Čtveřice populárních herců – Tomáš Matonoha, Pavel Liška, Josef Polášek a Marek Daniel – se rozhodla natočit své vzpomínky na bezstarostná léta studií na brněnské JAMU. Dnes už legendární kabaret Komediograf, který s úspěchem hrají hlavní protagonisté téměř dvacet let, vznikal právě v uvolněné atmosféře první poloviny devadesátých let minulého století, kdy „komunismus zkrachoval a kapitalismus ještě nezačal a kdy jsme všichni měli dobrou náladu.“ Originální humor ústředí čtveřice umocňuje osobitý nadhled Jana Budaře, který v téže době studoval na JAMU o několik ročníků níž. Kultovní scénky, sametová euforie, totální svoboda, hudba okamžiku, absurdita mládí či laskavost kamarádství, které pomáhá překonat i to nejtěžší zkouškové období, to vše nabídne Polski film, až přijde do kin. (oficiálny text distribútora)

Attta

Záměr filmu (pobavit diváka) byl v mém případě splňen a to je hlavní. Z filmového hlediska je naprosto neopodstatnělé něco rozebírat, protože sám film poukazuje na to že je to vyloženě zbytečné. Téměř hororový konec v kombinaci s vytříbenýma magořinama Lišky, Poláška, Matonohy a Budaře (záměrně vynechávám Marka Daniela :D ) se mi velice líbil a hodně mě pobavil. PS: To JZD a okolí, kde se natáčelo velice dobře znám a tak představa že tam ti "šašci" v té prorostlé prdeli světa několik dní natáčeli mě pobavila ještě víc. :D Něco tak absurdního můžou vymyslet opravdu jenom oni. :) ()

Streeper

Na to, že já české filmy moc nemusím, jelikož mě většinou nebaví a ničím nezaujmou, tak tohle nebylo špatný. Ve filmu se objevuje spousta narážek, které jsou vtipné, ale celkově příběh není dost silný, aby pozornost diváka upoutal na celou dobu filmu. ()

Lanark

Báro, vážně to bylo vtipný mělo být! :) Já se omlouvám, že tento styl schopnej docenit jsem, ale tak napůl. Film, který stojí a padá na charisma..dá se říct herců? Proto jen ty 3*..ono totiž né každýmu to 1:1 sedne. ()

tomtomtoma

Viděno na festivalu Finále 2013. Je to zcela něco jiného, než na co jsou diváci zvyklí. Díky své formě a svému obsahu ho jedni opěvují, druzí ho zatracují a nechápavě kroutí hlavou. Já jsem s otevřenou pusou koukal a přemýšlel, na co se to vlastně dívám. Musím vzdát hold tvůrcům, kteří jsou sami sebou a zároveň někým jiným. Kteří ukazují pravdu a zároveň fabulují všechno a všechny. Oceňuji tu snahu o zpřeházení zaběhnutého formátu, o obracení všeho vzhůru nohama, o zapojování všeho a všech. Je to film, který přináší novou naději. Rozvrací a bourá. Zároveň baví. Je vynikající, že se nebojí střílet ani do vlastních řad. Osobně jsem nadmíru rád, že se občas najde někdo, kdo nemá strach. ()

Dannysek4U

Chvilema se to sice utapi samo v sobe a ten "hororovej" final je asi navic, ale jinak uhrancivy predstaveni. Tohle me fakt bere a moc me tesi, ze ty ctyri okoukany obliceje muzu videt v uplne novejch barvach. ()

kusper

38. LFŠ Tímto filmem vypálila tahle trojice =) všem rybník. Mirka Spáčilová ze sebe udělala totální krávu (i když to ani nemusí) ()

zette odpad!

Nemam nic proti nikomu, kdo se ve filmu objevil. Cele mi to ale prislo, jako jedna velka egoisticka onanie bez scenare a s temer nulovym vtipem.Ja myslim, ze snad nejde ani o film, jen nechapu zajem z polske strany pro tento zoufaly pocin. ()

necisty

Že je to banda magorů bylo jasné od začátku. Rozhodně musím přiznat, že jsem se u toho bavil, ale forma této komedie mě dost negativně překvapila. Ještě cesta do Polska a následující děj byl přijatelný a čekal jsem, co z toho bude. Ale po návratu zpět do ČR se začali dít divné věci a já začal přemýšlet, že tomu seberu další hvězdu a pak další... a až konec mě úplně dorazil. Buď jsem teda nepochopil vyšší princip tohoto díla a nebo páni scénáristi sesrali dohromady dva filmy. Každopádně téměř 2 hodiny tomu závěrečnému psychu vůbec nepomáhají. ... Cival ()

smrt.ka

3,5 asi. Není to nudné, ale za břicho jsem se taky nepopadala. Je to určitě svým způsobem experimentální, ale zároveň to neustále klouže na hraně, přece jen koukáte na to, jak se čtveřice známých herců předvádí a to je v kostce všechno. Mnohovrstevnatě si tu hrajeme na realitu v iluzi, takže se do toho snadno zamotáme a to se mi na filmu líbilo asi nejvíc. Potom Marek Daniel, kterého mám o chlup radši než dřív, což je také pozitivní. Kdo ale zná Matonohu, Lišku a Poláška dobře (třeba z jejich úchylnějších divadelních já), ten může být zklamán, nedotčen až unuděn (anebo ne). Vlastně omíláme totéž pořád dokola na pozadí jednoduchého příběhu, který sem tam přinese dobrou scénu, vtipnou scénu, ale skutečný přínos (nebo spíš to, co je na tomto filmu zajímavé) je onen motiv film ve filmu a ve filmu, nebo chcete-li herci hrající herce, co hrají herce (sami sebe). Protože tahle hra na iluzivnost je vlastně hříčka. všichni to víme, ale stejně se snažíme hrát jejich hru a v takovém případě si to můžeme dobře užít, zasmát se a pár věcí vzít dokonce vážně. Protože jsem na film šla hlavně kvůli hudbě Midi Lidi, tak jsem byla nejspíš docela mile překvapená. P.s: napodruhé film vidět (ve dvou měsících) je zřejmě zbytečné a humor se přejí (až na Havláta, toho se přejíst nedá). ()

AdaMM

Docela jsem váhal, jestli nedat plný počet :) jako polský Brňák jsem si užil ty fórky dvojnásob. Ale myslím, že se to může v klidu líbit i ostatním :) ()

dr.fish

Film jako celek je naprosto nepovedený a tupý. Obsahuje ale několik vysoce kvalitních scén a v jednotlivostech je i docela zajímavý. Navíc je i dost na naše poměry nevídaný svým přístupem. Je to v každém případě divnost, která mohla být mnohem lepší. Nevím jestli bych ji chtěl ještě někdy vidět. 60% ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

08.12.2012

Volné seskupení čtyř klasických artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 13. do 19. prosince tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů… (viac)

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

17.06.2012

Ve dnech od 29. června do 7. července se uskuteční již 47. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Na nejvýznamnější filmové akci ve střední a východní Evropě budou mít diváci… (viac)