Mladá dievčina, ktorá bola ako dieťa svedkom vraždy svojich rodičov, vyrastie v chladnokrvného zabijaka. Vo dne pracuje pre svojho strýka ako nájomný vrah a zvyšok voľného času venuje pátraniu po gangsterovi zodpovednom za smrť jej rodičov. Hlavnú hrdinku Cataleyu Restrepo stvárnila krásna Zoe Saldana, ktorú si celý svet pamätá ako "predlohu" pôvabnej bojovníčky Neytiri z filmu Avatar. Vo vedľajších rolách sa predstavia Callum Blue, Michael Vartan a Cliff Curtis. Film bol natočený podľa scenára Luca Bessona, autora filmových lahôdok ako je Brutálna Nikita alebo Piaty Element. Na scenári Besson spolupracoval, rovnako ako na mnohých iných projektoch s Robertom Markom Kamenem. (TV Markíza)

Seti

Takový Hitman v podvazkách a s úžasnou vizáží Zoe Saldany. Místy je sice trochu obtížné uvěřit, že by 40ti kilová štíhlá gazela střílela obouruč z kvérů stejné hmotnosti, ale nakonec co, v podobných filmech už byly k vidění i neuvěřitelnější věci. Jsem hodně rád, že se Besson držel zpátky v kontaktní akci, protože nejenže ji Megaton neumí, ale především by v důsledku fyzických parametrů hlavní hrdinky působila dost úsměvně. Scénář není nic převratného a opisuje kde může, naštěstí ale poměrně svižně odsýpá a v kombinaci s hitmanovskou atmosférou činí z Colombiany solidní akční jednohubku. ()

Spike23

Celkem dost dobře zpracovaná nejvíce opakující se zápletka v thrillerech a celkově možná i akčních filmech. Pokud bych to bral jako čistý akčňák, určitě se jedná o něco nadprůměrného. I když příběh je klasika o odplatě, která se i přes všechno to opakování skoro vždy povede, tady mi to připadalo jenom jako nějaká vsuvka, kterou musel film mít, aby z toho nebyly pouze pěkně vypadající akční scény, a ta vsuvka byla opravdu tak nehorázně primitivní, že je z toho zase další průměr. Jinak Johny Cash nakonec byla ta nejlepší volba, kterou do závěru někdo mohl dát :-) ()

Nemik96

Takový LEON v sukních, ale s méně zajímavým dějem který bohužél nepřináší nic moc nového. Zoe Saldana se mi jako nájemný zabiják líbila což bylo bohužel vše.Chybělo mi více akce a napětí což udělalo z COLOMBIANY velmi průměrný film který si více než 3*** nezaslouží. ()

KoRner

Slabučké akčné scény a snaha okopírovať epileptický strih Tonyho Scotta. Ale keď dvaja robia to isté, nemusí byť výsledok ten istý. Megaton je proste babrák, ktorý nedokáže nakrútit dobre ani priemerné akčné zúčtovanie. ()

iXtr3m3

Rutina ledva dosahujúca prachbiedny priemer. Viem, že som sa na film tešil, pretože to bol asi prvý "väčší" film Zoe Saldany, kde hrala hlavnú "hlavnú" úlohu a chcela využiť možnosti po úlohách v peckách typu Avatara alebo Star Treku, ale žiaľ, možno nie priamo jej vinou, ale vinou scenára, dostali sme bezkrvné béčko, ktoré zapadlo prachom okamžite po prvom zhliadnutí. Nejaká tá slušná akcia sa tam nájde, ale nič zapamätania hodné. ()

Brhlis

Docela slušný akční film s klasickými hollywoodskými klišé. Trošičku nereálný útěk (tehdy ještě netrénované) malé holčičky před půlkou favely na začátku mě docela pobavil. Docela zajímavá byla taky scéna jak Cliff Curtis demonstrativně rozsekal pistolí auto u školy před zraky celkem početného davu a potom si za zvuku policejních sirén v pohodičce odkráčel na hambáč. Škoda ještě té chaoticky sestříhané bojové scény s pravou rukou hlavního záporáka (Tony Capio z Bad Boys II). Ale co, rozhodně jsem se nenudil. A Zoe? So f*cking hot! 70% ()

Fary

Tak trochu Desperado pro holky, akorat ze nesaha Desperadovi ani po kotniky. :-/ Ma to svoje kouzlo, ale odpredu dozadu tusite, co se stane a jak, jenom v nekterych okamzicich vas skutecne prekvapi Deus ex machina... ()

legatio

Zoe je fajn, už od Avataru mám pro ní slabost. Tímhle filmem si reputaci určitě nezkazí, i když jde o průměrnou záležitost. ()

bloodline

Dehonestujúco znásilnený prostý motív (vyšperkovaný v minulosti k dokonalosti pod názvom Leon) ma s pribúdajúcim časom bytostne viac a viac urážal. Od filmovej stoky zachránilo túto úbohosť lámanie kostí so zubnými kefkami. ()

Hanys_

Besson až moc vzpomíná na Nikitu a servíruje nám akčňák, který si o originalitě a pořádné akci může opravdu jenom nechat zdát. Zoe sice fain, ale Megaton by se měl na to své povolání s prominutím vysrat. ()

dopita

Akční oddechovka, která má šmrnc i dostatečné napětí, aby udržela moji pozornost až k závěrečným titulkům. Čas od času mě takovejhle film vyloženě přijde vhod, což je přesně tento případ. ()

Paity

Nebýt trapných erotických scén, které se prostě do filmu museli vejít, aby snímek zabodoval alespoň něčím, mohlo jít o kvalitní jednopodívanou. Kdyby to nešlo v TV a nepotřeboval jsem skládat ponožky, asi by mě to minulo. ()

Prochy38

Asi takto. Film se mi líbil, neměl mě čím urazit. Z. Saldana je opravdu moc krásná ženská a zde nám ukazuje všechny své přednosti přesně v tom světle, jak bych já dívčí přednosti vidět chtěl. Příběh není ničím originální - spíše naopak. Ale jak jsem řekl, neurazí, nenaštve, ale nenadchne ani "neposadí na prd..". Akce dobrá, slušná hudba, dobré herecké obsazení. Ideální akčňák na čtvrteční večer :). ()

agass

Mám rád filmy s tématem pomsty a tady šlo pouze a jenom o pomstu. Zoe Saldana dobrá, Cliff Curtis výbornej ale jako celek to působí tak nějak plytce. Olivier Megaton je rutinér, kterej se má hodně co učit. S bídou za tři hvězdy. ()

Zoe Saldana znovu v akci

Zoe Saldana znovu v akci

05.02.2017

Neytiri z Avatara, Uhura ze Star Treku, Gamora ze Strážců Galaxie, Aisha z Parchantů, Cataleya z Colombiany... Zoe Saldana má s akčními hrdinkami tunu zkušeností. V nejbližších letech bude nakopávat… (viac)

Šerbedžija podusí Neesona

Šerbedžija podusí Neesona

17.10.2011

Pár záporáků a psychopatů si už Chorvat Rade Šerbedžija zahrál – kdo by zapomněl třeba na Borise Břitvu z Podfu(c)ku? Teď se bude mstít za smrt svého syna, kterého agent Bryan Mills alias Liam Neeson… (viac)

Besson chystá Taken 2 a „fantastický epos“

Besson chystá Taken 2 a „fantastický epos“

26.08.2011

Luc Besson v Los Angeles propagoval vlastnoručně režírovanou disidentskou The Lady s Michelle Yeoh a akční Colombianu ze své produkční dílny. Novinářům při té příležitosti prozradil své nejbližší… (viac)