Mladá dievčina, ktorá bola ako dieťa svedkom vraždy svojich rodičov, vyrastie v chladnokrvného zabijaka. Vo dne pracuje pre svojho strýka ako nájomný vrah a zvyšok voľného času venuje pátraniu po gangsterovi zodpovednom za smrť jej rodičov. Hlavnú hrdinku Cataleyu Restrepo stvárnila krásna Zoe Saldana, ktorú si celý svet pamätá ako "predlohu" pôvabnej bojovníčky Neytiri z filmu Avatar. Vo vedľajších rolách sa predstavia Callum Blue, Michael Vartan a Cliff Curtis. Film bol natočený podľa scenára Luca Bessona, autora filmových lahôdok ako je Brutálna Nikita alebo Piaty Element. Na scenári Besson spolupracoval, rovnako ako na mnohých iných projektoch s Robertom Markom Kamenem. (TV Markíza)

Hemlock

Jsem opravdu rád, že své jubilejní pětisté komentování vyšlo na tuto akční libůstku. Colombiana tak trochu připomíná 96 hodin nebo Johna Wicka, ale místo drsňáka s kamenným výrazem je v hlavní roli sexy kofola - Zoe Saldana je žena mnoha odstínů a je to jedna z mála žen, kterou bych řízl zelenou, kakaovou nebo klidně i růžovou… Ostatně jsem teď zmatený a vlastně nevím, jakou barvu pleti má v reálu, ale co je podstatné, spoře oděná se umí ohánět a zbraně ji vyloženě sluší. Film je opravdu solidní vybíjená a žraločí scéna je velice přínosná pro odvětví akvaristiky - doporučuji a dávám trojec. ()

Idealista

Prvních 30. minut je vážně parádních hlavně díky mladé představitelce Cat, jenže pak dospěje a už to přebírá Zoe. Je sice krásná ale už nic víc ( nechal bych jí hrát jen v reklamách na šampón) . V žádné poloze není přesvědčivá ( řekl bych že ani když leží v posteli natož se zbraní ). A tak je to zde se vším - dobře to vypadá, ale chybí tomu živelnost. Akčních scén je tady spousta, ale jsou dost sterilní ( a hlavně nezávadné - klidně by na plakátech mohlo být napsáno pro děti do tří let ). Rozhodně to není průser, je to prostě průměr ( sadím se že to bude napsáno skoro ve všech komentářích ). Ps: jedinou přesvědčivou postavou je její strýc - škoda že neměl víc prostoru. Ale i přesto všechno se na to klidně zas podívám. Nej scéna - Catino zatčení. ()

a0001

Mix nemožných situácii v otrasnej réžii. Príbeh je tuctový, nereálny, detinsky naivný. Čo scéna to nelogický nezmysel. Kiež by aspoň ten dej bavil. Tak neuveritelný film s anorektickou polomŕtvolou je otrasný. Toľko nezrovnalostí a hlúposti mu pokazilo imidž. Max 30% ()

Demoiselle

Nic nového ani extrémně zajímavého. Nalákalo mě to do kina jen díky Zoe, a ta taky stála za to. Jinak celý film je takové malovětší klišé. Ale ty její boty -- sháním je už pár let a pořád nic! ()

EggO

Naprosta spokojenost. Zoe se mi v hlavni roli velmi libila a ackoliv jsou tu komentare ze se do akcnich kousku nehodi, naopak je to mnohem lepsi nez nejaky vypracovany idiot. Ze ji to nikdo neveri? Ze nevypada jak najemny vrah? Ono je to snad nejak dane jak ma vypadat najemny vrah?! Pro me opravdu perfektni zabava, 108 minut napeti v perfektnim stylu..Jinak zasmal jsem se komentari od blackrain : Kolik bylo té malé holčině? Devět deset let, víc určitě ne a to už dokázala přelstít tolik lidí? Chápu, že žila ve velmi drsném prostředí, ale ať mi nikdo neříká, že by byla schopná jednat takhle chladnokrevně. muj nazor...: Nekde v Afganistanu 5 lete deti strili po lidech, drzi v ruce AK47 a delaji ze sebe machry...a to ze dokazala rychle utikat, na tom neni nic spatneho ne? ()

smith22

Dle mého názoru si film nezaslouží tolik kritiky zdejších hodnotících.Má sice své mouchy ale zas takový propadák jak to zde někteří líči to rozhodně není!Je zde spousta horších slátanin s vyšším NEZASLOUŽENÝM hodnocením. Osobně to vidím na 65% a za Zoe dám ještě jednu hvězdu navíc. ()

DonBraso

Průměrná akční podívaná,kde jsem čekal o trochu více akce možná,ale se skvělou hlavní postavou.Na Crème brûlée to není tak chutný,odvážný,je to klasika co nám Galský kohouti servírujou pořád,rychlé střihy v akci, s Lucem Bessonem u psacího stolu,který vymyslí vždycky něco hrozně blbě,,ten konec s těma psama byl si myslim ten případ.Film co neurazí a nenadchne. ()

Cannonball

Keď nepodľahnete silnému nutkaniu vypnúť film po prvej akčnej scéne, kde násť ročné dievčatko uniká bande profesionálnych zabijakov Bourna zahanbujúcim spôsobom:) tak Vám zostane iba nádej, že viac sa to pokaziť už hádam nedá. Čo nie je úplná pravda lebo nudne pozlátené pseudo kolumbijská Nikita je všetko len nie dobrá zábava. ()

lobo87

Megaton sa nezaprel, a je to dobre. Nečakajte žiadne silné dialógy, hviezdne výkony či emotívne momenty. Dostanete len kopu akcie a sexi Zoe Saldana. Čo viac si môže priemerný chlap priať?!... 65% ()

elanista1

Klasicka revenge-akcia so zachodovou logikou, ked vsak clovek pristupi na tuto hru tak ma vyhrate a po cely cas sa bude bavit. Ak raz niekto nechape, ze sleduje film, ktory je len fiktivnou zabavou, tak vlastne neviem naco sa na taky druh filmov pozera. Lahodka, ktora potesi dobrou akciou, sviznym tempom, steklivymi kostymami Zoe Saldany a mnohym dalsim. Co ma nepotesilo bol rychlejsi strih, to bolo jedine. Colombiana je jednorazovka, ktora zarucene uputa na dve hodiny pozornost. Pozriem si znova 3/10. ()

DaliborekD

Zoe sice tu akční hrdinku nevěřím ani za mák, ale jako výplachvé akční béčko Colombiana překvapivě nikde neselhává. Na scénář se tady nehraje, ale akce i technická stránka jsou přinejhorším průměrné a to beru jako nezanedbatelný úspěch, zvláště v situaci, kdy se ryzích akčních filmů studia bojí jako čert kříže. ()

megajalec

Začiatok, keď holke zabijú rodičov a predvedie útek pred zločincami ako z veľkej knhy je hrozne neuveriteľný. Keď dievčina vyrastie a začne popravovať jedného darebáka za druhým, je to už lepšie. Páčila sa mi akcia, spojenie sily, umu a plánu, každá vražda mala niečo do seba a bola podaná dobre, zaujímavo. ()

rokone

V kontextu ,,žena-mstitelka,, je to rozhodně nadprůměrné,mě tam nic nevadilo a moji inteligenci to neuráželo,líbilo se mi to,znám daleko přehnanější konce, nuda to není ()

Zoe Saldana znovu v akci

Zoe Saldana znovu v akci

05.02.2017

Neytiri z Avatara, Uhura ze Star Treku, Gamora ze Strážců Galaxie, Aisha z Parchantů, Cataleya z Colombiany... Zoe Saldana má s akčními hrdinkami tunu zkušeností. V nejbližších letech bude nakopávat… (viac)

Šerbedžija podusí Neesona

Šerbedžija podusí Neesona

17.10.2011

Pár záporáků a psychopatů si už Chorvat Rade Šerbedžija zahrál – kdo by zapomněl třeba na Borise Břitvu z Podfu(c)ku? Teď se bude mstít za smrt svého syna, kterého agent Bryan Mills alias Liam Neeson… (viac)

Besson chystá Taken 2 a „fantastický epos“

Besson chystá Taken 2 a „fantastický epos“

26.08.2011

Luc Besson v Los Angeles propagoval vlastnoručně režírovanou disidentskou The Lady s Michelle Yeoh a akční Colombianu ze své produkční dílny. Novinářům při té příležitosti prozradil své nejbližší… (viac)