Opäť sa stretávame s dvomi špičkovými agentmi organizácie U.N.C.L.E (United Network Command for Law Enforcement). Američan Napoleon Solo (Henry Cavill) a Rus Illya Kuryakin (Armie Hammer) bojujú proti všetkým zločincom, ktorí ohrozujú svet. Príbeh sa odohráva na počiatku šesťdesiatych rokov dvadsiateho storočia, na vrchole studenej vojny. Agent CIA Solo a agent KGB Kuryakin bojujú proti záhadnej zločineckej organizácii, ktorá si podmaňuje svet prostredníctvom šírenia jadrových zbraní a rôznych moderných technológií. Kľúčom ku nájdeniu hlavných vinníkov je dcéra nemeckého vedca. Začína súboj s časom, aby sa zabránilo celolosvetovej katastrofe. (Continental film)

Methew

Povedal by som, že sa jedná o priam až famózny film, kde jedna žena čiastočne pomotá hlavu dvom profi agentom, ktorí akosi zabudnú vnímať jej zmenu správania, keď už je značne vidieť, že to nie je len obyčajná mechanička áut. A tak ich úplne laicky podrazí, nakoľko v ňu majú plnú dôveru, malo to zvláštne vyústenie a zaujímavý dej. Jeden profi agent psychicky labilný bez nejakej schopnosti sebaovládania, ľahko podlieha agresivite, druhý skôr taký úsmevný, flegmatický a ironický, pri tom so značne vyššou dávkou inteligencie a dôvtipu, čo mi osobne viac imponovalo. Veľmi komická bola ich kombinácia. To scenárista a režisér zmákli dokonale. ()

D503

Moc pěkná atmosféra i když (v traileru dokonale fungující) soundtrack mě ve výsledku tolik neoslovil. Špičkování mezi Cavillem a Hammerem vychází tak půl na půl, hlavně u Cavilla to jde často dost naprázdno. Dovysvětlovačky toho, co se zrovna děje už byly ke konci trochu otravné ale nešlo o nic co by vyloženě vadilo. Celkově obstojná oddechovka a za Aliciu Vikander jedna hvězda navíc. ()

Gluminator

Parádní film, taková oldschoolová bondovka, pojatě hodně komediálně. Ani ne moc známé herecké obsazení, přesto brilantní. Ani chvíli jsem se nenudil, humor zde byl fakt super a celkově styl natočení i s hudbou mi hrozně připomněl Tarantina. Co jsem tak pochopil, můžeme se těšit na dvojku, a na tu se fakt těším. 85% ()

Antonymi

Zábavný letní filmeček, který nijak zvlášť neurazí ani neutkvěje v paměti. Dobová atmosféra je na jedničku a Ritchie se očividně vyřádil, problém však je v tom, že lehkost, které celé prostředí nahrává, se jaksi nedostavuje. Příběh je tradiční zachraňování světa před zkázou z rukou do morku kostí prohnilého záporáka a namísto vtipných slovních výměn, které by film povýšily z běžné podívané na něco mimořádného, dostáváme porci umolousaných dialogů, které šroubovitě sunou děj kupředu. Na jedno shlédnutí pěkné, ale podruhé už bych si to nepustila. ()

Kamil111

Sympatické, ale hodně nevyrovnané. Luxusně vypiplaná výprava, ještě lepší kostýmy a skvělá hudební pocta Enniu Morriconemu prostě nenahradí nedotažený a místy nudný scénář a na Ritchieho překvapivě roztahanou a nekonzistentní režii. Ze všech letošních parodií bondovek (M:I nepočítám, jelikož je to historicky samostatná špionská série a nikoliv parodie na Bonda) nakonec vítězí Spy - kdo by to byl řekl? ()

zipS

Dalsi do rady filmov, pri ktorych sa da zaspat aj ked mate energii kopec. Skvely uvod do deja je nasledovany v podstate scenaristickou vatickou.. film urcite raz dopozeram, ale kedze ma neudrzal v stave sledovania uz pri prvom zhliadnuti.. dam mu zatial 3* ()

Motyuek

Další z letošní záplavy filmů o tajných agentech. Kingsmanům to nešahá ani po paty. Špiona to válcuje na celé čáře. Není to špatné, ale kdyby hlavní hrdinové do sebe vzájemně víc šili, nemělo by to chybu. Daneček Craigů se bude muset hodně zapotit aby letošní Bondovka nezapadla v opravdu těžké konkurenci. ()

kaller

Velice elegantní špiónská akce, která velice příjemně plyne a stejně příjemně se na ni kouká. Svou uhlazeností je přitom dokonalým protipólem vůči hrubozrnnému Špiónovi, a třebaže vás ani tady tvůrci v zásadě ničím novým neohromí, zdejší retro styl má své kouzlo. ()

kubixix

Agenti všech zemí, spojte se! Když už nejsou nápady, kde je Rusko nebo Amerika sobě navzájem veřejným nepřítelem č. 1, sejdou se hlavičky, které napadne je zase na pár dní pustit k sobě a vymyslet s nimi nějakou rošádu. Samozřejmě to má svá pravidla, do nichž patří sarkastické urážky, libování si v utrpení bližního "parťáka" svého nikoliv však už zapojení britské sexy agentky, která všemi směry vyrovnává poměr sil. Musí se nechat nápaditost jednotlivých částí filmu, které jsou sami o sobě velmi působivé. Přesto když je dáte dohromady, vznikne jakýsi ucelený prvek, který je tak jako tak bez vážnějšího nápadu. Naštěstí nenudí a když pomineme předchozí nedostatky, mohu film doporučit. Komické situace vycházejí dobře a celý snímek je vhodně podkreslen podmanivou hudbou, bravo! Jo a přijde mi nudný pojmenovat film podle poslední věty. Skoro, jako kdyby to poukazovalo na pokračování. Nemyslíte? ()

jizvoun

Koukalo se na to hezky, pěkně to ocejpalo, bylo to lehce přetažené tak, jak jsem od Ritchieho filmů zvyklý. Nikdo mi tam nepřekážel, herci mi seděli stejně jako jejich výkony. Prostě mě to bavilo. ()

Mark1983

Docela jsem byl celkem spokojený. Akce je ve filmu dostatek,příběh to má taky,i dobré zpracovíní nechybí. Takže už nemám,co bych dodal. ()

(fun)tomas

Má to šmrnc starých filmov a chémia medzi ústrednou trojicou (agent CIA Napoleon Solo, agent KGB Illya Kuryakin a ich pohľadná výpomoc v podaní Alicii Vikander) pracuje na výbornú. Počas samotného sledovania nenastúpila nuda, no po pár dňoch som si uvedomil, že film nemá žiadnu vrcholnú scénu. To, čo sa z hľadiska akcie na plátne deje, je konštante rozložené do dvoch hodín. Nie je to smrteľne vážny James Bond ani komediálne ladený Kingsman: The Secret Service. Guy Ritchie zvolil zlatú strednú cestu, a tak vznikla mierne odľahčená pocta špionážnym filmom. Rád by som zhliadol pokračovanie, ak niekedy vznikne. ()

mire.k

Takové B-čko bondovek. Neurazí ani nenadchne. Odvar včeho už viděného a dva tři nápady film nezachrání. Cavil jasně ukázal, že by po Craigovi vůbec nebyl špatný Bond. ()

Dumaru

Krycie meno U.N.C.L.E., pod týmto názvom si hneď divák vybaví špiónov a agentúry ktoré ich zastrešujú, inak to nie je ani v tomto filme. Dej v skratke: Dvaja agenti, američan Solo a rus Kuryakin sa musia spojiť s dcérou výrobcu zbrane hromadného ničenia, nájsť ho a samozrejme zachrániť svet. Dej je situovaný do čias studenej vojny a začína sa v Berlíne. Žiadny závratný scenár sa nekoná, no napriek tomu dve hodiny filmu prešli ako nič. Osobne ma film bavil, hlavní prestavitelia filmu sú sympaťáci, hlášky agenta Sola a jeho narážky na kolegu Kuryakina sa striedajú s akciou počas celého filmu. Moje hodnotenie za vtipom odľahčené Mission Impossible ktoré naopak veľmi nemusím je 7/10. ()

Fipo79

Zklamání. Bohužel jsem u toho usnul, což se mi nepovedlo léta. A bohužel si nejsem jistý, zda tomu dám někdy druhou šanci. ()

RavenSpector

Svěží, zábavná ptákovina. Tam kde se snaží Bond tvářit vážně, tam si zdejší trojka agentů dovolí vtípek jenž neurazí. Pohodové kino. ()

Lukkyn

Hravé , svižné, nápadité místy i překvapivé a to vše ve stylu sobě vlastním Guye Richieho!!!Amíci a Ivanové pospolu bojují proti světové hrozbě , ještě s přimícháním trochu toho britského akcentu!!Inu proč ne??Tomuhle druhu zábavy pokud je takto řemeslně a důvtipně provedený nemá skoro co vytknout. Výborný dojem podtrhla hudební složka vhodná do každé scény od počátečního písničky!!!Honička s trabantem???Tomu jsem se upřímně zasmál. Celkově povedená špionáž lehce šmrcnutá komediálními prvky. Mě to bavilo!!!! ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Guy Ritchie se v roce 2009 přesunul od gangsterek k blockbusterům. Po dvou dílech Sherlocka Holmese se vrhnul na Krycí jméno U.N.C.L.E. a loni mu propadnul Král Artuš, na kterého příští rok naváže… (viac)

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina

12.10.2016

U Disneyho zabodovali s hranou Popelkou i Knihou džunglí a příští rok dostaneme Krásku a zvíře. K tomu se chystají předělávky Mulan, Dumba nebo Lvího krále a teď se celovečerního kříšení dočká i… (viac)

Alicia Vikander je nová Lara Croft

Alicia Vikander je nová Lara Croft

29.04.2016

Snad žádná herečka za sebou nemá lepší rok než Alicia Vikander. Švédská kráska zazářila v retru Krycí jméno U.N.C.L.E., ve sci-fi Ex Machina i v dramatu Dánská dívka, za které nakonec vyhrála Oscara.… (viac)

Superman nebude britským špiónem

Superman nebude britským špiónem

30.05.2015

Na začátku tohoto týdne opustil scenárista a režisér Cary Fukunaga (Temný případ) novou adaptaci románu To od Stephena Kinga (Osvícení). Do natáčení zbývaly tři týdny a studio New Line Cinema stále… (viac)