Opäť sa stretávame s dvomi špičkovými agentmi organizácie U.N.C.L.E (United Network Command for Law Enforcement). Američan Napoleon Solo (Henry Cavill) a Rus Illya Kuryakin (Armie Hammer) bojujú proti všetkým zločincom, ktorí ohrozujú svet. Príbeh sa odohráva na počiatku šesťdesiatych rokov dvadsiateho storočia, na vrchole studenej vojny. Agent CIA Solo a agent KGB Kuryakin bojujú proti záhadnej zločineckej organizácii, ktorá si podmaňuje svet prostredníctvom šírenia jadrových zbraní a rôznych moderných technológií. Kľúčom ku nájdeniu hlavných vinníkov je dcéra nemeckého vedca. Začína súboj s časom, aby sa zabránilo celolosvetovej katastrofe. (Continental film)

Eldrick

Guy Ritchie zpátky ve formě! Film, od něhož jsem nic nečekal, dal vzpomenout na klasický bondovky s Connerym nebo Moorem. Pokud by měl někdo převzít režisérskou štafetu po Mendesovi a vrátit Bondovi ten typický odér uvolněnosti a nenucenosti, měl by to být právě Ritchie, jelikož tímhle vytříbeným retro kouskem si o to vyloženě řekl! Letošní duel Kingsman vs The Man from U.N.C.L.E. tak plné čáře s přehledem vyhrává Guy Ritchie! Matthew Vaughn bohužel zabředl do filmů pro děti. ()

dee-key

Guy Ritchie točí skvělé filmy, ale tenhle byl jenom dobrý. Samotný koncept příběhu je skvělý a je jaksi zárukou kvalitní zábavy, protože se dá z toho nápadu dost vyčerpat. Skvělý soundtrack, parádní obsazení, super stylizace do dob studené války, ale ten drajv a šmrnc Ritchieho filmů v tom prostě není. Navíc jsem byl občas svědkem toho, co bych nazval jako filmařská fušeřina, a to prostě tak skvělému režisérovi neodpustím. Hlášky a vtipné momenty by chtěly ještě pár týdnů práce a bylo by to fajn. Jinak jde o průměrnou komedii s pohodovou atmosférou která rozhodně neurazí. ()

Parlay

Soundtrack je boží - Pemberton se inspiroval na správných místech a originalita mu také není cizí, viz pecková skladba "Take You Down". Henry, Armie a Alicia mají k božství blízko, jejich chemie se mohla promísit ještě o krapet více. Guy Ritchie se v úvodu zahřívá pomalu, ale od poloviny stopáže nabírá formu (nastupují jeho klasické a žádané propriety - vtipné konverzačky a hrátky se zvukem, obrazem a vyprávěcími postupy) a nakonec je boží i on. "Krycí jméno U.N.C.L.E." je rozhodně povedený kousek, zamrzí ovšem, že mohl být ještě lepší. Možná až božský... ()

Jigy

Výborné, svižné a stylové retro představení. Ústřední trojice se skvěle doplňovala a nemohla být vybrána lépe. Guy opět předvedl, že je šikovný a kreativní režisér, který si umí pohrát s rozlišnou tématikou a v dechnout jí nejen svůj osobitý styl, ale také doplnit několik prvků, které vše chytře doplní a podtrhnou atmosféru. Z tohoto důvodu se na každý jeho film velmi těším. ()

mikinhoo

Jak si tak předčítám všechny komentáře, tak už asi nějakou novinkou nepřispěji. Ve zkratce bych jenom veřejně prohlásil, že je to naprosto boží film. Od akce po humor, který je tu skvěle od Ritchieho propracovaný, tak jak známe z jeho prvních filmů (Sbal prachy a vypadni a Podfu(c)k). Za mě zasloužené dvě návštěvy kina a pět hvězdiček navrch. ()

Axis

Asi neznám jinej film kterému by tolik přidával epesní soundtrack. Nudnej scénář pak nahrazuje pohodová retro atmoška, krásný ženy, obstojná dvojka Cavil s Hammerem a strašně šarmatní Hugh (přesně takhle bych chtěl taky zestárnout). Solidní jednohubka. 7/10 Tak trochu lituju, že jsem vynechal kino. ()

tufr

Ten film je krásně natočenej. Krásná stylizace a muzika - jednou za všechny je Peppino Gagliardi - Che vuole questa musica stasera. Jinak je to ale zbytečně natočenej film...bohužel 60% ()

TheDon

Guy (Víťa) Ritchie servíruje špíónskej barevnej spektákl. No proč ne? Člověk je i natěšenej, protože od Maradonnina Podfucku, kdy Víťovi urvala, rozžvejkala a vyplivla koule, to s ním jde docela z kopce. No a bohužel kužel, není tomu jinak ani i v Uncle Sam vs Brežněv vs Elizabeth Debicki. Na Supermana a Kladivo se docela dá koukat, jediná postava, která mi fakt trhala oči je miss Vikander. Všiml si vůbec někdo, že ta holka vypadá jako Alena Mihulová v Sestřičkách? V pyžámkové scéně jsem čekal, že ze skříně vyskočí Vízner a zatáhne ji do sanitky. Nestalo se a je to škoda, protože by to pak dalo filmu i trošku zábavnej rozměr. Nicméně sem u toho i tak třikrát usnul a dokoukal to jen s velkým sebezapřením. Víťo, tak takhle ne. 35% P.s.: Když už Víťo točíš film z šedesátejch, proč tam jezdí v Land Rover Defender,z roku 90´? Nebo v Trabantu model 77´ ,ba dokonce v buggyně, která měla v těch letech být jedině z brouka a to rozhodně není. Důvod? ()

Petrasuvicka

Za A - RocknRolla byla prostě lepší. Za B - Alicia Vikander byla strašná kočka a šedesátková móda potěšila. A za C - vlastně ani nevím, o čem to pořádně mělo být :D ()

BoredSeal

Do detailů vymazlené retro (smekám nad dobovým Berlínem v úvodu), Cavill je skvěle šarmantní, Vikanderová je taková úlisná Bohdalka, když ještě byla v 60. letech sexy a film je prošpikovaný takovým minimalistickým suchým humorem. Bohužel, když se vzpamatujete ze vší té parády, proberete se znudění a ještě zbývá skoro polovina filmu, je něco špatně. Radši bych viděl od Ritchieho zase něco zběsilého a černohumorného jako Rocknrolla nebo Sherlockové, než tyhle pokusy o kvalitní řemeslo, kde mizí jeho ujetost. Ta třetí hvězda je fakt za styl a herce, ne za zábavu. ()

honajz2

Od Guye Ritchieho jsem zatím viděl jenom Gentlemany, kteří tu mají 86% a mě přišli strašně nudní, o ničem a s hromadou nesympatických postav, které se neustále podrážejí navzájem, až už je ta snaha přijít za každou cenu s pěti zvraty za minutu otravná a rutinní. Nechtěl jsem s ním ale seknout po jednom jediném filmu, který mi vyloženě nesedl, tak jsem si tohle vybral jako druhé na někdy daleko, ale dneska už jsem se na to podíval a musím říct, že mě to hodně mile překvapilo. Co překvapilo, mě se to i hodně líbilo. Nevím jak v kontextu Richieho tvorby, já ho pořádně neznám, ale aspoň v rámci akčňáků to pro mě rozhodně žádný průměr nebyl. Naopak, je to velmi příjemný špionážní akčňák v retro šedesátkovém stylu, který umí být správně napínavý, akční, zajímavý a vtipný zároveň a na který je radost koukat. Ritchie se tu opět snaží o to, aby každá scéna byla automaticky co nejvíc cool, ale rozhodně mi tu ta jeho snaha sedla víc, než v Gentelmanech, protože tady ten vizuál má hodně do sebe, není přeplácaný a zároveň je i bohatý na různé filmařské nápady a nestojí to jen na něm, ale taky i na tom ostatním, včetně scénáře. A dokonce to není ani tak otravně do sebe zahleděné, jako cokoli od Tarantina a o to víc mi to je milejší, protože Ritchie jako takový druhý Tarantino místy dost působí. Samozřejmě to nepřichází s ničím dějově originálním, ale to Gentlemani taky zrovna ne a jak to tady skoro všichni žerou. Tohle je vyvážné po všech stránkách tak akorát, že to není přehnané a ani nevyužité, je to prostě něco, co bych označil jako "cool" a rád se k tomu vracel. Jakože budu, tohle mě vlastně i nadchlo, Teď jen doufám, že to v rámci Ritchieho tvorby nebyla jen nějaká výjimka. 4* ()

kombajn

Film, za který vám nebude líto vyhodit peníze za lístek. Tady fakt Guy Ritchie zamakal a po nemastném a neslaném Sherlockovi (tím myslím oba) natočil zábavný kousek. Napětí v něm moc není, ale když dojde na akci, tak je potěšení se na to koukat. A humorem se tady taky nešetřilo. Nic hlubokomyslného, ale má to styl. Vizuálně je to prostě paráda a soundtrack se taky povedl. Stejně jako kostýmy. Cavill je v roli drzého šarmantního agenta velice uvěřitelný a z pod očí Alicie Vikander, jakoby prosvítalo cosi z Audrey Hepburn. Podíváte se do rozděleného Berlína, do prosluněné Itálie, zachráníte svět a ještě to ne zcela plánovaně natřete jednomu z pomocníků pana Mengeleho a to vše ve stylu starého Jamese Bonda. Obsazenost kina byla lepší než u Terminátora 5, ale na pátek kolem páté, mi stejně přijde 17 lidí ve Slováči (Praha) málo. ()

Martin741

Reziser Guj Ryci /Podfuck, Sbal prachy a Vypadni/ natocil opat slusny, dobre retro vyzerajuci film, ktory sa sa vola Muz ze S.T.R.Y.C.E. A venuje spionaznej tematike. Retro styl filmu maximalne slusi, tempo je na urovni, nuda bola sympaticky stlacena na minimum, Henry Cavyll /Valka Bohu, S ledovym klidem/ je sympatak, Army Kladivo /J. Edgar/ zvladal rolu sovietskeho spiona na urovni a prehraval len miestami, takze sa to dalo prekusnut. Kunduju im 2 krasne samyce, a to konkretne Elizabeth Debicki /Velky Gatsby, Macbeth/ a Alicia Vykander /Kralovska Afera, Wikileaks/. Akcie je dost, tematika na urovni, dialogy sa daju pocuvat a reziser Ryci sa vyzna do remesla, spokojnost . 85 % ()

M.i.k.e

vtipná retro detektiva,ze které přímo sálá atmosféra šedesátých let a které nechybí určité typické prvky Ritchieho tvorby.Bohužel ani tentokrát se nevyhnul drobným výkyvům a jak hezky svižně man from uncle začíná,tak mu hezky v druhé polovině dochází dech.Ne že by to začala být nuda,ale tempo upadá a některé scény by mohly být o něco kratší.Vcelku ale jinak spokojenost i přes to,že pro mě jde o jednu ze slabších Ritichiovek...80% ()

ProNotor

Celkem solidní akčňák s docela dobrou zápletkou. Zprvu jsem chtěl nasadit plnou palbu, ale objevily se mírné nedostatky. Na filmu mě bavilo prostředí a hrdinové, troška italské slízlosti a mafiánského prostředí obohacená o trochu smrtícího adrenalinu. Není to úplně můj styl filmů, ale i přesto mě to bavilo, nechtělo se mi od toho odejít a stále mě to drželo, co bude asi dál. Pro mě taková hodně pěkná čtyřhvězda. ()

Figu

Absolutně jsem nevěděl do čeho jdu a jestli jsem aspoň měl tušit, tak jsem se stejně sekl jako kráva! Příjemný překvapení! Nádherný je to, s jakou lehkostí je nám film podanej. Vtipný, úchvatný kostýmy, parádní hudba. Za mě konečně boduje i Cavill, kterej mi dal aspoň malej náznak toho, proč je dnes tolik váženej a obsazovanej herec. Hammer, i když opět jako ten druhej vedlejšák, exceluje a to mnohem líp, než vedle Deppa v Osamělým jezdci. Takhle podaná akční komedie v dnešní době chce klidně i víc dílů! Proč né, jen do toho borci! 75% ()

BarryLyndon

Proč z toho mám tak dobrý pocit, když to v podstatě považuju za promarněnou šanci? Jestli tohle mělo být podobná odpověď na kultovní seriál jako Mission Impossible, tak to sakra selhalo. O Matthew Vaughnovi se říkalo, že je nový Guy Ritchie, zdá se, že žák překonal svého učitele, protože tady je asi tak 20% nápaditosti co v Kingsmanu. Má to neskutečný soundtrack, ale fakt naprosto neskutečný, být tam napsáno Ennio Morricone, nemůžu říct ani popel. Kamera přenádherná výprava skvělá, možná až moc "drahá" vzhledem k tržbám. Cavill se snažil, Hammer se snažil, ale mám pocit, že to nejlepší, co o nich můžu říct je, že nebyli špatní.... a to není dobře. Každopádně naprosto neznámý Edgerton > Cavill + Hammer, dal si je ke svačině jak humorem, herectví i charismatem. Hammer nezvládnul už druhou blockbusterovou buddy movie a Cavill mám pocit, že bez Ska na prsou charisma prostě nemá. Kdo byl ale boží je Alicia Vikander ááááá, já jí žeru :), ta její vzpurnost je tak roztomilá, who the fuck is Alicia Vikander aneb věštím jí velkou budoucnost, ta má na to být novou Julii Roberts, viděl jsem to tam, nedělám si srandu. Film jako takový znovu vidět nepotřebuju asi nikdy, ale na několik scén bych se podíval znovu třeba dvacetkrát. Pořád jsem z toho měl pocit jako z dvouhodinové reklamy na Nespresso nebo Metaxu, kde náhodou nehraje George Clooney a že bych ho tam viděl radši, než opravdu divně vypadajícího Hugh Granta. Přes ten kýbl výtek spokojených 7,5/10 ()

Nach

Letošní rok je na akční retro kriminálky jako dělaný. A navíc i velice kvalitní. Skutečné pokračování Bonda sice má teprve dorazit, ale i tak má letos silnou konkurenci v podobě Kingsman: Tajná služba a nyní i v Krycí jméno U.N.C.L.E. Co o zmíněném druhém filmu můžeme říci? Předně to, že má vlastní tvář, která není kdoví jak originální, ale tvůrci jasně věděli, že to od tohoto snímku ani neočekáváme. Co tedy divák zde dostane? Zábavnou spolupráci amerického, ruského a britského agenta. Všichni jsou zvyklí pracovat sami a jejich psychologický profil i životní filozofie je naprosto odlišná. Celý film tak těží ze vzájemné nucené spolupráce zmíněných hrdinů. Mimochodem pochvala castingu za Henryho Cavilla, Armieho Hammera a Alicii Vikanderovou, jenž výborně do ústřední trojce zapadli. Z toho plyne spousta humoru obyčejného i černého a samozřejmě kouzelně natočených akčních scén s vlastní osobitou tváří. Pokud tyto klady od této akční, komediální kriminálky očekáváte, nebudete zklamáni. Pokud byste raději modernější špionážní snímek, počkejte si raději na nového Bonda nebo dejte šanci zmíněnému Kingsmanovi. Já byl velice spokojen. 75% ()

Rocky88

Jeden z mých oblíbených rejžáků opět ve svém živlu. Parádní herecké obsazení (hlavně ústřední trio), skvělá hudba, výborná dobová atmosféra, ohromné tempo (děje je tu na 2,5 hodiny). Jen ten scénář je takový nemastný, neslaný, moc mi o osud všech nešlo. A tak největší zábavu poskytuje Ritchie svými nápady a laškováním mezi ústředním triem (tím se to podobá eskapádám Sherlocka). Rád bych viděl i víc akce a ustálenější kameru (inspirace RAIDem by nebyla na škodu). Jde to i lépe, ale i tak si dám druhé promítání a těším se na dašlí filmy ze série. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Guy Ritchie se v roce 2009 přesunul od gangsterek k blockbusterům. Po dvou dílech Sherlocka Holmese se vrhnul na Krycí jméno U.N.C.L.E. a loni mu propadnul Král Artuš, na kterého příští rok naváže… (viac)

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina

12.10.2016

U Disneyho zabodovali s hranou Popelkou i Knihou džunglí a příští rok dostaneme Krásku a zvíře. K tomu se chystají předělávky Mulan, Dumba nebo Lvího krále a teď se celovečerního kříšení dočká i… (viac)

Alicia Vikander je nová Lara Croft

Alicia Vikander je nová Lara Croft

29.04.2016

Snad žádná herečka za sebou nemá lepší rok než Alicia Vikander. Švédská kráska zazářila v retru Krycí jméno U.N.C.L.E., ve sci-fi Ex Machina i v dramatu Dánská dívka, za které nakonec vyhrála Oscara.… (viac)

Superman nebude britským špiónem

Superman nebude britským špiónem

30.05.2015

Na začátku tohoto týdne opustil scenárista a režisér Cary Fukunaga (Temný případ) novou adaptaci románu To od Stephena Kinga (Osvícení). Do natáčení zbývaly tři týdny a studio New Line Cinema stále… (viac)