Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

Eraser

Více než důstojný návrat největšího akčního hrdiny na pole cti a slávy. Extrémně brutální, extrémně vtipné. Škoda jen slabšího scénáře. ()

Kellerman

Jo, je to o nostalgii. Což pro mě nepředstavuje žádný problém, protože ta dětinská radost z toho, že zase vidím Arnieho hláškovat a řádit na velkém plátně, mi nedovolí vůbec jen pomyslet na to, že bych šel pod čtyři hvězdy. A to navzdory haprujícímu tempu, nulové inovativnosti a chabě využívaným vedlejším postavám. Tohle je ale prostě Arnieho show, comeback jak se patří, který dává vzpomenout na časy Komanda a jemu podobných a zároveň ukazuje, že akční ikona stále má v žánru budoucnost a při mlácení o generaci mladších floutků má stále šťávu. A hlavně je to dobrá zábava, správně odlehčená a vzhledem k rozpočtu velmi uspokojivě realizovaná. Zkrátka strašně moc fajn. ()

RyanRainheart

Arnold udělal dobře, když tuto roli vzal, jelikož tento typ hrdinů mu jde nejlíp a taky ví, jak je správně zahrát. A taky udělal dobře, když si dělá srandu sám ze sebe, protože právě toto povyšuje tento film na vyšší úroveň běžných akčňáků. Jo, toto se mi líbilo a už se těším, co Arnold upeče dále. ()

vieriX

Tak to na nás bývaly guvernér opět po skoro 8 letech vybalil v hlavní roli. Sice nějaká ta vráska přibyla, ale výraz a pár hlášek se nezměnilo. Příběh není nic převratného, ale o to zas úplně už tak nešlo hlavní bylo, že je Arnie zpátky. Chtěli jste ho tak ho tu máte i přes kasovní neúspěch jsem si to užil a korejský režisér odvedl slušnou práci. Akční scény sou fajn vedlejší postavy slušně doplňují hrdinu. Pro mě zábava jak se patří, i když to není na plný počet, ale velmi pěkné 4 *. ()

Hookah

Jupííííí konečně se Arnie vrátil a vrátil se stylově. Myslel jsem že to bude obyčejný film s Arnoldem Schwarzeneggerem a ono ne. Mě jako fanoušek Arniho natchl. Čekal jsem že to bude jenom přestřelka ale ono ne no třeba při pár scénkách jsem se strašně smál a přijedný sem se smál asi pět minut. Jen trochu popíšu co je na tomto filmu bomba Arnie s rotočákem bomba, Arnie šerifem bomba, jeho pomocníci bomba a uprchlík s autem také bomba (myslím že je to Corvette ZR1) . Tento film si prostě musím dát do oblíbených i kdybych měl vyhodit z oblíbených nějaký Výtečný film který mám také v oblíbených. Jak ho mohlo skouknout jenom brůtálně málo lidí? Vždyť Arnold je king! A eště k tomu mít jenom 71% to je dost málo. ()

darthvader77

HE IS BACK! Ano Arnie má po 10 letech konečně opět film ve kterém hraje hlavní roli. Po Expendables 2 se Arnold vydal na sólovou dráhu a nedopadlo to vůbec špatné. I zde si Arnold umí ze sebe udělat srandu ať už naráky na jeho filmy (rotační kulomet z T2, meč z Barbara Conana) či další narážky na jeho věk (prohození oknem kavárny) a spoustu vtipných scén (Knoxville a jeho muzeum zbraní, babča s puškou). Akce perfektně udělaná má říz a je vtipná, a především Arnolda a Noriega stojí teprv za to. A ačkoli měl film trochu pomalejší rozjezd, Scwarzenneger ve mně probudil takovou nostalgii že nemůžu jinak. ()

fordhont

Na Schwarzeneggera jsem se těšil a nezklamal. Film je spíš takovou akční komedií díky postavám jako je Knoxville a Guzmán. Akce, střílečky, honičky, humor, sebeparodie... bavil jsem se výborně. ()

borohub

Po několika letech se Arnie vrací v hlavní roli a musím říct paráda. Je pravda, že nazvat tento film Thrillerem či Krimi je spíše parodie na tenhle žánry, ale jako nějaká střílečka dost dobré. Občas jsem se musel i trošku nad nějakým fórem pousmát, celkově to nenudí, ikdyž ono je jasné jak to vlastně dopadne. Rozhodně mě tento film nezklamal a musím říct, že se to čekání na novej film s A.Schwarzeneggerem vyplatilo. 90% ()

HEED

A že už máme s čím srovnávat, byl tu Red, pokračování expendables, a teďkom tohle. No, filmový průlom jsem nečekal. Chybělo mi tam víc takové té akční agresivnosti. I když je ve filmu ledacos vyobrazeno, rozhodně to nevypadá vážně a ani to nepůsobí zábavně Na druhou stranu, jde přece o Arnieho. Návrat si lepší ani vybrat nemohl, myslím že se mu to vcelku podařilo. Dlouhá akce, pěkné auta, starý kulomet. Ta stařenka na konci to vcelku zábavně ukončila. K tomu devadesátkovému šmrncu tam chyběl ještě pot. Sory Arnie, máš na víc. Tohle bylo za 3, což je vlastně dobře. ()

J*A*M*B*O

Drsný Arnie je späť, v brutálne veľkom štýle. A to je na tom filme asi aj najhoršie. Dej, ktorý je odkukaný a prečítaný od začiatku, akcia, ktorá sa snaží byť až veľmi dobrá no nedarí sa jej to. A k tomu ešte nazlostený šerif čo naháňa neakého gangstra. Sexy kočky tam sú iba na okrasu, snažia sa dodať filmu neaký ten prvotriedny efekt, ale čo je človeku po efektu keď film nemá čo ukázať? Ji-un Kim sa vybral zlým smerom, vybral sa smerom veľkoplošného štýlu, ktorý tu nemá čo robiť. Dávam 6/10 bodov. ()

Eilem

Arnold si buduje staronový štýl, ktorý je na nezaplatenie. Neskutočne dobre sa na to pozerá. Vtipná akčná podívaná. Mierna nelogickosť , viď ZR1, ktoré by za reálnych podmienok pri danej úprave auta a podobnej jazde potrebovalo natankovať možno každú silnejšiu pol hodinku :D. Za Arnolda 7/10 ()

Izi-Peťan

Typický film, kde v hlavní roli hraje Schwarzenegger. Nebylo to špatný, a i vzhledem k délce (95 minut) mi to přišlo moc utahaný a kupodivu dlouhý. Akční stránka zvládnuta na výbornou, ale nemůžu se zbavit dojmu, že tomu něco zatraceně chybělo, aby to bylo na 4 hvězdy. Rozhodně se však těším na další filmy s Arniem. 70% ()

george82

Film jako takový je střed, ale šmrnc tomu dodává Johny Knoxville a jeho vtipná postava. Má to spád celkově, takže film utíká. Jediné u čeho jsem se zarazil, bylo Arnie a bitka. Proboha vždyť on už sotva stojí. Teď už ho mám prostě neodmyslitelně spojeného s kvérem a ne jako nějakého UFC rváče. ()

ratpile

Nuda jak prase, vyjma prvních pár minut a závěru na mostě. Arnold se vrátil, ale dělá si ze sebe akorát prdel. Slyovi mumie jsou mnohem více svébytnými filmy, byť těží z kultu téhož. Vidět Arnieho bylo příjemný, bohužel ale jen jeho. p.s. Ten Fernando Alonso měl bejt jako záporák hodný akční ikony? :/ ()

kubas369

Velké solo pro arního všechno ostatní je jen komparz. Bečková připomínka dávno zapomenutých časů kdy byl arni brán jako polobůch. Ještě že si alespoň dokáže sám ze sebe dělat prdel jinak by to byla fakt bída. ()

konysua

Vážně mne bolí u srdce, vidět Arnolda v této formě. Sly měl tu výhodu, že neměl několik let na starost ouřadování. Pokleslá ramena, nejistá chůze a stařecký ksicht. BOŽE MUJ! Scénář je možná poctou staré škole, ale nedokáže se udržet nadsázku a padá do těch největších sraček. Když se začalo střílet a trochu se to rozjíždělo, kukuřičné pole opět vše pohřbilo. Hlášky a náznaky vtipu a vlastně vše co pronesou herci, hraničí s příčetností. 2/10 ()

Themilhaus

Tak musím říct, že návrat Arnieho do hlavní role se velmi zdařil! :) .. Ať už to byl akční film trochu jednoduššího rázu s plno otřepanými klíšé .. k takovým filmům to prostě patří a určitě ho tím nezkazili. I když Arnie už není nejmladší musím říct , že zase jednou zaválel... v momentě kdy se otevřeli zadní dveře autobusu a začala správná frajerská přestřelka kdy nakonec prohlásil vítejte v Sommertonu, mi si zase vzpomněl jaký je to frajer! Pro mě super oddechový akčňák s proložením pár povedených vtípků dostává zasložené 4 hvězdy! ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)