Mladá dievčina, ktorá bola ako dieťa svedkom vraždy svojich rodičov, vyrastie v chladnokrvného zabijaka. Vo dne pracuje pre svojho strýka ako nájomný vrah a zvyšok voľného času venuje pátraniu po gangsterovi zodpovednom za smrť jej rodičov. Hlavnú hrdinku Cataleyu Restrepo stvárnila krásna Zoe Saldana, ktorú si celý svet pamätá ako "predlohu" pôvabnej bojovníčky Neytiri z filmu Avatar. Vo vedľajších rolách sa predstavia Callum Blue, Michael Vartan a Cliff Curtis. Film bol natočený podľa scenára Luca Bessona, autora filmových lahôdok ako je Brutálna Nikita alebo Piaty Element. Na scenári Besson spolupracoval, rovnako ako na mnohých iných projektoch s Robertom Markom Kamenem. (TV Markíza)

radaza

Přes veškerou kritiku mám filmy z produkce Luca Bessona rád (až na další pokračování Taxi). Tento film mě ale zklamal. Celý děj založený na tom, že úžasná zabijačka dělá vše pro to, aby se na ni zaměřil zločinecký gang a pak je ohromně zaskočená, když se to stane...??!! To je opravdu slabé. A co tady hlavně chybí oproti Bessonově značce je humor, toho si opravdu neužijete. Hlavní představitelka s výrazem ohromné tragédie ve tváři se sice pro tuto roli hodila, ale její výraz je opravdu únavný. Tuctový film, po kterém za chvíli pes neštěkne. ()

bararich8

Upřímně? Takový stupidní film jsem už dlouho neviděl, scénář samá díra a z té nudy aby se člověk neuzíval. Občas nějaká světlá chvilka, ale jinak nic. I ty 3* jsou moc vysoko. ()

KOOHA

Zoe pecka, režie celkem ujde, ale příběh nic moc. Znova se jede známá písnička tisíckrát obehraná jen s jinými lidmi. Nic než průměr. ()

Kingjiri

Colombiana zapadá do skupiny filmů "pěkně natočená blbost". Zatim co všechny ostatní holčičky v osmi letech toužej po tom, stát se princeznou a hrát si v klidu svýho pokojíčku s panenkama, Cataleya má jasno - po vraždě svých rodičů chce být zabijákem (nebo spíš zabijačkou:)). Jo a taky v útlym věku dost dobře ovládá parkour, o čemž svědčí efektní honička na začátku. Jenom pár z mnoha věcí, co v příběhu většim způsobem haprovala. Jenomže neni moc jednoduchý snímek uplně odstřelit, protože je fakt slušně natočenej a o kvalitní akci neni nouze. Když dám všechno dohromady, dostanu naprosto průměrnou podivanou. ()

Torgal

Čakal som akčný výplach, dostal som akčný výplach. Očakávania boli do bodky naplnené a hoci je celý film len tupé bessonovské béčko, akcie je veľa, je dobre spracovaná a na Zoe sa dobre pozerá. Slušných filmov takéhoto typu v súčastnosti veľa nevzniká a tak musí byť človek vďačný za každú možnosť si pred obrazovkou oddýchnuť pri neurážajúcom akčňáku. 6+/10 ()

darkreider

Na to ako strašne moc je to prestrelené a tupé ma to celkom bavilo. Samozrejme hlavne keď sa nekonverzovalo, lebo čo veta to perla. Zoe mi celkom sadla, hah, hold mám tieto atletické typy celkom v obľube a v poriadne našponovaných legínach to má správny feel. Akcia fajn, diskety dostali poslednú minútu slávy a 100 percentná zhoda z parochne a polky xichtu... waw... IT oddelenie z kriminálky dostalo pekne na prdel! Každopádne neviem, čím tie predpubertálne deti v Kolumbii kŕmia, ale musí to biť solídny matroš, že dvíhajú dekle z kanalizácie a rýchlosťou blesku zdrhajú pred bandou parkuristov. ()

redwik

Taký klasický akčný film, s veľa bitkami a prestrelkami. Príbeh nie je nič moc, človek už asi v tretej minúte vie, ako to celé dopadne, ale v akčných filmoch to býva skôr výnimkou ako pravidlom. A preto nám stačí sa pozerať na krásnu Zoe Saldanu ako mláti a zabíja zloduchov a popritom si užívať jednoduchosť a priamočiarosť deja. ()

Bollek

Některé nelogické momenty už byly trochu moc i na mě. Místy to bylo až moc přehnané. Říkal jsem si, že to snad ani nemůže být myšleno vážně. Když ale člověk trochu "vypne" a jen si to užívá, je to docela fajn film, na který jsem se díval rád. ()

dakarin

Colombiana milovala parkour již jako malá, a tak překvapivě prchla cvičeným zabijákům, když vybili její rodinu. Film nabízí téměř dokonalé akční scény, ovšem také bolestivou myšlenkovou "prostotu" (nechci užít slova "stupidita"). Na mě to dělá dojem jakési účelové strojově umělé tvorby :-( 52% )-: ()

Razzor_82

"Teďka chci být zabiják!" Tohle není žádná Xena ale zručná mstitelka Cataleya. Sexy Saldana ovládá bojové umění a má jiskru v oku. Vše má dobrý spád a kvalitní akční scény. Chyběl mi nějaký výcvik. Nuda to není. Škoda jen, že filmu podkopává nohy velká naivita a hlavně logika. Jinak bych šel s hodnocením na čtyři hvězdy. 6/10 ()

PedroPo

I když by se podle jména autora i tématu námětu dal očekávat Leon v ženském podání, Colombiana je celkem sterilní akčňák, který oslní tak maximálně polonahou Zoe Saldana a celkem vymakanou scénou ve vězení. Jinak je to nudný průměr, škoda. ()

Acrobat

(Colombiana) Začal Leon a skončil Scarface? Uznávam, mám pocity zmiešaniny od Hitmana, Kuriéra, Leóna, Jazvy. Nedozerne množstvo otázok na motívy, námety, indície, idei. Kým som bol a čím som sa stal?! Sila muža v konfrontácii s krehkosťou ženy, ktorá nech akokoľvek silná, vždy má gén vľúdnosti, plaču, emócii a citov. Jedno viem iste. Ak by to bolo Made in USA- sračku alebo odpad (ako chceme) máme isto! Do nie lepších, ale určite svojských rovín to našťastie posúvajú Francúzi, ktorých forma dávaná do akčných jednohubiek má svoje okorenené čaro zrejme neopozeraného. I keď deravý obsah (kde je Leon, že?) má tri/štyri zákonné filmové hrany – microSD/fatale femme/Kolumbijci/police+artist – úderná 1h:50 to maskuje až pre mňa úctyhodným spôsobom, až tak, že ani Kolumbiu neopúšťa „parkour“. Ha-ha. Každopádne výčitky k akčnej zložke nie sú na mieste, a aj keď nešlo o Bonda, či Scotta, tak pôžitok pri niečom ľahšom, ale svižnom sa pri Zoe dostavil. Únavný piatok a duševné sucho v hlave nahlodal ešte nepochopiteľne zvolený Johnny, ktorý klincuje nielen Krista, ale aj záver filmu. V zlom? Kdeže, len bolo to absolútne neočakávané!! A doslova ma to prinútilo obzrieť sa za Zoe ešte raz a poriadne. Neprekvapujúci príbeh v svojsky originálnom francúzskom šate so živelne zranenou a výbornou Zoe. Návšteva Kolumbie? Aj tak mi je ľúto- nie, ďakujem. Pohľadnica stačí. Je od Colombiany. (videné 28.10.2011, BRrip) ()

Tamten

Až příliš dokonalá hlavní postava, které vycházejí přespříliš komplikované plány. To je asi největší slabina. Jinak ucházející akčňárna bez složitého děje. ()

Mitisko

Hlavná hrdinka velmi pekná, akčné scény dobre spracované aj keď trochu pritiahnuté za vlasy. Celkovo dosť nerealne ale budiš pozrieť sa to dá ale len raz a práve pre tých vela "ale" maximalne 3 x * ()

Zoe Saldana znovu v akci

Zoe Saldana znovu v akci

05.02.2017

Neytiri z Avatara, Uhura ze Star Treku, Gamora ze Strážců Galaxie, Aisha z Parchantů, Cataleya z Colombiany... Zoe Saldana má s akčními hrdinkami tunu zkušeností. V nejbližších letech bude nakopávat… (viac)

Šerbedžija podusí Neesona

Šerbedžija podusí Neesona

17.10.2011

Pár záporáků a psychopatů si už Chorvat Rade Šerbedžija zahrál – kdo by zapomněl třeba na Borise Břitvu z Podfu(c)ku? Teď se bude mstít za smrt svého syna, kterého agent Bryan Mills alias Liam Neeson… (viac)

Besson chystá Taken 2 a „fantastický epos“

Besson chystá Taken 2 a „fantastický epos“

26.08.2011

Luc Besson v Los Angeles propagoval vlastnoručně režírovanou disidentskou The Lady s Michelle Yeoh a akční Colombianu ze své produkční dílny. Novinářům při té příležitosti prozradil své nejbližší… (viac)