Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

Gothard

Začátek byl nadějný, ale velmi záhy se to celé zvrtlo do naprosté pitomosti. Přítomnost Whitakera - možná skutečně jediného opravdového herce v celém filmu - mohla vzbudit (bohužel velmi krátkodobý) pocit, že to snad nebude tak špatné. Ale po dvaceti minutách bylo vše jasné. Arnold se sice snaží a co chvíli dává najevo, že je už starý unavený chlap, ale způsob zpracování scénáře jasně ukazuje na inspiraci starými akčními filmy (dost možná s mladším Arnoldem). Postavy černobílé, dialogy o ničem, rádoby vtipné hlášky na hranici trapnosti. Postava, kterou hraje Johnny Knoxville - on ji tedy nehraje, pouze se o to snaží svým idiotským pitvořením, protože hrát neumí - je za hranicí debility. Nikdo normální asi nepochopí, proč tyto filmy musí mít tzv. humornou postavu, a proč je vždy pojata stylem "vyšinutý magor z psychiatrické léčebny na jednodenní vycházce." Ha ha, to jsme se nasmáli. Knoxvilleho postava naprosto dokonale zničila celý film. Nakonec to ale ani tak nevadí, protože závěrečný souboj - a vůbec celý konec filmu - připomíná (zcela jistě nechtěnou) parodii. Ve výsledku tedy jen laciná akční podívaná. Třetí hvězdička je jen ze sentimentu, film si ji nezaslouží. ()

TonyStark

Asi nejpříjemnější na tom filmu je fakt, že Arnie na to stále má. Jasně,už to nebudou scény v plavkách jako v Komandu,ale to charisma a pohled stroje tam pořád je a s tím si vystačí (třeba Clint Eastwood postavil na svém drsňáckém výrazu spoustu rolí). Akce je tam dost, pár nových nápadů také a těch starých jakbysmet. Nicméně scénář mohl být trochu promyšlenější a hlavní záporák mi nesedl vůbec. ()

knihovna

Přiznám se, že původně jsem si myslel. že je to film o mé kolegyni z práce, která se taky jmenuje Konečná. Leč omyl byl brzy odhalen a já zjistil, že se jedná o film s Arnim 2xčerným. Pravda, už je chlapec lehce orezlý a povislý, ale mě to nevadí, byl to můj akční hrdina a to je něco jako první láska. Takže hlavně za ustřední postavu, bez které by to bylo o ničem dávám z nostalgie 4*. ()

Pitryx

Překvapení pro mne. A protože jsem se občas i zasmál, dávám do nadprůměru. Ale ne moc velikého, jen tak, aby se neřeklo. ()

ostravak30

Od režiséra Jee-woon Kima je to můj první film. Arnold Schwarzenegger, na rozdíl od jiných podobných akčních herců, hlavně těch specializujících se na bojová umění, umí opravdu hrát a je schopen zahrát i charakterní role. Zde sice jako šerif opět přebírá úlohu akčního hrdiny, ale divák mu to tak nějak věří. Je to film nabitý akcí, střílením, bojem a jednou hodně zajímavou automobilovou honičkou. Hlavně střílečka ve městě je dobře udělaná. Ačkoli to není nikterak výjimečný akční film ve filmografii slavného herce rakouského původu, svá specifika má a dokonce se na to dá i dívat. ()

VanBradley89

Dostal jsem přesně to co jsem čekal. A jsem za to rád. Klasická zábava v novém hávu, z postarším, ale stále dobrým Arnoldem. Na podobných filmech sem vyrůstal takže ty čtyři jsou možná trošku nadsazené, ale já sem strašně rád, že dodržel slovo a je zpět. Knoxville mi, na rozdíl od mnohých, vůbec nevadil. ()

a0001

Pútavý dej sýty akciou, ktorý je natočený typicky americko-detinsky a maximalne predvídatelne. Nepoučitelné, americké filmy, nereálne a otrepané "singlehero-vky" o jednom nepremožitelnom a spravodlivom terminatorovi. Arnold je, ale skutočne šéf. ;) aj napriek tomu celok max 45% ()

waltosin

Arni po zahejbání manželky a pak následném rozvodu, opět rozjel po několika letech svojí kariéru a myslím že na začátek si nevedl vůbec špatně, jestli mu to vydrží uvidíme v jeho mnoha připravovanejch řežeb! Konečnou netáhne jenom Arnold, ale taky skvělá akční jízda ze špetkou humoru, které se nejde zasmát, viz vybouchnutí nepřítele světlicí a následné rozmetání končetin až k šerifově zástupci, na kterého přistála ruka, která ho hned probudila, patří k mím oblíbeným.:) 60% ()

socket7

Snímek s Arnoldem kde hraje jen asi 30 min z celkových 107mi? To má být nějaký špatný vtip? 20 vedlejších postav řešící pro tento film naprosto nepodstatná témata? Chápu, že Mr. Universe asi nebude nejlevnější, ale vycpat to ohromným množstvím skoro neherců - viz dementní Knoxville následovaný ještě debilnějším Luisem Guzmánem? Tady si někdo z fanoušků Arnolda a akčních filmů obecně udělal pěknou prdel! Totální zklamání, toto není akční film, toto je telenovela a reklama na General Motors. Viděno na premíéře, v sále 7 lidí. 30%, hvězdičky jsou pouze za A. S., že zůstal tak skvělej, jakýho si ho pamatuju... Doufám že Ten, The Tomb a další filmy v připravě už nikdo takhle neposere. ()

Nahmair

Ach moje mozgové bunky. Kdeže ste mi odišli po tom, ako som vás prinútil spracovávať tento výplach? The Last Stand je totiž to najbéčkovitejšie béčko, aké môže byť. Zo začiatku sa ešte tvári ako tak vážne, ale keď sa na plátne zjaví Johnny Knoxville, začína sa akčná jazda plná idiotských vtipov, a je len na vás, či ju budete akceptovať. Osobne Knoxvilla dosť nemusím, a ani sa mi do filmu veľmi nehodil, na druhej strane som sa však na jeho výstupoch dosť dobre zabával. Rozmýšľam, či je správne hodiť filmu, ktorý nemá myšlienku, nie je v ničom novátorský, a navyše je až zarážajúco hlúpučký 4 hviezdičky. Ale na druhej strane ale utiekol ako voda, a ku koncu som mal na tvári idiotský úsmev, čo znamená že niečo na tom filme predsa len musí byť. ()

elCarda

Oproti Expendables se to nebere az tak vazne. Arnold je starej kmet a tak to je i v tomto filmu. Vyborny odpocinkovy film, s jasnym linearnim dejem a pulzujici akci. Arny je proste pecka - nadseni opet ho videt na platne dela 80 % meho hodnoceni. Kdyby ho hral nejakej Win Dizl tak tomu dam jenom dve hvezdy. ()

reno.d

Naprostý zklamání!!!Některé momenty na hranici trapnosti!Arnold by měl zůstat jen u těch svých štěků,hlavní role drsnýho klaďase byla něj přece jentrošku moc! ()

DonBraso

Arnie is back.Ano tento alpský švihák,se vrátil po letech do hlavní role a svědčila mu víc,než propraná jeho minulost a plno afér.Nahodili jsme si šmack a můžeme vyrazit.Doopravdy jsem čekal,bezvýznamnou akční trapárnu plných triků a přemrštěného dežavů.Ano,film je ikonický pro Arnolda a strhává všechno co jenom jde,ale tak to se dalo čekat a věsměs na začátku sledujeme dvě roviny,aby Whitaker mohl taky něco vůbec říct a dělat.Uprchne mexický boss a začíná lehká akční podíváná až do konce.Musim říct,že jsem čekal,pod taktovkou korejce čekal bůhví jaký digitální triky,ale to se člověk hodně mýlil,nebyly snad skoro žádný a jenom dobře,takže stará dobrá škola.Pak je typický šerif,který položí i bezbolestnou do autobusu,který ví co je dobré a co je zlé a jeho Sommerton je prostě vesnice vesnic,kde si na starý kolena chce užít toho poklidu.U tohohle filmu se divák neukojí přehršelí akčních vizáží,hromadou akčních spojivek,ale když dostane Chevrolet a kukuřičné pole musí to stačit a mě to bohatě stačilo.Kdyby to točil Micheal Bay,budeme tam mít plno slunce a dvacet aut,tady je to všechno aspoň trochu uvěřitelnější v akčním měřítku,že se dá hodně odpustit.Začátek filmu nebyl špatný,ale všechno si ukrojila druhá část.Knoxville mi přišel tedy naprosto nevyužitý,čekal jsem nějak více Jackass prvků,který by se náramně hodila a člověk je víceméně očekával,než jedno spadnutí na jeho Henrietu:)Jako fans Arnieho prostě hvězdu navíc musim,to by mi jinak neodpustil. ()

Blazis34

Slušná akce s plejádou hereckých hvězd se mi líbila. Arnold hraje zase toho neskutečného řízka, na kterého si nikdo nepřijde, Peter Stormare zase klasického padoucha a Johnny Konxville fanatického milovníka zbraní a blázna, prostě každý už patří do své kategorie a jinak tomu nebylo ani v tomto díle od korejského režiséra. Líbilo se mi zařazení moderní techniky, ať už té střelné, tak i té na čtyrech kolech, pěkné ženské a neutichající atmosféra po celou dobu filmu. Je pravda, že se dalo po deseti minutách filmů odvodit, čeho se asi dočkáme na konci, tudíž nejen kvůlu tomu The Last Stand nebyl moc originální, ale za shlédnutí určitě stojí a mě určitě nenudil. Dávám mu 70% - lepší tři hvězdy. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)