Len Boh odpúšťa

• Česko Jen Bůh odpouští (viac)

Před deseti lety Julian zabil policajta, ale podařilo se mu utéct. Dnes je z něj jeden z největších drogových dealerů v Bangkoku. Když Julianův bratr zabije prostitutku, policie si pozve na pomoc Changa – Anděla pomsty, který dovolí otci zavražděné, aby ho osobně zabil. Tím však rozpoutá peklo, protože do situace se vloží Julianova matka, šéfka jedné z nejmocnějších kriminálních organizací, která Juliana vysílá pomstít svého bratra. (oficiálny text distribútora)

Pedrousek

Hodně zvláštní, ale rozhodně ne špatný. Peněz za lístek jsem nelitoval, ale po druhý už si to asi pustit nemusím. Jinak super scénky s karaoke. ()

NoeUO odpad!

Prostodůchá zápletka by se dala sepsat do několika řádků. Hlavní postava (Gosling) hraje jak po lobotomii. Každá postava chodí nesnesitelně pomalu (a aby toho nebylo málo tak Refn již tak pomalou chůzi pro jistotu raději ještě hodí do slow motionu). WTF momenty jako makro na operaci očního zákalu, nebo kuchání Goslingovej matky nebraly konce. Sedět na kraji řady, hned bych zdrhal. ()

dresi

Film na hranici mezi snem a realitou ponořený v děsivé hudbě a nekončící noci. Čisté zlo, vedle kterého Drive vypadá jak pohádka k nedělnímu obědu. ()

Hans.

Dosti divný to film. Nevim co si o tom mám myslet. Ke dvěma hvězdám se přikláním za to, že měli tvůrci odvahu tenhle rozřezávající masakr vypustit do světa. ()

c.tucker

Je pravdou, že Refna nemám moc nakoukaného a na tohle jsem nebyl, tak úplně připraven. Bylo to kvalitní bloumání po Bangkoku. Celé vyznění se mi líbilo, ale v podstatě až po několika dnech. V okamžiku sezení v kině, jsem měl pocit, že nechápu co, proč a jak. ()

Bane_Boss

Len Boh odpúšťá. Odpustí Refnovi i takou chujovinu? Nikdy...nebo nikdajz! Odpustí bůh mě za to, že jsem viděl takovou kýčovinku? Nevím, avšak to elegantně mrdám! Mrdám boha, zdravím srnu, jebat Brno. Nedal jsem dvě hvězdičky, jelikož jsem čekal příjemný hypnoelektro film jako Drive, jak tady ospravedlňují nízké hodnocení rádoby artisté a "umělci" co tomu najebali vysoké hodnocení. Šprti vole!! Je rozsekám! Kurva jebu Drive. Aj kdybych ho neviděl, tak bych se podíval na tutok šulku, protože trailer byl absolutně impo-fuckin-zantní! Film na druhou stranu avšak nikolivjek! Já to musím vědět, jelikož ve filmu jsem se narodil, vychoval mě brácho...společně s ulicí. Jo a Vy......šprti....vy víte kteří....WANNA FIGHT? P.S. : Wanna Fight je název i nejlepšího tracku ze soundtracku, jinak taky slabší. ()

-Josh-

"In the sense that God in the Old Testament is saying I can be cruel, you have to fear me as I can be kind, you have to love me." ()

angel74

Unylá zhovadilost ozvláštněná trochou atmosféry zůstane i nadále zhovadilostí. Po tvůrčích schopnostech Nicolase Windinga Refna se zjevně slehla zem. Ryan Gosling si úsilí spojené s přípravou na roli trenéra thajského boxu mohl klidně ušetřit, protože mu bylo úplně k ničemu. Absolutně nechápu, že se do téhle laciné vykrádačky Davida Lynche nechala uvrtat Kristin Scott Thomas. (20%) ()

ivet.ka

Nečekejte Drive. Tohle je Refnovo ultimátní rozjímání mnohem více podobné třeba filmu Valhalla Rising. Soundtrack opět skvělý. Pomalé tempo, slova nahrazena téměř výhradně silou obrazů. ()

klida

Balancování na tenké hraně mezi wtf a něčím, co je docela fajn. Naštěstí mě nenapadlo hledat nějaký smysl nebo něco, jen jsem se nechal unášet neony a tmou při řešení, co je realita a co je fantazie. Vzhledem k hutnosti děje to možná mohlo být ještě kratší, ale i tak je délka v podstatě ideální. Za mě slabší čtyrka, ačkoli jsem to nejspíš trochu nadhodnotil, tak se to tady ztratí... ()

eisha3

Vůbec nevím, co si o tom mám myslet. Tohle je prostě jeden velký bizár. Spousta dlouhých nebo zpomalených záběrů, sekání končetin, úplně mimo lidí, temné hudby a zákoutí, chození a neustálého čučení. Ryan Gosling čučí ze všech nejvíc. Herci se ani nemuseli učit moc scénáře. Tohle už si znovu nedám. ()

markyz. odpad!

Zase jedno přeumělkovaný - psycho - dramíčko, většina scén jsou jenom vložený obrázky vykulených očí a Ryan zase pronesl tak 10 vět maximálně za celý film, ten kluk by měl hrát němý filmy. ()

Prometheus69 odpad!

Bůh odpouští? JÁ NE! Winding má obrovský talent pro mučení nejen těla, ale i především ducha... o tom žádná. I mé temné zbídačené duši se skoro chtělo plakat a věřím že, jestli je nějaké peklo. Pak si za tento filozofickej sadistickej naprosto halůzní vyblitek zasloží pochvalné 666 místo.. Navíc do toho přidat jako hlavní roli naprosto toporného one-face kripla Goslinga... Opravdu nemělo chybu. Fakt gratuluju, ještě nikdy jsem neměl takovou chuť někoho spláchnout do odpadu. Ale, na tomhle, ehm filmu není nic co by se mi líbilo. Ještě k tomu i to vykrádání hudební vložky... podivně poskládaná kamera, další parta úžasných zbytečných charakterů kteří se téměř dotýkají Gostlingových kvalit ... Třeba Pro Burkeho tohle musela být skutečná výzva! Tleskám a klaním se! Příběh, dáli se to tak nazvat... který Winding dohnal až za hranici snesitelnosti halůznosti.. Pojednávající o jaké si cestě za pomstou taky moc dobře nefunguje. Taky když má být pomstěn někdo kdo neváhá vztáhnout ruku na dívku ještě k tomu dítě" Umlátit jí k smrti" Smysl proč, se taky nikdo nesnaží nějak osvětlit a každý dobrý okamžik filmu je utopenej v moři filozofické píčovnosti... Na tom je opravdu něco špatně a fungovat to nemůže. Takže nemá opravdu smysl uvažovat alespoň nad 1 hvězdou za snahu... protože ani tu film neobsahuje. Někdo si prostě natáhnul do žíly dávku gumových medvídku a červeního nebíčka.. a podle toho co mu pak jeho pošahaná mysl vyplodila .. natočil film. Takže nějakého feťaka vážně podporovat nebudu! Nj... Lima: Že mě to ani nepřekvapuje. O_o ()

SeanLSD

Rozčuľujúca arogancia maniery. Pekne nasvietené obrázky. Vyhúkaný zombie Gosling. Jeho pôsobivá póza z DRIVE absolútne nefunkčná. Je zbytočný a zbitý. Jeho ruky. Orientálne poňatie spravodlivosti. Meravý fatalizmus a výbuchy krutosti. Uličky Bangkoku a krásne kurvičky. To všetko v letargickej hypno-kyslej omáčke. DÉMONA som videl skôr, tak som nebol v takom šoku, ale dobojoval som len s vypätím síl. Nekonečných 90 minút ako peklo v podobe vyfarbenej thajskej noci. P. S. DRIVE, Windingov najväčší - a jediný - svetový hit, bol súčasne aj jediným filmom, ktorého scenár si nepísal sám, kde ho iba obsadili do réžie. Náhoda ? ()

Triple H odpad!

Toto vážne nie. Drive bol tak akurát šmrncnutý "uměním", aby klasická story získala punc niečoho sviežeho a zaujímavého. Ale tu sa Refn evidentne rozhodol prikloniť na plné pecky k svojím experimentom z Valhalla Rising, s čím si IMHO môže vytrieť svoju ctenú umeleckú prdel. Všetci sú neustále silno zadumaní, statickí (prípadne sa pohybujú roboticky a okázalo pomaly), a občas sa do toho vmiesi "duchaplný" dialóg. Samozrejme aj dávka fest explicitného násilia, ktoré však v tejto nechcene smiešnej, pseudointelktuálskej sračke pôsobí mimoriadne zbytočne, odpudzujúco a samoúčelne. Karaoke výstupy, prestrihy na kulturistov, close-up Goslingovho rozkroku a mnohé iné scény boli už skutočne na neznesenie. Je síce svojím spôsobom zaujímavé, že Refn sa snaží komunikovať s divákom predovšetkým neverbálne, ale skutočne odtiaľ potiaľ. A je mi srdečne jedno, že každý záber v sebe skrýva nejakú úžasnú inotaj či myšlienku - je to proste pozérska, do seba zahľadená, nudná sračka, ktorá je na úrovni študentského experimentu. V kine som vyslovene trpel a nikdy sa mi žiadny film takto nevliekol. Ak po rokoch Refn povie, že týmto filmom si len vystrelil z publika a divákov, vôbec by som sa neprekvapil. ()

snared

Pičus Nicolas po komerčním Drive natočil konečně zase něco, co má uměleckou hodnotu. Nebyl jsem sice zmatený jako u Fear X, nadšený jako u mého milovaného Bronsona, ale ani znuděný a pohoršený. Dokonce ani přítomnost Goslinga mi nevadila a vůbec jsem nepomyslel na to, že bych po vzoru asijských policistů vytáhl ze hřbetu katanu, hupsnul do obrazu a ufiknul mu kebuli. Pokud jde o symboliku všiml jsem si akorát těch triček, ale rád si počkám na nějaký ten rozbor. P.S: Spolufeťačka o tom prohlásila, že je to vobyčejnej, vylízanej art s pěkným obrazem a muzikou pro zhulený ťuňti jako jsem já. A má nejspíš pravdu. ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Dánský režisér Nicolas Winding Refn (Bronson, Barbar) si řádně nakopnul kariéru s Drive. Jeho předloňský film Jen Bůh odpouští ale naopak všude vyhořel, takže Refn o mainstreamovější pozornost opět… (viac)

Refn si vyjde s mrtvými

Refn si vyjde s mrtvými

16.06.2014

Nicolas Winding Refn si po rozporuplně přijatém thajském výletu Jen Bůh odpouští vybíral mezi několika projekty a teprve před pár dny došlo k oficiálnímu potvrzení, že jeho následujícím filmem bude I… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (viac)