film stojí za to ho vidět. Na nic si nehraje, prostě jen řeže. Welcome back Arnie ;-) ()

laepus

Blbost. Ale dívatelná blbost. Arnie. Velké bouchačky. Sexy kočka. Westernový příběh. Pár slušných hlášek. Neřešit hlouposti a logické kraviny a jde to. PS Zrovna mám rozečtený šestisetstránkový román s milionem snových a jiných dějových odboček a tohle byl úplný opak - takový noční televizní relax a totální vypnutí. ()

Emo-haunter

Příjemná popkornová zábava v podobě moderního osmdesátkového filmu, který jako by ze šablony vypadl. takovýmto druhům filmů. Arnie na to stále má, a přítomnost Jackassáka v podobě Knoxvilla jsem uvítal, stejně tak jako dalších známých herců. Nenáročná zábava, slušná akce, oblíbenec Arnold - i tak se dá strávit příjemné odpoledne :) ***6,3/10*** ()

Mattij

Účelem tohoto filmu přece není hledat složité zápletky či mít dějové zvraty. Účelem je s notnou dávkou setsakramensky povedené sebeironie zavzpomínat na starší akční filmy, a to se podle mého naprosto povedlo! Film je rozhodně pro ty, kteří dokáží vypnout mozek a přitom mají rádi Arnieho. Kapku ještě povolit uzdu a byla by tato "zábava" dokonalá. PS. Ano, tyhle klišé mám rád! [90%] ()

Thehellion

Tohle je fakt skvělej film, já jsem čekal, že se mi to bude líbit, třeba prostě proto, že je Arnie zpět, ale tohle je vyníkající opravdu..Arnold má stále stejné charisma, člověk ho žere po celý film..ale i ten film samotný není vůbec špatný, moc nerozumim některým negativním komentářům, nebylo tam nějak nic, co by mě štvalo, i záporák mi přišel v pohodě..The Last Stand je vyníkající záležitost a je strašná škoda, že to nemá komerční úspěch, protože to znamená, že by to mohlo zastavit točení podobných filmů v budoucnu..nicméně Arnie je zpět a je zatraceně skvělej jako obvykle.. ()

Caine

Na úvod jsem utrpěl šok - jdu na Arnolda a první co uvidím na plátně je reklama na Svět ženy!!! Trochu provokace - na dětských filmech taky nevidím upoutávky na krváky a nahé reklamy... Ale Konečná je jinak docela sranda a hrozně jsme se pobavili. Jo jako hloupostí samozřejmě mnoho a navíc mi ten film chvílema připomínal nějakou béčkovou fantasy (když se ze začátku představovala Arnoldova "družina" dobrodruhů - rogue, alchymista s vlastním muzeem, elfka a samotný Arnold se tam chová jak nějaký Ranger :-D ). Ale hlášky dobrý, akce uspokojivá, i na klasický souboj tam dojde - přesně co jsem si od tohoto filmu přál. ()

jerenymo

Objektivně by to byly za dvě hvězdy, ale za comeback Arnieho a sem tam dobrá scéna je jedna hvězda navíc. Škoda jen, že si neodpustili ty "proarnieovský kecy" ke konci filmu, prapodivný souboj na mostě, který byl "evidentně točen v exteriérech nikoliv před nekvalitně animovaným zeleným plátnem :) A otázka na konec : když už konečně Forest pořádně opět zaperlí v nějakém tom filmu v hlavní roli" ? ()

rotel

Neuveriteľne som sa pobavil v jedno nudné nedeľné ráno. Iste, všetko tu už bolo, no malo to spád, vtip a ... všetko (alebo skoro všetko) čo od filmu očakávam. ()

Gulde

Taková oddechovka, a hlavně je dobré zase vidět Arnieho zpátky tam, kam patří, tedy za hlavní nějaké pořádné zbraně! Silnější 3*. ()

arcticsky

Velmi slušný návrat Arnieho, Scénář typicky westernový, kdy se šerif ospalého městečka s několika svéráznými pomocníky postaví přesile grázlů v čele se Stormarem a Noriegou, kteří potěší stejně jako Guzmán na druhé straně zákona. Jako akční film dobré se vším, co k tomu patří - včetně bezvadné naháněčky v kukuřici a různých vtípků a hlášek. "Děláš ostudu nám imigrantům!" ()

Illy

Solidní žánrovka. Órnóld je přesně ten komu je hlavní role ušita, dědek. I když už opravdu vypadá jako důchodce, asi bych ho pustil sednout. Kdybych teda pouštěl..... Jeho natupírovaný ježek ale pořád drží a angličtina s příchutí sachru je úsměvná. Místy dobré, místy k smíchu a místy trapňounké. ()

Vendo86

Zrejme jeden z poslednych Arnieho filmov. Je ocividne ze dedusko Arnie uz nieje taky ohybny ako kedysi, ledva sa pohyboval po scene, no ak ma niekto zaujem o akcne sceny, vo filme ich je dost. 6/10 ()

jajsemja

Když chcete něco bez většího příběhu jen na chvilkovou zábavu, tak toto je přesně ten film. Samotné obsazení herců tomu napovídá. Arnold, který zde sice neříká: I'll Be Back a Johnny Knoxville jehož role je jen o trochu vážnější než v Jackass. Krásný rodinný film pro tátu a syna, s jediným rizikem: syn si může uvědomit, že se v tomto filmu ničí auta v hodnotě, jakou jeho otec za celý život nevydělal. ()

PhillM.

Skvěle obsazené - od sidekicka Luise Guzmána přes bouřlivého Petera Stormara až k samotnému šerifu Arnoldovi. Snad jen u mého oblíbeného Foresta Whitakera se mi zdálo, že mu neřekli, v čem že to vlastně hraje. Jinak to ale šlape jak dobře namazanej stroj, jde to ráz na ráz, což pěkně vystihuje věta "Za 45 sekund převezmeme vězně odsouzeného k trestu smrti." A zhruba v takovém rytmu to sviští dál, jako když bičem mrská. --- Nezbytná lovestory mezi jakýmsi chlápkem a jakousi holkou je zde výjimečně okatě naroubovaná a rozčiluje. Nicméně, suma sumárum, příjemný výplach. --- P.S. No ano, za povšimnutí (a pozvednutí obočí) stojí, že den zachrání americký úchyl, který má doma tajnou zásobu zbraní, za niž by se nemusel stydět leckterý africký warlord. ()

JK-Stinger

Arnie je zpátky a i když se cejtí starej, pořád umí zahrát parádního šerifa z pohraničního maloměsta. Marně tu hledám ve výpisů žánrů slovo komedie, já se totiž královsky nasmál. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)