Čtveřice populárních herců – Tomáš Matonoha, Pavel Liška, Josef Polášek a Marek Daniel – se rozhodla natočit své vzpomínky na bezstarostná léta studií na brněnské JAMU. Dnes už legendární kabaret Komediograf, který s úspěchem hrají hlavní protagonisté téměř dvacet let, vznikal právě v uvolněné atmosféře první poloviny devadesátých let minulého století, kdy „komunismus zkrachoval a kapitalismus ještě nezačal a kdy jsme všichni měli dobrou náladu.“ Originální humor ústředí čtveřice umocňuje osobitý nadhled Jana Budaře, který v téže době studoval na JAMU o několik ročníků níž. Kultovní scénky, sametová euforie, totální svoboda, hudba okamžiku, absurdita mládí či laskavost kamarádství, které pomáhá překonat i to nejtěžší zkouškové období, to vše nabídne Polski film, až přijde do kin. (oficiálny text distribútora)

Blackwolfik

Totální úlet o ničem. Chtěl bych vědět, co si páni herci rupli za super matroš??? Možná kdybych si dal taky, dal bych to. Ale takhle jsem se modlil za konec. Je to film o ničem. Vlastně o jednom. O slátanině všeho a ničeho bez příběhu. Když jsem uviděl herecké obsazení, zaradoval jsem se. Po dlouhý době to měla být super komedie. Myslel jsem si. Bohužel, horší kokosinu jsem dlouho neviděl. A to mám Budaře a Lišku tak v oblibě. Hodnotím 1,5/10. A to za opravdu pár vtipných chvil a obsazení. A ta polská cérenka ušla. :D ()

dr.who

Nadherna metaforicka facka ceskej produkcii :) Panov hercov poznam naozaj iba sporadicky, ale citil som sa, ako by sme spolu studovali.. ()

ronin zabak

Změť scének, debilákovin, nahatýho M.Daniela, smutných poláků, výstředních setkání - nuda. Dvě hvězdy za větu J.Poláška - teď v Somálsku umírá hodně dětí na hlad a je mi to jedno. :D :D . Měl bych litovat ty negry, černoušky.... ()

Rupmen

Filmaře, kteří přiznaně natáčí recese a ptákoviny, mám tendenci podezírat, že si dělají alibi, aby zakryli nedostatek profesionality a možná i neschopnost vytvořit něco, co dává smysl. Námitky kritiků už předem odpálkují: „Vždyť my víme, že je to hovadina, ale to je přece záměr. Jestliže nechápete, sorry, jste asi naladěni na jinou tóninu a patrně nemáte ani smysl pro humor. „Ten je přitom v Česku takřka posvátný. Většina lidí by se tady raději přiznala ke korupčnímu jednání než by připustila, že nemá smysl pro humor. Takže jsem nakonec rád a s překvapením zjistil, že tenhle film není špatný. Je prostě jiný a já jsem se u něho z větší části dobře bavil. Pětice hlavních představitelů nepřekvapí a nezklame. Hodně se mi líbila také polská trojice. Hvězdou filmu se pro mě stala ale Jana Plodková v roli produkční. Na poměrně malém prostoru a také bez zbytečného přehrávání zde hraje postavu nepříliš bystré a oportunistické ženské, která má na všechno pevný názor, který v následujícím okamžiku dokáže sama popřít. Je to postava trochu směšná a přitom smutná, člověk, který nikdy neuvěří, že žije permanentně ve lži, protože pravda je přece to, co se momentálně hodí … jiná pravda není. Takže film mě určitě mile překvapil. Kdyby byl trochu kratší, myslím, že by mu to prospělo. ()

Googooplexer

Máte: štvoricu (možno päticu) celkom dobrých hercov a dokopy 2 až 4 použiteľné vtipy + Johna Malkovicha. Nemáte: scenár, príbeh, postavy, nápad, Brúsa Willisa ani Meryľ Strip (tú nemáte našťastie). Ale aj tak chcete natočiť film... Nerobte to! Všetko čo by vám z toho vyšlo, by bolo: herci hrajú sami sebalebo nemajú koho hrať, zo začiatku (asi 15 minút) sa pri sledovaní smejete, potom už len škrabete za uchom, neskôr plačete, tí šťastnejší spia. Dostal som sa dokonca až do "hĺbky" tohoto filmu, keďže mi neunikli ani skryté vtípky zo súkromia postáv a čo som nepochopil mi bolo hneď vysvetlené, ale... Keby som mal hodinky, tak sledujem radšej tých 113 minút sekundovú ručičku. 1 hviezda za "i love PL". ()

Von Kempelen

Strašná blbost... přijde mi, že se pánové chtěli sami pobavit, tak si natočili film a spousta lidí jim to žere. Dokážu si to s bídou představit po patnáctiminutovejch částech každej pátek po půlnoci na ČT2, ale jako celovečerák do kin je to průser. ()

jirka.jad

Tak nevím. Přesto, že většina hlavních protagonistů filmu patří mezi mé oblíbené herce, komedie mně ničím nezaujala, snad kromě totální absence humoru a velkého množství vulgarismů. Beru to jako nepodařený pokus o nevšední komedii, nic víc. ()

JerryPilsen

Brutální!Ale velice vipné.Humor asi ne pro každého,chvílemi dost ujeté.Líbilo se mi,že si chlapci dlaj srandu vlastně sami ze sebe,potažmuz naší kultury. ()

ceemel

Polski film je dobré (ba nutné) vidět, stačí si pročíst komentáře jen tady na ČSFD. Ať už se bude líbit, nebo ne. Protože jen plnohodnotné téma vyhnojí dostatečně rozporuplné reakce. Po Karamazových, kteří jen sotva uvěřitelně převlékli dobré divadlo do filmu, pro mě největší zážitek v českých filmových za posledních pár let. Marek Daniel nahatý, dvojjaký a úžasný. Nabídnout českému divákovi film, který nabízí katarzi po filmu mimo film, to má sakra gule :) ()

Thimpu odpad!

Myslím si o sobě, že jsem inteligentní tvor. Ale co bylo tohle za ufo, to vážně netuším. Fakt nemám šajnu, co touhle sračkou všichni aktéři filmu zamýšleli divákovi sdělit. No, hnus, velebnosti! První film na světě, co mě od první vteřiny do poslední vůbec, ale vůbec nebavil... Čtu tady chytré komentáře typu "dadaistický film" nebo "inteligentní humor" či podobné rádoby recenžní termíny... Jo, aha! Já mám za to, že dadaismus je už dávno za námi! ()

slonslon odpad!

Čítam si tu komentáre a začínam vážne pochybovať o tom, či som videl ten istý film ako kolegovia nadšenci. Ja som tento film dopozeral iba s obrovským sebazaprením a nedokážem k tomu napísať nič iné, než že to bola totálna haluz a strata 2 hodín života. Už nikdy viac! ()

k.rakonos odpad!

Další důkaz, proč se neřídit nějakým komplexním hodnocením a procenty. Pár vtipů ze začátku, pak nuda, šeď a nesmyslnost sama, která vyústila v nedokoukání filmu. Příšernost. ()

mnaujohansso

Těžko se rozhodnout, jestli je to geniální film nebo totální ptákovina, dávám *** za zajímavé nápady a překročení hranice dělání si srandy ze sebe sama - třeba scéna, kdy "doletí" do Polska - jsem si říkala, to je blbost, určitě tam dojeli autem - a otočí se kamera a blondýna hlásí, že to je fejk, že opravdu neletěli :-) Podobný příjemný pocit byl, když si Liška musel poslechnout své hlášky z navigace, to jsou dobré scény, které opravdu rozesmály celé kino...Ovšem závěr filmu byl nejen nečekaný, ale místy i nepochopitelný, abstraktní až bizardní...pro obyčejného diváka naprosto nestravitelný film, navíc vyžaduje znalost filmů a roliček, ve které hlavní čtveřice + Budař hráli, jinak vám ve filmu unikne většina vtipných scén. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

08.12.2012

Volné seskupení čtyř klasických artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 13. do 19. prosince tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů… (viac)

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

17.06.2012

Ve dnech od 29. června do 7. července se uskuteční již 47. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Na nejvýznamnější filmové akci ve střední a východní Evropě budou mít diváci… (viac)