Čtveřice populárních herců – Tomáš Matonoha, Pavel Liška, Josef Polášek a Marek Daniel – se rozhodla natočit své vzpomínky na bezstarostná léta studií na brněnské JAMU. Dnes už legendární kabaret Komediograf, který s úspěchem hrají hlavní protagonisté téměř dvacet let, vznikal právě v uvolněné atmosféře první poloviny devadesátých let minulého století, kdy „komunismus zkrachoval a kapitalismus ještě nezačal a kdy jsme všichni měli dobrou náladu.“ Originální humor ústředí čtveřice umocňuje osobitý nadhled Jana Budaře, který v téže době studoval na JAMU o několik ročníků níž. Kultovní scénky, sametová euforie, totální svoboda, hudba okamžiku, absurdita mládí či laskavost kamarádství, které pomáhá překonat i to nejtěžší zkouškové období, to vše nabídne Polski film, až přijde do kin. (oficiálny text distribútora)

Hafran

Vtipný pseudo dokument na hranici reality a ujeté fikce. Feeling kabaretu je na plátno převeden vcelku povedeně, ale forma je přece jen trošku nepříjemná - potřebuji vědět proč se věci dějí a kam vedou, Polski film je koláž odnikud nikam. Ale proti současné produkci je to malý zázrak a možná Najbrt doroste do pěkného neHřebejkového režiséra. Srovnatelné s Rokem Ďábla ()

Doudis19

První 2/3 filmu jsou originálně rafinovanou ukázkou, že český film zcela ještě nemusel říct poslední slovo. Humor, pohled do soukromí jednotlivých herců a všudypřítomná kritika dnešních filmových poměrů, však ke konci střídá intelektuální úvaha nad strasti a slasti hercova povolání. Konečná expedice přímo do filmového plátna, už je pak dovršením zmatku, nejednoznačnosti a bohužel i zklamání. ()

tatanapope odpad!

Co k tomuhle filmu říct , celé mě to vůbec nebavilo , nebylo to prakticky vůbec vtipné a působilo to něco jako dokument o tom , jak herci , co zrovna nemají angažmá zkoušejí natočit vlastní film , u kterého jsem vlastně celou dobu nepochopila o čem , že to měl vlastně být . Jediné , co z filmu bylo evidentní , že se snažili poukázat na to , že jsou také lidé a nejen herci, ale jinak jsem film celkově asi buď nepochopila nebo opravdu stál úplně za houby a netuším , co bych na tom mohla pochválit , protože celý film byl vlastně úplně o ničem . FILMOVÁ VÝZVA 2015 od dr.horrible ()

Mrkvič

Pokud se na film ještě někdy podívám, tak hvězdičku přidám. Je to totiž něco hodně nezvyklého. Ale na konci moc příjemného. V průběhu mě to nijak zvlášť nebralo. Chlapci z toho měli asi velkou prdel, ale pro totálně nezasvěcené spousta point musela unitak. Konec je už ale ryze filmařský a je to paráda. V průvoběhu tak mě tak těšil hlavně Polášek s jeho vírou. Na konci je už ale bezkonkurenční Havlát! :) No a pro holky možná ta přehlídka penisů. ()

ecceHOMMO

Polski film aneb proklatá fikce. Film samo osebe je nanajvyš svojrázny, príbehovo podivný, spracovaním nekomerčne prevedený. Humorom však miestami srší, miestami tápa. ()

Johnny.ARN

Tak toto je nad moje chápanie. Čo to vlastne, kurva bolo?? Komedia? Dráma? Mysteriozny?? Dokument? Sledovať dejovú líniu počas celého filmu je umenie, ktoré si vyžaduje plné sústredenie. Prestrihy z filmovej kamery na dokumentárnu zaujímavé, oživujúce. Postavy v úlohách, nikdy som nevedel kedy hrali a kedy nie. Ale keď je Daniel skutočné tak švihnutý ..... Najviac ma bavil Budar, spolupráca s Poliakmi a neskutočne ma potešili zábery s Malkovichem. Ale keby ste sa spýtali, aby som vám povedal o čom to bolo, neviem. Dám tak ako dám, ani neviem prečo. Som z toho úplne zmätený a poprosím bratov Čechov, aby už KONEČNE natočili fakt dobrú komédiu. P.S. bolo tak aj pár hlášok, na ktorých sa človek zasmeje. 3 z 5 ()

LadyPupu

Absolutně absurdní úlet úletů, totální pí*ovina, ovšem geniální. Dlouho jsem se tak nezasmála. Spousta známých tváří, takže je pořád na co koukat (ne, opravdu nemluvím o selebritě Nikol, spíš o tom, že je tam jeden magor vedle druhýho a to vůbec nemyslím špatně), spousta absurdních scén, a herci fakt ve filmu, VE FILMU :-) to se nedá popsat, to se musí vidět. Člověk na to kouká a chvílema neví, jestli je na tripu on, nebo ti, co to stvořili. Bizááár :-) btw. dotaz na admina: proč nemá Emil Havlát do teď svůj profil? ;-) ()

Cushing

Bylo by složité dostat ty čtyři dohromady na divadle a pravidelně to hrát, ale podle mého právě herectví tady stojí zcela vpředu, teprve někde vzadu je film. Ta látka patří do divadla a mohla by to být legrace. Ve filmu je to 10 % legrace a 90 % utrpení. Potenciál filmu ve filmu s herci, co hrají sami sebe, tj "nehrají", je velký, nápad na výbornou. Ale to by chtělo z nějakého génia vymlátit scénář, který by nápad rozpracoval, a ne rozprcal. U nás takoví nejsou, proto to dopadlo takhle. A pokud jde o herce: všichni jsou alespoň dobří, o tom žádná, ale jen dva jsou vynikající a pro tuto taškařici nepostradatelní, a to Liška a Polášek. Bravo těm dvěma, a lze si jen přát drama napsané pro ně. Všechny ostatní lze nahradit. Ale prosím, jiní diváci budou mít jiné preference a tvůrci si poklepou na čelo: my jsme ta parta,my jsme to vymysleli a takhle to prostě muselo být. ... Právě že nemuselo. ()

Javad

Proste keď máte radi „tak trochu iné filmy“ dajte Poľskému filmu šancu. Je to paráda, uletené (tým veľmi zábavným spôsobom) a výborne natočené. Síce aj mne asi tak polovicu filmu trvalo kým som sa naladil na tú správnu vlnu... ale druhá polovica ma presvedčila o tom že toto je jeden z naj českých filmov poslednej doby. ()

Bobik9

Tak nějak nevím, co si o tom filmu mám myslet. První polovina se dá považovat za zábavnou a relativně vtipnou. Matonoha a Liška jsou výborní a ostatní také nezklamou. Nicméně po hodině filmu se něco stane. Jakoby tvůrcům došly nápady a z Polkého filmu se stane nudná sra*ka o ničem. Co se Marek Najbrt a ostatní snažili říci tou druhou půlkou nevím, ale kdyby po první film skončil, bylo by to pro všechny lepší. ()

geklon

anooooooooo, Brnoooooo, Marián Havlát, Budař, Liška, Matonoha. V tesilkách Johna Malkovitche. Větší píčovinu jsem dlouho neviděl, ale funguje to jako balzám na zbídačenou českou kinematografii. Možná největší píčovina, která se u mne stává naprosto zásádním dílem.....která všem ukazuje, že to jde....Najbrt se při spolupráci na Terapii asi neobkládal prkénko dostatečnou vrstvou toaletního papíru, když šel srát po Petru Zelenkovi...a dělá si ze všeho a všech prdel, jak se patří a nebo...to má celý na paškálu pán Želenka a tahá za pšovašky...to by mu bylo podobný. Vylézt na Wojtylu, předstírat smrtelné onemocnění, uváděním azetkvízu nechat zhmotnit svůj pseudonym a přemluvit svou civilní ženu, aby se nechala souložit svým reálným manželem v úvodní scéně.... je obdivuhodné...tleskám si na prdel. ()

Endyis

Najbrt patří k nejlepším a nejoriginálnějším tvůrcům na poli současného českého filmu. Odvážný, zábavný a po všech stránkách originální český Polski film to opět ukazuje. Naprosto inteligentní záležitost, z které nelze odtrhnout oči a která se dá vidět stále dokola. Rozhodně další totálně podhodnocená záležitost. ()

sskrblik

Uživatelka NinadeL bude zklamána, neboť jsem onehdá brouzdal ulicemi kolem JAMU a co čert nechtěl, tak se přede mnou zjevil Pavel Firefox. Stejně, né-li více zarostlý. Ten pán už se pravděpodobně chystá na svou životní roli Krakonoše, kdy v 50 vezme bandu svých kamarádíčků a pojedou s liščí navigací do Krkonoš. K Polskemu filmu bych mohl s klidným svědomím říci, že je to film na který se už znovu nepodívám. Jako mystifikační dokument je to celkem dobré, ale jako komedie o ničem. Většinu vtipu tvoří kecy (prázdné, bez jakékoliv hloubky) nebo vulgarismy. Film představuje herce jako alkoholiky a hulváty byť si na to jen hrají. Firefox by těžko někoho zabil, resp. se s tím nedokážu ztotožnit. V kostce: málo Brna, málo vtipu, hodně keců, hodně vulgarit. Výsledný guláš se čtyřmi knedlíky má hodnotu 60 Kč v třetí cenové skupině. ()

Master19

Tvůrci se inspirovali Zelenkovými mystifikacemi, což sami přiznávají, ale ono to není jen tak... Dal jsem tomu ten čas a snažil se vycucat co nejvíc, ale nešlo to. Ze začátku jsem pozornost udržel v pohodě, ke konci už to taky šlo, ale ta prostřední pasáž mě nebavila. Jo a Marka Daniela si tak nějak odnikud nepamatuju. :-) ()

ghatos

Mimořádné zjevení v českém filmu. Takhle zvláštní, originální a zábavný film tu nebyl hodně dlouho. Marek Daniel je naprosto famózní (nějakou cenu by si za to zasloužil). Polski film se časem může stát kultem. 76%. ()

cpt.Lynch

Film tak někde na hranici:1) originální dadaistická komedie 2) Situace kdy si parta populárních herců řekla, hele jsme oblíbení, pojďme něco natočit a ono se to bude líbit ať tu bude sebevětší pič...na, když jsme tak oblíbení... SPOILERY: 4 x jsem se pořádě zasmál.1) Budař: Ti to Lišku zahraju líp než Liška. 2) Liška: Tady pod Špilberkem... a za nima nějaký krakovský kostel 3) Poláškův negr přeřek 4) Liška: Není pravda že tě mám nejmíň rád, ostatní tě taky nemají moc rádi... 3,5* Dávám 3 hvězdy, ale né pro to že by to byl špatný film, jen mám pocit že tahle partička mohla ze sebe dostat daleko víc... ()

Magniel

Při scéně na Petrově, kdy Daniel skočil dolů přímo doprostřed křižovatky jsem se musel jenom smát a těšit se na první letní horké večery, kdy tam budu opětovně sedět já! :D ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

08.12.2012

Volné seskupení čtyř klasických artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 13. do 19. prosince tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů… (viac)

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

17.06.2012

Ve dnech od 29. června do 7. července se uskuteční již 47. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Na nejvýznamnější filmové akci ve střední a východní Evropě budou mít diváci… (viac)