Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

Lukoboss

Stará škola dokazuje, že to pořád umí pořádně roztočit, i když už mají důchodovej věk (nedávno viděná novinka se Stallonem). Arnie už si v podstatě dělá srandu sám ze sebe, přece jenom už ty pohyby nejsou jako dřív a ke čtení potřebuje brýle, ale nic to nebrání tomu, aby padouchům nakopal řiť. S rotačákem mu to sluší pořád stejně, rakouská angličtina je stále stylová a zamračenej pohled by nejednoho uzemnil. Vedle něj vždy (po)střelenej J. Knoxville (...welcome to Jackass!) a přes telefon komunikující charismatickej F. Whitaker, k tomu není co dodat. 3,5/5* ()

LuciusWlk

Arní zesa válí. I jako téměř důchodci mu to pravděpodobně budu žrát i se všemi kliše co se zde vejdou. Je to úsměvné, místy zábavné a klišé typu "mojím městem neprojedou" bylo v tomto podání snesitelné. Tak proč ne! ()

OughJay

Last Stand je v první řadě filmem, na který se člověk chce podívat z nadšení, že je Arnold zpátky. Zpočátku to tak opravdu funguje. Nadupaná Corvetta se mu rychlostí rakety řítí vstříc, on však ani se šedinama ve vlasech neváhá vytáhnout z muzea starej kulomet a stůj co stůj jí vystavit stopku. Všechny ty přestřelky a rychlý kola si člověk fakt užívá, jenže pak po pěstním souboji přijde konec a po chvilkovém procitnutí se na svět dere otázka: A to bylo všechno? Nelze od Arnoldovy novinky čekat víc, než průměrnou akční zábavu. Pro dlouhý večery to ale mnohdy stačí a návrat legendy je to důstojnej. Gabriel Cortez: "You fucked up my car." Sheriff Ray Owens: "You fucked up my day off." ()

Sdoom

Ale jo, na jedno zkouknutí docela poživatelný pokrm. Kdo má rád Arnieho, bude potěšen, nefanoušci si minimálně jednu hvězdičku odečtou. S větším rozpočtem a zkušenějším režisérem to mohlo možná dopadnout i o něco lépe. (HD, orig.) ()

Reanimated

The Last Stand dokazuje, že Arnold dokáže stále podpírat vlastní film. Režisérova akční hravost se skvěle mísí s oldschoolovou přímočarostí a vzniká tak neuvěřitelně zábavná, sympatická podívaná. ()

slovan1

Fajn akčňák s nestárnoucím Árnim v hlavní roli. Skvělá oddechovka, která i přes větší délku nenudí v žádném momentu. Přestřelky a akce super. Čumím, jak se Arnold stále dokáže ohánět a jak zvládl docela fyzicky náročnou roli. Vyzdvihnul bych Johnnyho Knoxvilla... :-)) ()

civrss

Tak dlouho jsem těšil, až dopadlo tak katastrofálně jak jsem vlastně i očekával. Bylo mi řečeno, že Last Stand je krávovina, že u toho vypnu a budu se bavit. No tak to kdepak. Takhle špatný film jsem neviděl už celkem dlouhou dobu. Že Arnie vlastně není herec, je trošku problematická dimenze konverzace, ale vlastně je to pravda kterou všichni víme. Tady byl ovšem tak topornej, že to nebylo vůbec nic pěknýho k pokoukání. Scénář je vyloženě strašidelný, celé je to postavené na hlavu. Chudák Johny Bad Grampa Knoxville s tím nemohl udělat vůbec nic, když byl tragický i Forrest Whitaker. Už dlouho jsem nenapsal komentář, ale tohle mě trošku donutilo, opravdu ztráta času, která mě mrzí. ()

pavcas

Když se nebezpečnej drogovej dealer rozhodne dostat přes hranici skrz nějaký malý zapadlý městečko, kde je největší událostí, že sousedovi liška zakousne slepici, měl by si nejdřív zjistit, jestli mu nešéfuje Arnold Schwarzenegger. Pak se mu totiž klidně může stát, že si bude připadat jako ve starý dobrý scifi Terminátor. Bude jedno kolik lidí, špičkovýho vybavení nebo milionů dolarů na účtě má, přes Arnieho prostě neprojde. Jak toho vysloužilýho rakušana s koženým ksichtem a špatným přízvukem nemusím, tak tady jsem se teda královsky bavila! Mělo to spád, dobrej scénář a chvílema i vtipný hlášky a hlavně mně to přeneslo do časů, kdy se točily starý poctivý thrillery ve stylu Smrtonosný pasti, jeden podceňovanej polda proti všem. A je jedno, že to chvílema bylo úsměvný, stálo to za to. ()

cachina

Tak tu máme comeback Arnolda Schwarzeneggera na filmové plátno. A musím uznat, že Arnie na to ještě má. Úvod a závěr filmu se nese v poměrně svižném tempu. Ze snímku je cítit akčňák jako ze staré školy. Scénář je jednoduchý až prostý. Střílečky, honičky autem, výbuchy. Prostě akční film se vším všudy. Ale návrat ,,velkého" Schwarzeneggera není bez chyb. Některé dialogy jsou klišovíté až hrůza a bez nadhledu, tvůrci se nám až příliš moc snaží servírovat humor, ten ale bohužel až příliš jednoduchý a prvoplánový (důchodkyně s brokovnicí). Velkým mínusem pro snímek je také šílená postava Johnyho Knoxvilla. Film sice ničím nepřekvapí, ale jinak se jedná o poměrně povedenou akční podívanou. ()

Wicky

Na Arnoldův comeback jsem se dost těšil a přiznávám že jsem velice zklamán. Akční a stylové béčko se Schwarzeneggerem a ta akce bude o ničem? Upss, průser. Arnold sice neskutečně hází jednu cool hlášku za druhou, ale je to prd platné když scénář je celkem suchý a ta akce je bez adrenalinu a bez napětí. Jsou dvě věci proč má cenu se podívat na film. 1) Vidět Arnolda po dlohé době a smát se jeho hláškám a za 2) Scéna kdy Knoxville vystřelí na padoucha takovou tou oranžovou signální pistolkou. Také mě překvapilo i to že vcelku s krátkou stopáží a akčním hrdinou to dokáže i někdy nudit. Doufám že Arnoldův další film bude o třídu výš. 40% ()

TheNine

Konečná je perfektní návrat akčního boha! Není to parodie sebe sama alá Postaradatelní 2, ale v mezích plnokrevná, akční jízda, odlehčená bizarními kousky Johnnyho Knoxvilla. Jděte se na Arnolda juknout, ty vrásky a nasranej ksicht na plátně líp vyniknou. Ten film si nezaslouží být takovým kasovním propadákem! Dialog: "I am sherif." Hodnocení: 80% ()

Kozik

Film je dobrej ale jen v případě, že se na něj koukáte a nepřemýšlíte nad tím co tam vidíte. Musí se brát jako oddechovka. Jsou tam dobrý akční scény, ale taky jsou tam scény a nebo věci co by člověk udělal jinak. Ale jo jinak mě to bavilo, sice si říkáte, že takhle by to ve skutečnosti nešlo ale pak si uvědomíte, že je to jenom film a v tom je možný všechno, jako počítačový hry, tam to taky není jako ve skutečnosti a líbí se to. Konečný verdikt zhruba 60% tedy asi 3* a to je díky tomu, že je tam dost věcí, který se nedají přehlédnout a ty tomu ubírají na kvalitě a hodnocení. ()

Indy

Ak nerátame menšie roličky v Expendables, je to už 10 rokov, čo hral Arnold hlavnú úlohu v nejakom filme (pred odchodom do kresla guvernéra sa rozlúčil slušným Terminátorom 3). Ako 65ročný! sa ale vracia k hlavnej úlohe v akčnom žánri a kupodivu to funguje, aj keď nie je istený originálnym scenárom, ani rukou špičkového režiséra. Film sa trošku pomaly rozbieha, ale finále so školským autobusom je slušné a suchá hláška "Welcome to Sommerton" nasledujúca po vypráznení zásobníka rotačného guľometu fakt rozosmiala. Škoda, že film komerčne úplne pohorel, pretože cieľové publikum, pre ktoré je táto jednohubka určená, bolo určite viac či menej spokojné. Arnold má však v pláne kopec ďalších filmov (najbližšie The Tomb s ďalšou ikonou S.Stalloneom), tak uvidíme, či ešte chytí priazeň širšieho publika. Ja mu držím palce. 6/10 ()

charlie_ando

Arnie je zpátky ve filmu, který si nechal ušít přímo na míru a sluší mu. Český název bohužel trefně naznačuje jak si tenhle počin korejského režiséra Jee-woon Kima vedl u diváků. Pan exguvernér tak vtrhl s elegancí let minulých v mokasínech bez ponožek jako šerif Ray Owens v utajení na plátna kin a je to škoda, protože je na co koukat. Film se nebere vážně a to je dobře. Je plný černého humoru a ironie. Nostalgická podívaná dávných let minulých zahřeje každého jeho fanouška u srdce. Je to takový guláš žánrů. Moderní western, kde se jezdí místo na hřbetech mustangů za volanty vražedně rychlých aut propojený s akčními nakládačkami ve stylu Komanda. Pro mě samotného měl film dva vrcholy. Samotnou bitvu o město, kde se obránci oháněli muzejními exponáty a proti nim stáli žoldnéři s moderním arzenálem. Druhý vrchol přišel při honičce ale kukuřičné děti. Zklamáním pro mě byl závěrečný souboj na mostě. Nebylo to provedením ve stylu wrestlingu, ale velmi nepovedeným digitálním zobrazením. Prostě taková akční svačinka na dobrou noc. ()

666Carnage

Arnie je zpět a to v plné parádě. Film je nabitej akcí od začátku do konce. Hodně jsem si i nasmál, myslím si, že se Arnie vrátil v moc povedenym filmu :) U mě za 4*. "už po druhý mi zavěsil" :D ()

DavidS.

Ten, který je Hodný, zlý a divný a Viděl ďábla, přivandroval do Států a vyfasoval scénář, kde někoho napadlo, že bude cool drogového bosse osvobodit za pomoci magnetu a dát mu do vínku závodní dětství, aby zvládnul uřídit káru, co má tisíc koní a je rychlejší než vrtulník...Více headshotů, více sebeironizujícího Arnolda a proboha vůbec žádného kreténského Knoxvilla s blembákem španělského conquistadora...Takhle by se z důchodu do aktivní "ranař" služby vracet nemělo...Ji-un Kim nechal svoji bravurnost a vytříbenou formu doma na řece Han... ()

jondoe

Celkom schopna akcna jednohubka z jednoduchym pribehom, vyborne natocenou akciou a sympatickymi postavamy. Je skoda ze sa to sem tam snazi byt zabavne a pretoze nie vzdy sa to podari. Arnold dokazuje ze este do stareho zeleza nepatri a rany este stale rozdovat vie. Akonahle vsak pride na rad herectvo je rovnako biedny ako vzdy, ale na to som si uz zvykol. Najvacsi ma bavila postava, ktoru hral Peter Stormare. The Last Stand je dobry akcny film a uzil sim si ho viac ako obidva diely Postradatelnych. A chvilkami som uvazoval aj o styroch hviezdickach. No Mozno po dalsom pozreti svje hodnotenie o jednu hviezdicku navysim. ()

Spike23

První polovinu filmu jsem byl trochu na pochybách, naštěstí režisér je záruka kvality, co se týče druhé půlky, musím uznat, že Arnie i po těch několika letech, během kterých se na plátně objevil leda tak na pár minut v Expendables, stále nemá mezi jak předchozí, tak nynější hall of fame akčních filmů absolutně žádnou konkurenci, opravdu co si budem povídat, Last Stand je učebnicový příklad toho, jak moc tenhle nadčlověk chybí celému žánru. Pokud někomu chybí pocit nostalgie z old school akčňáků, tohle je film, který vám ho zaručeně vrátí, a to ve více než očekávané míře. ()

wooozie

No nakonec dávám 3*, ale pořád jsem měl nutkání dát 4*. Jenže když se na film podívám s odstupem, zase to takový zázrak není. Ze začátku to vypadá až překvapivě zajímavě a akčnost tomu opravdu nechybí, ale to jsou opravdu jen občasné světlé záblesky, jinak je to průměrná slátanina, která spoléhá na obsazení, v čele s Arnoldem. Jenže z celého seznamu herců nezahraje absolutně nikdo a herecká pauza Arnolda je více než zřetelná a tak se snaží herecký výkon zachránit klasicky, hláškami. Ovšem ani tady to není žádné terno, některé jsou vtipné, některé vyloženě ubohé a průměrný scénář to nezachrání. Když tedy po více než hodině přichází závěr, člověk očekává pořádnou akci, jak se na filmy s Arnoldem patří, ale to co přišlo by člověk se zdravým rozumem nenatočil a závěrečná bitka je brána už snad jako parodie. Když si vezmu jedno s druhým, tak 3* jsou více než dostatečným hodnocením. ()

Chipsonator

To je tak, když rychlí a zběsilý Eduardo Noriega, upláchne šéfovy FBI Forestu Whitakerovy a k tomu mu pomáhá Peter Stormare. Navíc Eduardo si to namíří přes městečko Sommerton, jehož obyvatelé jsou pěkní tvrďáci, a ani chlápci s pořádáními kvérami je neodraní od pořádné snídaně. Navíc šerif tohoto tvrďáckého městečka není nikdo jiný než samotný Šwarcík, se svým malým ale o to více sympatickým policejním oddílem. Arnoldů návrat do filmu, kde zase hraje hlavní roli se nemohl povést lépe. Příběh jednoduchý, akce skvělá, postavy sympatické, fajn soudntrack a i dobrá porce hlášek, prostě film pro Šwarcu jako dělanej a nutno říct že je fajn, vidět Šwarce opět v akčním filmu, kde hraje hlavní roli. 75% ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)