Matt Weston (Ryan Reynolds) síce pracuje v CIA, ale napriek tomu sa pekelne nudí. Jeho poverením je spravovať tajné väzenie v Kapskom meste, v ktorom doteraz nebol nikto „ubytovaný“. Hneď prvý hosť bude z kategórie VIP. Tobin Frost (Denzel Washington) je bývalý elitný agent americkej tajnej služby, ktorý začal pred rokmi pracovať proti materskej organizácii. Predával informácie každému, kto bol ochotný zaplatiť dostatočnú sumu, vraždil bývalých kolegov, dodával materiálnu podporu teroristickým režimom po celom svete a trvalo takmer desaťročie, kým sa ho podarilo chytiť. Táto veľká ryba sa za mrežami dlho neohreje, keď na utajený objekt zaútočia neznámi ozbrojenci. Doteraz nie príliš akčný Weston sa rozhodne chytiť príležitosť za pačesy a s Frostom utečie. Väzňa si nesmie príliš púšťať k telu, no musí ho za každú cenu chrániť. Navyše musí zistiť, kto a prečo sa snažil dostať jeho „chránenca“. Obom hrozí smrť, v pätách totiž majú nebezpečnú skupinku. (TV Markíza)

SKreyn

Jeden z viacerých filmov, kde mi nestačí rozsah hodnotenia. Bol to v celku dobrý film, plný akčných scén a s dobrým koncom. Pri hodnotení som sa rozhodoval medzi 3* a 4* a najradšej by som dal 3 a pol*. Pri niektorých filmoch, ako napr. pri tomto, sa mi zdá 3* málo a 4* zase veľa. :( ()

dj_kure

Vzhledem k tématu se u mě jedná o řadový thriller, kterých je mraky. Ale je pravda, že Safe house je jeden z těch lepších s tématikou podmáznutých agentů. Vidět, zabít čas a zapomenout. Nuda to není, ale bůh ví jaká pecka taky ne. 64% ()

vozralec

Solidní špionážní akčňárna, ovšem nic zásadně převratného. Proč na Washingtona na stadionu prvně volá a pak až se ho snaží chytit? To hlava nebere. ()

TEKAS

A třaslalo se tou kamerkou jak na venkovské tancovačce válíme polku. Bych toho kameramana pověsila do sklepení za palce. Zmatené, nepřehledné, nudné, bez drivu, natažené na nic. ()

TommyDiamond

Chtěl jsem po dlouhé době opět vidět dobrý thriller…. Tuto možnost mi ovšem tento film neposkytl. Na tak mnoho slov, tak málo činů! Slov ve kterých se člověk ztrácí. I když prvotní myšlenka Nepřítele pod ochranou není špatná, za půlhodiny vás ubije, odradí a možná i uspí. Víc než jednu hvězdu dát nemohu. ()

Gromit

Když dva dělají totéž, není to vždy totéž. Daniel Espinosa by chtěl být zjevně druhým Tonnym Scottem, ale nějak se mu to nedaří. Nepřítel pod ochranou je ve výsledku velmi průměrným špionážním thrillerem, který postrádá tolik potřebný tah na branku a není schopen prodat ani jakž takž zajímavý příběh. A je to o to smutnější, že měl režisér k ruce tolik dobrých herců, zejména pak Denzela Washingtona, který umí být přesvědčivý v jakékoliv roli. Sledování Nepřítele pod ochranou sice není vyloženou ztrátou času, osobně bych dal ale vždy přednost třeba Muži v ohni nebo Krvavému přílivu. Tonny Scott byl zkrátka jenom jeden. ()

DavidWebb

Za každý nový filmový pokus o vzkriesenie Bourneových akčných problémov som vďačný, nanešťastie u Safe House to celé zostalo len pri tej akcii v atraktívnom prostredí Juhoafrickej republiky a "Bourneovskej" kamere. Snímku podkopáva nohy príbeh, ktorý je príliš plochý a má len jeden "vektor". To z neho robí v podstate iba jednoduchý akčný film v štýle Štefana Seagala so zvučnejšími hereckými menami a zručnejším režisérom. Ryan Reynolds je síce relatívne často obsadzovaný (pretláčaný) herec, ale tu ma znova utvrdil v tom, že nato nemá. U mňa zostane zapísaný ako herec vhodný na vedľajšie úlohy a ak by mal hrať úlohu hlavnú, tak skôr v B-čkovej kategórii, kde mu robia "sparingpartnerov" herci, ktorí ho až tak nezatienia. O jeho postave divák vlastne nič nevie, jeho osud mu je ukradnutý a má len jednu úlohu - ustrážiť Frosta, nič iné! A preto i film je prijatý takto vlažne. S Denzelovou postavou je to takmer to samé, akurát že Denzel je Denzel. Nespravodlivé, ale je to tak. ()

papadoce

Zvláštne, také nesúrodé strihy, ktoré akoby spolu ani nesúviseli, mi zo začiatku skôr vadili ako pomáhali. Neskôr sa ukázalo, že nebudú problém. Celá záležitosť je tučná. Mňa tieto Denzeloviny veľmi bavia. D hráva také typické úlohy, kedy zabíja s rozvahou a kľudom Angličana, väčšinou veľmi efektne a ešte pri tom aj dobre vyzerá 😉. U Reynoldsa som mal zo začiatku jeho kariéry dojem, že sa ako herec hľadá a sám nevie, ktorý štýl filmu mu sedí. Dnes to chápem tak, že nebojí sa hrať v čomkoľvek. Problém je, že niekedy to vypáli úplne na p**u a naopak niekedy je z toho čistý náter. Toto je prípad náteru. Páčil sa mi príbeh, aj akcia. Hrali tu samé super ksichty, no a samozrejme Vera. Jedna z najkrajších štyridsiatníčok v hollyúde. Jej by som taký safe house s možnosťami mučenia ponúkol grátis aj na celý týždeň. A vlastne aj bez neho 😍. Vytknúť sa dá jedine málinko predvídateľné rozuzlenie ohľadom zradcu. Inak to je vysoko kvalitná akčná agentská nálož. Pozerajte, hviezdičkujte. ()

KucC

Osobně jsem nadmíru spokojen. Co jsem očekával, to jsem dostal. Film má dobré tempo, jednotlivé scény někdy až překvapí a Danzel byl opět vynikající. ()

liquuid

Stupňovitý děj, kdy jde stále více do tuhého, spousta akčních scén a nápad zcela efektivní pro oko diváka. Nemožnost odhalit děj dopředu vás naprosto vtáhne do scény a hltáte jeden úsek honičky nebo masakru za druhým. Charismatický Denzel Washington opět předvedl fascinující výkon a obohatil můj kulturní rozhled o další skvostný kousek, ve kterém se dle mého úsudku naprosto vyžil a vedle něho Ryan Reynolds přesně zapadl do role vystrašeného mladíčka, který čeká na tu svou příležitost, což má podle mého názoru už jako dar od boha. Myslím si, že milovníci silné zápletky a drama, se v Nepříteli pod ochranou najdou a rozhodně nebudou litovat . ()

Solverino

Jedna hvězda za Denzela Washinghtona, jinak je to dobrej shit. Vypněte mozek a vemte si Kinedril. Jedna blbost střídá druhou a ješzě se kamera klepe jak v rukách paraplegika :( Slaboučké jak třetí čaj z pytlíku a asi tak nápadité! Hnus a škoda času a peněz. ()

Borecz

Průměr. Je to docela škoda, ale s minimálními inovacemi ve stokrát použitém scénáři to asi ani jinak dopadnout nemohlo. I Denzel vlastně hrál "jako vždycky" a tak jediným tahounem celého filmu byl Ryan Reynolds, který se sice snažil, ale to prostě nestačilo. Kladně bych ohodnotil zasezení děje do Kapského Města, ale na druhous stranu je to vlastně jedno, protože při zběsilých automobilových honičkách si člověk ono okolí beztak moc neprohlédne. 3* ()

jafuska

další akční film, u kterých není nouze o dobré akční momenty, ale co si budeme povídat, herec Denzel Washington bohužel hraje v poslední době jen v béčkových filmech a kdysi to byl velmi dobrý herec, že by to bylo jeho stárnutí, které je jasně vidět? Film, který nemusí každému vyhovovat, ale kdo má rád klasické střílečky, přijde si na své. ()

Mara12

Stokrát omletej příběh, občas trochu drhnoucí dialogy, na druhý straně ale luxusní akce. Kdyby se Reynolds celý film netvářil jako zatoulaný štěně, přihodila bych i čtvrtou hvězdu. ()

vieriX

Opět velice dobrý Denzel a i Ryan Reynolds velice slušně hraje děj filmu není zrovna originální a člověk občas musí uvažovat co se děje. Akce tu je slušná prostě vždycky se odněkud někdo objeví a rázem koroner potřebuje další pytel. Když odpustíte občas slabší scénář tak by jsme měli být spokojeni s výsledkem. ()

Assassin’s Creed si našel režiséra?

Assassin’s Creed si našel režiséra?

25.01.2014

Když před sedmi lety vyšel první Assassin's Creed, málokdo tušil, že vyroste v obrovsky lukrativní značku. Vedle šesti hlavních her si můžete sehnat třeba comicsy nebo sadu románů, jež rozmanitě… (viac)

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (viac)

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

01.03.2012

Natáčení pod taktovkou brazilského bouchače Josého Padilhy začne už zanedlouho, takže bylo načase, aby nový RoboCop našel svého představitele. Nejdřív se operovalo se zvučnými jmény jako Michael… (viac)