Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

maddy

Keď už sa chcú títo akční hrdinovia z 80. rokov vracať späť na plátno aj mimo série Expendables vo vlastných sólo filmoch, tak jedine takto! V zábavnom akčnom B-éčku (a to „Béčko“ teraz myslím ako pochvalu), ktoré je sympatické tým, že sa nehrá na nič viac. Priznám sa, že kult týchto akčných hrdinov typu Van Damme, Stallone, Schwarzenegger a pod. ma absolútne minul a aj k tomuto snímku s pánom „ex-guvernérom“ som pristupoval poriadne skepticky, dokonca až tak, že som si myslel, že títo páni sú už dávno za zenitom a nemali by sa pokúšať o návrat na filmové plátno. O to viac som bol pri The Last Stand prekvapený ako som sa mýlil a o to viac to vypovedá o filme, pokiaľ dokázal zaujať aj niekoho s takýmto prístupom ako som mal ja. The Last Stand je síce len akčná jednohubka silne odkazujúca na 80. roky, ale zato poriadne zaslúžená. Akčná oddychovka s dávkou nadhľadu, svižnou réžiou, zbesilým tempom, vtipom, Arnoldom, ktorý sa neberie vôbec vážne, sype jednu hlášku za druhou a robí si srandu sám zo seba. Celé to je opatrené fajn vizuálom, pri ktorom vyzerá 45 mil. rozpočet takmer dva krát vyšší (viď celá začiatočná scéna vyslobodenia väzňa-mexického drogového bossa pomocou magnetu a nasledujúca naháňačka po strechách), nechýbajú nepretržité akčné scény, ktoré sa neopakujú – je tu parádna naháňačka typu Rýchlo a Zbesilo, klasické prestrelky, aj súboje jeden na jedného. Všetky zásahy navyše v dosť explicitných záberoch s poriadnou dávkou krvi. Áno, je to síce poriadne naivné, vo finále zbytočne o takých dobrých 20 minút naťahované, takže zostrih by len pomohlo, aj príbeh je z tých „lacnejších“, a dokonca viac ako „jednohubka“ film slúžiť určite nebude, čiže viac ako 3* udeliť jednoducho nemôžem, ale musím uznať, že naozaj zaslúžené a poctivé 3 hviezdičky ako žiadne iné! Ak som doteraz nebol fanúšik Schwarzeneggra, tak možno svoj postoj prehodnotím, pokiaľ bude na staré kolená servírovať takéto svižné vtipné „béčka“ s nadhľadom, ktoré sa nesnažia o nič viac. Viem, že v dnešnej dobe takéto filmy už do kina ľudí nelákajú (ani mňa na to nenapadlo ísť do kina ani len náhodou) a pre štúdio to bol viac menej jasný prepadák, avšak tento krát absolútne nezaslúžený. Dúfam, že skvelý kórejský režisér Ji-Un Kim (A Tale of Two Sisters, I Saw The Devil, Three ...) dostane v Hollywoode ešte šancu, talent na to má, pretože aj s takouto zverenou látkou sa popasoval viac ako slušne. Viem si predstaviť, že v rukách iných amerických režisérov (zdravím, John Moore) by takéto niečo dopadlo ako to najtupejšie „céčko“ direct-to-video. PS: uvidíme, čo na to konkurencia v podobe Bullet to the Head so Stallonem. ()

JimWayne

Comeback sa vydaril, síce nie v tržbách, ktoré točia svetom filmu ale príjemnou oddychovkou, ktorá zaručene pobaví. Arnieho tvár zostarla avšak charizma ostala, pretože tá nezmizne. Réžia, scenár príjemné prekvapenie, herecké obsadenie by som troška pozmenil ale to nie je na mne. Celkový dojem veľmi dobrý, film nesklamal. 75% ()

agentmiky

Arnold Schwarzenegger zase vytřel všem zrak.Ten se svými rolemi nikdy nezestárne.Akčňák se vším všudy.A samozřejmě vypáleno aspoň tísíce kulek.Děj nebyl zas tak špatný,ale je pravda,že kdyby tam nebyl Arnie,tak dám jen dvě nebo tři hvězdy.On tyhlety filmy táhne a myslím,že ještě dlouho táhnout bude.Prostě Arnie je Arnie.Ale akce to byla parádní,to se musí nechat.Malé městečko bylo vybráno pro tento film dobře a dalo tomu takový náboj.Hodnocení:70% ()

SaNcHeZ_cz

Naživu a stále kope. Arnie se vrátil a pár zloduchů z toho zase nebude mít radost. Olovo létá stejně jako šedá kůra mozková, krev stříká a suché hlášky padají. Kadence toho všeho je sice velmi malá, hlavní záporák nudný až otravný a celé je to možná až trochu zdlouhavé, naivní a hloupé, avšak stále to má své momenty. Comeback ve velkém stylu se tak úplně nekoná, avšak i přes svůj věk, kdykoliv se objeví Arnie na plátně, třísky stále lítají několik bloků daleko. Na opravdu akční návrat si ale asi budeme ještě muset počkat, jestli vůbec. [60%] ()

MartinezZ

Hmm, nic záživnýho. Direct-to-DVD akčňárna s několika známými ksichty a pohublým, zestárlým a lehce nekoordinovaným 'Švajcíkem'. Pár nápadů to mělo, ale to celý film neutáhne. Laciné, bohužel ne finančně, některé záběry a části vypadaly jak z domácího videa (digi-kamera?), případně až příliš křečovitě-chtěně vtipné. Tak ses nám, Arnie, ukázal, no. Ale místo 45 naprosto vyhozených milionů prostě stačilo říct: "I'm back". ()

Wysch

Velice těsné čtyři. Těsné proto, že veskrze jsem přesně takovejhle film čekal, jednoduchej, kravinoidní, kde Arnie vezme do ruky kulomet a začne to tam kropit. Jako bavil jsem se asi dobře, neměl jsem potřebu se vrtět a koukat na hodinky, který ani nenosím, ale po posledním titulku ze mě jaksi odpadlo nějaký provizorní nadšení a můj mozek začal přemejšlet, jestli si ten film někdy koupím a pustím znovu. A nakonec mi došlo, že ne. Na jedno zhlédnutí dobrej výplach, během nějž netřeba zapojit mozek. Na druhý zhlédnutí silně pochybuju, že to bude někoho bavit. Nemá totiž nic, čím by vynikal. Nebo byl aspoň víc než [70%]ní. ()

Paxxx.cz

Zápletka zde byla nastolena velmi dobře, ovšem s uplynulými minutami mě začalo štvát pár věcí- totální neschopnost elitních jednotek dopadnout uprchlého vězně, za jehož manévry s autem by se nestyděl ani sám Michael Knight se svým Kittem. Vše jednoznačně zachraňuje svou přítomnosti starý dobrý Arnold. Jackass Knoxville mě bavil, ale bohužel nedostal zde tolik prostoru. Škoda mohlo to být o něco lepší, takhle to je pro mě za 60%. ()

Praxis

blbé je to až hanba, ale jako jo...střílí se tam, jezdí rychlý auta, padaj tam místy křečovité hlášky, a děda Arny je vcelku snesitelnej. Příjemná blbina za 65% ()

javak810i

Arnold is back, bitches! A s ním i nekompromisní šerif zapadlého městečka Sommerton, který, ač postarší, si o svém volnu vždycky najde čas postřílet nějaké ty padouchy. A že mu to s tou brokovnicí a kulometem jde pěkně od ruky, stejně tak dobře, jako házení hlášek. The Last Stand má sice ohranou a prosťoučkou zápletku a je plný klišé. ale velmi dobrá (a až překvapivě krvavá) akce a Arnie mi to s přehledem vynahradily. 4* ()

Ellmariachi

A máme tu další z velkých návratů. Fandové 80tek a z části i 90tek. Pohodlně se usaďte, nachystejte si to co k filmům konzumujete a jde se na to. Plakát ke Konečné, který je dělaný opravdu skvěle lecos naznačoval. Nabízel terminátora, ale už v názvu naznačoval dojezd. Prostě žádný vylomeniny. Ve městě, které si žije vlastním životem a tempem, kde lidi mají srdce na svých místech a mají se rádi vše šlape. Nad tím vším drží ochranou ruku ospalý šerif. Ospalý sice ano, ale nechtějte ho probrat. To se potom Arnie namíchne a začne být zlý. Ale ne zase kýčovitě zlý. Tak nějak vesele zlý. Hodně nápaditej návrat Anrieho. Nehraje si na supermana, neskáče po střechách a tak vůbec dává na svoje tělo pozor. Ale střílet sakra umí a rozdat pár ran taky. Místy příjemně úsměvný a nadsázkou nabitý návrat akční legendy je tu. 69 procent ()

Riddick77

Hrozně nekonzistentní a režijně průměrný návrat "božského" Arnolda úplně nenadchne, ale ani neurazí. Ji-un Kim zvládá pouze akci, kde tu a tam narazíme na opravdu nápaditou scénu, ale vata kolem je zoufale tuctová. Nadhled a sebeironie jsou namístě (Arnie si některé repliky skutečně uživá), avšak přepálený Knoxville spíš ruší (vtipný je jen okrajově). Jedno je jisté -> scénář a dialogy si tutově žádaly více péče. Nostalgických 6-7/10, ale jako milovník osmdesátkových akčních hrdinů zaokrouhlím nahoru. Recenze zde. [21.01.2013_novinářská projekce_kino Lucerna] ()

JJ.Gibson

Solidní, opakuji solidní 4 hvězdičky si Last Stand opravdu zaslouží. Arnie se vrátil!!! A je docela ve formě!!! Sice úřadování a zub času se na něm podepsal, ale rozhodně neztrácí svůj ostrovtip!!! A proto ho neustále zbožňujeme! Snad ještě pár dobrý kousků do budoucna přidá :) Nebylo to sice perfektní, ale ostudu to rozhodně nedělá. Arnold Schwarzenegger dokazuje, že ještě dokáže rozstřelit pár hlav!!! ()

GodComplex

Arnie je zaruka kvality, v jeho veku je sice uz nutne brat vsechno spis jako parodii, ale to bylo v jeho pripade vlastne nutne vzdycky, takze pokud jste naladeni na jeho vlne famozniho herectvi plneho hlasek s rakouskym prizvukem, pak nemuzete byt zklamani. Ten film je sice v podstate naprosta blbost, ale uz to, ze samotna Arnieho ucast hodnoceni napumpuje na solidni prumer dokazuje, ze se jedna o jednoho z nejlepsich, ne-li vubec nejlepsiho herce poslednich 30ti let. Ve skolnim autobuse s rotacakem v ruce - "Welcome to Sommerton!" 5/10 ()

Laxik

První půlka pomaz, druhá pomaz zkombinovanej s výmazem. Ten film si na nic nehraje, utíká stejně přímočaře, jako jeho hlavní záporák. A jasně, nebýt Arnolda v hlavní roli, mohl to evidentně být docela slušný thriller, ale co naplat, rakouský důchodce je a bude jen řezník, takže nepřipadá jiná možnost, než vyvražďovačka. Naplněný třemi kopečky srandy, politý hořkou čokoládou machovin a s nápaditým posypem navrch vám nezbyde, než tenhle sacherův dortík zhltnout a těšit se na další přídavky. "Čerif" Arnie luxusní a zbytek ansáblu minimálně pobaví. Jen Peter Stormare už se posté opakuje a Paní Sif Jaimie Alexander je prostě takový ten typ baby, co může hrát jakkoli dobře, ale pokaždé, když se objeví v záběru, vypadne ze mně jen zasněné jéé nebo áách. ()

erased

Nebýt té úvodní hodiny keců a příprav na závěrečnou akci, snad to mohl být návrat na akční trůn. Jenže na Konečnou přece nikdo nečekal kvůli stokrát viděnému úvodnímu heistu, který akorát dělá z jinak výborného F. Whitakera idiota. Ani na těch jeho pár stylových pokračování, jakkoli se na tu Korvetu dívá dobře. Ani na kraťoučkou noční přestřelku. Proto bych nakonec byl kupodivu radši za více Knoxvilla, kterého obyčejně sice rád nemám, ale je to on, kdo tu nudu jako jediný dokáže na chvíli zahnat. To se totiž nedaří ani Arniemu. Jeho drsný šerif ze střední Evropy exceluje jen v závěrečné nonstop dvacetiminutové akci. Ta je přesně tak kulervoucí, jak se snažil prezentovat celý film. Jenže to by jí nesměla předcházet ta úvodní hodina keců. ()

gogos

A todle já rád. Moc rád! Typické akční 80.kové béčko, kdy se parta bardů, šílenec a krásná diva postaví po zuby ozbrojenému komandu a týpkovi ve vymazlené Korvetě. Tam, kde selhává FBI a nejmodernější technika nastupuje Johny Knoxville s náckobijkou a rytířskou helmou, tam kde neuspěje elitní speciální jednotka nastupuje parta vidláků a to vše pod taktovkou veterána Arnieho, který si kdysi dával zelené barety k snídani a dokázal srovnat se zemí středně velkou armádu. Vše je řešeno s ukázkovým nadhledem a naprosto fenomenálním výkonem Arnieho, který si svou roli neskonale užíval. Už jen pohled na jeho tvář usmívající se nad šálkem kávy při začínajícím volném dnu vyvolává orgastické vzpomínky na hereceké nevýkony jeho a jemu podobných akčních hvězd 80. let. Nechybí syrovost a brutálnost, která se však drží v jistých mezích, nechybí ultimátní hlášky a nechybí nadupané káry provádějící předčasnou sklizeň kukuřice. Zkušený režisér si poradil s látkou velmi dobře a všichni na place si natáčení evidentně užívali. Z filmu přímo sálá pozitivní a radostná atmosféra a i když se závěr promění v solidní destrukci menšího městečka určitě ani na moment nepůsobí scény nevhodně či špatně. Konečná jednoznačně potěší každého milovníka akčních béček, každého milovníka syrových komedií a hlavně každého, kdo vyrůstal na filmech Arnieho, Slye či Bruce Willise. Zcela jednoznačně zasloužené výborné 4*! ()

kaylin

Arnold Schwarzenegger zestárnul a je to na něm pořádně znát. Už "Expendables 2" ukázaly, že léta jsou na něm znát. Však mu letos také bude šestašedesát let, a to by mělo být na chlapovi znát. Příjemná je na tom skutečnost, že on si z toho nic moc nedělá. Naopak, využívá tenhle svůj stav k tomu, aby si ze sebe ve filmu udělal srandu. Já vím, jestli to udělá ještě v nějakém dalším snímku, asi to přestane být sranda, ale "Konečná" v tomhle směru dokonale funguje. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/konecna-2013-85.html ()

Tony.cs

Tak ze začátku to byla eufórie nad Arniem, to je jasný. Ale pak to přišlo. Nasranej Whitaker, šílenej Knoxville, Guzmán je úsměvnej i bez těch hlášek, co vypouští. Akce je parádní a celé to má říz písku mixlího s modernou. No a pak je tu zase Arnie...to je bez debaty, pořád na ty drsňáky má, i když už si nechává košili. Mimochodem ...narážka na Conana mě tak rozesmála, že jsem brečel smíchy. Guzmán měl sice dobrej postoj, ale ten pupek mu tam haproval. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)