Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

Makky

Kórejský režisér nerozumejúci anglicky, hlavný záporák bez charizmy, 66 ročný dedo v pozícii najväčšieho bouchača... ale áno, napriek tomu to fungovalo. Dedo Arnie si konečne opäť strihol rolu akčného hrdinu a kuurňa, že mu to stále ide. Peter Stormare ťahal za nitky zla na dvoch frontoch a bol o triedu lepší než jeho boss Eduardo Noriega, ktorého casting mi nepripadal trefný. Napriek rôznym negatívam je Konečná skvelá oddychovka, kde nič nie je komplikované, všetko je brané s ľahkosťou a tá hoďka a trištvrte pôsobí úžasne pohodovo. ()

blackrain

Arnold v tomhle snímku působí jako pěst na oko. Byl příšerně toporný jako chodící skála. Vždyť se mezi ty vidláky vůbec nehodil. Na tohle bych v devadesátkách koukala na videu s otevřenou pusou. Stalo se mi to samé, neboť jsem nepobrala, jak v dnešní době může někdo natočit něco takového, jako by se zastavil čas. Škoda, že doba už pokročila mnohem dál a já jsem poněkud zestárla. Zoufale jsem se snažila na film naladit, ale nešlo to. ()

Dzin01

Říkal že se vrátí a nekecal. Arnie je ZPĚT! Musím říci, že jsme byl docela zvědaví, jak se jeho návrat na stříbrné plátno v plnohodnotné roli povede. A hned nazačátek musím říci, že povedl. Protože tohle není jen film o Arnoldovi, to je skvělý akční film. Ji-un Kim dokázal, že akční filmi točit umí. Tak nádhernou dinamickou podívanou jsem delší čas už neviděl. A nejlepší na tom je, že film nestojí jen na Arnoldovi. Naopak, prakticky většinu filmu táhnou jiní a Arnie tu funguje jako tmel. Jeho funkcí je dát dohromady nesourodou skupinu ochránců zákona a potom počkat do konce a rozdat si to s hlavním padouchem. A samozřejmě, působit jako klasická "Deus ex machina". Ač se zde nekonají žádné masivní orgie alá Postradatelní a počty záporáků jsou spíše v jednotkách než ve stovkách, celému filmu vůbec nechybí epičnost. A různé odkazi na Arnolda a jeho kariéru taky potěší. Ano, mohlo by zde být více prostoru pro vedlejší postavy a dalo by se do filmu dát dalšíc tuny věcí a některé nápady ještě rozvést, ale prostě to nijak nesnižuje to, co už jsme předeslal, že to není jen film o Božském A, je to dobrý akční film vůbec! ()

Mikita

Když si člověk zvykne na poněkud "civilní" kameru, jde o blažený akční zážitek. Mnohokrát omletý příběh je skvěle vystavěný, Arnold má neskutečnou formu a vše je nastavené adekvátně věku hlavního hrdiny. Uvěřitelnost příběhu je také docela slušná (proč bych neměla věřit, že po celém USA jsou šílenci, co mají muniční sklad pojmenovaný Muzeum). Po dlouhé době mě pobavil akčňák a neměla jsem chuť pořád ho komentovat. ()

movieband

Arnold je zpátky a to co předvedl tady mě utvrzuje v tom, že se jen tak nenechá pohřbít v dnešní filmovém světě. Já sem se bavil od začátku až do konce a musím říct, že mě to pobavilo víc, než Stallonovo Bullet to the Head. Bylo tu víc vtipu a celkově to bylo odlehčenější, než už zmíněný BTTH. Výborně natočená akce (film mě utvrdil v tom, že chci RZ-1ku), hromada hlášek, vtipné scény (převážně u Knoxvilla) a celkově drsný, krví nasáklý akčák, který pobaví snad každého bez rozdílu vyznání, rasy nebo Bůh ví čeho ještě. Co mě překvapilo, tak bylo, že se režisér nějak nepáral s opatrností, takže vzduchem občas proletí nějaká ta ruka. Pro mě je to příjemná, akční podívaná, kterou si určitě dám ještě několikrát. Mě film pobavil a jak se mi do něj nechtělo, tak mě překvapil a pro mě stoupl na první místo z trojice filmů od akčních králů (Schwarzenegger - 1. místo: The Last Stand, Stallone- 2. místo: BTTH, Willis - 3. místo: DH 5). ()

Kaluž

Arnošt je zpátky, trošku přibral a zdědkovatěl, ale to mu ani v nejmenším nebrání střihnout si další akční jednohubku. Drsňácké charisma z jeho šerifa (a nesmrtelného přízvuku) jen stříká. Potud fajn. Americký debut nadějného korejského režiséra nenudí, ale také bohužel nepřináší nic, co bychom neviděli už jinde stokrát jinak a v blyštivějším provedení. Občas zafungují nějaké ty humory nebo zábavné přestřelky, docela otravný hlavní záporák (Stormare ještě ušel) je už ale na facku. Nic, co bych musel vidět podruhé. Schwarzenegger na mě občas působil dojmem mentorující legendy, rozhodně by mu slušela nějaká ta "eastwoodovská" role. Jen si ho představte třeba v takovém Gran Torinu ()

topi

Hláškující Arnold v plné síle! Takhle ho máme rádi!! Klasika staré školy, tenhle film si na nic nehraje a odsýpá perfektně! ()

Philcze

Asi nebyl úplně nejlepší nápad nakoukávat před Konečnou to nejlepší z dílny mistra Kima, stejně jsem od ní ale neočekával ani náhodou tak parádní žánrovku jako A Bittersweet Life nebo I Saw the Devil. Tady je sice Kim trochu utlumený, Arnold je ale po návratu při chuti a porcuje padouchy brokovnicí víc než solidně. Scénář se sice ze začátku táhne pomalejc než máslo padající z kopce, jakmile ale Arnold vytáhne kvér a přestoupí se do akčního módu, nelze Konečné téměř nic vytknout. Řemeslně zatraceně poctivá podívaná s několika cool nápady a sympaticky brutální akcí. Pohodových 70% ()

MATADOR

Film, který sází na rychlých autech a přestřelkách. Bohužel mu chybí pevné sevření - udržení divákovi pozornosti. Jediné, nač se vyplatí je prostě legendární Arnold, který mě prostě pokaždé dokáže bavit a zároveň udivovat. Pravděpodobně jediný důvod, proč film vidět - Arnoldův návrat se povedl - asi tak - jak jsem předpokládal. ()

Easykk

El Arnoldo se vrací v novém naleštěném kabátku, s xichtíkem gumovějším a opálenějším než za jeho panování v Karfiolnii a krom toho těžkého se zvedání zpět na nohy, je zpátky se vší jeho parádou. Film je prachsprostý průměr, který má jen díky Arnoldovi a dobrejm záporákům slušnej náboj a navždy mi zůstane v paměti scéna se signální pistolí - to byla fakt pecka - doslova :-D Vítej Arnie, je radost Tě zas vidět ve filmu (nechci psát hrát, abys mi neustřelil koule, že lžu) ;) ()

PogoJoe

Tomu říkám pocta žánru. 1 z nejzábavnějších akčňáren posledních let (myslím to naprosto vážně). Je to jednoduché, svižné, skvěle herecky obsazené, ale hlavně supravtipné. Nasmáli jsme se hodně a neváhám s plným hodnocením :-) || Po druhém shlédnutí: hvězdičku neubírám, mně se vám tenhle film prostě líbí! ()

stration

Jsem rád, že to můžu napsat (myslím ne poprvé a doufám, že ne naposledy): Arnold is back! Perfektní, naprosto jednoduchá, přehledná žánrová jednohubka, která si na nic nehraje jenom dobře baví. Arnold sice už není žádný mladík, ale nějaký ten pohyb se mu fakt věřit dá. To neplatí o jeho slovníku, který je jak vystřihnutý z jeho nejlepších majstrštyků. Jen tak dál, Arnie! ()

Thomassi

Arnie se po guvernérské odmlce, a to poměrně dlouhé, znovu vrátil před kameru v hlavní roli. A co dodat, tam mu to jde nejlépe. Příběhově sice nenabízí Konečná mnoho originálního, zato si pohrává s menšími drobnostmi. Arnieho postava se prostě obechcat nedá a když si vezme do hlavy, že ubrání nějakou vesnici, tak ji prostě ubrání. A ti co ho nasrali, toho budou hodně litovat. Co mě mile překvapilo, tak byly sympatické vedlejší postavy, a to takřka všechny. Velmi povedená mi přišla scéna v poli na honěnou kočky s myší :-) Comeback, jak se patří. Jen ať se Arniemu daří i v dalších projektech. ()

salalala

Arnold je zpátky a je to setsakra dobře. Mohl se vrátit v lepším filmu? Těžko říct, protože Konečná je dělaná přesně pro něj. Hodně připomíná kousky, které točil dřív, ale pochopitelně je vše uzpůsobeno dnešní době a jeho věku, což mimo jiné znamená, že Arnie tu není tolik, jak by si někteří možná přáli. Jednoznačná výhra filmu je to, že se absolutně nebere vážně a shazuje sám sebe. Arnold si některé repliky vysloveně užívá a neustále pomrkává na své fanoušky. Ji-un Kim mu hodně pomáhá solidním vizuálem a slušnými akčními scénami, které nabízejí sem tam i originální nápady a kamerové záběry (pro mě osobně je honička v kukuřičném poli zvládnutá na výbornou) a divák se při nich rozhodně nenudí. Problém je všechno okolo - příběh se rozjíždí hodně pomalu a prostříhání o takových deset minut by neuškodilo, tempo malinko drhne a postava Johnnyho Knoxvilla je sice vtipná, většinou ale hodně násilně a to nepůsobí dobře. Škoda taky slabého a nevýrazného záporáka, kterého s přehledem zastíní jeho pravá ruka v podání famózního Stormara. Tenhle film je ale hlavně o Arnoldovi, který nám všem dá to, co od něj chceme vidět. Bodíky navíc přidává i to, že v dnešní době, kdy se spoléhá na realističnost, je příjemné sledovat relativně krvavé a nereálné akční scény. 70% ()

JohnMiller

Tak nakoniec s toho vzišiel celkom slušný akčnák. Arnold Schwarzenegger to slušne roztočil. Prekvapilo ma tu slušne zapadnuté mestečko , výber zbraní. Od sniperok s 0.50 mm až po thompsona. Odkaz na komando keď sa pakovali zbraňami a záporáci. No tá posledná prestrelka bola moc slabá a niektoré After Effects efekty si mohli odpustiť. Vynikajúci Johnny Knoxville mohol dostať viac priestoru tak ako to vyzeralo v traileru. také dosť silné tri. ()

AlistairMir

Arnie je zpátky a u toho jsem nemohl chybět takže když se film dostal konečně i do našeho městečka neváhal jsem a vyrazil do kina. Tam mě čekal šok...i s kámošem nás tam bylo 7. Pak trvalo než spustili film páč jim to blblo načež přišla uvaděčka a řekla nám že doufá že to půjde že na zítřek mají vyprodáno na Babovřesky. Málem mě trefil šlak jak může být na Arnieho 7 lidí a na Babovřesky plno? No nic..Pak se konečně povedlo spustit film a já se mohl začít bavit. A bavil jsem se parádně. Film který ani na chvilku nenudí furt se něco děje a Arnie dokazuje že na to pořád má k tomu mu zdatně sekunduje jeho dream team s Knoxvillem v čele :D Arnie na sobě dle všeho už zase maká a tak to má být. Jinak se můžete těšit na šílené scény dobré hlášky pěkné kočky (dvounohé) a parádní auta plus se střílí kosí ničí a vybuchuje co může. Za mě silnější 4 hvězdy a z kina jsem odcházel s pocitem že jak jsem už zmínil...Arnie IS BACK ()

FilmFan24

Arnie je zpět! Tentokrát jako šerif v jednom zapadlém městečku Sommerton Junction, kde největším vzrůšem pro něj i jeho pomocníky je odchyt zatoulané kočky. A tak by to šlo dál nebýt toho, že při převozu z Las Vegas do mexické věznice uprchne nebezpečný mafiánský boss, který má plán se dostat na svobodu právě přes Summertonský zapadákov. Což o to: plán je plán, ale s čím banda mafiánů teda nepočítala je právě zákon a pořádek ctící šerif. Akční flák, jakých v osmdesátých letech vzniklo mraky, je dnes tak trochu nostalgickým připomenutím doby, kdy Scwarzenegger a spol kralovali na ošoupaných VHS. Přesto, že "The Last Stand" je plná klišé a nepřináší nic nového, přiznám se, že těch 107 minut času jsem se dobře bavil. ()

TominoLa

Jako fanoušek jsem rád, že z kalifornského guvernéra je opět herec. Vítej zpět Arnie. S kvérem ti to pořád zatraceně sekne. 7/10 ()

Dont

Co se týče humorné stránky, Arnold bodoval (pobavilo mě i jeho závěrečné wrestlingové vystoupení), a úspěšně do toho schématu zapadl i herecky daleko zdatnější vyšetřovatel Forrest Whittaker. Horší už to bylo s klasicky přestřelenou nesmrtelností hrdinů, na jednu úspěšnou trefu bylo zapotřebí stovek nábojnic a přežít bez škrábnutí se bez problému dalo i za naprosto rozstříleným autem (a nejen jednou…). Film chvílemi sklouzával až do podprůměrnosti, např. skoro všechny scény s Cortesem nebo celá linie vztahu policistky s bývalým přítelem. Kdyby tam nehrál Arnold, tak by film zaujal asi málokoho o červených číslech by si mohl nechat jenom zdát. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)