Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

MáŠa

Jsou tu silnější momenty, a jsou tu i slabší momenty. Scénář má k dokonalosti daleko. Nevěřím, že by se něco takového stalo. Ale jak vyřešili útěk z vězení, to bylo velmi pěkné ()

Bauer

Velký návrat velkého Arnolda Schwarzeneggera v jeho sólovce, která přišla po hodně dlouhé době se opravdu povedla! Scénář je jednoduchý, ale to není vůbec na škodu, přeci jen jde o akční film, takže se dají odpustit i nějaké nedostatky. Každopádně film má pár skvělých momentů. Například útěk padoucha byl výborný. Perfektní autíčka s celkem zajímavou honičkou v obilném poli. Občas to bylo celkem i vtipné. Konec je jedno velké klišé a naprosto předvídatelné. Jen nerozumím, co v tomto filmu dělá Johnny Knoxville. Nehodí se sem a ani není vtipný a toho mám celkem rád. Peter Stormare měl dostat více prostoru. Forest Whitaker byl výborný a Arnold i ve svém věku ukazuje, že na to má. Určitě se konečná povedla více než Bullet to the head! Na Konečnou se podívám kdykoliv rád znovu! Svižný film, který nenudí! ()

Sawy

Vzniknout v 80. letech, dovolila by si Konečná pravděpodobně ještě mnohem víc, ale na dnešní poměry je to pořád solidní divočina! První půlka má pomalejší tempo, ale drží si příjemný tón, který nenudí a maximálně těží z Arnieho návratu i z kontrastu, který vyvolává jeho ospalé maloměsto a drogový boss frčící v hypermoderním fáru směr Mexiko. Ujasní se zápletka, postavy dostanou jednoduchou, ale v rámci pravidel oldschool akčňáku fungující, motivaci a může se plynule přejít k závěrečnému střetu. Ten má grády, nápady i dostatečné množství krve a velkých bouchaček, několik zapamatováníhodných highlightů a trefných hlášek. A na mostě je na nás připravena velmi vtipná (snad záměrně) bitka, u které mi bylo již definitivně jasné, že Arnieho rozhodnutí vrátit se na plátna se vyplatilo. A Konečná je moc fajn comeback. Má v sobě kýbl nadsázky, ale zároveň nezesměšňuje za každou cenu a akční ikona dostane spoustu příležitostí ukázat, že hraje pořád stejně špatně, stále mu není rozumět ani slovo a člověk nemá problém uvěřit, že jde furt o pořádnýho borce, kterej zvládne zpacifikovat o generaci mladšího floutka levou zadní. A přesně takového jej fandové milují. Klasickým akčním filmům už asi pšenka nikdy nepokvete tak skvěle, jako před třiceti lety. To je smutný fakt. Ale jsem rád, že největší žánrová ikona se o jeho oživení alespoň pokusila a kvalitativně ten pokus ustála se ctí (tržby jsou už jiná písnička...). Protože tahle poctivě zrealizovaná, westernem šmrncnutá, chvílemi dravá, chvílemi příjemně nostalgická podívaná byla ve všech ohledech fajn. A utekla tak rychle, že jsem měl chuť dát si ji po skončení okamžitě znovu. 75 % ()

prome

Výborný režisér, zajímavé herecké obsazení (až na pár výjimek), to nemůže dopadnout špatně. Tuto větu jsem si říkal, po seznámení s filmem. Poté přišly trailery a očekávaní vzrostlo. Bohužel to nedopadlo nejlépe, protože první polovina filmu se táhne, nudí a při sledování jsem se i divil určitým nelogičnostem. Škoda, mohlo to dopadnout mnohem lépe. Ale i přesto se těším na další film Ji-un Kima. Jeho předchozí filmy stojí za to a jsou mnohem lepší. ()

Lucasion

„How are you sheriff? – Old.“ Tak tomu se říká návrat se vším všudy! Arnold oprášil koženou bundu a skočil zpět do akčního žánru. The Last Stand je jeho první film po odchodu z funkce Governátora. A jak se mu návrat podařil? Konečná je parádní nářez. Arnie vstává z popela, aby nám ještě jednou ukázal, jak má vypadat tvrdý akční hrdina. Šerif (Arnold Schwarzenegger) je tvrdý kluk, a když se dozví, že největší grázl na světě chce přejet do Mexika skrz "jeho" město. Je konec. Je na čase popadnout magnum či kulomet a jít si to s těmi grázly vyříkat hezky z očí do očí. Na to, že mu už je 66 let (a nebojí si z toho dělat srandu!), tak mu to stále ještě hezky střílí a hláškuje! Konečná je místy humorná, akční jízda plná krve a jednoho fénixe, který ukazuje, že je stále napumpovaný ažaž. Výborný Arniho comeback! (94 %) ()

Morholt

Áááááá! Staromilecká paráda, u který mi skoro slza ukápla. Klaďáci i záporáci už zase netrefujou, co se netrefit nedá a trefujou, co trefit nejde, Arnie metá jeden drsňáckej pohled za druhym a vyjadřuje se jen ve větách holejch, sirény houkaj, auta to smaží..................no prostě pecka z 80.let a doufam, že to nebude Arnoldova labutí píseň. 90% ()

L0ra

Děj filmů je poměrně jednoduchý, zlý narkotikový král utekl z vězení a v superrychlém bouráku míří k mexickým hranicím, které se chystá překročit. Nebýt jednoho šeriffa(Arnold Schwarzenegger) v jednom zapadákově by nakonec i ty hranice překročil. Ale filmu, kde akce střídá akci a ani jednou se během filmu nenudím, nemůžu dát méně než 4 hvězdy. ()

Gary

Po příšerné první hodině (!) se dají věci trošku do pohybu, potěší spousta 80´s klišé (přestřelky, souboj na férovku...) a celé se to docela s klidem, příjemnou řádkou mrtvol a několika úsměvnými momenty dotáhne do konce. Vypečená akce a Arnoldův návrat ale nic nezmění na tom, že ON je pořád špatný herec, scénář je hrozný a Forest Whitaker si snad myslí, že hraje v thrilleru Paula Greengrasse. 50% ()

ScarPoul

Ji-un Kim je podľa môjho názoru veľmi všestranný režisér s osobitým prístupom. A je to vidieť aj na jeho americkej prvotine. The Last Stand nie je typicky americká strielačka - čo je možno aj dôvod jej komerčného neúspechu. Je to sofistikovaná oldschoolovka, bez hluchých miest, z prekvapivo výborným 30 minutovým krvavým finále a hodinou neustáleho budovania mýtu o zloduchovi a o tom, kto sa mu musí postaviť. Omnoho väčším zloduchom ako samotný Noriega sa tu stáva jeho pravá ruka Stormare a do toho všetkého tu je Arnie v comebacku aký som od neho vlastne čakal a v ktorý som dúfal. Bohužiaľ akákoľvek formálna vyspelosť a scenáristická konštrukcia nezabraňuje pocitu, že by sa s toho dalo vytrieskať viac. Chybou, ale nie je tempo filmu, alebo nepodaj jeho prvoplánovosť. Je to absolútna prevaha krvavejších a dramaticky vyhrotenejších diel - už len taký Expandebles boli pastvou pre oči. Sofistikovanosť tohto diela by bola v Kórei veľkým plusom. V Amerike je skôr na škodu a to je vlastne jediný problém. Jeho inakosť. Pritom si ale myslím, že Ji-un Kim dopadol svojou prvotinou ešte dobre. Čo sa nie každému neamerickému režisérovi v súčasnosti podarí. ()

Genero

No Konečná! Trochu jsem váhal, abych nebyl z nového filmu s Arniem v hlavní roli příliš rozčarovaný a smutný. Ale byla to dobrá, zábavná, téměř osmdesátková jízda, k níž samozřejmě neodmyslitelně patří zlý hispánec, superrychlý automobil, honička v kukuřici, komický ozbrojený idiot, obří elektromagnet a veliká spousta logických píčovin tak, jak to mám rád. Stárnoucí Arnie sice svým hereckým výronem připomíná sochu moai, kterou před kamerou táhne na laně ing. Pavel Pavel, ale vzhledem k tomu, že se v příštích letech objeví v úplně všech filmech, bude mít ještě spoustu příležitostí alespoň zakoulet očima a dílo napravit. Doufejme, že si zahraje i jiné role, než jsou dědečkové, kteří kdysi bývali děsně kůl a začínající kardiaci. Takže už se velice těším, až zase na velkém plátně splní svůj dávný slib: I'll be Bek. ()

Lacike

Arnie uz viditelne zostarol, co najviac vidno na jeho spomalenych pohyboch, ale napriek tomu je Konecna najlepsi jeho film odkedy sa vykaslal na politiku. Stylom je to stara dobra Schwarzeneggerovka v ktorej vtipne hlaskuje jak o zivot a v kvalitnych akcnych scenach likviduje zloduchov. Dokonca dôjde aj na jeho trademark s velkym gulometom s ktorym vystriela celu skupinu grazlov. A to, ze je ten gulomet este väcsia vykopavka ako Arnie, je uz len vtipny bonbonik. Arnie znova preukazal, ze mu to mysli a vybral si na svoj comeback spickoveho rezisera. Korejsky dabel Jee-woon Kim sa vrámci USA produkcie a Arnieho kondicky za zenitom predviedol dost slusne. Na jeho pecky to sice nema, ale akcne sceny stoja za to. Su prehladne, obcas aj vynaliezave, plne skvelych kaskaderskych kuskov, vtipne a hlavne riadne stavnate. R-kovy rating sa vyuziva naplno. Herecke obsadenie sa tiez vydarilo. Arnie je uz stary, ale charizmu ma stale a jeho pohlady su neopakovatelne. Potesi aj komicka figurka Knoxville (skoda, ze nema väcsi priestor), zastupca Guzman alebo vecne nasraty Whitaker. Jedine co mi pride slabsie je namysleny zaporak a jeho plan, ktory je strasna chujovina. Aspon ze ma skveleho poskoka, ktoreho hra Peter Stormare. Takze po druhom pozreti som s filmom ovela spokojnejsi. Na najlepsie kusky Arnieho alebo rezisera to nema ani nahodou, ale stale to je dost nadpriemerna zabava, ktora sa da pozriet viackrat a nic lepsie uz pravdepodobne Arnie aj tak nenatoci. Proste je uz stary dôchodca. 7/10. ()

5150

Parádní akční oddechovka. Myslím, že právě v takovýchto filmech chtějí všichni fanoušci svalnatých idolů 80. a 90. let své miláčky vidět dnes. Takže, čekáme na další..)) ()

Tommassi3

"Jak se cejtíš ??" - "Staře !!" ;) Arnie je konečně zpátky !! Ano, už zase !! ;) A já si to užívám, jakkoliv The Last Stand nakonec vypadá jako Ji-woonův vůbec nejslabší film, což však jistě nezní jako zrovna dvakrát překvapivá informace.. Podobný osud potkal i spoustu jiných a lepších asijských režisérů před ním, kteří se dokázali v Hollywoodu leda tak ztrapnit.. Tak doufejme, že tohle skutečně dík většinovému diváckému přijetí pro nesmírně šikovného Korejce ještě nebyla Konečná ani zdaleka, byla by ho totiž škoda.. ()

maseer2

zhruba hodinu vcelku povedená svižná podívaná, ve které si krom nějaké té akce užijete i několik vtípků a jako bonus samozřejmě typickou Arnoldovu srandovní angličtinu.. a ono to všechno těch asi 60 minut skutečně víceméně funguje, jenže potom jde celý film namísto do očekávaného nadupaného finále spíš tak nějak - jak to říct slušně - do sraček.. celé to je pak ještě korunováno závěrečným ultrašpatným betlem na mostě, u jehož sledování jsem nevěděl, jestli mám brečet, nebo se smát.. kdyby tam tvůrci napasovali trochu víc nadhledu a (chtěné!) sebeparodie, mohlo to dopadnout daleko líp.. dávám ty nejslabší 3* a to jen díky slušným prvním dvěma třetinám... ()

PROROK14

Zo začiatku to vyzeralo ako vážny triler, žiadne prehnané scény, dva-tri vtípky v podaní gubernátora a partia zloduchov, ktorí to myslia vážne. V druhej polovici sa to premenilo na akčnú komédiu s podarenými džoukmi. Včera som videl v akcii nového Slyho, ale musím povedať, že Švarcík sa mi páčil viac. 80% ()

GeusX

Má očekávání nebyla nikterak velká, o to větší bylo překvapení, že Arnoldův návrat není žádná kokotina, ale solidní akční film. Arnoldova zlatá léta jsou již pryč a on k tomu tak přistupuje. Přestože jsem jeho fanoušek již od dětství, tak mu těmi 4 hvězdami zas tolik nenadržuji. Jen trochu ,-) Mouchy se ve filmu najdou, ale příznivce klasických akčňáků nezklame. 75% ()

Terva

CITÁT - Někdo musí zůstat hlídat město.......... Mlíko, není mlíko!!! To rozjíždí události tohoto příběhu. Arnold sice působí staře, ale stále má v očích jiskru. CITÁT - Takže tu máme šílence v Batmobilu.......... Je to klasika. Sranda, akce, plno střílení, sebeironie, ironie, pár pěkných holek, super zbraně, spousta krve a.....mrtvol. CITÁT - Já jsem tu šerifem.......... Honička v kukuřičném poli je zajímavá a povedená. Film obsahuje i pár zapamatovatelných hlášek. Například: Jsi za zenitem, staříku nebo děláš, nám, imigrantům ostudu............a další a další. Osobně si myslím, že je to přesně ten tip příběhu hodící se na Arnoldův návrat. Když už tedy nezačal Terminátorem 5, že. Já se prostě bavil a nehledal chyby. Pravda je, že chybou by se mohli zdát zástupci šerifa, ale jejich komická vystoupení dodávají příběhu tu klasickou atmosféru Mexické hranice. A film prostě funguje. Například Lewis Dinkum (Johna Knoxwille) je správně ujetej magor a jeho vystoupení s motorovou pilou se jen tak nezapomene. Je to důstojný návrat Arnolda Schwarzeneggera a bez něj by film nebyl tím, čím je - klasickou akční střílečkou. Doufám, že Konečná není jeho poslední návrat a že jich bude ještě několik. CITÁT - .......tak jsem ho prostě zastřelila......... ()

Ouwen

Uf. Tak tohle budu rozdýchávat hodně dlouho! Naprostá nálož, která se s ničím nesere, opravdu nemám co vytknout, pro mně zatím nejlepší akční film roku! Když se podíváme na akci, tak obsah je bohatý, nespočet zbraní, mnoho vychytávek, spousta krve, jedna bitka, mnoho záporáků, plno hlášek, je toho fakt hodně, navíc je akce po celý film, takže si nemám nač stěžovat! Co se týče hereckého obsazení, absolutně nikdo mi nevadil, každá postava měla charisma. Hudba ušla, prostředí super, hláškující Arnold "D Šerif", nejvíc mně rozesmála hláška, že se Arný cítí "staře?!" - v uvozovkách a s otazníkem, protože je ve skvělé formě, bavil mně po celý film. Krásné Corvety, příběh beru, pro mně originální námět, film rychle utekl, kamera naprosto špičková, všechno bylo plně přehledné, takže spokojenost ze všech stran! Z negativní stránky, no moc mně toho nenapadá, co bych vytkl, možná úmrtí toho mladýho policajta, chyběla mi zde hláška 'I'm back!" film/stopáž, respektive přestřelka mohla být delší, final fight možná trošku lepší, jenže to jsou už drobnosti, které neovlivní mé hodnocení. A jak říkám; Tohle budu rozdýchávat, hodně dlouho! Dávám 100%, 10/10! A Arný... Těším se na Exp3! "Vítej v Sommertonu!" ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)