Matt Weston (Ryan Reynolds) síce pracuje v CIA, ale napriek tomu sa pekelne nudí. Jeho poverením je spravovať tajné väzenie v Kapskom meste, v ktorom doteraz nebol nikto „ubytovaný“. Hneď prvý hosť bude z kategórie VIP. Tobin Frost (Denzel Washington) je bývalý elitný agent americkej tajnej služby, ktorý začal pred rokmi pracovať proti materskej organizácii. Predával informácie každému, kto bol ochotný zaplatiť dostatočnú sumu, vraždil bývalých kolegov, dodával materiálnu podporu teroristickým režimom po celom svete a trvalo takmer desaťročie, kým sa ho podarilo chytiť. Táto veľká ryba sa za mrežami dlho neohreje, keď na utajený objekt zaútočia neznámi ozbrojenci. Doteraz nie príliš akčný Weston sa rozhodne chytiť príležitosť za pačesy a s Frostom utečie. Väzňa si nesmie príliš púšťať k telu, no musí ho za každú cenu chrániť. Navyše musí zistiť, kto a prečo sa snažil dostať jeho „chránenca“. Obom hrozí smrť, v pätách totiž majú nebezpečnú skupinku. (TV Markíza)

Bilky

Keby tam miesto Washingtona a Raynoldsa boli menej známi herci tak by to mohlo ísť rovno na streamplatformu s hodnotením okolo 50% A vďaka rozklepanej kamere, klišé scénaru a zbesilému reklamnému strihu kedy bolo pri akčných scénach naozaj problémom sa zorientovať dávam 49% ()

Mamutol

Akční jednohubka, ale za tu bezdůvodně rozklepanou kameru a závěr okopírovaný z Mission Impossible - Ghost Protocol nemůžu dát víc bodů než 3. ()

veverysiak

Na rozdiel od suveréna Denzela to tu má jeho mladší kolega Ryan ťažké, na koho sa pozrie, ten ho začne len tak z plezíru mlátiť a navyše sa na ňom perom odbavil aj scenárista, čím pripravil jemu pekných pár fraškoidných zápletiek a nám gebuzinu z výberových surovín, aj napriek dosť otrepanej kostre o naivnom agentíkovi, ktorý sa za dáke dve hodinky premení na ostrieľaného zabijáka nepoctivých kolegov, stačilo pár šikovných trikov pri rozvíjaní príbehu a režisér z toho mohol vydolovať pekný akčný triler, tento kúsok však vďačnému žánru dosť zavaril, takže 55%. ()

Kusic

Od dvojky Washington - Reynolds sem čekal mnohem víc, resp. od celého filmu. Zápletka není špatná ale nevím proč, většinu událostí sem dokázal předvídat. Rychlé tempo střídalo pomalé a zas naopak, občas se to zbytečně táhlo. Na jedno shlédnutí určitě doporučuju, ale za několik měsíců si na to možná ani nevzpomenu. ()

david666

Akční thriller, který neurazí ani nějak zvlášť nenadchne. Denzel si drží svou laťku, ačkoliv místy vlastně vykrádá sama sebe. V poslední době ho vidíme v dost podobných rolích. ()

MrLinhy

Co jsem si z toho to filmu odnesl byl další poznatek, že žijeme ve světě plném korupce, násilí a lži. Ve světě ve kterém je největší jistota vlastně největší svině. Herecké výkony, kamera, akce a emoce, hodnotím celkem dobře, 70 % ()

Ondrew

Celkovo by rozhodne neslo o nevydareny filmik, to veru nie. Isty problem mi vsak sposobil fakt, ze prakticky uz takmer od zaciatku sa pre mna stalo jasne, ktory parchant bude mat v celkovej zapletke prsty. Nuz... a nemylil som sa, zial. Vdaka tomu som na rozne incidenty hladel kapanek skepticky, neunikli mi ani vsemozne zanrove klise a ine kotrmelce. Obaja hlavni hrdinovia sa staby herci rozhodne snazia, hoci je fakt, ze napr. Ryanovi Reynoldsovi som jeho vykon az tak "nezral". Celkovo vzate, ide o jemne nadpriemernu akcnu jednohubku, ktoru spapate a viac po nej uz asi tuzit nebudete. Kazdopadne... aspon som sa nenudil. 60%. ()

jopal

Mozno si nezasluzi uplne 5*, ale ja som sa bavil a proti tym srackam co mavaju hodnotenie cez 80% je tento film velkym favoritom. Vyborne natocene (nevadila mi tak velmi ta traslava kamera, ako sa tu rozculoval niekto, skor pridavala na zaujimavosti), perfektne akcie, slusna hudba, dobre nahanacky. Trosku mi nesedel Reynolds, ale ved nemoze byt kazdy superhrdina a prave tym bol zaujimavy, ze sa nehral na nikoho nadprirodzeneho. Nenarocnym milovnikom napatia a akcie vrele odporucam. ()

Elassar

Hodně slušný thriller , on už jen Denzel zaručuje kvalito, Raynolds skvěle sekunduje a vlbec celý film je hodně dobrý. Nění možná tak precizní, jako Bournovy flmy, ale má své osobité kouzlo. Zde již kritizované nepřehledné akční scény mě asi nějak minuly, nevím, ale ničeho nepřehledného jsem si moc nevšiml, naopak akce se mi hodně líbila a přišla mi kvalitní. Slušné 4*. ()

RomaS

Dobře odvedená rutina. Nenudí, občas i zabaví, akce příjemně odsýpá. Co bych ale vytkl je tuctová zápletka, průhledná jako sklo. Příběh je jako podle šablony, kdy korumpující agenti bezohledně likvidují kohokoli, kdo by mohl prozradit jejich postavení. Takže konec jde bez problémů odhadnout už v první třetině filmu a povinný zvrat v závěru filmu může být jakýkoliv, jen ne překvapivý. ()

aannemer

Vůbec to nebylo špatný, ale jak poznamenal ve svém komentáři Enšpígl - "retardi, co třesete s kamerou, jděte už konečně do prdele!!!" Mě už to také pěkně vytáčí. Co má co furt někdo třást mi mou hlavou. Jednou se nějakej dement vožral, natočil film, druhej vypatlanej dement mu to pochválil, filmová kritika dostala orgasmus a od té doby je rozklepaná kamera umění. Ale vraťme se k filmu samotnému. Scénář neobsahoval nic, co by se nedalo předvídat, hlavní agent padouch byl dostatečně slizký a ten arabák s příšerným frňákem byl prostě k nezastavení. Spiknutí uvnitř CIA a MI6 je asi tak pravděpodobné, jako že české politké špičky nekradou, takže vše nám do sebe pěkně zapadá. Navíc mám dost slabost pro D. Washingtona, myslím, že tohoto charicmatického herce čeká ještě velmi slibná kariéra. Škoda jen, že ne již s T. Scottem. Čest jeho památce. ()

MiniRecenze

Tentokrát tady máme špionážní akční thriller.A nemůžu si pomoct ,ale za celou dobu jsem nemohl tomu dojít na chuť.Nedokážete si vytvořit "vazbu" co by divák k hlavním hrdinům.Tudíž Vás film nebude asi moc zajímat.Místy mě štvala třesoucí-se kamera.Byl to pro mě nudný a nezáživný zážitek který jsem si musel pouštět třikrát,protože dvakrát jsem u toho usnul. ()

Fell_Beast

Svižná akce, dobré obsazení, velmi předvídatelné a dokonce jsem se u dabované verze dozvěděl, že JAR je v Jižní Americe :D A to BMW soudruzi z Bavorska udělali moc dobře, protože kulky se v interiéru vozidla vždy zázračně vypaří :D ()

bonovox

Kvalitný snímok, ktorému výrazne napomáha prostredie v ktorom sa odohráva a tradične aj veľmi presvedčivo hrajúci herci. Veľmi slušné. ()

Assassin’s Creed si našel režiséra?

Assassin’s Creed si našel režiséra?

25.01.2014

Když před sedmi lety vyšel první Assassin's Creed, málokdo tušil, že vyroste v obrovsky lukrativní značku. Vedle šesti hlavních her si můžete sehnat třeba comicsy nebo sadu románů, jež rozmanitě… (viac)

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (viac)

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

01.03.2012

Natáčení pod taktovkou brazilského bouchače Josého Padilhy začne už zanedlouho, takže bylo načase, aby nový RoboCop našel svého představitele. Nejdřív se operovalo se zvučnými jmény jako Michael… (viac)